Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pomoc w ocenieniu stanu na podstawie zdjęć


Recommended Posts

Witam

Sytuacja życiowa zmusiła moją rodzinę do przeprowadzki na Mazury, w związku z czym szukam tam domu. Przewertowałem wszystkie znane mi strony, po czym wybrałem kilka domów do oglądnięcia i pojechałem je oglądać (320 km). Spośród obejrzanych, jeden dom wydaje mi się takim, który mógłbym być ewentualnie zainteresowany, jednak jest to dom drewniany, a szczerze mówiąc nie bardzo się na takich domach znam. Postanowiłem więc porobić trochę zdjęć, żeby w domu się przyjrzeć dokładniej co może być nie tak. Jeśli ktoś byłby w stanie coś wychwycić na podstawie zdjęć i mojego opisu, byłbym wdzięczny.

Dom jest zbudowany wg projektu CHATA 117WwG, ściana zew. to bal+wełna mineralna, folia i deska elewacyjna. Dom podpiwniczony, nie ma łączenia piwnicy z domem, żeby wejść do piwnicy trzeba wyjść z domu i od zew. wejść do piwnicy.

Minusy, które sam znalazłem:

Piwnica nie jest ocieplona od zew. w związku z czym podejrzewam, że przemarza (w końcu gdyby nie przemarzała, to po co kładliby styropian od wewnątrz?).

Kanalizacja nie ma odpowietrzenia, może występować zjawisko poduszki. Nie mam pewności czy występuje, ale wg moich doświadczeń jest to bardzo prawdopodobne.

Hydrofor jest za mały.

Nie ma bojlera (a raczej by się przydał).

Brak wiatrołapu (bardzo uciążliwe, wiem z doświadczenia).

Schody sosnowe - wg mnie pójście typowo po taniości, na schodach moim zdaniem się nie oszczędza.

W łazience wykruszona fuga między płytkami w podłodze (podejrzewam za słabe deski lub płyty na podłodze).

Dom usytuowany na ziemi w bezpośrednim sąsiedztwie torfu (działka ma 2.5 hektara, z czego 2 ha to torf).

Niechlujnie położone kable na zew. i idące z wew. na zew.

Strop parter-poddasze jest zbudowany również po taniości, nie rozbierałem go, ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że nie jest niczym wygłuszony, raczej sama deska elewacyjna (sufit), deska, maty podłogowe, panel podłogowy.

I co najważniejsze:


i co mnie najbardziej boli: dom ma 168 m a jest ogrzewany praktycznie samym kominkiem z rozprowadzaniem ciepła. Na parterze w przedpokoju i łazience jest niby ogrzewanie podłogowe, ale niespecjalnie wierzę, że mi się ono do czegoś przyda. Z żoną mamy taką pracę, że potrafi nas nie być w domu kilka dni, w związku z czym będziemy skazani na powrót do zimnego domu, a tego nie chcemy.

Dlatego proszę Was o pomoc, co by można tutaj wymyślić z ogrzewaniem, żeby w domu niezależnie od kominka było chociaż te 20 stopni, a żeby nie było to destrukcyjne dla portfela. Sam osobiście myślę nad pompą ciepła powietrze-powietrze z rozprowadzeniem rur w piwnicy i wyjściem rur w pokojach na dole. Druga opcja, to pompa ciepła powietrze-woda i grzanie podłogi.

Za wszelką pomoc dziękuję i pozdrawiam.

A oto zdjęcia tego tworu:Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...