Skocz do zawartości

LK 433 / LK Projekt


adamkaspro

Recommended Posts

Witam Jestem tu nowy . Moe ktos budowal wg. tego projektu ?

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?Section0=...duct=416#bottom


W projekcie myske zmienic kilka szczegulow.
- powiekszyc lazienke o kotlownie
-przerobic garaz na pokoj
-powiekszyc kuchnie o szafy w wejsciu ( przeniesienie szaf na druga strone likwidujac drzwi kotlowni
-wykopac piwnice ok. 30 m² i przeznaczyc czesc pokoju ( garaz ) na zejscie ( zejscie od zewnatrz budynku.
- zlikwidowac scianke pomiedzy Pokój dzienny a Pokój goscinny ( uzyskac maksymalnie duzy salon )
- lekko dociagnac dach nad balkny .


+ Kolektory sloneczne ( 6 sztuk ) dopasowany dach
+bateria sloneczna z osprzetem ( 1 sztuka ) do pompy obiegowej
+wentylacja z odzyskiem ciepla ( brak info wiarygodnych na necie )
+ogrzewanie podlogowe ( gaz i panele sloneczne ) strata pieniedzy ?
+kominek z plaszczem wodnym z systemem wspomagania C.O
+ 30% wiecej izolacji

Prosze o opinie na ten temat .. lub kilka slow o kolektorach , wentylacji .
Serdecznie dziekuje .
Link do komentarza
Kolektory, do dość droga woda użytkowa. Trzeba doliczyć koszty cyrkulacji, roztapiania śniegu...
Jeżeli chodzi o oszczędności to znacznie wieksze są przy niecentralnych małych termach i kranach bezdotykowych.
Wentylacja z odzyskiem , najlepiej krzyżowy wymiennik 300-400m3/h (max) i do 20mb rurowego GWC.
Zdecydowanie polecam też zaizolować dom, jak sprzedający nie podaje zużycia energi (E= ... kWh/m2 rocznie) to pewne jest, że nie ma się czym chwalić i dom nie mieści się w zalecanych normach zużycia energii. (polska 70kWh/m2 Norwegia Francja Szwecja .. 40 kWh/m2 rocznie)
Link do komentarza
Cytat

Kolektory, do dość droga woda użytkowa. Trzeba doliczyć koszty cyrkulacji, roztapiania śniegu...
Jeżeli chodzi o oszczędności to znacznie wieksze są przy niecentralnych małych termach i kranach bezdotykowych.
Wentylacja z odzyskiem , najlepiej krzyżowy wymiennik 300-400m3/h (max) i do 20mb rurowego GWC.
Zdecydowanie polecam też zaizolować dom, jak sprzedający nie podaje zużycia energi (E= ... kWh/m2 rocznie) to pewne jest, że nie ma się czym chwalić i dom nie mieści się w zalecanych normach zużycia energii. (polska 70kWh/m2 Norwegia Francja Szwecja .. 40 kWh/m2 rocznie)



kolektory będą zakupione w USA o wiele taniej niż na rynku europejskim liczę ze to będzie ok. 35-40 % taniej . . Grupuje klientów by przesyłka nie wyszła drogo . Co do izolacji nie będę oszczędzać. Z wymiennikiem myślę ze to dobry pomysł ale jeszcze nie wiem jaki .Dokładne obliczenia i zamówienia będę robić po przyjeździe do Polski . dzięki za odpowiedz .
Link do komentarza
Kolektory nawet za darmo, mogą wyjść drozej, w naszym klimacie. Koszty pośrednictwa i utrzymania ciepła pod kranami są wyższe niż zużyta energia przy 5-cio 8-mio krotnym zmniejszeniu zużycia wody, a jak doliczymy koszty wody i ściaków, odśniezania... Dlatego dawno zrezygnowałem z kolektorów w domach izolowanych. Zupełnie nie pasują do domów 40kWh/m2 rocznie.
Link do komentarza
Tak mylisz się. Kolektory słoneczne są nierozerwalnie związane z centralnym rozprowadzaniem ciepłej wody użytkowej. W skład systemu, wchodzi pompka cyrkulacyjna, podwójne rurki z ciepłą wodą, układ odśnieżania kolektora, duża centralna terma... . Teraz jeżeli utrzymanie tego w gotpwści do pracy będzie droższe niż sama energia do podgrzeania wody użytkowej, to im dłużej kolektor użytkujesz tym wiecej dokładasz!.
Może wyjaśnie na przykładzie.
Dom z trzyosobową rodziną ( 144m2) termy Atlantic dwie VMARC 75L nad łazienkami i PCSB 10L pod zlewozmywakiem, krany i prysznic bezdotykowe ORAS . Podlicznik założony na 3 termy pokazał po 30 dniach normalnego funkcjonowania rodziny, 89,2 kWh .

Dom niezamieszkały (prace wykończeniowe) trzy kolektory: wysokość: 2030 mm szerokość: 1025 mm (KN 2000) Do tego 300L zasobnik z 2kW grzałką elektryczną i cyrkulacja w izolowanych pianką rurkach. Krany jeszcze nie założone. Poprosiłem właściciela o uruchomienie systemu i założyłem na grzałkę i cyrkulację podlicznik. Po 30 dniach ... 92 kWh!!! Choć nikt z wody nie korzystał!

Jeżeli teraz dodamy kosztów energii kaszty samej wody i ścieków, to z daleka widać, bezsensowność kolektorów.
Sens ich montowania jest jeżeli mamy domek z basenem i najlepiej w Grecji. GORĄCO POLECAM!!!!
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Czesc,
Bardzo podoba mi sie twoje rozwiazanie. Ale co z kapielami w wannie?
Cytat

Dom z trzyosobową rodziną ( 144m2) termy Atlantic dwie VMARC 75L nad łazienkami i PCSB 10L pod zlewozmywakiem, krany i prysznic bezdotykowe ORAS . Podlicznik założony na 3 termy pokazał po 30 dniach normalnego funkcjonowania rodziny, 89,2 kWh .


Z opisu wynika ze nie korzystasz /nie masz? wanny. W specyfikacji termy podany jest "rekordowo krotki" czas podgrzania 75 l wynoszacy 2 h. Pojemnosc wygodnej wanny to okolo 200litrow... Czy mozna normalnie korzystac z wanny przy tym systemie?

Pozdrawiam,
Szymon
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...