Skocz do zawartości

Podwieszany problemy z szafą


Recommended Posts

Witam

Mam mały kłopot jakiś czas temu kupiliśmy z żoną szafę do przedpokoju, chcemy zamontować drzwi przesuwane w miejscu starych frontów. Problem polega na tym że chcemy zrobić podwieszany sufit i stąd moje pytanie, czy sufit pod wieścić także nad szafa której do sufitu brakuje 11cm? czy pozostawić tam pustą przestrzeń i zakończyć sufit w taki sposób by można było zamontować szyny prowadzące drzwi?

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość stach
W jakim celu obniżasz sufit - jest nierówny i go prostujesz czy chcesz ozdobić przedpokój bajeranckim sufitem ze światełkami? Od tego zależy o ile możesz czy musisz ten sufit obniżyć.

Szynę górną drzwi przesuwanych rozważasz umocować na suficie nad szafą? A może przymocować do wierzchu szafy wystającą na ok 10 cm deskę, do niej przymocować tą szynę, dolną wprost do podłogi (albo deski leżącej na podłodze przed szafą)...

Przydałoby się jakieś zdjęcie przedpokoju, szafy bo tak to możemy tylko gdybać, no chyba że ktoś ma zdolności jasnowidzenia, czy może teleportacji i zrobi wizję lokalną

Co do rury gazowej - zgodnie z przepisami nie możesz, ale jeśli zrobisz parę wywietrzników, zabezpieczonych kratkami wentylacyjnymi, to może kominiarze sprawdzający sprawność wentylacji to "łykną" - najczęściej polecają demontaż takiej obudowy...
Link do komentarza
Chce obniżyć sufit z kilku powodów, mianowicie zakrycie szpecącej przedpokój rury gazowej, zakrycie drobnych pęknięć (szkody górnicze) zrobienie "światełek" i zamontowanie drzwi przesuwanych do szafy

Jeśli chodzi o mocowanie szyny to myślałem żeby obniżyć sufit do 11cm żeby zachodził odrobinę na szczyt szafy i przymocowanie jej do płyty, rura wystaje na lekko ponad 10 cm wiec uważałem ze to rozwiązanie będzie najlepsze:)
Link do komentarza
Odstępstwo - ale w bruzdach (Rozporządzenie w sprawie WT .....)

§ 165.

Cytat

2. Przewody instalacji gazowych w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian lub pod stropem, natomiast na pozostałych kondygnacjach nadziemnych dopuszcza się prowadzenie ich także w bruzdach osłoniętych nieuszczelnionymi ekranami lub wypełnionych – po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji – łatwo usuwalną masą tynkarską, niepowodującą korozji przewodów. Wypełnianie bruzd, w których są prowadzone przewody z rur miedzianych, jest zabronione.


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...