Skocz do zawartości

Stare żelazko


ewamariusz

Recommended Posts

Jeśli to dla Ciebie na półkę aby ładnie wyglądało to zostaw jak jest. A jeśli na odnowienie to daj do piaskowania. Papierem ściernym bym się nie tykał bo narobisz bałaganu. No chyba, że już bardzo musisz. Ja to przerabiałem na innym antyku i powiem tak papier zrobił mi błysk ale w pewnym sensie nie wygląda to dobrze, a wręcz bardzo fatalnie.
Link do komentarza
Najprostszy i najszybszy i najmniej wymagający wysiłku jest sposób ze szczotka druciana na wiertarkę. Mocujesz wiertarkę w imadle, w imak wkręcasz szczotkę druciana okrągłą (w razie potrzeby można użyć rożnych kształtów aby dojść w różne zakamarki żelazka) włączyć wiertarkę i czyścić. O takie coś mi chodzi


A jak już się oczyści dobrze ze rdzy to można poprawić szczotkami miedziowanymi, zostawiają lepszą, ładniejszą powierzchnię.
Link do komentarza
Witam. Dzięki za cenne rady. Co do papieru ściernego to raczej wyjdzie słabo, gdyż papier wszystko porysuje, co do tych szczotek o których piszesz Mhtyl, to po nich nie zostaną ślady czyszczenia.
Natomiast jeśli idzie o moczenie w nafcie to nie wiem ile trzeba by było trzymać to żelazko zanurzone aby rdza odeszła, a ponadto całego nie zanurzę gdyż musiałby zanurzyć razem z drewnianą rączką.
Poniżej zdjęcie "tego czegoś"

DSC01446.jpg



Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam. Piaskowania w okolicy nie znalazłem /mam mało czasu na szukanie/ wyczyściłem takimi szczotkami jak pokazywaliście.
Teraz napiszcie czym je zaimpregnować/zakonserwować, aby wydobyć naturalny metal. Nie chcę żelazka malować farbą. I jeszcze jedno, musiałem trochę popryskać zawiasy WD-40 i jest trochę tłuste. Czy benzyną ekstrakcyjną odtłuszczę WD-40, czy może zastosować jakiś inny preparat, jak tak to jaki.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
1 godzinę temu, marek_39 napisał:

Czy można usunąć zabrudzenia z żelazka?

Moje żelazko ma funkcję czyszczenia parowego, jednak niewiele to daje. Macie jakieś sprawdzone metody?

To zależy jaką masz powłokę żelazko i jakie to są zabrudzenia. Najlepiej jeżeli masz faktycznie problem to zrób w miarę ostre zdjęcie i wklej, postaram sie coś pomóc.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...