Skocz do zawartości

Jakie przepusty,peszel na przewody elektryczne konieczne w ogrodzeniu?


odaro

Recommended Posts

Gdzie należy zostawić przepusty kablowe w ogrodzeniu.

Czy tylko słupek przy furtce i bramie czy może gdzieś jeszcze?

Czy wystarczy jeden peszel czy może dać więcej?

Jak mocować peszel żeby go później nie uszkodzić, przewiercić przy mocowaniu bramy?

Jak to rozwiązaliście u Siebie?
Link do komentarza
Cytat

1. Nie znam Twoich zamiarów, nie znam planu sytuacyjnego. Więc jak podpowiadać?
2. Skąd peszel i po co peszel? Jakaś epidemia chyba. Co ktoś poruszy temat trącający o kable, to zaraz peszel... Dajcie spokój peszlowi!




To jak zamiast peszla zrobić przepust na przewody w betonowym fundamencie pod klinkier.

Trochę poczytałem i już wiem że na jednym słupku bramy wjazdowej chce zrobić:

1. Lampa sygnalizacyjna otwarcia bramy

2. Klawiatura numeryczna do otwierania bramy kodem.

3. Czujka ruchu

Czyli wychodzi że trzeba zrobić 3 przepusty czyli dać 3x peszel???

na drugim słupku chce zrobić

1. Czujka ruchu.

czyli jeden peszel.



Jeżeli chodzi o słupek przy furtce wejściowej to chciałbym zamontować domofon i klawiaturę numeryczną czyli peszel 2x

Czy tak???

Link do komentarza
Cytat

Rura elektroinstalacyjna RL https://el-mar.sklep.pl/pl/p/Rura-elektroin...na-RL-16mm/1154

Wszystkie przewody i kable w jednej rurze, chyba że różne miejsca w słupku, to trzeba wtedy zrobić rozdział.
Kable w ziemi zakopujemy bez żadnych osłon. Te dajemy tylko w ściśle określonych miejscach, pisałem o tym niejednokrotnie.



No własnie ale ja nie wiem jak zrobić rozdział bo kable będą wychodzić na rożnych wysokościach słupka.


Link do komentarza
Cytat

Rura elektroinstalacyjna RL https://el-mar.sklep.pl/pl/p/Rura-elektroin...na-RL-16mm/1154

Wszystkie przewody i kable w jednej rurze, chyba że różne miejsca w słupku, to trzeba wtedy zrobić rozdział.
Kable w ziemi zakopujemy bez żadnych osłon. Te dajemy tylko w ściśle określonych miejscach, pisałem o tym niejednokrotnie.


Masz na myśli oczywiście kabel ziemny YKY?
Link do komentarza
Cytat

Zrobić rewizję na puszkę rozdzielczą i z niej rozdzielisz na różne wysokości.




Ale jak zrobić taką puszkę rozdzielczą w słupku klinkierowym żeby to estetycznie wyglądało?

Mam już zabetonowany jeden peszel 25 ale dzisiaj mnie oświeciło że kable będą na różnych wysokościach i potrzebuje 3x peszel.
Link do komentarza
A może zrobić tak przez peszel wprowadzam kable w betonie a potem jak będę murował klinkier to kable rozdzielę na żądane wysokości już bez peszla.

Czyli kable zostaną zamurowane na stałe w słupku klinkierowym.

Co myślicie o takim rozwiązaniu?


Ile przewodów potrzebnych do automatyki bramy można przeciągnąć przez peszel 25



Link do komentarza
  • 4 lata temu...

Będę niebawem murował ściankę fundamentowa garażu. W garażu będzie skrzynka rozdzielcza w związku z czym chcę zostawić jakieś przepusty na kabel do bramy, domofonu, oświetlenia (jeszcze nie wiem ile tych przepustów, czy zrobić to osobno czy w jednym przepuście?) Na jakiej głębokości zrobić przepust na wyjście kabli? Bo zasilający ze skrzynki to ok 100 cm pod ziemią zrobiłem. A na kable wychodzące jest jakaś reguła? Jak to zrobić żeby tym przepustem nie leciała woda pod garaż, chudziak? 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...