Skocz do zawartości

jaką wybrać dachówkę?


Recommended Posts

My mieliśmy wybrać Roben Piemont, ale odwiedzając którąś z kolei hurtowanie materiałów budowlanych powiedziano nam interesującą rzecz. Mianowicie Piemont jest dachówką wypalaną i schładzaną w pionie co niestety czasem prowadzi do zniekształceń pojedynczych dachówek. Podobno na dachu tego nie widać za bardzo ale można się nieźle naciąć. Mówił Wam też to ktoś ?

My wybraliśmy Creaton Titania - nie ma co prawda koloru "antracyt" tylko zwykła czarna ale jest bardzo ładna. Gwarancja 50 lat i podobna cenowo - nawet dostaliśmy lepszą cenę o ok 1000 zł. Dekarz też z niej jest bardziej zadowolony.
Link do komentarza
Nie wiem skąd biorą te opowieści. Dla mnie taki sprzedawca to idiota a nie poważny, dorosły człowiek. Słyszałem już nie takie argumenty aby tylko nie kupić dachówki Robena, a powiem że kupiłem i 80% dachów w mojej okolicy jest pokryta dachówka Robena. Nie rozumiem dlaczego większość hurtowników odmawia kupna dachówek Robena, czyżby dostawali za małe prowizje za sprzedaż dachówek firmy Roben?
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Nie wiem skąd biorą te opowieści. Dla mnie taki sprzedawca to idiota a nie poważny, dorosły człowiek. Słyszałem już nie takie argumenty aby tylko nie kupić dachówki Robena, a powiem że kupiłem i 80% dachów w mojej okolicy jest pokryta dachówka Robena. Nie rozumiem dlaczego większość hurtowników odmawia kupna dachówek Robena, czyżby dostawali za małe prowizje za sprzedaż dachówek firmy Roben?


Marża szanowny Panie, marża. Co innego grosze ze sprzedaży ceramicznego Piemonta, który jest prawie w cenie dachówek betonowych, a co innego sprzedaż 1,5-2 razy droższego Creatona 😉

Cytat

Polecam dachówki firmy Creaton najlepiej ceramiczne - jakość k0olor i trwałość. mam dach 450 m2 z Creatona


Co "jakość", co "kolor" i co "trwałość" ?? 20 lat masz już tą dachówkę na domu?
Link do komentarza
Cytat

Polecam dachówki firmy Creaton najlepiej ceramiczne - jakość k0olor i trwałość. mam dach 450 m2 z Creatona


Chłopie, ty sam nie wiesz co piszesz. Widziałeś inną dachówkę od Creatona niż ceramiczną?
Powiem Ci tak, nic nie masz i nic nie widziałeś, a jak chcesz pisać i doradzać to rób to mądrze a nie pisz ogólników nic nie wnoszących do tematu.

Cytat

Marża szanowny Panie, marża. Co innego grosze ze sprzedaży ceramicznego Piemonta, który jest prawie w cenie dachówek betonowych, a co innego sprzedaż 1,5-2 razy droższego Creatona 😉


Ja to rozumiem, to jest biznes, tylko po co takie obrzucanie jednego produktu błotem aby promować inny?
Żeby jeszcze użyte argumenty były sensowne, ale np że dachówki Robena są wypalane w takiej a inne w takiej temp?, albo szkliwione dachówki Robena oczywiście że szkliwo pęka jak pajęczyna, a tekst że są tanie znaczy się marnej jakości to już poniżej pasa zagrywka.
Piszę to nie z powodu promowania dachówki firmy na R, piszę to bo nie znoszę kłamstwa i obłudy i naciągania naiwnych inwestorów na większe koszty polecając im droższy produkt.
Link do komentarza
Cytat

Marża szanowny Panie, marża. Co innego grosze ze sprzedaży ceramicznego Piemonta, który jest prawie w cenie dachówek betonowych, a co innego sprzedaż 1,5-2 razy droższego Creatona 😉



Dla mnie jest to o tyle ciekawe, że Creatona dostałem taniej niż Robena. Skoro bardziej opłacałoby się sprzedać Robena to czemu nie mnie na niego nie namawiał ?
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Dla mnie jest to o tyle ciekawe, że Creatona dostałem taniej niż Robena. Skoro bardziej opłacałoby się sprzedać Robena to czemu nie mnie na niego nie namawiał ?


I tak chodząc po hurtowniach wszędzie creaton wychodził taniej od robena?
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Tego nie wiem bo jakoś zbyt dużo czasu na tym nie spędziłem. W hurtowni którą polecał mój kierbud najchętniej sprzedawali jednak creatona.
Póki co nikt nie podał argumentu którą dachówkę warto wybrać.


Skoro już wybrałeś, to będzie leżeć na dachu lata icon_smile.gif
A wycenę zawsze można odpowiednio "przygotować", jeżeli klient nie ma porównania icon_cool.gif
Link do komentarza
Oczywiście tak jak z każdym produktem.
Tylko póki co wszyscy mówią czemu sprzedają tą a nie inna dachówkę a jeszcze nikt nie powiedział która wg niego jest lepsza i dlaczego.
W moim przypadku dachówka jeszcze nie kupiona wiec mam czas na zmianę na lepszą. Choć zastanawiam się czy lepsza dachówka czy tańsza i do tego pełne deskowanie.
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Oczywiście tak jak z każdym produktem.
Tylko póki co wszyscy mówią czemu sprzedają tą a nie inna dachówkę a jeszcze nikt nie powiedział która wg niego jest lepsza i dlaczego.
W moim przypadku dachówka jeszcze nie kupiona wiec mam czas na zmianę na lepszą. Choć zastanawiam się czy lepsza dachówka czy tańsza i do tego pełne deskowanie.



No skoro piszesz, że Roben wychodził 1000 zł drożej, więc Creaton jest i "lepszy" i tańszy, prawda? icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Dla mnie jest to o tyle ciekawe, że Creatona dostałem taniej niż Robena. Skoro bardziej opłacałoby się sprzedać Robena to czemu nie mnie na niego nie namawiał ?


Tu chodzi, że Robena krytykują i zachęcają do zakupu innych. Dziwna sprawa, że Creaton jest tańszy od Robena, ale jak w każdej sprawie jest zawsze małe "ale" czy produkty obu firm są z tej samej półki czy np Creatron zwykły w kolorze naturalnym a Roben szkliwiony w jakimś nowym hitowym kolorze.
Link do komentarza
Roben Piemont wszystkie dachówki z wentylacyjnymi, gąsiorami itd wyszedł 11.300 zł Creaton Titania w tym samym układzie wyszedł 10.500. Różnica 800 zł. Kolor ten sam.

Co do deskowania namawia też mnie dekarz, ale on woli płytę OSB - bo zapewne szybciej się kładzie. Choć ja uważam, że deska będzie tańsza. Jedynie to martwi mnie koszt dekowania - ok 6000 zł - który nie był wliczony we wstępnym kosztorysie. Dekarz/cieśla za położenie deskowania chce 15 zł/m2
Link do komentarza
Co do dachówek wentylacyjnych to uważam, że to niepotrzebny wydatek. Dachówka zakładkowa jest na tyle nieszczelna, że wentylacja robi się sama.
Co do deskowania to musisz policzyć różnicę cenową ile weźmie dekarz za nabijanie płyt, wtedy zobaczysz czy pomimo droższej płyty nie będzie bardziej się opłacało jej kupić pomimo tańszych desek.
Co do ceny to te 15 zł za m2 nabijania desek nie jest wygórowana ceną, ale tu tez należy zadać pomocnicze pytanie, to nabijanie desek jest wraz z papą czy nie.
Sam nie dasz rady zrobić deskowania?
Link do komentarza
15 zł jest za wykonanie pełnego deskowania wraz z papą. Choć dekarz sugerował nabicie na deski jakieś mocnej foliopapy. Jemu nie robi różnicy czy będzie robił deski czy osb cena ta sama. Zapewne osb wychodzi szybciej i wygodniej a deski jednak taniej.
Sam deskowania nie zrobię bo nie potrafię tego robić, a uczyć się na własnym domu bym nie chciał. Co innego zrobić coś co można w przyszłości poprawić a co innego konstrukcja domu.
Link do komentarza
Cytat

15 zł jest za wykonanie pełnego deskowania wraz z papą. Choć dekarz sugerował nabicie na deski jakieś mocnej foliopapy. Jemu nie robi różnicy czy będzie robił deski czy osb cena ta sama. Zapewne osb wychodzi szybciej i wygodniej a deski jednak taniej.
Sam deskowania nie zrobię bo nie potrafię tego robić, a uczyć się na własnym domu bym nie chciał. Co innego zrobić coś co można w przyszłości poprawić a co innego konstrukcja domu.


Czyli cena za wykonanie deskowania przyzwoita.
Przy użyciu płyt praca skraca się niesamowicie i cena powinna być tez adekwatna do użytego materiału, ale cóż na to jak widać nie ma wpływu.
Mówisz, że nie potrafisz, nabijanie desek to żadna filozofia. Pooglądałbyś sobie kilka filmików, poczytał i w dwie osoby dasz radę.
Deskowanie dachu to nie więźba więc twoje obawy są trochę ponad wyrost, ale jak nie czujesz się na siłach to ja namawiać do grzechu nie będę icon_biggrin.gif
Połóż zamiast tej foliopapy daj papę.
Link do komentarza
Cytat

Co do deskowania namawia też mnie dekarz, ale on woli płytę OSB - bo zapewne szybciej się kładzie. Choć ja uważam, że deska będzie tańsza. Jedynie to martwi mnie koszt dekowania - ok 6000 zł - który nie był wliczony we wstępnym kosztorysie. Dekarz/cieśla za położenie deskowania chce 15 zł/m2


Wykonawca chce Cie zniechęcić odwieźć skutecznie,dlatego dał 15 zł/m2 ,poszukaj kogoś innego kto nabije dechy i połozy papę .
Tylko dechy i papa płytę OSB też bym odpuścił ma większe pola łączeń ,dechy przybite w mijankę to jak monolit ,obciążenie z dachu dachówki,śniegu itd.. rozkłada się bardzo dobrze na konstrukcji dach.
Nabicie desek i papy to praca na około 2 tygodnie dla 2 średnio kumatych ludzi,umiejących operować młotkiem i piłą elektryczną . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Kilka lat temu u mnie wołali 20 zł za m2 deskowania wraz z papą, więc dzisiaj jak piszesz że 15 zł to uważam nie jest dużo. Na deskowanie jest cieńsza deska 2 cm ale i calówka też może być.
Link do komentarza
No właśnie przy 20 mm wyjdzie mi ok 4.5 m3 drewna co daje koło 2500 zł, a za OSB zapłaciłbym ok 4000 zł i z 3000 za robotę + VAT ;)
Pożyjemy zobaczymy. Muszę gdzieś uciąć co by starczyło na deskowanie. Nie ukrywam, że zrobiłbym to bo raczej nie uda się tego zmienić bez problemu tak jak panele w pokoju czy kolor ścian i zapewne warto zainwestować ale jednak jest to ok 6000 zł do wydania.
Link do komentarza
Jak to mówią, pewnych rzeczy nie oszukasz icon_biggrin.gif nie ukrywam, że deskowanie to najlepsze rozwiązanie ale możesz jeszcze zamiast tego położyć dobrej jakości membranę dachową. Co do trwałości membran było i jest dalej dużo napisane i mówione, że te szmaty to darmy wydatek pieniędzy, ale jakoś ludzie je kładą i nie narzekają. Narzekają tylko wykonawcy na te membrany i je odradzają, dlaczego? nie wiem.
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

A może jakaś ceramiczna klasyka w stylu staroklasztornej? W Warszawce widziałem w cenie blachodachówki.



Z tego co się orientuję dachówki staroklasztorne niestety występują tylko z powłoką naturalną, czyli są najbardziej podatne na zarastanie i zabrudzenia. Mi się też nie podobają wizualnie, ale co kto lubi :-) Na naszym dachu jest położona dachówka płaska Orea, czyli całkowite przeciwieństwo staroklasztornej. Cena na pewno wyższa niż blacho dachówka, ale jest to bardzo dobra dachówka, z powłoką angobowaną i podwójnym zamkiem, także to uzasadnia taką a nie inną cenę...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Tylko czy ta staroklasztorna nie jest za cieńka i ma zabezpieczenia angobą albo glazurą. Mój Turmalin płaski również idealnie się trzyma. On akurat jest glazurowany, więc jeszcze wiele wiele lat przede mna z pieknym dachem.


Daj Boże icon_wink.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Tylko czy ta staroklasztorna nie jest za cieńka i ma zabezpieczenia angobą albo glazurą. Mój Turmalin płaski również idealnie się trzyma. On akurat jest glazurowany, więc jeszcze wiele wiele lat przede mna z pieknym dachem.



Super są dachówki angobowane, ale ze zmatowioną powłoką - coś takiego jest np. w Koramic Orea 9. Odblaskowe, glazurowane dachy jednak słabo mi się podobają.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 6 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Cytat

najlepsze dachówki ceramiczne z niemiec - gwarancja 50 lat - CREATON


\Nie podniecaj się, że 50 lat bo Creaton podaje że na warunkach określonych w warunkach gwarancji udzielamy DO 50 LAT a twarde stwierdzenie- 50 lat(tak jak ty to napisałeś że gwarancja 50 lat) a - do 50 lat, jest chyba znaczna różnica.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Żadnej z tych:) W lepszej cenie proponuję rozwązyć np. Bogen Innovo 12 lub holenderkę płaską z Creatona.


To znaczy których nie polecasz?
A o lepszej cenie pisząc to co masz na myśli?bo są droższe od np Robena to muszą być lepsze?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 miesiące temu...
Dnia 4.10.2016 o 17:28, mhtyl napisał:


\Nie podniecaj się, że 50 lat bo Creaton podaje że na warunkach określonych w warunkach gwarancji udzielamy DO 50 LAT a twarde stwierdzenie- 50 lat(tak jak ty to napisałeś że gwarancja 50 lat) a - do 50 lat, jest chyba znaczna różnica.

Poza tym, aby gwarancja była na 50 lat, po kilku latach (bodajże 5) trzeba się zarejestrować na stronie Creatona i wprowadzić numery gwarancji. I wtedy ona ulega przedłużeniu, co pewnie dzieje się w niewielkiej ilości przypadków.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...