Skocz do zawartości

Kocioł na paliwo stałe w instalacji zamkniętej?


Recommended Posts

Witam
Mam kociol i instalacje wykonana w podobnym schemacie a mój problem jest taki:
Podczas palenia w kotle gdy temperatura wody dochodzi do ok 65-70stopni nagle zamyka sie obieg grzejnikowy i kociol wchodzi w obieg z otwartym naczyniem wzbiorczym gdzie temperatura wody szybko wzrasta a to kończy się jej gotowaniem a potem dopuszczaniem.w zwiazku z tym mam pytania:
1.Czy to normalne że juz przy temp 65-70 obieg grzejnikowy powinien byc odciety?
2.Dlaczego woda tak szybko sie gotuje w obiegu otwartym czy winna lezy w zbyt malym naczyniu wzbiorczym(ok.30l)lub to że naczynie wzbiorcze jest za nisko ok 2m nad kotlem?
3.Czy może winna leży po stronie wymiennika płytowego?
4.Czy może jakaś inna wada?
Proszę o pomoc bo już nie mam siły tłumaczyć żonie że musze często biegac do kotłowni i pilnować temperatury bo tak ma byc a ona twierdzi że to cos nie tak !!!
Link do komentarza
Cytat

Najpierw narysuj schemat twojej instalacji bo za dużo tu niewiadomych.

Chcesz powiedzieć, że w normalnych warunkach pchasz na grzejniki 70st?
chcę powiedzieć że do tej temp.dochodzi kocioł i potem zaczyna sie problem.

Zbiornik wyrównawczy powinieneś mieć powyżej najwyżej umieszczonego punktu odbioru (grzejnika)


naczynie wzbiorcze jest na ukladzie otwartym kotla a drugi element to grzejniki i te sa w ukladzie zamknietym. Naczynie wzbiorcze jest duzo ponad kotlem ale nie wyżej niż ostatni grzejnik bo kotlownia jest obok domu i jest duzo niższa. Może to miec znaczenie?
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...