Skocz do zawartości

balkon- loggia, jaka nośność?


Recommended Posts

Witam,

Niedawno kupiłem mieszkanie w bloku z wielkiej płyty z '89r. Planuje remont balkonu typu loggia, bo poprzedni właściciel tak wypoziomował balkon(płytki), że po deszczu woda zamiast spływać z balkonu, stoi a w niektórych miejscach cofa się pod ścianę od mieszkania i drzwi balkonowe. Zanim zacznę remont i aranżację loggi chciałem dowiedzieć się o przybliżoną nośność takich balkonów, wiem, że trzeba także nanieść poprawkę na stan balkonu i korozje, dlatego chodzi mi o ogólną przybliżoną nośność. W administracji nie uzyskałem odpowiedzi. Muszę napisać pismo, które przekażą dalej, a znając życie i biurokrację w naszym kraju może to trochę potrać ;)

balkon dokładnie tego typu jak na zdjęciu:


Dziękuje za odpowiedź
Pozdrawiam leoon Edytowano przez leoon (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Oczywiście, to anegdota (prawdziwa). Nie wiem ile wynosi nośność, ale nie jest mała. Do czego Ci to potrzebne, czy wytrzyma nową warstwę betonu i płytki? Ależ oczywiście.



tak wiem, że powinno wytrzymać, zastanawia mnie jak dużo hehe bo w niektórych miejscach to warstwa musiała by mieć ze 3-4cm
Link do komentarza
Nie 3 - 4 cm, tylko trochę więcej...
Rozumiem, że tak mierzyłeś że w obecnym najwyższym miejscu kładłeś poziomicę na istniejącej posadzce i namierzyłeś z właściwym spadkiem te 3 -4 cm - a przecież przy wylewaniu nowej posadzki pod płytki nie zejdziesz w tych najwyższych miejscach do zera, musisz trochę nadlać...
A jak wylejesz nową posadzkę i dodasz na klej i płytki, to nie wyjdzie Ci przy wejściu ponad próg drzwi balkonowych? Nie wyjdzie tak, że trzeba będzie trochę skuwać, czy frezować?
O wytrzymałość balkonu nie masz co się przy takiej konstrukcji martwić - wytrzyma
Link do komentarza
Cytat

Nie 3 - 4 cm, tylko trochę więcej...
Rozumiem, że tak mierzyłeś że w obecnym najwyższym miejscu kładłeś poziomicę na istniejącej posadzce i namierzyłeś z właściwym spadkiem te 3 -4 cm - a przecież przy wylewaniu nowej posadzki pod płytki nie zejdziesz w tych najwyższych miejscach do zera, musisz trochę nadlać...
A jak wylejesz nową posadzkę i dodasz na klej i płytki, to nie wyjdzie Ci przy wejściu ponad próg drzwi balkonowych? Nie wyjdzie tak, że trzeba będzie trochę skuwać, czy frezować?
O wytrzymałość balkonu nie masz co się przy takiej konstrukcji martwić - wytrzyma



spokojnie, jest spory zapas. Jest stopien przy drzwiach balkonowych, od posadzki do ramy od drzwi jest 14cm.

Cytat

...
O wytrzymałość balkonu nie masz co się przy takiej konstrukcji martwić - wytrzyma



bardzo mnie to cieszy icon_biggrin.gif
Sąsiad jak poprawiał swój balkon to podobno wykorzystał 10worków posadzki cementowej. Licząc po 25kg na worek, tj 250kg + klej+ płytki. Wydawało mi się, że to sporo.
Balkon ma ok 4,6m2
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...