Skocz do zawartości

Montaż centralnego odkurzania przez hydraulików - 9 gniazd na 200 m2!


Recommended Posts

Niestety, nie zagłębiając się w temat z powodu braku czasu, prace przy I etapie powierzyłem hydraulikom, a nie firmie, montującej systemy odkurzania. Zaowocowało to zbyt dużą ilością gniazd – hydraulicy założyli je prawie w każdym pomieszczeniu! Aż 5 z 9 musiałem później zaślepić. Nikt mi nie powiedział, że przy takiej wielkości domu wystarczyłoby po jednym gnieździe na każdej kondygnacji, a do sprzątania garażu gniazdo w jednostce centralnej... - mówi Sebastian, Czytelnik Budujemy Dom, który użytkuje odkurzacz od 2010 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/centralne-odkurzanie/a/20819-montaz-centralnego-odkurzania-przez-hydraulikow-9-gniazd-na-200-m2

Link do komentarza
Jakie odgrzybianie , przecież tam nie ma co odgrzybiać :)
Mam także centralny odkurzacz jedyne wady to wymiana filtra min. raz do roku koszt ok. 100 zł!!!) oraz nie zawsze działąjący wyłącznik w wężu (dostaje się tam niestety kurz i zakleja styki-zła konstrukcja tego elementu i trzeba co jakiś czas to rozebrać i przeczyścić!), poza tym same zalety.Mam dom z poddaszem użytkowym i 2 gniazda ssące + 2 szufelki automatyczne + gniazdo w jednostce w garażu i tutaj przydaje się bardzo dodatkowy zestaw węża. Niestety po 2 latach padł silnik i musieliśmy go już wymieniać na własny koszt (to chyba lekka przesada po 2 latach taka awaria...)wówczas mieliśmy przez ok. 2 tygodnie doświadczenie powrotu do tradycyjnego odkurzacza i to bieganie z nim to była naprawdę udręka. Jednostka centr. firmy Vacuflo cykloniczna.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...