Skocz do zawartości

warunki zabudowy na działkę po podziale


Recommended Posts

Witam,
mieliśmy jedna 42 ar działkę, na która zostały wydane warunki zabudowy na 4 domy. Teraz działka ta została podzielona na 4 działki, 3 po 10 ar i jedną 12 ar. Czy musimy na nowo występować o warunki zabudowy na tą działkę 12 ar czy tamte warunki są dalej ważne? I robimy tylko zgłoszenie budowy, bo z tego co wiem pozwolenia już nie ma, tak?

A moje drugie pytanie dotyczy projektu domu. Wybraliśmy sobie gotowy z internetu, jedyne co chcieliśmy zrobić małe zmiany i tu moje pytanie. Czy lepiej kupić gotowy i zanieść do biura projekt, aby do zaadoptował do działki czy lepiej niech zrobi projekt indywidualny na podstawie tego projektu z neta?

Dopiero rozpoczynamy z mężem nasza przygodę z budową i staramy się obejść możliwie jak najszybciej wszystko co tylko się da. A wiadomo w urzędach nie zawsze wszystko powiedzą, a co się idzie do kogo innego to co inne się usłyszy icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Trzeba będzie wystąpić po nowe WZ.
Co do projektu to jeżeli n ie znajdzie idealnego aby Tobie pasował (a znając życie nie znajdziesz icon_smile.gif ) to lepiej rób indywidualny. Koszta będą podobne lub mogą być nawet mniejsze przy indywidualnym niż kupując gotowca i go adaptując.
Link do komentarza
Załączenie kopii decyzji podziałowej do projektu budowlanego powinno załatwić sprawę.

Lepiej wybrać opcje projektu indywidualnego, ponieważ nie ma takiej opcji żeby projekt z internetu zgadzał się z planem miejscowym lub WZ. W związku z czym i tak trzeba zatrudnić architekta, jak również architekci nie specjalnie lubią robić projekty typowe czyli po kimś.
No ale od każdej reguły są wyjątki. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Lepiej wybrać opcje projektu indywidualnego, ponieważ nie ma takiej opcji żeby projekt z internetu zgadzał się z planem miejscowym lub WZ.



W przypadku WZiZT można tak napisać wniosek, że typówka będzie "szyta na miarę".

Nie mniej jednak typówka zawsze musi być adaptowana przez projektanta.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...