Skocz do zawartości

Ocieplenie przegrody w domu z lat 40-ch


Recommended Posts

Nie wszędzie jest ta pustka, mogą być miejsca gdzie jej nie ma, ale to mały problem. Problem jest w tym, że jak dmuchniesz w ą szczelinę nie wiem jakim dobrym materiałem izolacyjnym to i tak będziesz miał mostki przy nadprożach, przy otworach okiennych, przy wieńcu stropowym (o ile taki jest).
Link do komentarza
Cytat

Nie wszędzie jest ta pustka, mogą być miejsca gdzie jej nie ma, ale to mały problem. Problem jest w tym, że jak dmuchniesz w ą szczelinę nie wiem jakim dobrym materiałem izolacyjnym to i tak będziesz miał mostki przy nadprożach, przy otworach okiennych, przy wieńcu stropowym (o ile taki jest).



ale będzie lepiej niż jest choć jeszcze nie będzie rewelacyjnie
Link do komentarza
Cytat

ale będzie lepiej niż jest choć jeszcze nie będzie rewelacyjnie


Idealu pewnie nigdy nie osiagne

Cytat

nie wiem jakim dobrym materiałem izolacyjnym to i tak będziesz miał mostki przy nadprożach, przy otworach okiennych, przy wieńcu stropowym (o ile taki jest).


Wszedzie pisza ze dokladnosc wypelnienia przestrzeni granulatem jest baaarrrdzo wysoka

Znacie jakis kalkulator, ktory uwzgledni parametry scian 12cm 10cm 12cm i brak ocieplenia zewnetrznego ??
Link do komentarza
Ja rozumiem że piszą iż wypełniają granulatem każdą najmniejszą pustkę.Może i tak chociaż wątpię.

Natomiast weź pod uwagę to co napisał mhtyl bo nie wypełnisz pustych miejsc w nadprożu,ewentualnym wieńcu,koło okien,w miejscu balkonu(chociaż pewnie go nie masz).Nie wypełnisz bo tam nie ma pustych miejsc.Na całej grubości ściany jest beton/cegła na prętach lub temu podobne.To są duże mostki termiczne.

edit: dopisałem: nie znam kalkulatora o którym piszesz,natomiast coś mi się kołacze że pięciocentymetrowa pustka równoważy 19 mm styropianu.Powiększanie pustki nic nie daje.
Mam nadzieję że dobrze mi się kołacze. Edytowano przez Buster (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...