Skocz do zawartości

Dach z miedzi – tak czy nie?


Recommended Posts

Gość mhtyl
Cytat

Zaczęliśmy się z mężem poważnie zastanawiać czy by nie zainwestować w dach miedziany. Estetycznie jesteśmy na tak, ale zapytam więcej plusów czy minusów?


Zapytaj najpierw o cenę, jak Cię nie zabije icon_smile.gif (czytaj będziesz miała tyle kasy) to jak najbardziej polecam. Jedynym minusem tej blachy to wspomniana cena, więcej minusów nie widzę.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zapytaj najpierw o cenę, jak Cię nie zabije icon_smile.gif (czytaj będziesz miała tyle kasy) to jak najbardziej polecam. Jedynym minusem tej blachy to wspomniana cena, więcej minusów nie widzę.


Orientowałam się oczywiście, jestem z tych co wolą teraz więcej a nie wymienić za kilkanaście lat znów.. Raz a na zawsze ;).
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Orientowałam się oczywiście, jestem z tych co wolą teraz więcej a nie wymienić za kilkanaście lat znów.. Raz a na zawsze ;).



Nie zdecydowałbym się nawet mając kasę. Z prostego powodu, taki dach (spójrz na zabytki) przetrwa znacznie dłużej niż reszta domu. Może nawet ta reszta fizycznie też będzie stała, jednak zestarzeje się moralnie i ktoś ją rozwali i/albo przebuduje.
Spójrzmy na dzisiejsze wyroby przemysłowe (samochody). Mnóstwo ludzi pracowało nad tym, aby ich podzespoły kończyły żywotność mniej więcej w jednakowym czasie, tak samo należy podejść do domu. To nie powinna być twierdza na stulecia, moi znajomi którzy pobudowali domy - bunkry w latach osiemdziesiątych mają problemy z ich zasiedleniem, bo dzieci wyfrunęły w świat i mają w głębokim poważaniu miejsce urodzenia, nie są przywiązane do ziemi. Czyli nie ma kto mieszkać, a sprzedać można tylko z wielką stratą, brak popytu.
Dlatego nie należy powielać błędów, Amerykanie już dawno się o tym przekonali.
Link do komentarza
Cytat

Nie zdecydowałbym się nawet mając kasę. Z prostego powodu, taki dach (spójrz na zabytki) przetrwa znacznie dłużej niż reszta domu. Może nawet ta reszta fizycznie też będzie stała, jednak zestarzeje się moralnie i ktoś ją rozwali i/albo przebuduje.
Spójrzmy na dzisiejsze wyroby przemysłowe (samochody). Mnóstwo ludzi pracowało nad tym, aby ich podzespoły kończyły żywotność mniej więcej w jednakowym czasie, tak samo należy podejść do domu. To nie powinna być twierdza na stulecia, moi znajomi którzy pobudowali domy - bunkry w latach osiemdziesiątych mają problemy z ich zasiedleniem, bo dzieci wyfrunęły w świat i mają w głębokim poważaniu miejsce urodzenia, nie są przywiązane do ziemi. Czyli nie ma kto mieszkać, a sprzedać można tylko z wielką stratą, brak popytu.
Dlatego nie należy powielać błędów, Amerykanie już dawno się o tym przekonali.



Jednak w naszym klimacie nie da się budować jak w Stanach. Trzeba dobrze, solidnie i na długi czas – moje zdanie. Ja dążę do tego, żeby moje dzieci czy ich dzieci nie musiały szybko wymieniać dachu czy innych instalacji..
Witand - pokrycia dachowe ja jednak jestem z tych co się martwą ;) Próbowałem nie, ale nie potrafię..
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Nie zdecydowałbym się nawet mając kasę. Z prostego powodu, taki dach (spójrz na zabytki) przetrwa znacznie dłużej niż reszta domu. Może nawet ta reszta fizycznie też będzie stała, jednak zestarzeje się moralnie i ktoś ją rozwali i/albo przebuduje.




no zobacz Stasiu - pozostawią spadek w postaci dachu
wiesz jaką dostaną cenę na złomowcu icon_smile.gif


Magg
jedyna wada dachówki z miedzi o jakiej kiedykolwiek słyszałem to cena
to ze nie jest jednolita w kolorze i pokrywa się patyną to raczej ekstra dodatek - co roku wygląda inaczej ,
ale skoro sprawdzałaś cenę to o tym też raczej wiesz.
tyle że dachówki to nie mój temat czyli - nieprofesjonalista
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Magg
jedyna wada dachówki z miedzi o jakiej kiedykolwiek słyszałem to cena
to ze nie jest jednolita w kolorze i pokrywa się patyną to raczej ekstra dodatek - co roku wygląda inaczej ,
ale skoro sprawdzałaś cenę to o tym też raczej wiesz.
tyle że dachówki to nie mój temat czyli - nieprofesjonalista



I o to mi chodziło. Jak wspominałam cenę znam. Dom jest w stylu starego dworka, jest przeszklone patio itp. Dom do największych nie należy, dach jest typowy, nie za stromy, nie za płaski ;).
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

To troche słabo, bo z tą patyną nie będzie wygladał za dobrze. W takim wypadku raczej radziłbym wybrac dachówkę ceramiczną trwałośc ok 100 lat i co najważniejsze myjką ciśnieniową będzie można ją ewentualnie wymyć icon_smile.gif


Żebyś widział jak wygląda dach z miedzi kilkunastoletni to może napisałbyś coś innego.
Link do komentarza
Cytat

Rozumiem, ale jakby ktoś nie chciał patyny? Ma wyjście? Ja osobiście chce, bo bardzo mi się taki efekt podoba. Pytam tylko z ciekawości.


Jak ktoś nie chce patyny to musi często polerować taka blachę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Patyna jest naturalną warstwą ochronną - po co się jej pozbawiać ?


Jak ktoś nie wie po co i dlaczego robi się patyna to są takie potem "mądre" pytania icon_biggrin.gif
W zasadzie to patyna się nie pozbawi bo samoistnie się odnawia,odradza że tak po chłopsku się wyrażę icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Oczzywiście, że widziałem i nie robi to na mnie może niestety wrażenia. Jestem bardziej za trwałościa koloru jaki zakupiłem w moim przypadku czarna glazura Turmalin icon_smile.gif



Niech kolesia ktoś zablokuje, bo mnie ten braasowski krzykacz już irytuje... Opal, szmaragd, turmalin, kolektory - no chłop ma komplet dachówek i cały system na dachu...
Link do komentarza
Przykładowy cennik usług dekarskich daje pewne wyobrażenie nt. różnicy kosztów przy kryciu różnymi materiałami:

- krycie blachą trapezową - od 30 zł/m2 - z montażem łat i kontrłat
- krycie blachodachówką - od 40 zł/m2 - z montażem łat i kontrłat
- krycie dachówką ceramiczną - od 60 zł/m2 - z montażem łat i kontrłat
- krycie dachówką karpiówką - 80 zł/m2 - z montażem łat i kontrłat
- krycie blachą miedzianą na rąbek stojący - od 120 zł/m2
- krycie łupkiem - od 150 zł/m2
- krycie blachą miedzianą - od 250 zł/m2 - z wyrobem łuski lub karo przez wykonawcę

Link do komentarza
Cytat

A mnie patyna kojarzy się z jakimś starym, mało atrakcyjnym budynkiem.



Z mało atrakcyjnym budynkiem?? Czemu??? Muszę Cię przekonać. Rozumiem, że kojarzy Ci się ze starymi dworkami? Z czym dokładnie?
Ode mnie coś klasycznego i mocno nowoczesnego z miedzią na górze ;)

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Z mało atrakcyjnym budynkiem?? Czemu??? Muszę Cię przekonać. Rozumiem, że kojarzy Ci się ze starymi dworkami? Z czym dokładnie?
Ode mnie coś klasycznego i mocno nowoczesnego z miedzią na górze ;)



Nie chodziło mi o samą miedź, ale o ten patynowy nalot, coś w tym stylu:

DSC01446.jpg


Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...