Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• W odpowiedzi na pytania: Czy murłaty są mocowane do wieńca? Tak, dość gęsto.  Czy krokwie - wszystkie - mają takie wymiary, jak w projekcie? Z tego co mi wiadomo to wszystko powinno się zgadzać  Czy wszędzie mocowania są na tych dogiętych płaskownikach i gwoździach? Tyle co na zdjęciach widać, w większości same gwoździe, jedne lub dwa. W niektórych miejscach łączniki metalowe.  Czyli ten system dachu jest zgodny z projektem czy jest to samowolka cieśli?    Co do deskowania, myślę, że bym odpuścił, jest to dodatkowo obciążenie dachu, już przeciążonego, a na codzień mam budynek o jeszcze mniejszym nachyleniu i nie mam problemu z przeciekaniem.     
    • Spoko, przyjdzie i czas na ogród  puki co to domek ładny, mały, biały i własny 
    • Chodzi o płatew kalenicową i powiem Ci że skoro nie widać to nie może występować? Płatew kalenicowa występuje zarówno w więźbie z jętkami jak i z kleszczami. Występowanie płatwi kalenicowej nie przesądza z góry o rodzaju więźby. No cóż, może i to zrozumiesz jak w końcu po kilkunastu albo kilkudziesięciu postach bicia piany czy to jętka czy kleszcze w końcu zrozumiałeś.
    • Nasza biała kostka. Ogrodu niestety póki co brak Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    • A wiesz co - rzeczywiście. Pomyliłem się.  Sprawdziłem na przekroju. Nie myślałem że tak można wymyślić dach. Albo ja się mylę i to dobra konstrukcja - to już do twego osądu -animus.   Dobra - brawo - czyli to wynalazek projektanta - płatew bez kleszczy, a pod nią jetka (podwójna) . Do tego słupki nie stężone poprzeczne (nie widać stężeń (tzw chyba mieczy) ni na rysunku, ani w realu - bo przed przewróceniem się ich na bok pewnie trzymają je te boczne krokwie. Oczywiście łączone na styk ... gwoździami.   No cóż - jest gorzej niż myślałem. Ale miałeś rację - to nie jest dach płatwiowo-kleszczowy. To jest dach płatwiowo-jętkowy bez kleszczy. Ale jaja  Pokazałeś rysunki - chyba widać czym się różnią te dachy. Czy widać płatew w dachu jętkowym??? A dach w temacie to jeden wielki bałagan w projekcie i realizacji. Tak wygląda dokładanie błędów.  I - jw - pomyliłem się  - to jednak dach jętkowy pomieszany z pławią   albo płatwiowy bez kleszczy !!!!  z jętkami ... w miejscu, gdzie krokiew mało się zgina...wynalazek...   ...mniej więcej na poziomie wynalażczej zamiany belki H =30cm na 26cm (inne parametry nie wspomne). Taniej, lżej wsadzić, no i lżejsza w ogóle. No i te łącza...takie dyskretne, mało ingerujące w drewniane elementy, żeby ich nie naruszyc. Po prostu domek z kart....   Tak oto wykonawstwo w pełni stanęło na poziomie projektu, modyfikując dodatkowo  to i owo - bo co za problem...  
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...