Skocz do zawartości

Słabe ciśnienie wody w baterii termostatycznej


geforc

Recommended Posts

Nie, nic się nie zmieniło, w łazience obok brodzika i kabiny jak się puści wodę na full od razu to aż wylewa się pod wpływem uderzenia strumienia... A co może być z baterią nie tak ?

Sprawdzałem teraz i tak :

1: W deszczownicy ciśnienie jest średnie
2: Odkręciłem wężyk od prysznica i woda bezpośrednio z baterii leci słabo, nie jest równy strumień tylko jest tak rozbita, można to porównać do strumienia wody z baterii umywalkowej w której nie ma nic na wylocie, żadnego perlatora.
3. Zastanowiło mnie że otwór w wężyku od słuchawki jest bardzo mały, dziwnie mały, nie wszedłby tam nawet długopis...



mam ten model


http://www.omnires.pl/oferta/systemy_prysz.../y/y1244_6_k-x/ Edytowano przez geforc (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Nie, nic się nie zmieniło, w łazience obok brodzika i kabiny jak się puści wodę na full od razu to aż wylewa się pod wpływem uderzenia strumienia... A co może być z baterią nie tak ?

Sprawdzałem teraz i tak :

1: W deszczownicy ciśnienie jest średnie
2: Odkręciłem wężyk od prysznica i woda bezpośrednio z baterii leci słabo, nie jest równy strumień tylko jest tak rozbita, można to porównać do strumienia wody z baterii umywalkowej w której nie ma nic na wylocie, żadnego perlatora.
3. Zastanowiło mnie że otwór w wężyku od słuchawki jest bardzo mały, dziwnie mały, nie wszedłby tam nawet długopis...



mam ten model


http://www.omnires.pl/oferta/systemy_prysz.../y/y1244_6_k-x/


Może źle podłączyłeś tą baterię termo. W opisu jaki zamieściłeś wynika, że to wina baterii.
Link do komentarza
Cytat

Obojętne czy zakręcałem na pakuły czy na paski silikonowe, różnicy nie było. A jeśli to wina baterii to wysyłam im tą baterię, jeśli byłą kupiona przez neta (nie allegro) czy do domu przychodzi serwisant ?


To zależy jaką mają podpisaną umowę. Zadzwoń i zapytaj się czy baterię musisz przesłać do sprzedawcy czy do producenta/przedstawiciela.
No a co z podłączeniem? dobrze ją podłączyłeś? nie chodzi mi czy na pakuły czy na taśmę teflonową tylko czy króciec od ciepłej wody jest podłączony pod wejście do baterii na ciepłą wodę i tak samo z zimną.
Link do komentarza
Cytat

Szczerze mówiąc to ja tego nie robilem tylko firma remontowa ale widzialem co tam montuja, jak ten krociec wyglada to powiem czy montowali czy nie...


Widzę, że nie wiesz o czym ja piszę icon_biggrin.gif pokaże to obrazowo . Czerwona strzałka to ciepła woda a niebieska to zimna, jeżeli masz podłączoną baterie odwrotnie czyli ze ściany wyjście rur wodą jest odwrotne to może być problem z tym przepływem.


Cytat

Reklamować tylko u sprzedawcy - niezgodność towaru z umową - żadne gwarancje i producent.
Przesyłki na koszt sprzedawcy - jak będzie fikał "postrasz" federacją konsumentów.


Ostatnio miałem przyjemność reklamować TV i co się okazało. Sprzedawca powiedział że reklamuje się u producenta. Zadzwoniłem i okazało się że należy opisać problem i wysłać mailowo a po uszkodzony towar firma wysyła swojego kuriera, czyli ja żadnych kosztów nie ponoszę. I to uważam jest lepsze rozwiązanie niż dostarczenie do sprzedawcy gdy nieraz jest to odległość kilkudziesięciu kilometrów, a w tym przypadku n ie ruszałem się z miejsca icon_smile.gif

Znalazłem jeszcze takie coś, ten rysunek chyba wyjaśni dokładnie o co chodzi z tym podłączeniem.


Link do komentarza
Cytat

Ostatnio miałem przyjemność reklamować TV i co się okazało. Sprzedawca powiedział że reklamuje się u producenta. Zadzwoniłem i okazało się że należy opisać problem i wysłać mailowo a po uszkodzony towar firma wysyła swojego kuriera, czyli ja żadnych kosztów nie ponoszę. I to uważam jest lepsze rozwiązanie niż dostarczenie do sprzedawcy gdy nieraz jest to odległość kilkudziesięciu kilometrów, a w tym przypadku n ie ruszałem się z miejsca icon_smile.gif



Bo na produkt udzielona była gwarancja door to door (stosowny zapis w warunkach gwarancyjnych). icon_lol.gif

Jeśli takiej gwarancji nie udzielono - to bezwzględnie u sprzedawcy - choćby ze względu na koszty przesyłki, pomijając juz to że zgodnie z obowiazujacym prawem, jesli od zakupu nie minęło 12 m-cy, to towar był niezgodny z umową w dniu zakupu.
Link do komentarza
Cytat

Wg mnie do takiej rzeczy jak bateria to powinni wysyłać serwisanta i w domu powinien to robić, mam odsyłać i czekać miesiąć aż odeślą i nie myć się ?


Dlatego najpierw zadzwoń lub podjedź tam gdzie kupiłeś i zapytaj o warunki gwarancji.

Cytat

Bo na produkt udzielona była gwarancja door to door (stosowny zapis w warunkach gwarancyjnych). icon_lol.gif

Jeśli takiej gwarancji nie udzielono - to bezwzględnie u sprzedawcy - choćby ze względu na koszty przesyłki, pomijając juz to że zgodnie z obowiazujacym prawem, jesli od zakupu nie minęło 12 m-cy, to towar był niezgodny z umową w dniu zakupu.


Jak zwał tak zwał otwarte czy zamknięte icon_biggrin.gif ja najpierw zadzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem TV bo aby dojechać to 60 km trza zrobić. Dlatego też poradziłem aby geforc najpierw zadzwonił czy podjechał do sklepu. Albo dobrze i uważnie przeczytał warunki gwarancji icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Taka mała uwaga - On to kupił w sklepie internetowym.
Jeśli sklep ten, nie był firmowy, albo "firmowany", to mogą mu różne głupoty zapodawać.
Przeto - warto żeby znał swoje prawa.

dopisałem:

Jeśli nie ma gwarancji door to door, to wszelkie koszty związane z postępowaniem gwarancyjnym ponosi nabywca, w przypadku rękojmi (dawna niezgodność towaru z umową) koszty obciażają sprzedawcę. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Zauważyłem jedną rzecz... nie można ustawić letniej wody, jest gorąca albo bardzo gorąca, że aż szyby parują...


Ustawienie temperatury w baterii termo o ile dobrze pamiętam jest max coś około 40 stopni więc nie możliwe jest przy sprawnej baterii aby leciała gorąca woda.
Zrób doświadczenie, ustaw zadaną temp na baterii i puść wodę a termometrem zmierz temp wylatującej wody.
Link do komentarza
Cytat

Nie mam specjalistycznego termometru, mam taki rtęciowy i taki laserowy który mierzy w 3 sekundy...


Może być,z tym że rtęciowy chyba sprawdzi się lepiej, bo umieścisz go pod strumieniem ciepłej wody i porównasz jaka jest temp rzeczywista ciepłej wody względem ustawienia na pokrętle baterii.
Te spostrzeżenia też przydadzą się przy zgłaszaniu reklamacji.
Link do komentarza
Cytat

a nie lepiej jak naleje wodę do kubka i sprawdzę tym laserowym ?


Też można.

Cytat

Tam jest, przy doprowadzeniu wody do baterii, ogranicznik - ogranicza przepływ wody o 60%.
W instrukcji powinno być więcej o nim napisane.


Takie ograniczniki w bateriach termo wraz z deszczownica nie maja racji bytu, ale zakładając że w tej baterii taki ogranicznik jest to woda wylatująca z baterii nie powinna parzyć.
Link do komentarza
Obstawiam, ze to nastawy.

Proponuję - oba pokrętła (po obu stronach baterii) ustawić skrajnie np. do dołu i sprawdzić "organoleptycznie" "parametry" wody, a następnie oba przestawić w skrajne odwrotne położenie (do góry) i sprawdzić "parametry" wody.

Jak jest różnica, to bateria jest sprawna.
Nastawić oba pokrętła dla swoich potrzeb (wymagań) i finito.
Link do komentarza
Z opisu, danych technicznych wyczytałem takie coś.

Cytat

Podłączenie natrysku ½"
Blokada gorącej wody przy 38° C
Głowica ceramiczna, głowica termostatyczna


Czyli jeżeli była by sprawna nie leciała by gorąca woda tak jak o tym pisze geforc
Znalazłem w dalszej części opisu
Cytat

Ogranicznik przepływu Ogranicznik znajdujący się w miejscu doprowadzenia wody do deszczownicy zapewnia oszczędność zużycia wody o ok. 60% (przepływ, zależnie od wielkości deszczownicy, od 9 do 15 l/min)



Czyli to jest ogranicznik przepływu a nie ogranicznik ciśnienia, a to są dwie różne rzeczy. Zakładając, że ciśnienie w sieci jest dobre to ewidentnie bateria jest jakby zapchana.
Link do komentarza
Próbowałem ustawiać skrajnie pokrętłą, różnica była : woda gorąca > woda bardzo gorąca.
Gdzie te ograniczniki są ? można jakiś screen prosić ? jutro gośc przyjdzie który to montował i zobaczy. Instrukcja bardzo marna była...

Jak gościu montował tą baterie to zauważył że przy otworze do wlotu gorącej wody DO baterii, jest taki miedziany nalot, nie wiem czy to element termostatu czy czego czy po prostu uszkodzona jest, ale go to za ciekawiło bo po 1 dniu woda w ogóle nie leciała, dopiero na 2 dzień zaczeła troche wiecej lecieć ale i tak nie da się umyć wodą z słuchawki bo cisnienie za małe no i gorąca jest, jest gorąca taka że para idzie... Edytowano przez geforc (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Próbowałem ustawiać skrajnie pokrętłą, różnica była : woda gorąca > woda bardzo gorąca.
Gdzie te ograniczniki są ? można jakiś screen prosić ? jutro gośc przyjdzie który to montował i zobaczy. Instrukcja bardzo marna była...


A czy Ty w ogóle czytasz posty które ktoś napisał dla Ciebie?
Pytasz, a odpowiedź dostałeś wcześniej niż zapytałeś. Wystarczyło przeczytać post wyżej (#26)
Cytat

Ogranicznik przepływu Ogranicznik znajdujący się w miejscu doprowadzenia wody do deszczownicy zapewnia oszczędność zużycia wody o ok. 60% (przepływ, zależnie od wielkości deszczownicy, od 9 do 15 l/min)

Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Próbowałem ustawiać skrajnie pokrętłą, różnica była : woda gorąca > woda bardzo gorąca.
Gdzie te ograniczniki są ? można jakiś screen prosić ? jutro gośc przyjdzie który to montował i zobaczy. Instrukcja bardzo marna była...




Cytat

No chyba nikt nie czyta moich odpowiedzi, masz rację, napisałem że deszczownica jest w miarę ok, problem jest z ciepłą wodą i z ciśnieniem w słuchawce a ty mi o deszczownicy piszesz która jest w miarę ok...


Pytałeś gdzie są te ograniczniki więc Ci napisałem że odpowiedź już wcześniej padła. I nie ja pisze o deszczownicy tylko dane techniczne z instrukcji obsługi baterii. Chyba zauważyłeś , że to był cytat, więc to nie moja odpowiedź.
Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
W sobotę albo w niedzielę ?
I nie pójdzie na reklamacje, tylko serwisant ma przyjść do mnie, nie bedę czekał łaskawie 2 tygodnie aż mi ją naprawią albo wymienią i nie będę się mył. Jak nie będą chcieli wysłać serwisanta to ochrony praw konsumenta pójdę, od razu ich ustawi do pionu i jeszcze mi drugą taką dadzą za darmo. Edytowano przez geforc (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W sobotę albo w niedzielę ?
I nie pójdzie na reklamacje, tylko serwisant ma przyjść do mnie, nie bedę czekał łaskawie 2 tygodnie aż mi ją naprawią albo wymienią i nie będę się mył. Jak nie będą chcieli wysłać serwisanta to ochrony praw konsumenta pójdę, od razu ich ustawi do pionu i jeszcze mi drugą taką dadzą za darmo.


I jak sprawa reklamacji? Bo już na sobotę i niedziele nie możesz zgonić icon_biggrin.gif już połowa tygodnia minęła.
Daj cynk co załatwiłeś i co było przyczyną.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

nikt nie pokrył, była reklamacja składana, ja za nic nie płaciłem. Przytkało się jakimś takim piaskiem z rur


Nie żartuj sobie icon_biggrin.gif Zapchane sitko nie było z winy producenta, więc nie chce mi się wierzyć, że serwisant przyjechał za friko zrobić coś co nie podlega gwarancji.
Link do komentarza
Nic nie płaciłem bo nie była moja wina tylko widocznie mają więcej takich problemów, przyjechał do mnie już z termostatem mimo że nie wiedział co jest problemem, tylko wiedział że niskie ciśnienie wody jest. Mam wam zeskanować protokół reklamacyjny ? nie była wina moja ani ja nie uszkodziłem baterii więc wymienił i naprawił.
Link do komentarza
Cytat

Nic nie płaciłem bo nie była moja wina tylko widocznie mają więcej takich problemów, przyjechał do mnie już z termostatem mimo że nie wiedział co jest problemem, tylko wiedział że niskie ciśnienie wody jest. Mam wam zeskanować protokół reklamacyjny ? nie była wina moja ani ja nie uszkodziłem baterii więc wymienił i naprawił.


Jak nie była Twoja wina? zatkane sitko to chyba nie wina producenta baterii termostatycznej.
To jak mi się zatka sitko w pralce to też wezwie serwisanta i mi je wyczyści za frajer icon_biggrin.gif
Widocznie trafiłeś na serwisanta frajera. Zapytaj daggulkę jak do niej przyjechał serwisant do pralki.
I tak na zakończenie, co naprawił? icon_biggrin.gif jak nic nie było zepsute, tylko sitko się syfem zapchało. Edytowano przez mhtyl (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...