Skocz do zawartości

Zmiana projektu po rozpoczęciu budowy.


kdd

Recommended Posts

Witam,
mam do forumowiczów pytanie i proszę o naprowadzenie na rozwiązanie lub wskazanie gdzie szukać rozwiązania bo nie mogę się niczego w necie doszukać.

Mam działkę, prawomocne pozwolenie na budowę i rozpoczętą budowę domu. Dokładnie mam wpis w dzienniku iż wykonane zostały prace ziemne, a w praktyce nic się nie zadziało na budowie. Ważność pozwolenia została przedłużona tym samym do sierpnia 2017.

Niemniej jednak zmieniły nam się w rodzinie priorytety i chcielibyśmy dokonać zmiany wybranego projektu domu na inny mniejszy bo jak się okazuje ten będzie za duży.

Czy ktoś może podpowiedzieć:
- jak się za to zabrać i co załatwić
- jakie koszty będzie trzeba ponieść (poza zakupem nowego projektu i jego adaptacji)
- co z aktualnym projektem (do kosza czy można jeszcze go odsprzedać?)

Parametry mediów się nie zmienią.
Link do komentarza
Wszystkie formalności od nowa. A stary projekt na pamiątkę, bo jest zapewne ostemplowany pieczątkami ze Starostwa, a potrzeba 4 egzemplarze a przecież 1 egzemplarz leży w Starostwie.
Co do potwierdzenia wpisu w DB to mogą być jaja bo ktoś poświadczył nieprawdę, ale możesz zawsze powiedzieć że fundamenty rozwaliłeś bo chcesz inny dom postawić.
Link do komentarza
Cytat

Wszystkie formalności od nowa. A stary projekt na pamiątkę, bo jest zapewne ostemplowany pieczątkami ze Starostwa, a potrzeba 4 egzemplarze a przecież 1 egzemplarz leży w Starostwie.
Co do potwierdzenia wpisu w DB to mogą być jaja bo ktoś poświadczył nieprawdę, ale możesz zawsze powiedzieć że fundamenty rozwaliłeś bo chcesz inny dom postawić.



Prace ziemne miałem na myśli wyrównanie terenu tylko i nic więcej nie zostało wpisane.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...