Skocz do zawartości

Pleśnieje drewno rzekomo szuszone komorowo


Recommended Posts

Witam wszystkich i pozdrawiam, jestem tu nowy, to mój pierwszy post.

Mam pewien kłopot i nadzieję że ktoś z szanownych tu zebranych coś podpowie.
W starym drewnianym domu chciałem wzmocnić uginającą się podłogę na poddaszu wstawiając poprzeczne belki pomiędzy belki stropowe, w tym celu kupiłem w tartaku drewno które miało być suszone komorowo. Musiałem zrobić sobie przerwę z remontem i drewno leżało na nieużytkowym poddaszu około miesiąca, najpierw były upały teraz sie prawie zima zrobiła, nie było poprzekładane, kiedy wziąłem się do roboty zauważyłem ze w zasadzie całe pokrywa szara pleśń.
Stąd pytanie, czy w tartaku mnie okantowali? Suszonie podobno miało zlikwidować owady i grzyby. Kiedy odbierałem czuć było w ręku że jest wilgotne, ale mnie zapewniali że na pewno jest wysuszone.

Czy rzeczywiście suszone komorowo drewno może być wilgotne i pleśnieć?
Co z nim teraz zrobić? Impregnować, zwracać?
Link do komentarza
Cytat

Dzięki,
Kilka sztuk mam już wstawione w strop, chyba będę musiał to pruć żeby zobaczyć co tam się dzieje, bo są pod podłogą w trocinach i wełnie.


Drewno wysuszone komorowo można składować na głucho bez obaw, że cokolwiek się z nim stanie, tym bardziej na poddaszu.

Ponadto, to lato, ciepłe i suche nie mogło wpłynąć na zawilgocenie drewna.

Gdybyś wiedział, że jest mokre - wilgotne, to owszem, składowanie na strychu z przekładkami umożliwiającymi przepływ powietrza, spowodowałoby osuszenie powierzchniowe drewna i tylko tyle, chociaż trochę za mało.

W Twoim przypadku, drewno było mokre, a składowane na głucho, w ciepłym środowisku pozwoliło na rozwój grzybów.

W konstrukcję stropu zainstalowałeś wilgotne drewno z porcją grzybni.

Jeżeli wewnątrz konstrukcji będzie ruch powietrza to grzyb "przyschnie" i będzie czekał na wilgoć, dającą mu możliwość rozwoju.
Tu pozostaje sposób użytkowania budynku.

Tak czy inaczej masz problem.
Współczuję i pozdrawiam. Edytowano przez Parkiet Komplex (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...