Skocz do zawartości

Kompleks ogrodowy-Wiata grill wędzarnia


Recommended Posts

Cytat

nie wiem jak teraz ale kiedyś to na zachodzie mieli hopla na punkcie takich rzeczy.


Podobnie jak na krasnale. icon_lol.gif icon_wink.gif
Ach jakie to szczęście że jednak cywilizacja zmierza w całkiem innym kierunku. icon_idea.gif

Bez względu na unikalność czy też ilość włożonej pracy, jest to po prostu, najzwyczajniej w świecie brzydkie, koślawe i projektowo byle jakie.
Moja znajomość tematu utwierdza mnie w tej opinii, więc nie będę łaskawym pochlebcą Twojej twórczości.
Niczego w temacie nie zmienia fakt że są chętni na Twoje wyroby. To tylko dowodzi istnienia ogromnej różnorodności gustów i poziomu edukacji estetycznej naszego społeczeństwa.
Więc bez urazy Feniksie i brania tego do siebie, ale takie jest moje zdanie w tym temacie.
Masz zbyt, działaj dalej i zarabiaj.
Powodzenia. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Ja tego u siebie bym nie zamówił, ale nikt mnie do tego też nie namawia... Feniks pokazał co robi, można mu podpowiedzieć co i jak w technologii, a gust jest jak "dolny koniec pleców", każdy ma własny. Kicz to też sztuka, a disco polo słucha miliony osób.


Krótko mówiąc, skończcie proszę z tą krytyką wizualnego aspektu pracy Feniksa, a zamiast tego pomóżcie mu tworzyć lepiej, szybciej, taniej... Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bez względu na unikalność czy też ilość włożonej pracy, jest to po prostu, najzwyczajniej w świecie brzydkie, koślawe i projektowo byle jakie.
Moja znajomość tematu utwierdza mnie w tej opinii, więc nie będę łaskawym pochlebcą Twojej twórczości.


Z tym się akurat nie zgodzę, bo dość wiernie oddaje naturalne kształty, niektóre co prawda w olbrzymim powiększeniu, a jedynie co można zarzucić to to, że jest sztuczne.
Link do komentarza
Cytat

Z tym się akurat nie zgodzę, bo dość wiernie oddaje naturalne kształty, niektóre co prawda w olbrzymim powiększeniu, a jedynie co można zarzucić to to, że jest sztuczne.


Opiniowałem całokształt pracy, bez skupiania się na detalu.
Ale w sumie jakie to ma znaczenie, co się komu ?. Są odbiorcy tego towaru więc trzeba zaspokoić popyt i tyle.
Sztuką to nie jest z całą pewnością, ale też chyba nie pretenduje do takiego miana.
Gdyby jednak pretendowało, to w obecnej formie jakoś słabo to widzę. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

to będę oryginalny
Feniks +/- budżet takiego przedsięwzięcia ?


Pisałem o zdjęciach lepszych które by oddawały lepiej rzeczywistość budowli a nie budzetu na rozwój. Nie szukam reklamy na forum a raczej pokazać możliwości co cały czas powtarzam. Może był by lepszy blog ale nie bardzo mam czas i chęci na prowadzenie bloga

Cytat

Podobnie jak na krasnale. icon_lol.gif icon_wink.gif
Ach jakie to szczęście że jednak cywilizacja zmierza w całkiem innym kierunku. icon_idea.gif

Bez względu na unikalność czy też ilość włożonej pracy, jest to po prostu, najzwyczajniej w świecie brzydkie, koślawe i projektowo byle jakie.
Moja znajomość tematu utwierdza mnie w tej opinii, więc nie będę łaskawym pochlebcą Twojej twórczości.
Niczego w temacie nie zmienia fakt że są chętni na Twoje wyroby. To tylko dowodzi istnienia ogromnej różnorodności gustów i poziomu edukacji estetycznej naszego społeczeństwa.
Więc bez urazy Feniksie i brania tego do siebie, ale takie jest moje zdanie w tym temacie.
Masz zbyt, działaj dalej i zarabiaj.
Powodzenia.


Demo w Twojej ocenie świat jest szary i nie ma miejsca na kolor. Wstajesz zapewne i już masz problem jak widzisz sie w lustrze. Uśmiechnij sie a nie zrzędzisz ;) Od początku wiesz naj i naj bardziej jestes nastawiony na nie. Masz prawo.
Ale wnerwia mnie że wiesz wiecej w ocenie jak sam autor. proszę Dema kształty i krzywizny jak piszesz ze są byle jakie ... są zamierzone. Bo właśnie ma oddawać to co widzisz i nie ma tu pomyłki. Tak własnie to widzę czy tak trudno zrozumieć że ktoś czyli ja widzę to włąsnie w takim wydaniu? TaK TO MA WYGLĄDAĆ MOIM OKIEM!
Link do komentarza
Cytat

Ja tego u siebie bym nie zamówił, ale nikt mnie do tego też nie namawia... Feniks pokazał co robi, można mu podpowiedzieć co i jak w technologii, a gust jest jak "dolny koniec pleców", każdy ma własny. Kicz to też sztuka, a disco polo słucha miliony osób.


Krótko mówiąc, skończcie proszę z tą krytyką wizualnego aspektu pracy Feniksa, a zamiast tego pomóżcie mu tworzyć lepiej, szybciej, taniej...



Wchodząc na forum oczekiwałem każdej opinii. Na podstawie której mógł bym cos poprawić zmienić i otworzyć się na nowe możliwości po sugestiach a w większości czuję nie chęć, jakąś wrogość bo znowu bez czapki lub nie ten fason. Dogryzanie, naśmiewanie sie a to nie tu przecinek itp. Ku...wa to ma być poziom? Czego że sie zapytam? Bo nie lubię to muszę napisać z odruchem wymiotnym STRAAAASZNE!!! Nie lubisz czegoś to tam nie zaglądasz. Dla mnie proste ale widać są takie tępaki że przysłowiowo od pługa granatem oderwany nie przetłumaczysz. Pokazało mi to tło for że tak naprawdę nie ma z kim porozmawiać na tematy konstrukcyjne, materiałowe i technologiczne. A oczekiwałem takich rozmów i wymiany wiedzy. Ale najwięksi zadymiarze którzy sięją więcej fermentu jak cos konstruktywnego wnoszą wolą oglądać na forum budowlanym cycki. Ręce opadają.... Tyle co wnoszą dyskusję w większości nic nie wnoszą a jedynie dokopanie i wyśmianie przeciwnika. Twoja Pani mi też moze nie być piękna ale ożeniłeś sie więc dla Ciebie jest kobietą życia i nie będę Cię obrażał że jest inaczej. Tak samo z moja pracą. Dla mnie to świat i moje życie i nie pozwolę na obrażanie się.To tyle. Mam nadzieje ze oponenci zaczną wnosić cos więcej jak zdjęcia z cyckami że tak sie uczepię ;) Już niedługo pokażę możliwości odbiegające od bajki i wówczas ocenicie czy materiał ma ograniczenia i sam autor icon_cry.gif Edytowano przez Feniks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wchodząc na forum oczekiwałem każdej opinii. Na podstawie której mógł bym cos poprawić zmienić i otworzyć się na nowe możliwości po sugestiach a w większości czuję nie chęć, jakąś wrogość bo znowu bez czapki lub nie ten fason.



Kolego, artyści muszą się mierzyć nie tylko z takimi przeciwnościami losu i nie tylko losu. Olej wszystko i rób swoje. Impresjoniści (i nie tylko) też byli na początku wyśmiewani, nie jeden poeta, kompozytor, malarz umarł w biedzie, bo za życia nie znalazł uznania. Musisz więc bardziej się zaimpregnować.
Mnie się podoba to, ze masz pasję, że tworzysz coś niezwyczajnego, że Ci się chce. Prac nie oceniam, bo się na tym nie znam, ale jeśli ich powstawanie sprawia Ci to frajdę, to podziwiam.
Rób swoje!
Link do komentarza
Oooo, mietła to co było - wymietła, a ten z popiołów znowu skrzydła rozwija icon_confused.gif przy pomocy innych userów: nie krytykujących wyglądu, ale i jego nie chwalących... Również jak i paru innych napisałem, że "autor", właściwie - WYKONAWCA zna bardzo dobrze technologię, materiałoznawstwo, podstawy konstrukcji, jest pracowity i wytrwały, ale porównywanie do Gaudiego, sytuacji impresjonistów (i nie tylko) to już przesada ...

To tak jak powiedziałem lekarzowi, źle diagnozującemu moją chorobę i pokazującemu swój identyfikator lekarza medycyny, że ten identyfikator nie oznacza, że UMIE leczyć, tylko, że się UCZYŁ...
Tak jak i nasz "artysta" - zna fach, wykonuje użyteczne przedmioty... i już!

Cytat

Wchodząc na forum oczekiwałem każdej opinii.



I masz właśnie MOJĄ opinię ! Taka jest, nie przez moją upierdliwość, tylko dlatego, że jest Ci ona potrzebna - po prostu - WIĘCEJ POKORY!

Cytat

Ale najwięksi zadymiarze którzy sięją więcej fermentu jak cos konstruktywnego wnoszą wolą oglądać na forum budowlanym cycki.



Całe szczęście, że to nie Ty oceniasz na forum, kto co tu robi - to że piszę o cyckach i pokazuję cycki (zauważ, że nie swoje ) w odpowiednim miejscu na to pozwalającym to moja sprawa... Inne zdanie - jak dotąd - mają użytkownicy forum i obserwująca całość Redakcja...
Patrz: https://forum.budujemydom.pl/Dyplomy-rozdan...tml#entry511673

A ładne cycki są PIĘKNE, a nie STRRRRRAAAAASZNE!

Cytat

Tak samo z moja pracą. Dla mnie to świat i moje życie i nie pozwolę na obrażanie się.


Żyj z tą pracą, w tym swoim świecie, ale powtarzam: WIĘCEJ POKORY!!!

Cytat

Tyle co wnoszą dyskusję w większości nic nie wnoszą a jedynie dokopanie i wyśmianie przeciwnika.


nie czaję co autor miał tu na myśli - może przez brak przecinków i innych znaków interpunkcyjnych.
Link do komentarza
Cytat

ale porównywanie do Gaudiego, sytuacji impresjonistów (i nie tylko) to już przesada



Ale tylko lekka. Zauważ, że nie porównuję talentów, ale właśnie sytuację. I to na starcie. To teraz wiesz, obecnie, czyli po latach, jak się to wszystko potoczyło. Kiedy zaczynali, nikt ich prac za sztukę nie uważał. I mogło tak zostać...
Link do komentarza
Cytat

Wchodząc na forum oczekiwałem każdej opinii.


Krótko. Pieprzysz!
Oczekujesz poklasku. Bez niego jesteś jak ryba bez wody. Szaty rozdzierasz na słowo krytyki, mamlasie.

Banialuki serwujesz, że niby oczekiwałeś porady, bo dobrze wiesz, że tą Twoją sztukaterią nikt tutaj się nie zajmuje. Więc nie porady, a słów uznania oczekiwałeś. A tu doopa, bo wielu widzi w tym kaszanę.

Doceniam, że masz pasję, że masz nieprzeciętne zdolności manualne. A jak potrafisz jeszcze z tego żyć, to doceniam osiągnięcie sukcesu, bo nie ma nic piękniejszego niż żyć ze swojego hobby.
Ale jako facet jesteś piz***.
Masz zbyt na te chatki, to sprzedawaj, oklasków nie wymuszaj. A jak nie chcesz być obrażany, to sam nie obrażaj. Proste?
Link do komentarza
Widok faceta w japonkach i skarpetkach, nie wzbudza u mnie negatywnych emocji - nawet w (np.) wieczornym koncercie w filharmonii.

Ale sam bym się tak nie prezentował, a jak ktoś spyta o moje zdanie, odpowiem, że nie gustuję w takim zestawieniu.

Ps. Rzemiosło które uprawiasz jest bardzo stare i zanikające - przeto chwała Ci za to, że znalazłeś swoje miejsce w tej niszy.
Link do komentarza
Nie mam ochoty na komentowanie wypowiedzi. Zapewne jam jest nie świadomy tego co robię ale oponenci wiedzą wiecej od autora i wiedzą co mu najlepsze. Dziękuję za rady... Szczególnie te nie złośliwe. Stach Tobie radzę... Masz swój wątek z cyckami i tam się spełniaj, znajdź więcej podobnych sobie i sie tam spełniajcie.
Sprawiało wam to największą radość.

Pusty pyskacz który nie ma co pokazać na poparcie że jest adekwatnym partnerem do rozmowy jest tylko pyskaczem.

Wprowadza naj więcej zamieszania i szkody.

Okiennice zamontowane...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Edytowano przez Feniks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Pusty pyskacz który nie ma co pokazać na poparcie że jest adekwatnym partnerem


Wprawdzie nie robię takiej sztukaterii jak Twoja, ale jak tak się czepiasz od dłuższego już czasu ,że nie ma wśród nas "adekwatnych partnerów" dla takiego twórcy jak Ty, to jak chcesz, mogę specjalnie dla Ciebie pokazać cokolwiek. Bo widzisz tak się składa, że w wolnych chwilach zajmuję się wykonywaniem opraw i samą oprawą mieczy japońskich, oraz trochę paćkam pędzlem na papierze i nie tylko. Wprawdzie są to najczęściej kopie prac znanych twórców, ale też autorskie.
Więc. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Może inaczej... Mam zamiar do swoich konstrukcji użyć prętów kompozytowych. I pytanie ... Jak je ze sobą połączyć. Pręty salowe się spawa a kompozytowe pręty? Proszę bardzo ... o takie rozmowy mi chodziło a nie o albumach i katalogach i zarzucaniu mi między innymi że szkoda mi parę stów na zdjęcia. ;) ehh.
Ma ktoś wiedzę na temat połączenia kompozytów?
Link do komentarza
Cytat

Ale masz problem kotuś. W budownictwie stosują wiązałki plastikowe jak tu:
https://www.youtube.com/watch?v=6vU2dWPlGsk
a do twoich celów możesz powiązać i drutem.
Dawaj następny problem, zaraz Ci go rozwiążemy. icon_lol.gif



Ale osochozi. icon_lol.gif


Kotuś taki system połączenia nie sprawdzi się w tego typu pracach, dlatego szukam rozwiązania. W stropach owszem.
Rozumiem ze nietypowa sprawa ale chodzę juz za tym z jakies dwa lata. Sądziłem ze moze coś ktoś wie. Więc Joks nikogo nie wk... wiam icon_biggrin.gif . Stwierdzam że jak do bitki o wielu chętnie sie frustrowało. No nic.. mam jakieś tam założenia co do połączenia tego materiału ze sobą. Sądzę ze na kleje ale problem jaki się nada? Myślę ze to już pytanie do firm które produkują kleje np. epoksydowe itp.
Link do komentarza
Cytat

Stwierdzam że jak do bitki o wielu chętnie sie frustrowało.


Kufa, że co ?. icon_lol.gif

Cytat

. Sądzę ze na kleje ale problem jaki się nada? Myślę ze to już pytanie do firm które produkują kleje np. epoksydowe itp.


Pewnie że na kleje epoksydowe jak plastikiem nie pasi. Smarujesz, owijasz włóknem szklanym i ponownie smarujesz. Z prostych spraw robisz wielkie mecyje. tongue.gif
Oj Janusz, z Ciebie konstruktor jak z koziej dupy fujara. icon_lol.gif

Cytat

Rozumiem ze nietypowa sprawa ale chodzę juz za tym z jakies dwa lata.


Ty pa, a mnie to zajęło dwie minuty. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Pręty kompozytowe posiadają istotną wadę, przy zastosowaniu w sztukaterii - nie można ich "formować" na placu budowy, bo posiadają "pamięć kształtu" (a jest on "liniowy"), a to wymaga zamówienia konkretnych "kształtek" np. strzemion, u producenta.
Jednak można łączyć zbrojenie kompozytowe ze stalowym co załatwia ten problem.

Zasady zbrojenia prętami kompozytowymi i system mieszany (stal-kompozyt) są dokładnie takie same jak przy zbrojeniu stalowym - przy czym kompozytowe można "łączyć" plastykowymi opaskami zaciskowymi.
Nie wolno (przynajmniej tak wynika z mojej wiedzy) prętów kompozytowych kleić, zgrzewać, itp.




I jeszcze jedna sprawa.
Te porady mogą dotyczyć tylko amatorskiego zastosowania (dla własnych celów).

Przy pracach zleconych - raczej szukałbym pomocy u kumatego projektanta-konstruktora (dla własnego dobra), bo niby obiekty małej architektury ogrodowej nie wymagają projektu (w tym konstrukcyjnego), ale wykonawca/konstruktor zawsze odpowiada za swoje dzieło, nawet po kilkudziesięciu latach (bezpieczeństwo konstrukcji) - nie mylić z gwarancją. Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kufa, że co ?. icon_lol.gif


Pewnie że na kleje epoksydowe jak plastikiem nie pasi. Smarujesz, owijasz włóknem szklanym i ponownie smarujesz. Z prostych spraw robisz wielkie mecyje. tongue.gif
Oj Janusz, z Ciebie konstruktor jak z koziej dupy fujara. icon_lol.gif


Ty pa, a mnie to zajęło dwie minuty. icon_biggrin.gif


Demo przestań z tymi przytykami... Nie burz wody w szklance. Sorki ale nie widziałem włókna szklanego w postaci warkocza. Dobrze prawisz jeśli takowe włókno do omotki dało się nabyć. Bajbaga do moich prac właściwości pręta kompozytowego jak najbardziej są pożądane.
Link do komentarza
Cytat

Sorki ale nie widziałem włókna szklanego w postaci warkocza.


Po co Ci warkocz, wystarczy taśma.
Według mnie stosowanie takich prętów do Twoich budowli to całkowity przerost formy nad treścią.
Nie wykorzystasz żadnej z właściwości tego materiału, a wprost przeciwnie jego pamięć liniowa i brak plastyczności, będą wadą i wielką uciążliwością, przy konstruowaniu tych wygibasów.
Jak Cię znam to pewnie liczysz na tę siłę jaką daje pamięć liniowa tego materiału, ale to żadna siła w konstrukcji przekrojów i przydatna chyba tylko do konstrukcji parasolki. Ta siła może co najwyżej pomóc przy formowaniu pewnych regularnych kształtów, nic więcej.
No chyba że właśnie o to Ci chodzi. :scratching: Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Po co Ci warkocz, wystarczy taśma.
Według mnie stosowanie takich prętów do Twoich budowli to całkowity przerost formy nad treścią.
Nie wykorzystasz żadnej z właściwości tego materiału, a wprost przeciwnie jego pamięć liniowa i brak plastyczności, będą wadą i wielką uciążliwością, przy konstruowaniu tych wygibasów.
Jak Cię znam to pewnie liczysz na tę siłę jaką daje pamięć liniowa tego materiału, ale to żadna siła w konstrukcji przekrojów i przydatna chyba tylko do konstrukcji parasolki. Ta siła może co najwyżej pomóc przy formowaniu pewnych regularnych kształtów, nic więcej.
No chyba że właśnie o to Ci chodzi. :scratching:


Ło matko i córko icon_biggrin.gif Nareszcie głoś z niebios icon_smile.gif Nareszcie icon_redface.gif No dobra dość szczęścia icon_biggrin.gif Nadadzą sie Demo nadadzą Raz ze potrzebuję sprężystości co daje pręt kompozytowy. Jeśłi wykorzystam pręt fi 4 to odchudzę ciężar a zyskam na sprężystości i delikatnym kształcie dzieki temu. Co do wygibasów to masz rację ale ja chcę zastosować je w kształcie np. liścia. I wówczas trzy w jednym. Co do parasolki to własnie trafiłeś w sedno. Biorę ją na wzór. Lekka, sprężysta i przyjmie np. napór wiatru nie tracąc na delikatności. Dzięki temu można będzie wykonać bardziej realistyczną bryłę. I własnie o to chodzi. Ale połączenia pręta jeden z drugim fi 4 muszą być pewne. I tu problem widzę. i bez prób nie ruszę. Muszę być pewny zanim ruszę. Dzięki... Nareszcie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Jeśłi wykorzystam pręt fi 4 to odchudzę ciężar a zyskam na sprężystości i delikatnym kształcie dzieki temu.


Nie sądzę żeby Twoje założenia były słuszne, ja miałem na myśli tylko wykorzystanie tej elastyczności w samym procesie tworzenia tego zbrojenia, natomiast po oblepieniu tego zaprawą, sprężystość ta będzie mieć raczej marginalne znaczenie.
To samo zadanie spełni zwykły stalowy pręt fi 4, tu liczy się przekrój zbrojenia jak w belce, słupie lub płycie.
Nie słyszałem żeby gdziekolwiek ktoś korzystał z takich właściwości. A samo obniżenie wagi i nierdzewność, nie sądzę żeby miała w tak małych konstrukcjach istotne znaczenie.
Tak zastanawiam się czy Ty masz jakąś wiedzę w temacie projektowania konstrukcji żelbetowych, czy też robisz wszystko na wyczucie ?. Dla twoich potrzeb raczej radziłbym zainteresować się betonem kompozytowym zwanym też fibrobetonem, czyli betonem z dodatkiem różnych włókien.


Cytat

W kompozycie nie mamy pełzania... jesłi dobrze Cię rozumiem?


Pełzanie jednak jest:
• Pełzanie
Pełzanie jest zjawiskiem polegającym na wzroście odkształceń
materiału wraz z u pływem czasu, poddanego
stałemu obciążeniu. Pręty FRP, w przeciwieństwie
do zbrojenia stalowego, wykazują znaczną podatność
na proces pełzania. Intensywność tego zjawiska wzrasta
wraz ze wzrostem poziomu długotrwałego obciążenia
oraz z występowaniem niekorzystnych warunków
środowiska: wysokiej temperatury, promieniowania UV,
środowiska zasadowego, naprzemiennego zamrażania
i rozmrażania oraz zawilgacania i osuszania. Wyniki licznych
badań pozwalają stwierdzić, iż zbrojenie węglowe
wykazuje najmniejszą, aramidowe średnią, a szklane
największą podatność na pełzanie
Link do komentarza
Demo... W swoich pracach wykorzystuję beton kompozytowy na włóknach. Co do projektowania ... owszem nie mam wiedzy można powiedzieć żadnej. Robię to na wyczucie ale zanim przystąpię do wykonania danego załorzenia konsultuję się z kolegą czy takie a takie założenie ma prawo zdać egzamin. Oczywiście ma uprawnienia i wiedzę. To co piszesz o moim zdaniem nie ma uzasadnienia ale nie zamykam uszu na słowa ze masz rację. Mam co rozważać i zagłębić się dalej.
Dzięki za wyjaśnienie pełzania... Więc mam parę pytań do firmy która produkuje pręty kompozytowe. icon_biggrin.gif Dzięki icon_cool.gif
Link do komentarza
Kiedy mniej bajkowo, to i od razu lepiej.
Rozumiem, że wszystkie kamienie są sztuczne, od chodniczka po brzegi tej studni.
Jeśli faktycznie udało Ci się odwzorować naturę, to jesteś na dobrej drodze. icon_smile.gif

Studnia bardzo stara, a konstrukcja zadaszenia dorobiona wczoraj na tartaku - to się nie trzyma kupy. Edytowano przez Leszek4 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Proszę o opis. Co jest robione przez Ciebie a co nie, bo zdaje się widzę kamienne stare elementy.
Już Ci powiem że daszek mi nie pasi, bo jest zbyt minimalistyczny, co mnie nawet zaskakuje znając Twoje skłonności do krągłości. icon_lol.gif A tu akurat by one w sam raz pasowały.

Zapewne masz rację z Vipem ze daszek taki nie inny ale czasem nie mamy wpływu na pewne spraw. Zapewne inna forma materiału bardziej by wzbogacała wizję. A tu masz z czego wychodziłem. Jedynie drewno użyłem gotowe. Nie ma tu starych elementów. icon_biggrin.gif Całość wykonana przeze mnie.
A z takiego kręgu wychodziłem...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Danke icon_smile.gif
Co do realu to laik nie pozna a spec będzie miał chwilkę zagwozdki. W tej chwili pracuję nad kompleksem w którym mam oddać jak najbardziej realizm. Wieczorkiem wrzucę zdjęcia surowego na razie stanu. Za wiele w krótkim czasie się dzieje i nie mam czasu na przestawienie się z bajki na realizm... Ale mam parę dni, więc mam czas. icon_smile.gif Poprzedni kompleks schnie i wrócę do niego za jakieś dwa do trzech tygodni. Wrzucę zdjęcia choć takiego klimatu nie lubicie icon_wink.gif icon_wink.gif
Link do komentarza
Wiesz co Feniks, a co myślisz o tworzeniu takiego czegoś:

DSC01446.jpg


W oryginale zawsze jest to z kamienia, ale myślę że przy Twoich zdolnościach mógłbyś nieźle namieszać, bo te oferowane w różnych punktach latarenki, są tak beznadziejnie kiczowate i robione na jedno kopyto, że aż przykro na nie patrzeć.
Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Coś czuję że cos kombinujesz. Ręce proszę na widoku icon_smile.gif icon_biggrin.gif


Wyobrażam sobie produkcję tego w seriach przy pomocy dobrych form, wykonanych i zaprojektowanych przez Ciebie, bez lepienia całości ręcznie. Potem zatrudniasz ludzi i biznes się kręci, a Ty pilnujesz biznesu i załatwiasz zbyt. Robota na miejscu bez uciążliwych wyjazdów.
Na początek proponuję taki wzór:

DSC01446.jpg


a potem taki:

DSC01446.jpg


lub odwrotnie. Sam bym chętnie zamówił coś takiego. icon_smile.gif Szczególnie wzór nr 1.
Proste i bardzo efektowne.
Nie muszę chyba dodawać że te konstrukcje składają się z kilku elementów, które dopiero na miejscu zabudowy są sklejane. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wiesz co Feniks, a co myślisz o tworzeniu takiego czegoś:
[attachment=25278:japanese_gardens1.jpg]
W oryginale zawsze jest to z kamienia, ale myślę że przy Twoich zdolnościach mógłbyś nieźle namieszać, bo te oferowane w różnych punktach latarenki, są tak beznadziejnie kiczowate i robione na jedno kopyto, że aż przykro na nie patrzeć.



Widzę u demo to co lubi - klimaty japońskie icon_biggrin.gif
Latarnia coś na wzór pagody lub japońskiego nakrycia głowy icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Wyobrażam sobie produkcję tego w seriach przy pomocy dobrych form, wykonanych i zaprojektowanych przez Ciebie, bez lepienia całości ręcznie. Potem zatrudniasz ludzi i biznes się kręci, a Ty pilnujesz biznesu i załatwiasz zbyt. Robota na miejscu bez uciążliwych wyjazdów.
Na początek proponuję taki wzór:
[attachment=25284:ogr_d_japo_ski_10.jpg]
a potem taki:
[attachment=25285:0017.jpg]
lub odwrotnie. Sam bym chętnie zamówił coś takiego. icon_smile.gif Szczególnie wzór nr 1.
Proste i bardzo efektowne.
Nie muszę chyba dodawać że te konstrukcje składają się z kilku elementów, które dopiero na miejscu zabudowy są sklejane.

Zapewne masz racje... Ładne latarnice . Zobaczę ... może zimą będę miał czas to się zabiorę za jedna ... Co do seryjności i odlewów to nie jestem za... Pomysł ogólnie dobry. A gdzie widziałeś pisząc że są na rynku ale kiczowato wykonane?
Zdjęcia z przedwczoraj.... dosycha do malowania. Jeszcze parę detali. Woda itp.

...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...