Skocz do zawartości

Parowanie szyb - przyczyny i zapobieganie


Recommended Posts

Zjawisko parowania szyb jest najczęściej obserwowane w okresie wiosennym i jesiennym. Wiąże się ono z większą wilgotnością powietrza, jak i większymi różnicami temperatur wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Parowanie szyb nie świadczy o wadzie ani szyby, ani okna.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/16855-parowanie-szyb-przyczyny-i-zapobieganie

Link do komentarza
Cytat

Co zrobić gdy parowanie ma miejsce wewnątrz pakietu szybowego ? Tak jest od czasu ich montażu, a teraz pojawiły się zacieki, też wewnątrz i nie jest możliwe ich usunięcie.


Zgłosić o ile jeszcze okna są na gwarancji, w innym przypadku pakiet szybowy do wymiany na własny koszt.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Gość Dorota
A ja w salonie mam te nawiewniki higrosterowane czyli automatyczne a okna i tak sa zaparowane to jest g....no i nic to nie daje. Sciema! Mieszkam w bloku i na etapie budowy kolezanka powiedziala ze nie chce tego w oknie. Ja kupilam pozniej mieszkanie i to mam. W tych oknach powinni robic jakies otwory a nie robia szczelne jak w puszce. Ja codziennie musze wietrzyc rano mieszkanie a jak stoi pranie to cala noc musi byc rozszczelnione okno. I jaki sens zakladac wywiewniki automatyczne? Nie ma sensu bo i tak trzeba odszczelniac.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Gość Syberiusz

To może śmieszne, ale mam preparat samochodowy do parujących szyb i sprawdza się również do zastosowania domowego. Natomiast na dłuższą metę pewnie trzeba pomyśleć o sprawdzeniu instalacji wentylacyjnej i uszczelek.

Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Gość Mam sposób
Problem mam tylko w łazience po gorącej kąpieli, gdy para wodna osadza się wszędzie, na płytkach i na oknie dachowym. O ile płytki, to nie problem, bo zanim woda ścieknie to zdąży odparować, o tyle z okna woda kapie... Normalnie okno wcale nie paruje. Jak dla mnie, jedyny sposób, to zainstalowanie dodatkowego wentylatora powietrza na okno, by poprawić cyrkulację. Eksperymentalnie użyłem wentylatora domowego i to całkowicie załatwia sprawę. Muszę tylko dobrać montowany na ścianie - wnęce okiennej + sterowanie z czujnikiem ruchu i wilgotności.
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...