Skocz do zawartości

Wymiana drzwi wewnętrznych


Recommended Posts

Przy okazji prowadzenia poważniejszego remontu domu, często decydujemy się na wymianę drzwi wewnętrznych, a niekiedy również na wstawienie ich w innym miejscu, bądź w dobudowanej ściance działowej. Jak przygotować się do tego typu prac i sprawnie je poprowadzić?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/8957-wymiana-drzwi-wewnetrznych

Link do komentarza
Tak się tylko wydaje, że wymiana drzwi wewnętrznych jest prosta. Oczywiście - producenci ułatwiają nam montażystom życie ale nie oznacza to że każdy przeciętny majsterkowicz da sobie z tym radę samodzielnie. Mimo wszystko polecam zainwestować (relatywnie małe pieniądze) w montażystę który zrobi to za nas.
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Cytat

Przy okazji prowadzenia poważniejszego remontu domu, często decydujemy się na wymianę drzwi wewnętrznych, a niekiedy również na wstawienie ich w innym miejscu, bądź w dobudowanej ściance działowej. Jak przygotować się do tego typu prac i sprawnie je poprowadzić?



Pełna treść artykułu pod adresem:

https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/8957-wymiana-drzwi-wewnetrznych




Ja podobnie jak przedmówcy nie zdecydowałby się na samodzielną wymianę drzwi wewnętrznych.
Ostatnio postanowiłem wymienić wszystkie drzwi w domu (do łazienki, do toalety, do każdego z pokojów). Mam też wewnętrzne drzwi dwuskrzydłowe, gdyż moje mieszkanie jest duże (215m). Przyszła ekipa, dokładnie wszystko wymierzyła. Sprawdziła stan futryn (ościeżnic). Ja i żona jedynie dobraliśmy rodzaj skrzydła i wybraliśmy materiały. Na koniec rzecz jasna klamki i ograniczniki.
Drzwi są w pełni wymiarowe. Dokładnie spasowane a do tego kształt i ich wzory zostały dobrane do konkretnego pomieszczenia.
Więc ja polecam jednak firmy, które profesjonalnie zajmują się wymiana drzwi oraz ich montażem.

Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Hej,

 

Przeszukałem forum i nie znalazłem interesujących mnie treści. Chociaż może źle szukam :)

Zastanawiam się nad wymianą drzwi z ościeżnicą, natomiast drzwi są prostopadle przy ścianie. Załączam filmik i zdjęcia. Jakiego typu ościeżnice się montuje w takich przypadkach? Nie mogę nic znaleźć ale nie wiem czy taka ościeżnica ma jakąś nazwę? Będę wdzięczny za podpowiedzi. Ciekawy jestem też czy taki montaż nie jest trudniejszy niż normalny?

 

pozdrawiam 

IMG_20181016_230208.jpg

IMG_20181016_230214.jpg

Link do komentarza
  • 2 lata temu...
No fajnie wszystko - właśnie jestem na etapie wymiany ościeżnic - miałem jakieś samoróbki z dwuskrzydłowymi drzwiami. Ładnie napisane - przyciąć i zdjąć ościeżnicę - u mnie ościeżnice były zakotwione w ścianie dodatkowo zapiankowane deski z gwoździami - po wyjęciu mam masakrę - otwór wręcz ogromny, odpadająca cegła dziurawka, połamane płyty kartongips. Efekt montowania ościeżnic na gwoździe i wkręty przed okładaniem ścian płytami. Teraz nie wiem czym to załatać - w zasadzie trzeba byłoby obmurowywać na nowo cały otwór drzwiowy więc przestrzegam - na tych zdjęciach to tylko tak pięknie wygląda a w rzeczywistości możecie się "naciąć" tak jak ja i mały remont gotowy... Pozdrawiam
Link do komentarza
1 minutę temu, Gość Paweł napisał:

  Ładnie napisane - przyciąć i zdjąć ościeżnicę - u mnie ościeżnice były zakotwione w ścianie dodatkowo zapiankowane deski z gwoździami - po wyjęciu mam masakrę - otwór wręcz ogromny,  

 

A jak ma być napisane? Przecież drzwi, a więc i ościeżnic, są na świecie setki milionów. A tekst musi obejmować wszelakie przypadki.

Poza tym, w pracach remontowych, niespodzianki nie są niczym niezwykłym. Rzekłbym, że to nawet codzienność. Niestety, ale tak wygląda życie. I wiele razy, w wielu miejscach, trzeba łatać. Na razie tylko małolaty niczego nie naprawiają, tylko wyrzucają i wołają nowe. Inni remontują.

A co poradzić Tobie... nie wiem. Jeśli rzeczywiście potrzebujesz porady, zamieść kilka zdjęć. Coś wymyślimy.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...