Skocz do zawartości

Dragon


demo

Recommended Posts

A ja sądziłem że zagadka będzie bardzo łatwą do odgadnięcia, jednak okazuje się że tematyka miecza japońskiego wcale nie jest tak bardzo popularną. Każdy to widział i wie jak wygląda miecz, na tym kończy się wiedza, bez wnikania w szczegóły.
Może dla podtrzymania zgadywanki, w nawiązaniu do poprzedniego przedmiotu i bez żadnego związku z tematem, pokażę przesyłkę którą dokładnie dzisiaj otrzymałem prosto z Japonii:

DSC01446.jpg


i powiększenie jej zawartości:

DSC01446.jpg


co to jest ?, w sensie jego zastosowania. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dobrze odczytałeś że stare i dekoracyjne, ale służące do ?
Tylko nie pisz że do dekoracji, bo to oczywiste. icon_biggrin.gif

Tak z ciekawości i wpisaniu do wyszukiwarki różnych zapytań, widzę że nie sposób znaleźć przeznaczenia tych przedmiotów, tym bardziej bez znajomości ich nazwy, więc może powiem do czego służą ?.
Podpowiadając to są też elementami miecza. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Dobra, tak wygląda, można krytykować. icon_lol.gif

DSC01446.jpg



Dość ciekawie prezentuje się, szczególnie na tle nieba, czy jakoś tak. icon_biggrin.gif



Pikny ..... chcem takiego - może być na urodziny icon_razz.gif , byle nie na sześćdziesiąte icon_lol.gif


Cytat

Nie będę ukrywał że trochę wzorowałem się na tym zdjęciu.
Ideałem by było właśnie takie rozdziawienie japy



No ja se wypraszam icon_razz.gif


Cytat

Dagmaro pytanie jest tak proste że nie wiem jak na nie odpowiedzieć. icon_neutral.gif
Ale lubię tę Twoją lekką,beztroską i niefrasobliwą ignorancję. icon_biggrin.gif



A coś Ty .... jaaaaaa? w życiu icon_razz.gif

A teraz serio .... nie wiem .... wykonujesz, skupujesz, sprzedajesz, hobbystycznie zbierasz, ludzi zarzynasz biegając nocami po parkach, fetysz taki ? icon_lol.gif Edytowano przez daggulka (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
no jeszcze nie bo musisz zdecydować saya czy tsuka.

Cytat

A teraz serio .... nie wiem .... wykonujesz, skupujesz, sprzedajesz, hobbystycznie zbierasz, ludzi zarzynasz biegając nocami po parkach, fetysz taki ? icon_lol.gif


Daga popatrz wyżej, bo zmieniłem we wpisie na "zamierzoną ignorancję", chcesz bym to jednak poprawił ?.
Swoją drogą do czego w dzisiejszych czasach może być potrzebny miecz, hmmm.
Ja mam kilka i też się zastanawiam do czego mi one. Może zacznę ganiać z nimi po parku tak wieczorową porą. ninja.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Cytat

Daga popatrz wyżej, bo zmieniłem we wpisie na "zamierzoną ignorancję", chcesz bym to jednak poprawił ?.



Cytat

wrzucę jeszcze fotkę mojej innej pracy i będzie to zagadka.



Ponoć wszyscy artyści są drażliwi na swoim punkcie ... ale bez przesady icon_razz.gif icon_biggrin.gif
To co będzie z tym smokiem ? icon_biggrin.gif




Cytat

Swoją drogą do czego w dzisiejszych czasach może być potrzebny miecz, hmmm.
Ja mam kilka i też się zastanawiam do czego mi one. Może zacznę ganiać z nimi po parku tak wieczorową porą. ninja.gif



Uffff ... dobrze, że masz do mnie kilkadziesiąt kilosów i to nie będzie park w moim mieście icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Tak padła i bardzo ładnie widać ten element np, na tym zdjęciu:
[attachment=23202:tsuka13.jpg]

nazwa tych elementów służących głównie do poprawy chwytu to - menuki.
Znajdują się po obu stronach tsuki i niesymetrycznie, zgodnie z chwytem oburęcznym.



czyli już wiemy że:
naprawiasz ? przyozdabiasz katany.
czy może produkujesz je od początku wykuwając klingę ?
Link do komentarza
Tak naprawdę to potrafię robić to wszystko o czym piszesz, ale nie robię tego na co dzień, nie jest to moim zawodem.
Jestem raczej hobbystą i znawcą tematu, jeżeli tak mogę to określić.
W przyszłym roku mam zamiar wykuć jakąś głownię a jestem dopiero na etapie składania paleniska gazowego i konstruowania samego palnika zasilającego, więc to jeszcze odległa sprawa, tym bardziej że poświęcam na to bardzo mało czasu. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Jednak odpowiem Ci serio po co.
Po to żeby je mieć, patrzeć na nie i cieszyć się ich posiadaniem.
Zadowolona ?, dasz radę to zrozumieć ?. icon_lol.gif



Dam radę. Ogarniam .
To tak jak u kobit z biżuterią icon_wink.gif icon_biggrin.gif
Mam ilości hurtowe - leżą, czasem poukładam, czasem dokupię, czasem coś sama poczaruję i zestawię ... lubię mieć, patrzeć ... nosić też, ale nie wszystkie. Na niektóre lubie po prostu patrzeć bo są piękne - ale za odważne żebym mogła założyć icon_wink.gif


Link do komentarza
Mnie marzy się prawdziwy nóż szefa - taki ręcznie kuty, nie mniej niż 30 warstw z miedzią, bez ochraniacza na palce:



ewentualnie bez miedzi, podobny do tego:



tyle, że akurat ten, to podróba, "warstwy" grawerowane.

i raczej nie byłoby to narzędzie codziennej pracy icon_cool.gif , ale mieć taki, dbać o niego, ogladać - to frajda icon_lol.gif Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat



tyle, że akurat ten, to podróba, "warstwy" grawerowane.


Jeżeli takim jest, to nie robi się tego przez grawerowanie, bo to pracochłonne, lecz przez naklejenie specjalnej folii ze wzorem damastu, odklejeniu i trawieniu chemicznym np. chlorkiem żelaza, miejsc które nie zostały pokryte wzorem z folii.
Niedawno jeszcze Ikea za niewielkie pieniądze, sprzedawała cały zestaw noży o nazwie Slitbar a jeden z nich, ten największy jest wykonany z damastu o bardzo twardym rdzeniu z materiału pochodzenia japońskiego VG 10. Oczywiście całość była wykonana w Chinach. Nóż o którym mowa kosztował chyba 130 zł. więc nie tak dużo. Noże z tej serii można było kupić pojedynczo, bez konieczności kupowania całego kompletu, sam kupiłem swego czasu to cudo, ale jeszcze do dzisiaj nie zabrałem się za prawidłowe wyprowadzenie krawędzi tnącej, bo wiadomo że w chińskim wydaniu nie jest ona zbyt perfekcyjna.
Wygląda to cudo tak:

DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


DSC01446.jpg


i jest to najprawdziwszy damast. Nie wiem czy jeszcze do tej pory są dostępne w Ikea, ale widziałem w obiegu wtórnym chyba na olx za 90 zł.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...