Skocz do zawartości

jak wydłużyć balkon?


Recommended Posts

Witam!
Jak w temacie planuje wydłużyć balkon długi(wypuszczony ze ściany) na 90 cm i szeroki na 5,5 m do długości 3 metrów.
Planuje to zrobić w ten sposób iż do istniejącego balkonu chcę przykręcić profile zamkniete 20x40mm rozmieszczone co ok 60 cm od góry i od dołu płyty balkonowej oraż zespawać ze sobą górną i dolną warstwę profili a następnie całości chcę oprzec drewnianej belce o przekroju 20x20cm, która będzie opierać się na 3 drewnianych nogach z kantówki 20x20 cm zakotwionych w betonowym fundamencie wkopanym ok 100 cm poniżej poziomu gruntu.
Pytanie : czy taka konstrukcja ma racje bytu? i czy konieczne są nogi na środku balkonu? Bo z racji tego iż pod balkonem bedzie przestrzeń użytkowa chciał bym uniknąć nóg na środku.
ps. nie chće robić wylewek i zbrojenia. na końcu całość chcę zadeskować więc wszystkie profile będą zasłonięte.
poniżej zdjęcie poglądowe:

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Najlepiej byłoby skonsultować z jakimś architektem.

Ja nie bawiłbym się w żadne stalowe profile tylko zrobiłbym zbrojenie i wylał płytę.
Może najsensowniej byłoby wywalić ten istniejący balkon i zrobić to w ogóle od nowa.
Wtedy albo zrobić całość w drewnie albo w betonie.

Ostatecznie jak nie chcesz betonu to zastanowiłbym się nad belkami drewnianymi opartymi na
istniejącym balkonie i wpuszczonymi w mur zamiast tych profili.
To jednak podniesie poziom balkonu.
Link do komentarza
Cytat

ten balkon (istniejący) nie jest "przystosowany" do takiej zmiany i te słupki (nogi) są potrzebne
najlepiej skuć i dać belki - z jednej strony kotwione do ściany konstrukcyjnej, z drugiej - oparte na ramie (belka na słupach), lub przy ścianie taka sama rama i masz konstrukcję niezależną, bez mostków termicznych




lub dostawić konstrukcję niezależną do istniejącego
"powiązane" tylko deską balkonową
różne materiały różnie pracują
zwłaszcza w środowisku wilgotno / mokrym
mostka nie zlikwidujesz
ale balkonu nie kujesz
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...