Skocz do zawartości

Wymiana kabiny prysznicowej.... pomoc w ukryciu rur.


czarekboss

Recommended Posts

Witam mam problem a mianowicie chciałbym wymienić już starą i dość mocno zużytą kabinę prysznicową Sanplasta razem z panelem natryskowym widocznym na zdjęciu. Mieszkanie od niedawna jest moja i niestety nie mam możliwości finansowych na przeprowadzenie gruntownego remontu tzn wymiany płytek w łazience i tutaj pojawia się mój problem a mianowicie rury doprowadzające wodę nie idą w ścianie tylko są wyprowadzone od dołu i biegną w rogu ściany za panelem natryskowym. I tutaj jest właśnie mój dylemat wszystkie panele natryskowe jakie ogladałem nie są takie jak obecnie posiadany czyli od samego brodzika idące w górę ale mocowane już na pewnej odległości od brodzika i tu nie wiem co zrobić z idącymi rurami. Nie mam takich samych płytek więc nie zabuduje sobie tego jakoś żeby to estetycznie wyglądało. Ktoś ma jakis pomysł jak to ładnie zamaskować po wymianie?? w załączniku fotka obecnego prysznica

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Nic nie reklamuję ale takie coś znalazłem na pierwszy raz w google: http://kontimax.com.pl/wanny/docs/LAG-8419.pdf

A jeśli chcesz maskować to idź do szklarza i kup bardzo mleczną szybę na wymiar brakujący pomiędzy brodzikiem a nowym panelem natryskowym, bądź na całą wysokość kabiny (tylko wtedy poproś o nawiercenie otworów pod baterie itd.) Nie powinno to kosztować majątku. Edytowano przez Qubacen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Jak zdejmiesz panel i zdemontujesz kabinę i brodzik, zobaczysz jak te rurki wychodzą - z posadzki, czy ze ściany. Do wysokości krawędzi przyszłego brodzika masz miejsce, żeby te rurki wprowadzić w ścianę i poprowadzić je do wysokości 120 - 125 cm nad przewidywany poziom dna brodzika.
Najprościej będzie zamontować natynkową baterię natryskową - nie musi ona być umieszczona na środku kabiny - jeśli będzie bliżej ściany, łatwiej się będzie obrócić wewnątrz kabiny.

A co do płytek - jeśli nie znajdziesz podobnych, czy takich samych - możesz przecież przykleić jakieś kontrastowe, albo jakieś kwieciste w podobnej kolorystyce .
Najlepiej tłumaczyłaby się mozaika, ale jest to najkosztowniejsze wyjście, a Ty zwracasz uwagę na niedostatek finansów .
Link do komentarza
Rury wychodzą w rogu z posadzki. Mozaika to ciekawy pomysł. Podobnie ten panel szklany zakrywający rury. Kabina ze ściankami z tyłu raczej odpada. Wolę kupić coś podstawowego ale polskiego np Sanplast zamiast chinczyka z marketu z hydro masażem i innymi pierdołami. A jeśli zabudowałbym sobie te rury płytą zieloną gk i chciał przymocować do tego mleczną szybą to jak ?? na co to zrobić?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...