Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
justyna2910

warunki zabudowy na działkę po podziale

Recommended Posts

Witam,
mieliśmy jedna 42 ar działkę, na która zostały wydane warunki zabudowy na 4 domy. Teraz działka ta została podzielona na 4 działki, 3 po 10 ar i jedną 12 ar. Czy musimy na nowo występować o warunki zabudowy na tą działkę 12 ar czy tamte warunki są dalej ważne? I robimy tylko zgłoszenie budowy, bo z tego co wiem pozwolenia już nie ma, tak?

A moje drugie pytanie dotyczy projektu domu. Wybraliśmy sobie gotowy z internetu, jedyne co chcieliśmy zrobić małe zmiany i tu moje pytanie. Czy lepiej kupić gotowy i zanieść do biura projekt, aby do zaadoptował do działki czy lepiej niech zrobi projekt indywidualny na podstawie tego projektu z neta?

Dopiero rozpoczynamy z mężem nasza przygodę z budową i staramy się obejść możliwie jak najszybciej wszystko co tylko się da. A wiadomo w urzędach nie zawsze wszystko powiedzą, a co się idzie do kogo innego to co inne się usłyszy icon_smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba będzie wystąpić po nowe WZ.
Co do projektu to jeżeli n ie znajdzie idealnego aby Tobie pasował (a znając życie nie znajdziesz icon_smile.gif ) to lepiej rób indywidualny. Koszta będą podobne lub mogą być nawet mniejsze przy indywidualnym niż kupując gotowca i go adaptując.
 • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teoretycznie istnieje możliwość "przepisania" tego WZiZT na te 4 nowe działki - zwłaszcza jeśli było to WZ "podziałowe" (co jest bardzo prawdopodobne, bo już nastąpił podział działki na mniejsze niż 3.000m2).

Co do projektu domu - musi on być zgodny z WZiZT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załączenie kopii decyzji podziałowej do projektu budowlanego powinno załatwić sprawę.

Lepiej wybrać opcje projektu indywidualnego, ponieważ nie ma takiej opcji żeby projekt z internetu zgadzał się z planem miejscowym lub WZ. W związku z czym i tak trzeba zatrudnić architekta, jak również architekci nie specjalnie lubią robić projekty typowe czyli po kimś.
No ale od każdej reguły są wyjątki. icon_smile.gif
 • Lubię to 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Lepiej wybrać opcje projektu indywidualnego, ponieważ nie ma takiej opcji żeby projekt z internetu zgadzał się z planem miejscowym lub WZ.W przypadku WZiZT można tak napisać wniosek, że typówka będzie "szyta na miarę".

Nie mniej jednak typówka zawsze musi być adaptowana przez projektanta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Zaczełam dziś wycinać piankę, ale lekko nie jest , jutro zajmie mi to chyba z 2 h jak nie lepiej. Jak widac szpara jest nawet na centymetr. Nie wiedziałam tego od razu. WYdaje mi się,że za dużo piany aplikowanej od drugiej str wysadziło słup
  • 1. Zastanawiam się, czy przy ogrzewaniu gazowym jest potrzebna tak duża kotłownia, czy w ogóle jest niezbędna. A to jest już jedno dodatkowe pomieszczenie.   2. Te schody mają dziwnie gęste stopnie zabiegowe, dodatkowo w drugim projekcie prowadzą na ścianę - chyba że źle czytam rysunek.   3. Garaż 2-stanowiskowy, że taki długi?   4. Skłaniałbym się do dobudowanego garażu (jak radzi Elfir) - jeśli jest miejsce. Oczywiście z jakimś łacznikiem komunikacyjnym z domem. garaż zajmujący 1/3 parteru niedużego domu - to kłopot w planowaniu wygodnej funkcji mieszkalnej.   5. Tzw hol to raczej wiatrołap - spróbowałbym go wyrzucić na zewnątrz (przy małym domu), na rzecz właściwego holu. I tam zrobić więcej miejsca na szafy wbudowane, itp. - np w części holu bliżej wyjścia. Dodatkowo oba wejścia ( w obu projektach) mi się nie podobają, bo są ciasne, - w drugim projekcie dodatkowo schody są zbyt blisko przejścia - ciasno!   Ogólnie - to proponuję jednak popracować nad innym lepszym rozplanowaniem parteru. Po prostu jeszcze raz od nowa.  
  • Gość Roman
   Ja wybrałem dosyć tanie modele drzwi z jednego sklepu budowlanego i to był niestety wielki błąd. Skrzypienia i inne rzeczy, szkoda gadać. Na szczęście stosuję K2 07 i jest okej.
  • Dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi o samo sformułowanie "z dopuszczeniem". Czy owo "dopuszczenie" należy rozumieć warunkowo, tzn, czy aby dopuszczono zabudowę jednorodzinną będę potrzebował jakiś dodatkowych pozwoleń, zgód? Inne warunki (poza dziwnym obowiązkiem wykonania wytycznych urbanistycznych) są dla mnie całkowicie akceptowalne.   Ustalenia szczegółowe MPZP dla działki:
   Przeznaczenie terenu pod zabudowę rekreacyjną z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej wolno stojącej.
   1.19.1. Dopuszcza się:
   - realizowanie projektowanej zabudowy rekreacyjnej, projektowanej zabudowy jednorodzinnej
   wolno stojącej; dopuszcza się sytuowanie budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy nie
   większej niż 50m2,
   - adaptację, modernizację oraz rozbiórkę lub rozbudowę istniejących obiektów mieszkalnych
   i rekreacyjnych nie wpływającą na zmianę funkcji terenu. - adaptację istniejących budynków na
   budynki mieszkalne. 1.19.2. Ustala się: - wysokość projektowanych budynków rekreacyjnych
   i mieszkalnych może wynosić max. 2 kondygnacje (w tym poddasze użytkowe).
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków rekreacyjnych i mieszkalnych wynosi
   0.8m n.p.t.,
   - maksymalna wysokość posadowienia parteru budynków gospodarczych wynosi 0.30m n.p.t.
   Plan ustala obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych dla poszczególnych terenów o w/w
   symbolach dyspozycji terenowych: podział na działki budowlane oraz wydzielenie terenów pod
   drogi dojazdowe KD (przy zachowaniu szerokości drogi min. 8m w liniach rozgraniczających)
   może nastąpić tylko na podstawie wytycznych urbanistycznych. Powierzchnia biologicznie czynna
   wynosi min. 70% powierzchni działki.   Też zastanawia mnie ten obowiązek wykonania wytycznych urbanistycznych, ale jak rozumiem tyczy się to nowo podzielonych działek...Nie wiem tylko po co zawarte jest to dla TEJ konkretnej działki...   Pozdrawiam
    
  • Gość Radomir
   Milwaukee bym brał w ciemno. Znam tę firmę od dawna, już niejedno narzędzie od nich kupowałem na RG Narzędzia (chyba najlepsze ceny) i naprawdę jakość jest nie do porównania.
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×