Skocz do zawartości

Wielorodzinny ekoapartamentowiec


Recommended Posts

(Jeśli temat jest w złym dziale proszę o przeniesienie)

W sobotę w Cieplicach Zdrój (Jelenia Góra) urządzone było wielkie oficjalne otwarcie "Pierwszego w Polsce wielorodzinnego eko-apartamentowca całkowicie ogrzewanego energią odnawialną". Budynek ogrzewany jest pompą ciepła i na dachu ma 10 kolektorów do podgrzewania wody.

Mieszkam w okolicy, więc miałam okazję obejrzeć cały budynek razem z kotłownią i tarasami dachowymi, z których widać płaskie kolektory. Z tego co usłyszałam wynika, że koszt ogrzewania całego budynku miesięcznie wynosi 1300 złotych. W budynku jest 8 apartamentów, czyli na jedno mieszkanie mamy kwotę 163 zł/miesiąc za ogrzewanie. Mało!

Architektura budynku, zamieszczenie paneli i pompy okey. Ale cena jest dość wysoka. Wychodzi około 5,5 tysiąca za m kw mieszkania. Nie wiem czy jest to aż tak dobra inwestycja. Jak myślicie warto inwestować w takie mieszkanie?

Nie mam swoich, ale zdjęcia można znaleźć tutaj -> http://portalik24.pl/home-page/informacje/...ie-i-komfortowo
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
Dnia 24.08.2015 o 13:19, asiakamien napisał:

Architektura budynku, zamieszczenie paneli i pompy okey. Ale cena jest dość wysoka. Wychodzi około 5,5 tysiąca za m kw mieszkania. Nie wiem czy jest to aż tak dobra inwestycja. Jak myślicie warto inwestować w takie mieszkanie?

 A jakie są koszty czynszu, użytkowania - czy jak to tam nazywają - chodzi mi o koszty miesięczne utrzymania (poza mediami)?

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

To jest budynek deweloperski. Nie ma czynszu jako takiego. Tylko koszty zarządzania wspólnotą ponosisz. A to w JG jest średnio 70 groszy za m kw, plus wiadomo jak skończy się gwarancja na budynek to pewnie na fundusz remontowy wspólnota będzie się składać. A tak chyba nic więcej z tego co się dowiadywałam. No i nadal jest co najmniej połowa mieszkań wolna.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...