Skocz do zawartości

Niewidoczne ogrodzenie


Recommended Posts

Takie urządzenia (mam na myśli rozwiązanie techniczne a nie wykonanie) były kiedyś i zapewne są i dziś do tresury psów i na pewno nie kosztują psie pieniądze tylko o wiele wiele więcej. Ten z ogłoszenia to gadżet.

A działanie tego gadżetu wg mojego rozeznania ma dużo do spełnienia. oby nie okazało się, że piesek po przekroczeniu ogrodzenia zastanie za nim już na wieki, bo urządzenie nie odłączy impuls, a po drugie skąd biedny piesek ma wiedzieć w którą stronę ma biec, jak go prąd pier... to nie będzie się wracał tylko będzie pruł do przodu.
Link do komentarza
Cytat

Takie urządzenia (mam na myśli rozwiązanie techniczne a nie wykonanie) były kiedyś i zapewne są i dziś do tresury psów i na pewno nie kosztują psie pieniądze tylko o wiele wiele więcej. Ten z ogłoszenia to gadżet.

A działanie tego gadżetu wg mojego rozeznania ma dużo do spełnienia. oby nie okazało się, że piesek po przekroczeniu ogrodzenia zastanie za nim już na wieki, bo urządzenie nie odłączy impuls, a po drugie skąd biedny piesek ma wiedzieć w którą stronę ma biec, jak go prąd pier... to nie będzie się wracał tylko będzie pruł do przodu.



zapewne do dziś w tak zacofanych krajach jak Polska. W tresurze psów jesteśmy 100 lat za murzynami i dlatego takie idiotyczne i niebezpieczne metody są stosowane. Jest to tylko objaw buractwa właściciela, który jest zbyt leniwy żeby wyszkolić swoje zwierze.


Heniu, to urządzenie przestanie kopać prądem, gdy straci zasięg.
Link do komentarza
Jak koniecznie chcesz uszczęśliwić psa impulsami elektrycznymi to tu jest spory wybór:
linka_do_strony

Mnie zaciekawił ultradźwiękowy odstraszacz.
Ale bełkot marketingowy jest niezły,
cytuje:
"Idealne rozwiązanie do stosowania na spacerach z psem kiedy inne psy negatywnie wpływają na zachowanie naszego psa, z łatwością możemy je odgonić...."

Tak kuźwa - i własnego psa też potem gdzie szukać?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...