Skocz do zawartości

Wysokość ogrodzenia


Recommended Posts

W nawiązaniu do artykułu dotyczącego wymagań budowy ogrodzenia zamieszczonego na Państwa stronie chciałam skierować do Państwa zapytanie w tej kwestii. Mianowicie interesuje mnie wysokość ogrodzenia, a raczej jego części graniczącej z sąsiadem. W Państwa artykule znalazłam informację, że od 220 cm wymagane jest pozwolenie na budowę. Moje zapytanie jest związane głównie z taką wysokością ogrodzenia na które nie jest wymagane pozwolenie, jak również zgoda sąsiada. Czy w takiej sytuacji wysokość ogrodzenia liczona jest od gruntu, czy jest określona wysokość, którą się wlicza do wbudowania, tym samym zmniejszając wymagalną wysokość ogrodzenia? Dla ścisłości moje zapytanie dotyczy ogrodzenia bez fundamentu. Ponadto u Państwa w artykule jest informacja o wymaganym prześwicie w ogrodzeniu. Czy również to jest obowiązkowe w mojej sytuacji, gdy rodzaj takiego ogrodzenia obejmowałaby tylko fragment. Byłabym wdzięczna za udzieloną informację.

Dotyczy artykułu: https://budujemydom.pl/bd/artykuly/871_ogrodzenie_na_piec_sposobow/
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Jest możliwość zamontowania wyższego ogrodzenie lecz musi być zgoda urzędu miasta bądź jednostki za to odpowiedzialnej. Montaż ogrodzenia wyższego niż 2200 mm musi być też zgłoszony jak roboty na wysokościach icon_smile.gif




witam
Ustawa prawo budowlane z 7.07.1994 z póź zm. TEKST JEDN.DZ UST.Z 2003 NR. 207 POZ 2016 art. 29 pkt.23 oraz art. 30 pkt 3 ORAZ PRZEPISY PRAWA MIEJSCOWEGO, plan zagospodarowania przestrzennego dostępny w gminie wyjaśnią wszystko.pozdr. piotrekk
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
To prawda że na ogrodzenie powyżej 2,2 musimy uzyskiwać specjalne pozwolenie, jednak proponuje się wpierw zastanowić dlaczego pragniemy mieć wyższe ogrodzenie? CZy ogrodzenie powyzej 2,2 zapewni nam wieksze bezpieczeństwo? Napewno nie! Otóż bezpieczeństwo albo prywatność nie polega na odgrodzeniu się, Zapewniam Pana że po rozmowach z klientami, którym montowałem bramę i ogrodzenie 2,2 czy więcej nie robiło różnicy. Chcieli mieć ogrodzenie wyższe ale wytłumaczyłem im że są łatwiejsze sposoby. W siatkach do 2,2 nie można montować kolców i innych niebezpiecznych dla przechodnia zabezpieczeń. Ostatnio bardzo rozpowszechnia się siatka BETAFENCE jest zgrzewana, czylo trzeba w 4rech miejscach przecinać każde oczko, do tego załamuje się na górze. Można przy niej spać spokojnie. Polecam montaz
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ludzie - do czego to dochodzi . Ogrodzenie 2,2m ? Bez prześwitów. Po co? Przecież sąsiadowi całe słońce zabierasz wtedy.
Za takim ogrodzeniem człowiek czuje się jak za murem więziennym.

Czy nie jest przyjemne pogadać z sąsiadem przez płot - widząc sie nawzajem ? W mojej okolicy to raczej popularne.
Link do komentarza
Ja mieszkam w spokojnej okolicy i nie potrzebuję wysokiego płotu, nawet brama nigdy nie jest zamknięta w ciągu dnia - tylko zasunięta ale można ją otworzyć z zewnątrz. Nic nam nie ginęło do czasu gdy na sąsiednich kilkunastu działkach zaczęły się budowy domów. Mojemu mężowi ukradli rower wart 3 tys. złotych i od tej pory miałam złe zdanie o robotnikach.
Ale gdy za moim ogrodzeniem budowano dom - robotnicy wręcz pilnowali naszego dobytku - nasze rowery stały na podwórku nawet w nocy i nigdy nic nie zginęło.

Teraz juz jednak zamykam bramę przynajmniej na noc.....
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Sądzą po imieniu "denuncjatorki" w Chotimewie czy w Chotomewie - a miejscowość znaleść na mapie już nietrudno. Naprawdę wysokie ogrodzenie idobre zamki to podstawa.



Poważnie się zastanawiam nad dobrym sposobem na złodziei. A gdyby tak te berberysy posadzić przed ogrodzeniem? Skoro ostre i kłujące to mogłyby odstraszać a dzieci byłyby bezpieczne.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Witam
Pytanko w podobnym temacie mam.
Wzdłuż granicy z sąsiadem mam różnicę wysokości terenu. Moja działka jest wyżej o ok 1m od rogu i na 50 metrach wzdłuż granicy różnica się wyrównuje. Planuję ogrodzenie (siatkę) 150cm. Jeśli zrobię ją względem swojej działki wysoką na 150cm to sąsiad stojący na swojej będzie ją miał wyższą o metr. icon_smile.gif icon_biggrin.gif
Różnica jest widać względna od miejsca stojącego. Co w takim przypadku mówią przepisy? Jak się liczy wysokość w takim przypadku?
Pozdrawiam
NoviMR
Link do komentarza
  • 6 lata temu...
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Trzeba było od razu napisać, że to pod dachem... 
    • Krokwie poziome (kleszcze) i pionowe (słupy) są odsunięte od ścian około 40-50cm, więc stwierdziliśmy z kumplem, że to za daleko żeby mocować profile UD do ścian. Może źle się wyraziłem pisząc w powietrzu, bo pofile UD będą przykręcone do krokwi poziomych (kleszczy), ale tylko wschód-zachód, bo te dwie pozostałe płatwie są 30cm wyżej i tam nawet nie ma jak już nic zamocować. To oczywiście niezgodne ze sztuką, bo krokwie coś tam zawsze pracują razem z dachem, dlatego dajemy krzyżowy, OSB i dopiero GK, to samo na skosach. Btw na ścianach szczytowych będzie piana Pur, więc profil by nam zalali pianą jakby był przykręcony do tej ściany. Oczywiście pewności czy to pękać nie będzie 100% nie ma. GK na łączeniach z sufitem i ściankach kolankowych ze skosami będą łączone profielem elastycznym. Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
    • Parking ma dużo większą wytrzymałość na ściskanie niż Termo fundament... zatem musi być twardszy... Przecież one mają zasadniczo różne docelowe zastosowanie...   TERMONIUM fundament:         Parking odpowiedniej grubości  zastąpić może termonium, ale w żaden sposób nie może być odwrotnie     
    • W opisie mam tak  Czyli nie ma różnicy czy zastosuje ten czy który mam obecnie eps200 parking w sumie wygląda on mi na lepszy dużo twardszy , ale tamten dedykowany do fudamentu więc jestem głupi z tego ale to i to EPS ... 
    • Kiedy właśnie o to chodzi, żeby sufit podwieszony był zupełnie niezależny, niezwiązany z tym stropem drewnianym, obitym OSB...   Do stropu drewnianego, przez płytę OSB przymocujesz zaczepy do swojego sprzętu sportowego... Będzie on narażone na drgania, przeciążenia, uderzenia przy mniej, czy bardziej intensywnych ćwiczeniach - tak jak ostrzegają wyżej koledzy... Na stropie betonowym może nie bardzo odczuwalne byłyby te ruchy i nie powodowałyby drgań, które spowodują pękanie podwieszanego sufitu z płyt g/k na połączeniach płyt g/k... Jeśli zrobisz wg Twojego planu - czyli sprzęt podwieszony poprzez sufit z wykończeniem g/k - na 100% w krótkim czasie będzie zarysowany sufit... właśnie na połączeniach płyt g/k...   W poprzek pokoju dasz gęściej profile CD60 - co 30 cm - i to powinno mechanicznie wytrzymać obciążenie płytami g/k... będzie sobie wisiał, przecież niczym dodatkowo nie obciążony, a przez otwory, o których pisałem wcześniej, niezależnie od podwieszonego sufitu, umocujesz sprzęt do belek obitych płytami OSB... sprzęt będzie sobie działał, ale nie oddziaływał na g/k... Można pomyśleć o stelażu krzyżowym, ale wydaje mi się, że przy niespełna 3 metrach szerokości pokoju, będzie to przerost formy nad treścią... Jak masz wielkie wątpliwości co do ciężaru podwieszonego sufitu, to (nie wiem co na to powiedzą koledzy) można zastosować PŁYTĘ G-K SPECJALNĄ 2600x1200x6,5MM PRO FLEXI NORGIPS...     No, ja tak bym zrobił... prosty, jednopoziomowy, gęstszy  stelaż, płyty 12 mm, otwory na montaż sprzętu wprost do drewnianego stropu...   Jeszcze uwaga:   Płyta nie powinna się o ścianę opierać - ona ma wisieć na stelażu... przy profilach CD60 zamocowanych co 30 cm, będzie wisieć na pięciu profilach...   Płyta ma 260 cm długości, więc i  tak będzie jeszcze połączenie na jej szerokości do tych 290 cm pokoju...   Będzie miało co pękać - w razie drgań i ruchów stropu...  
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...