Skocz do zawartości

Ocieplenie poddasza a wentylacja polaciowa.....


Recommended Posts

Witam,
jestem na etapie ocieplenia dachu, potym jak skonczyli daszek. Na dachu Osb, folia oraz gont...

Majstry polozyli na starej konstrukcji stalowej laty wzdluz oraz wszerz, a na to wszystko przyszla osb, folia oraz gont...

Moje pytanko odnosnie wentylacji polaciowej, otoz wiem ze musi zostac szczelina miedzy welna a pokryciem, lecz nie jestem w stu procentach pewien dokad mam ocieplac...

Na zdjeciu ponizej widac jak to u mnie wyglada. Patrzac od wewnatrz dwuteownik 10cm,ceownik 5cm, lata 4cm, lata 4cm....

I teraz ktos madry niech mi doradzi, do ktorad mam ocieplac do pierwszej laty 15cm czy do drugiej 18cm, ta ostatnia lata jest w poprzek wiec to powietrze chyba nie bedzie w stanie sie przedostac do kalenicy, sam juz niewiem. Niech ktos madry sie wypowie..

Dziekuje oraz Pozdrawiam


DSC01446.jpg



Link do komentarza
Cytat

A folia paroprzepuszczlna to gdzie jest? Trzeba ją ułożyć tak, aby zapewnić swobodny przewiew w pustce pod płytami o szerokości ok.3 cm. Konieczne jest też utworzenie szczeliny wentylacyjnej w kalenicy oraz wstawienie kominków wentylacyjnych w połaci dachowej.


To czyli jeszcze paroprzepuszczalna pod spod? A nie tylko welna ? Pozatym mam wlot przy okapie a wylot przy kalenicy, tylko jak to mam docielic? Do pierwszej laty? Do drugiej? Pierwsza jest wzdłuż, druga w poprzek dachu. Caly ten dach został położony na konstrukcji stalowej, plyta osb, folia oraz gont...
Link do komentarza
Cytat

To czyli jeszcze paroprzepuszczalna pod spod? A nie tylko welna ? Pozatym mam wlot przy okapie a wylot przy kalenicy, tylko jak to mam docielic? Do pierwszej laty? Do drugiej? Pierwsza jest wzdłuż, druga w poprzek dachu. Caly ten dach został położony na konstrukcji stalowej, plyta osb, folia oraz gont...


Do tej co biegnie wzdłuż, ale od strony wewnętrznej (od środka).
Link do komentarza
Cytat

Do tej co biegnie wzdłuż, ale od strony wewnętrznej (od środka).


Tak tez podejrzewalem, bo jeden gość mi powiedzial, ze do tej poprzecznej, ale tak na chlopski rozum biorąc to powietrze by nie miało jak się przedostać na gore. To teraz juz jasne. Wielkie dzieki za pomoc... Ocieplam do pierwszej drewnianej laty od wewnątrz. Pzdr
A tak jeszcze a propo dlaczego wspomniales wczesnoej o braku folii PP?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...