Skocz do zawartości

Izolacja pozioma stopy fundamentowej ( ściana fundamentowa z pustaków szalunkowych ) Jak wykonać ?


Recommended Posts

Witam,

Do końca nie wiem jak poprawnie wykonać izolacje poziomą stopy fundamentowej gdy będę ścianę fundamentową robił z pustaków szalunkowych, które będą zbrojone.

Na czym polega mój problem:

Do stopy zaraz po zalaniu będę wkładał co pół metra lub co metr po dwa druty pionowe fi12 na dole w stopie będą one zagięte ( kształt litery L ) zagięcie jakieś 15cm. w celu związania stopy ze ścianą fundamentową. Gdyby nie te druty to rozłożyłbym folie do izolacji poziomej, ale jak co kawałek będę miał wystający drut to jaki to będzie miało sens dziurawić ją co kawałek ?

Czy w takim wypadku mogę zastosować izolację taką jak na ściany pionowe np. Dysperbit ?

Dodam, że pierwsza warstwa pustaków szalunkowych będzie robiona na zaprawie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Link do komentarza
Hmmm... każdy mówi inaczej... Mój kierownik budowy radził abym zrobił tak:

Ława fundamentowa - zbrojenie 4x fi12 belka skręcana strzemionami co 25-30cm.

Potem izolacja pozioma ławy i na niej układać te pustaki szalunkowe a z ławy wypuścić pręty fi12 najlepiej co 50cm żeby związać każdy ten pustak szalunkowy, który będzie dawany na zakładkę i co drugą warstwę dać poziomo dwa druty fi 12 jeszcze.

Radził jeszcze co 3 metry zrobić takie trzepnie czy jakoś tak z 4 drutów fi 12 zaszalować je i zalać takie w całości... co uznałem już za przesadę.

Moja opcja była też taka żeby w tej ławie wiercić otwory i nabijać te druty bo wygodniej by się te pustaki układało.

Dodam, że u nas mało kto umie doradzić co do poprawnego wykonania ściany fundamentowej z pustaków szalunkowych... ;/

Ja przeczytałem na jednej ze stron właśnie tak że pionowe pręty należy dawać i poziome dlatego uznałem to za słuszne skoro jeszcze kierownik potwierdził moją wersję.

Jak wy radzicie by to zrobić ?

Dodam, że dom bez piwnicy, pustaki będą na wysokość 4x25cm czyli 1 metr a tam gdzie garaż to prawdopodobnie 6x25cm czyli 1,5 metra - wszystko to w celu oszczędności czyli nie lania bez sensu betonu do ziemi i by uniknąć szalowania które jest czasochłonne i nie tanie.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...