Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Do sprawdzenia Schemat instalacji zasilania grzejników?


Recommended Posts

Czy możecie mi sprawdzić schemat podłączenia zasilania grzejników? Link: http://zapodaj.net/images/5c3cefa0d203f.png czy dobrałem odpowiednie średnice? Dodatkowe pytanie czy w przypadku kiedy stosuję zawór mieszający puszczający temperaturę 45-55 stopni warto jest zastosować rurki PCV STABI czy wystarczą zwykłe PPR?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejście z pieca musi być wykonane z miedzi czy raczej powinno być z metalu. Co do średnic to po co takie przejścia z 20 na 16? daj wszędzie 16 będziesz mniej miał skomplikowana instalacja pod względem złączek i rur.
Jaki piec masz zamiar zastosować?
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Podejście z pieca musi być wykonane z miedzi czy raczej powinno być z metalu.


Tak wiem, na schemacie jest pokazany układ tylko grzejnikowy tu jest schemat przed rozdzielaczem grzejnikowym http://zapodaj.net/images/1f4af0096c94c.png

Cytat

Co do średnic to po co takie przejścia z 20 na 16? daj wszędzie 16 będziesz mniej miał skomplikowana instalacja pod względem złączek i rur.
Jaki piec masz zamiar zastosować?


A czy przepływ będzie odpowiedni aby w miarę sensownym czasie rozgrzać najodleglejsze grzejniki? Piec zagazowujący z buforem.


Dodatkowe pytanie odnośnie schematu który wrzuciłem do tej odpowiedzi. Czy prawidłowym rozwiązaniem było by usunięcie pompek z rozdzielaczy? W rozdzielaczach na podłogówkę zostały by zawory mieszający trójdrożne ustawiony na temp 35 stopni. Dał bym wtedy jedną pompkę bezpośrednio za buforem i zaworem mieszającym VTA570 który będzie sterowany siłownikiem tak aby temperatura nie przekraczała 45 stopni. Jedna pompka obsługiwała by w tedy 3 rozdzielacze czyli miała by do przepchnięcia ok. 600mb rury pex 16mm + instalacja grzejnikowa. Pompka z funkcją AutoAdapt. Edytowano przez Sitnepres (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zamontuj zawory termo ze wstępną regulacją-kryzowaniem.
Do podłogówki wystarczy jak zamontujesz głowicę termo z kapilarą, ona też nie pozwoli przepościć wyższej temp jak max 50 stopni a regulacje masz masz od 20 stopni.
Jedną pompka nie obsłużysz wszystkiego, musisz mieć po jednej na każdy rozdzielacz do podłogówki i osobno na grzejnik i bojler bo to możesz połączyć choć co niektórzy robią osobne obwody na grzejniki i na bojler.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Tak wiem, na schemacie jest pokazany układ tylko grzejnikowy tu jest schemat przed rozdzielaczem grzejnikowym http://zapodaj.net/images/1f4af0096c94c.png

A czy przepływ będzie odpowiedni aby w miarę sensownym czasie rozgrzać najodleglejsze grzejniki? Piec zagazowujący z buforem.Do ostatniego grzejnika lub jednego możesz dać 16. Na przed ostatnim grzejniku przy podejściu do niego dajesz robisz podejście pod ostatni 16mm. Można dać całość 16mm ale w największe mrozy może być za mało mocy do zasilenia ostatnich grzejników.

Cytat

Jedna pompka obsługiwała by w tedy 3 rozdzielacze czyli miała by do przepchnięcia ok. 600mb rury pex 16mm + instalacja grzejnikowa.Podłogówkę wepnij na jednym rozdzielaczu z pompką. A grzejniki na drugim będziesz miał dwie niezależne instalacje. Tak masz bezpieczniej w przypadku awarii lub ewentualnego wyboru grzania pomieszczenia. Zamontuj na każdym podejściu w rozdzielaczu zawory odcinające zasilenie/powrót. Będziesz miał możliwość wyłączenia każdego z osobna grzejnika bez konieczności spuszczania wody z całej instalacji w celu wymiany grzejnika czy remontu danego pomieszczenia.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...