Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Mam dom w stanie surowym, otwartym zadaszony dachówką BRAAS. Dachówka jest położona na nieodeskowanym dachu i na membranie. Dom jest blisko lasu. Ostatnio zauważyłam, że jakieś zwierze weszło między dachówkę i membranę. Ponieważ pojawiło mi się dużo plam na membranie i została ona porwana, wydaje mi się że może kuna weszła i tam mieszka ponieważ w domu cisza i spokój. Ale najgorsze jest w tym wszystkim to że strasznie zasikuje mi tą membranę. I teraz nie wiem jak to zrobić by ją wymienić?? Czy trzeba ściągać dachówkę od nowa i zmieniać tą membranę?? Co można zrobić by ją uszczelnić??? Proszę o porady co można zrobić???
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Czyli trzeba ściągnąć dachówkę??? Czy to od środka między krokwiami dać???


Trzeba ściągnąć dachówkę, oderwać łaty i kontrłaty i nabić deski lub płyty i pokryć to papą.
Link do komentarza
Cytat

ale czy jak się dachówki będzie ściągało dachówkę to nie po uszkadza się???


Trza to robić ostrożnie, ale pewne straty i tak będą, to nieuniknione jak przy każdym demontażu.
Link do komentarza
Cytat

Oj tam .... od razu demontaż pokrycia. wacko.gif

By pozbyć się zwierzęcia można kupić dźwiękowy odstraszacz, a poplamioną membrane po prostu pousuwać i połatać.
Nie stanowi ona aż tak istotnego elementu pokrycia dachowego


zalamka.jpg Boże zlituj się, co Ty wypisujesz? Jeżeli nie ma się nawet mglistego pojęcia o tym o czym się pisze to lepiej nie pisać i nie robić z siebie pośmiewiska.
Myślisz, że membrane połatasz tak jak dziury na spodniach? zaszyjesz łatkę i będzie git? A pisanie, że nie stanowi istotnego elementu pokrycia dachowego to już pomimo swojego stażu na forum pokazałaś, że niczego się nie nauczyłaś. To jest bardzo, ale to bardzo istotny element pokrycia dachowego, a dlaczego istotny to ja nie mam zamiaru Cie tu i teraz uświadamiać. Poczytaj sobie co to jest w necie co to jest krycie wstępne i czemu ono służy.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
No właśnie jak się pisze anonimowo to można może i w dobrej wierze różne bzdury wypisywać. Za szczelność dachu odpowiada krycie wstępne! Ten przypadek to kolejny dowód na to, że folie nie są odpowiednim materiałem na krycie wstępne. Tak jak szanowni przedmówcy napisali konieczny jest demontaż dachówki i co najmniej łat. Dachówka do odzyskania praktycznie w całości przy prostym dachu natomiast łaty tylko częściowo a kontrłaty praktycznie wcale. Dlatego lepiej je pozostawić wraz z folią. Na kontrłarach OSB lub deski i papa, nowe kontrłaty, łaty i dachówka. Konieczne nowe pasy nadrynnowe. Pozdrawiam.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...