Skocz do zawartości

Kompleks ogrodowy-Wiata grill wędzarnia


Recommended Posts

Coście wleźli na temat sztuki? Ktoś coś mówił o muzeum?
Niedaleko mnie zył taki jeden chłopina na dwoch hektarach, co dorabiał wykonywaniem grabi i kosisk z drzewa. Takie wiejskie grabie. Ani artyzm, ani sztuka. I chociaż gościu zmarł z dziesięć lat temu, to połowa wsi ma jeszcze grabie od niego (ja mam kosę po teściu, kosisko też od niego) i z westchnieniem wspomina, że nigdzie nie widzieli tak dobrze zrobionych grabi, które latami mogły być używane, leżeć na słońcu, być moczone deszczem i zęby z nich nie wypadały! Ot, solidne rzemiosło, to jest właśnie sztuka!
Link do komentarza
Cytat

Coście wleźli na temat sztuki? Ktoś coś mówił o muzeum?
Niedaleko mnie zył taki jeden chłopina na dwoch hektarach, co dorabiał wykonywaniem grabi i kosisk z drzewa. Takie wiejskie grabie. Ani artyzm, ani sztuka. I chociaż gościu zmarł z dziesięć lat temu, to połowa wsi ma jeszcze grabie od niego (ja mam kosę po teściu, kosisko też od niego) i z westchnieniem wspomina, że nigdzie nie widzieli tak dobrze zrobionych grabi, które latami mogły być używane, leżeć na słońcu, być moczone deszczem i zęby z nich nie wypadały! Ot, solidne rzemiosło, to jest właśnie sztuka!



A czy te grabie były fantazyjnie powykręcane? Albo miały jakieś dodatki? Pewno nie, a dzieło Feniksa to coś więcej niż grill.
Osobiście wolę tego grilla bez udziwnień icon_wink.gif , ale jak ktoś chce mieć biedronkę na pieńku od domku Smerfa to jego wola. Pod warunkiem, aby mi z tym się nie narzucał. icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

To, że nie zrobię podobnego "dzieła" - bo nie chcę/nie potrafię/nie pozwala mi moje poczucie smaku - nie oznacza, że nie mogę skrytykować tego co Feniks tu umieścił, właśnie po to, żeby się tym "dziełem" pochwalić i żeby zareklamować się i zdobyć ewentualnych klientów.
Tak jak demo myślę, że jest to kicz i podpieranie się podobieństwem do niektórych słynnych architektów (nie wymieniajcie tu nazwiska Antonio Gaudiego, bo się w grobie przewróci ) nie jest na miejscu i nic nie zmieni. To, że podobne "utwory" można znaleźć od Meksyku do Japonii nic nie świadczy o artyźmie Feniksa.
To co robi jest to czynność rzemieślnicza, niewątpliwie pracochłonna, wymagająca znajomości materiałów, cierpliwości, umiejętności podglądania jak przyroda pnie drzew przez lata formowała - ale czy to jest SZTUKA??? icon_eek.gif
Może w przyszłych pokoleniach znajdzie ta "twórczość" poparcie i może wejdziesz do almanachów sztuki... Dlaczego nie...
Ale póki co... Musisz tak jak wielcy twórcy poddać się krytyce, możesz w sposób agresywny na krytykę reagować - to nie zmieni odczuć wielu z nas, że to KICZ icon_confused.gif Część nie zabiera głosu, nie opiniuje, bo widzi jak na próby wyrażenia swojego zdania Feniks reaguje, irytuje się, zaleca zmienić klimat...
Jest to jego styl podejścia do opinii - szczególnie krytycznych. Znam ten styl z innego forum, Atlasowego, tam jest jeszcze ostrzejszy icon_confused.gif - tamto forum, na którym przedstawiał część swojego "utworu" jest teraz modernizowane, za parę dni ruszy z powrotem i całą dokumentację poznają koledzy z tamtego forum i tam też będzie się działo icon_confused.gif



No tak, ale po paru kieliszkach mówię sąsiadowi o mojej opinii o krasnalach, dyskutujemy i jeśli się nie pobijemy, to przejeżdżając koło kramu z krasnalami kupuję mu jakiegoś kolejnego potworka "artystycznego" - niech ma icon_mrgreen.gif

A Ty, mimo, że Ci to co robi Feniks się podoba nie chciałbyś mieć tego w swoim ogródku ...

Dicso polo to już prawie sztuka, a słucha go 99% Polski, tylko 49% dalej się do tego nie przyznaje...
Przecież nikt twórczości Feniksa nie zwalcza, tylko opiniuje - a to jest różnica!

Najwięcej mają do powiedzenia Ci którzy nic nie pokazali... nawet najmniejszej pracy nie pokazałeś. Głupiej małej łazieneczki by pokazać swoją kreatywność i kunszt. Co do forum Atlasa to dym poszedł o wulgaryzmy i o to że jak wyszedłem z inicjatywą ze będę tworzył Zadaszenie w formie liścia to mnie wyśmieliście dziś udowodniłem że przy gr. 3.5 4 cm konstrukcja jest stabilna i nośna ale zabraklo już takim jak Ty klasy by cos na ten temat powiedzieć. No cóż klasa sama w sobie. Pokaż Stachy swoją pracę najpierw by móc się wypowiadać.. Nie jesteś w stanie zrozumieć 1 procenta z technologi a co dopiero 50 procent. Brakuje Wam wiedzy Stachu i kulejecie w temacie technologi. Ale wypowiadać sie to pierwszy. Juz wspomniałem ze siedzę też na forach obcojęzycznych i nie zauważyłem by tam sie wzajemnie atakowali i tępili. Babcia zrobiła listek z betonu lub doniczkę i nikt jej nie krytykuje ale doradza że zrób tak lub tak to będzie lepiej. U nas jest jak widać inaczej. Znawcy sztuki i muzyki. Jestem tak samo na forach kulinarnych bo to też moj konik i jeśłi ktoś zrobi kiepska wędzonkę to nikt p nim nie jedzie a doradza że nie rób tak a tak. I to jest poziom. Świadczy o ludziach ich intelekcie i otwartości do ludzi. Tu znawca pisze o bryle i kiedy proszę by pokazał swoje to pokazuje ogród a nie o tym mowa. Szukanie głupszego Stachu to klakierstwo....
Link do komentarza
Po pierwsze - nie musiałeś cytować mojego całego postu - mogłeś zacytować tylko potrzebne fragmenty, byłoby bardziej czytelnie.
Po drugie - to, żebym ocenił Twoje "dzieło", wcale nie muszę pokazywać tego co zrobiłem - moim zdaniem, a nie tylko moim również jest to kiczowate, disnejowate i już.
To co robiłem przez 20 lat, to czyste rzemiosło, nie mam zamiaru traktować swoich wykonań jako Sztuki - robiłem po prostu ładne i funkcjonalne rzeczy, podobały się klientom, podobały się ich znajomym, nie reklamowałem się szerzej, działała reklama "szeptana" i miałem co robić . To świadczy o poziomie moich umiejętności, udokumentowanych zresztą dyplomem mistrza glazurnika (zapewniam, że nie kupionego za jajka ).
A i do wypowiadania też bardzo się nie wyrywam - przede wszystkim dlatego, żeby nie narazić się na odpowiedzi w Twoim stylu.

Wiedzę mam i nie kuleję w temacie technologii, natomiast Ty powinieneś się trochę podszkolić w temacie używania języka swojego ojczystego, stosowania znaków interpunkcyjnych, ułatwiających czytanie i zrozumienie sensu wypowiedzi - strasznie ciężko się Ciebie czyta i może przez to niektórzy nie do końca rozumieją tego, co chcesz nam przekazać... Może lepiej Ci idzie na tych forach obcojęzycznych .

A ostatniego zdania to zupełnie nie rozumiem

http://sjp.pl/klakierstwo
http://synonim.net/synonim/klakierstwo

Głupszego nie szukam, bo najczęściej to on sam się wyrywa przed szereg i się przedstawia wszystkim, a co to ma wspólnego z klakierstwem, to mój umysł nie ogarnia - może mnie oświecisz .
Link do komentarza
Cytat

Znawcy sztuki i muzyki. .




Człowieku więcej dystansu do siebie samego.
Wielcy twórcy też mieli za życia pod górkę - ale nie jojczyli tak jak Ty.
Masz lepiej niż oni, bo z tego żyjesz, a oni klepali (w większości) biedę - ale moim zdaniem Niemenem betonu, raczej nie będziesz.
Fakt pozostanie to na wieki wieków - chyba, że trotylem ktoś usunie.

Być może za 2000 lat ktoś odkopie taki zabytek i powie - "co to q*rwa jest"? Być może ktoś inny zwróci uwagę na detale i powie; "twórca zachował wierne odtworzenie detali". Może do jakiegoś muzeum trafi ?

Ale dzisiaj i dla mnie jest to negatywne piękno - i q*rwa mam prawo do takiej opinii.

Dopisałem - cytat icon_redface.gif Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Cytat

A Ty, mimo, że Ci to co robi Feniks się podoba nie chciałbyś mieć tego w swoim ogródku ...



Cytat

Mi to co robi Feniks się podoba co nie oznacza, że chciałbym mieć to w swoim ogródku

icon_biggrin.gif
Już wcześniej odpowiedziałem na Twoje pytanie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Człowieku więcej dystansu do siebie samego.
[...]
q*rwa mam prawo do takiej opinii.



Mam nadzieję, że odpowiadasz Feniksowi, a nie mnie - autorowi poprzedniego postu ,



bo ja mam dystans do siebie i też - q*rwa - prawo do takiej opinii...
Link do komentarza
Cytat

wyszedłem z inicjatywą ze będę tworzył Zadaszenie w formie liścia to mnie wyśmieliście dziś udowodniłem że przy gr. 3.5 4 cm konstrukcja jest stabilna i nośna ale zabraklo już takim jak Ty klasy by cos na ten temat powiedzieć.


Yhy, stabilna i nośna, bo się do dzisiaj na łeb nikomu nie zwaliła,......jeszcze. icon_razz.gif
Ty, technolog a masz może jakieś obliczenia i testy obciążeniowe ?. icon_neutral.gif Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Yhy, stabilna i nośna, bo się do dzisiaj na łeb nikomu nie zwaliła,......jeszcze. icon_razz.gif
Ty, technolog a masz może jakieś obliczenia i testy obciążeniowe ?. icon_neutral.gif



Jak nie kijem to pałką ;) Żałosne... Może chcesz jeszcze wiedzieć czy wszystko zgodnie z normami i czy mam pozwolenia...
Wątek który założyłem ma na celu spojrzenie na możliwości oraz nowości które Panowie wchodzą na rynek same bez Was czy chcecie czy też nie. Nie wy jesteście kreatorami stylu oraz mody na rynkach. I bardzo dobrze bo byśmy nadal w jaskiniach mieszkali i podcierali d... palcem ;). Przemawia przez Was czysta złośliwość i zazdrość. A Stachu nie strzęp jerzyka po gadasz po próżnicy. Żeby jeszcze zabrać konkretny głoś trzeba samemu sie wykazać wiedzą i co umiesz Widać że nie masz się czym pochwalić czy tu czy gdzie indziej. Jesteś gołosłowny. Wiele osób juz napisało ale wy tępo jak ślepcy we mgle. Że moze się nie podbać.. napisałeś i daj na luz. Nie każe Wam nikt tego robić ale są inni którzy owszem. Prosił bym osoby które juz wyraziły swoja opinię o darowanie sobie uwag i szczypania. Pięć minut było Wasze i starczy chyba że chcecie gadać by udowodnić egooo. Ale beze mnie ;) Demo smutny człowiek z Ciebie albo sknerus lub mało gościnny... Nawet nie masz gdzie w ogrodzie gości posadzić...

Love Beton ;) Edytowano przez Feniks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Przemawia przez Was czysta złośliwość i zazdrość.



icon_eek.gif

A może bezinteresowna życzliwość ?
Problem jest - ale go bagatelizujesz.
U siebie w domu możesz robić prawie wszystko, bo to Twój cyrk, Twoje małpy i Ty jesteś treserem.

Natomiast, "tworząc" dla kogoś, zwłaszcza czerpiąc z tego zysk, czyli pracując jako wykonawca - wchodzisz w zupełnie inny świat.
Świat, w którym jest Prawo Budowlane, obowiązujące normy, ubezpieczyciel, nadzór budowlany i prokurator - możesz to ignorować, ale jeśli zaliczysz wpadkę, to może Cię to kosztować aż do pozbycia się skarpetek, a i pierdel nie jest wykluczony.
Istnieje tez możliwość, że jak trafisz na cwanego i bezwzględnego inwestora, to zamiast zarobić, do interesu dopłacisz - mimo, że inwestorowi "sztuka" zostanie.
Link do komentarza
Facet mający taki jak Fenix charakter nawet nie przypuszcza, że ktoś może być bezinteresownie życzliwy...

Co do prób wytrzymałościowych, to przy każdej realizacji są (pewnie) wykonywane...

DSC01446.jpg



Ależ ten Twój język jest komunikatywny

Cytat

[...]A Stachu nie strzęp jerzyka po gadasz po próżnicy. Żeby jeszcze zabrać konkretny głoś trzeba samemu sie wykazać wiedzą i co umiesz Widać że nie masz się czym pochwalić czy tu czy gdzie indziej. Jesteś gołosłowny.


Nie jestem chwalipięta, więc się nie chwalę...
Trochę wiem... przynajmniej tutaj tak mnie oceniają userzy, Administracja... moje posty, jako porady są oceniane pozytywnie, komuś coś tam podpowiedziałem...

Cytat

Wiele osób juz napisało ale wy tępo jak ślepcy we mgle.


Ale co te osoby napisały - że jest dobrze, czy nie...

Cytat

Że moze się nie podbać.. napisałeś i daj na luz. Nie każe Wam nikt tego robić ale są inni którzy owszem. Prosił bym osoby które juz wyraziły swoja opinię o darowanie sobie uwag i szczypania. Pięć minut było Wasze i starczy chyba że chcecie gadać by udowodnić egooo. Ale beze mnie ;)



Ach, ten styl pisania... o co chodzi...

Cytat

Demo smutny człowiek z Ciebie albo sknerus lub mało gościnny... Nawet nie masz gdzie w ogrodzie gości posadzić...



Wnioski wyciągasz głowa mała...

Cytat

Love Beton ;)


Zabetonowany jesteś i już



https://plus.google.com/photos/110733432472...349313881310577
Link do komentarza
Cytat

icon_eek.gif

A może bezinteresowna życzliwość ?
Problem jest - ale go bagatelizujesz.
U siebie w domu możesz robić prawie wszystko, bo to Twój cyrk, Twoje małpy i Ty jesteś treserem.

Natomiast, "tworząc" dla kogoś, zwłaszcza czerpiąc z tego zysk, czyli pracując jako wykonawca - wchodzisz w zupełnie inny świat.
Świat, w którym jest Prawo Budowlane, obowiązujące normy, ubezpieczyciel, nadzór budowlany i prokurator - możesz to ignorować, ale jeśli zaliczysz wpadkę, to może Cię to kosztować aż do pozbycia się skarpetek, a i pierdel nie jest wykluczony.
Istnieje tez możliwość, że jak trafisz na cwanego i bezwzględnego inwestora, to zamiast zarobić, do interesu dopłacisz - mimo, że inwestorowi "sztuka" zostanie.


Nie martw się.. ;) Tyma razem pasuje... Droga d donikąd...
Link do komentarza
Cytat

takie cus to może mieć każdy
takie cuś co stworzył Demo już nie
ja bym z chęcią popił zimnej wódeczki pod tą wiatką pod ciepłą wędzoną rybkę z tej wędzarni
gdyby jeszcze znalazł się tam tęgi drewniany stół z solidnymi ławkami
Demo chyba lubi Tolkiena
ja z resztą też


Sorki , pomieszałem Demo z Feniksem icon_redface.gif
Link do komentarza
Faniks, moim zdaniem, jeśli to co robisz będzie się komponowało z otoczeniem (a oczyma wyobraźni widzę taką/takie sytuacje, jak choćby z wiatą w poście #25), to całość stanie się gustowna, nabierze smaku.
A tak w ogóle, to mam wrażenie, że Twoje zdolności manualne dają pole do popisu nie tylko w realizacji bajkowo-kiczowatych elementów architektury, ale i pięknych ogrodów. icon_smile.gif
Link do komentarza
Ten mój plus to za ostatnie zdanie:

"mam wrażenie, że Twoje zdolności manualne dają pole do popisu nie tylko w realizacji bajkowo-kiczowatych elementów architektury, ale i pięknych ogrodów"
Link do komentarza
Cytat

Faniks, moim zdaniem, jeśli to co robisz będzie się komponowało z otoczeniem (a oczyma wyobraźni widzę taką/takie sytuacje, jak choćby z wiatą w poście #25), to całość stanie się gustowna, nabierze smaku.
A tak w ogóle, to mam wrażenie, że Twoje zdolności manualne dają pole do popisu nie tylko w realizacji bajkowo-kiczowatych elementów architektury, ale i pięknych ogrodów. icon_smile.gif



Leszek napiszę tak... Dojdzie zieleń parę elementów jak ... kostka brukowa, stoły, donice oraz zieleń To miejsce nabierze klimatu. Dla mnie, jeśli ja wklejam architekturę ogrodową i ktoś inny na prośbę wklejenia swojej architektury ogrodowej wkleja mi drzewa i staw to dla mnie jest kretynem i szuka głupszego. I eliminuje sie jako rozmówca. Do niego dotłacza klakier i zaczynają małpować we wspólnej adoracji. Więcej czuć w tym wyszydzania i zazdrości jak kultury i oznaki mądrego człowieka. Wystarczyło napisać... NIE MOJE KLIMATY i wsio lub wogle się nie wypowiadać jak ma się beczeć. Brak szacunku do cudzej pracy... ze człowiek sie namęczył by coś takiego wykonać. Jest to poważnie kawał pracy do wykonania widać dla innych to tylko oni sie liczą. Ich jest naj i naj... A klakier nie ma nic do pokazania a naj więcej buczy. Tak wyczuwam po postach. Zarzucanie że nie posiada sie wiedzy materiałowej itp... to z czego to powstało jak jej nie mam z g...? A jak sie nie ma juz argumentów to się siega po ośmieszanie. A to pisać nie umiesz a to prokurator o i nawet może więzienie. Panowie palnijcie w w dekiel i do lekarza i szukajcie głupszego od Was icon_smile.gif

Jak widzisz na razie sam obiekt nie ma podłoża na czym sie odciąć. Pomalujemy pokój... nawet extra a nie będzie podłogi skończonej to straci malowidło blask. I tak samo jest z tym. Jak już ułożą kostkę to zamieszczę zdjęcia. Na co niektórych cym... łów szkoda życia poświęcać ;) A moja głowa pełna pomysłów twórczych więc jeszcze co nieco wrzucę z czasem icon_smile.gif Co tu więcej pisać ;) Biorę sie za pracę ;) z betonem oczywiście ;)

Cytat

Ten mój plus to za ostatnie zdanie:

"mam wrażenie, że Twoje zdolności manualne dają pole do popisu nie tylko w realizacji bajkowo-kiczowatych elementów architektury, ale i pięknych ogrodów"

I widzisz Stach?! Przemawia przez Ciebie zwykła złośliwość, sam sie boisz to sie podpisujesz. Klasy to tu nie ma. Jak pod kioskiem z piwem w grupie wspólnej adoracji .... Klakierstwo....
Link do komentarza
Kurde, żebym po lekturze tego postu dokładnie wiedział, o co chodzi...

Styl, przecinki, jak to zrozumieć - obraża mnie, czy nie

Cytat

Przemawia przez Ciebie zwykła złośliwość, sam sie boisz to sie podpisujesz.


o co chodzi???

Cytat

[...] moja głowa pełna pomysłów twórczych więc jeszcze co nieco wrzucę z czasem



Już się boję ...

Cytat

Zarzucanie że nie posiada sie wiedzy materiałowej itp... to z czego to powstało jak jej nie mam z g...?



A kto zarzucił Ci, że nie masz wiedzy materiałowej? i w którym miejscu?
Poparłem stwierdzenie Leszka, że masz zdolności manualne i że potrafisz je wykorzystać - wprawdzie niezbyt gustownie i dość kiczowato, ale potrafisz coś tam ulepić... Mógłby być inny "dizajn" - wtedy byłyby inne opinie... jeśli wiesz o co chodzi

Cytat

Brak szacunku do cudzej pracy... ze człowiek sie namęczył by coś takiego wykonać. Jest to poważnie kawał pracy do wykonania widać dla innych to tylko oni sie liczą. Ich jest naj i naj...



Tego też nie rozumiem - cóż taki jestem zakuty łeb

Cytat

A to pisać nie umiesz a to prokurator o i nawet może więzienie



No, nie ma co ukrywać - znasz literki i wyrazy (niektóre) - ale pisać nie umiesz.

Co do prokuratora - to nie są wyssane z palca strachy, tylko samo życie...

Niech u klienta, zlecającego Ci pracę coś się stanie, nawet, jeśli prawdopodobieństwo tego czegoś jest promilowe - to jeśli nie będziesz miał projektu, wyliczeń wytrzymałościowych, certyfikowanych materiałów - właśnie prokurator się tym zajmie, a efektem, w zależności od wypadku, może być to wspomniane więzienie...

Głupiej belki w huśtawce na placu zabaw w spółdzielni mieszkaniowej nie można zmienić, jeśli belka nie jest wykonana z certyfikowanego drewna, przez certyfikowanego wykonawcę i jeśli nie jest umocowana certyfikowanymi śrubami... A wydawałoby się, że belka to belka, a śruba to śruba... Tak jest, ale tylko do momentu, gdy nie wydarzy się jakiś wypadek na tym placu zabaw i to nie koniecznie na tej właśnie wyremontowanej bez odpowiednich papierów huśtawce!!!

I póki sam sobie szkicujesz swoje "utwory", póki wytrzymałość sprawdzasz skacząc po dachu-liściu, póki robisz sobie w ogródku - jest, właściwie może być OK. Ale licho nie śpi... I właśnie bezinteresownie i życzliwie próbujemy uświadomić Ci zagrożenia Twojego podejścia do "produkcji" Twoich "utworów".
Jeśli Ty to odbierasz jako ośmieszanie - Twój problem.
A z tym szukaniem głupszego od nas - to już nie będę rozwijał...
Link do komentarza
Kolego Feniks, ubliżasz mnie i innym licząc chyba na to że zniżymy się do Twojego poziomu.
Nie doczekasz się niestety tego w moim wydaniu bo startujemy w innych "klasach". jeśli już o klasach rozmawiamy, bo o tym wspominałeś.
Dobra, tera tak bardziej metrytorycznie będzie. Jesteś pracowity i widać że masz zapał do tej roboty, jednak w projektowaniu tych dzieł, bym Ci radził zwrócić się może do jakiegoś bardziej profesjonalnego plastyka, bo niestety robota robotą ale to co projektujesz jest po prostu słabe i brzydkie.
Szkoda wręcz Twojej wielkiej pracy na coś tak mało ciekawego.
Na pierwszej stronie pokazałeś dwie fotki na dowód że coś prawie podobnego robi się na całym świecie.
Jeśli tego nie widzisz to może moje słowa uświadomią Ci że projekt profesjonalnego plastyka w porównaniu z Twoim, ma się tak samo jak te dwie fotki do Twoich dzieł.
Przypatrz się porządnie i postaraj dostrzec różnice w detalu i całości dzieła. Serio. icon_idea.gif
Nie daj się zwieść złudnemu wrażeniu że wystarczą krzywe otwory do piekarnika i już jest cacy, nawet krzywizny muszą iść w pewnym szyku i porządku twórczym, czy jakoś tak, no.
Słabo mi wychodzi tłumaczenie o co w tym chodzi, ale wiedz może też, że nie oczekuję od takich instalacji ponadprzeciętnego artyzmu i tworzenia przez Ciebie wiekopomnych dzieł sztuki użytkowej. Chodzi w tym jedynie o to żeby nie było brzydkie, no niech będzie neutralne, to już będzie sukces i nikt taki jak ja, nie będzie się przypierniczał. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Zrobiła się akcja że Feniks produkuje kicz - i natychmiast ma zaprzestać takich produkcji.
Proponuję!
Kto ma dla niego jakieś intratne zajęcie, oczywiście poparte autorytetami w dziedzinie kultury (+ kilku niezależnych artystów) - niech pisze.
I niech zamawia.
Pewnie Feniks sobie z tymi zamówieniami poradzi.

PS:
w razie braku zamówień, rób Feniks wszystko aby popłacić rachunki za prąd, gaz i dzieciom zeszyty kupić i ksiązki do szkoły.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Wkurza mnie wiesz co.
Pokazał co robi, jak to się robi, czym - a cała dyskusja skupiła się na ocenie tej pracy na poszukiwaniu artyzmu takiej roboty lub jej kiczowatości.
Nieładnie


Dokładnie. Feniks nikomu nie nakazuje go naśladować i umieszczać w każdym ogrodzie swoich dzieł. A tu nagonka na niego jak na Obamę na zjeździe KKK... Edytowano przez vip42 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kolego Feniks, ubliżasz mnie i innym licząc chyba na to że zniżymy się do Twojego poziomu.


Gwoli małego wyjaśnienia to że tak się wyrażę "My" stali bywalcy zaczęliśmy Feniksa krytykować tylko nie rozumiem za co? za to że robi to co robi? lepsze to niż żebranie czy kradzież aby przeżyć.
Natomiast jeżeli chodzi o kicz, to czy mało wokół Nas kiczu? wszelakie lampki solarne z żabkami, motylkami do ogrodu czy chińskie domki kupowane w marketach i ustawiane w ogrodach to nie kicz?
Chyba faktycznie jak dobrze zauważył Rysiu, udar słoneczny daje się we znaki.
Link do komentarza
a mnie wqrwia, że nie można napisać, że to kicz, wqrwia mnie, że jak napisze to kilku Forumowiczów to klakierstwo i nagonka, wqrwia, że krytykowany jest ktoś, komu to się zupełnie nie podoba,
to co ... mam albo klaskać, albo milczeć? a to niby dlaczego? z litości? z politycznej poprawności? to by była dopiero farsa, zupełnie jak z imigrantami z tak romantycznej krainy, jaką jest Afryka

chciałem napisać, że to takie disnejowate lub pierścieniowate i brakuje w tym krasnali, trolli i hobbitów (jest pomysł, co?), ale to okazuje się niepoprawne, bo nie można zabijać tak ciekawej inicjatywy podszytej "sztuką" czyli zdolnościami

nie ujmuję Twórcy zdolności manualnych, jakich i ja mu zazdroszczę, bo tego nie da się ująć, ma dar i dla niego zajęcie, choć chyba pewnie jest w temacie przyducha, bo zdjęcia raczej nie tylko z ostatniego sezonu (?)

co kto lubi, ale skoro można chwalić to i krytykować, inaczej się nie da, bo to dopiero jest hipokryzja

i przychylam się do co niektórych uwag demo (post 80 dwa ostatnie akapity)- w tych kształtach jest coś niezrównoważonego, niepokojącego - czegoś brakuje
może właśnie tych krasnali, albo "innej linii"

joks - może i byś usiadł, ale stół też byłby pewnie betonowy :scratching:
Link do komentarza
Aśśśśśśssie gorrrrąco zrobiło icon_biggrin.gif

Tak pacze, pacze, pacze na te foty i powiem tak: szacun Feniks za umiejętności i zdolności manualne icon_smile.gif . Naprawdę masz talent w rękach icon_smile.gif
To też nie jest moja bajka - aczkolwiek Hobbita i wszelakie pierścieniowate kofam miłością prawdziwą icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Ale , aleeeee, aleeeeeee:

Cytat

Ps. Na temat gustu się nie wypowiadam, bo to tak jak z doopą - każdy ma swoją.



właśnie !!!!!!!
I to jest klucz - wyrozumiałość dla gustu innych.

Cytat

Rynek to raczej na nieszczęście kieruje. Bo dobry gust to posiada się natywnie, albo trzeba go w sobie wykształcić przez uczenie, obserwację i inne sprawy. Najgorsze w tym wszystkim jest to że mało kto jest świadomym jakości swojego gustu, lub ma to w :scratching:.



Hmmm , uwielbiam oglądać foty Twojego ogrodu bo to jest właśnie moja bajka. Taki bym chciała u siebie icon_wink.gif

Ale - nie wszyscy tak mają.... i nie nazwałabym tych ludzi kompletnym bezguściem.
Na przykład moi rodzice ... ludzie w podeszłym wieku , nie żadne nowoczesne ówczesne .
Mają domek całoroczny drewniany i ogród po części bajkowy. Z wiatą drewnianą , z miejscem na ognisko, z krasnalami i wiatraczkiem , z żabką ceramiczną pod fontanną ogrodową podświetlaną ledami. Z huśtawkami , hamaczkiem, lasem za płotem. Z ogromną ilością zieleni wszelakiej , roslinami , pnączami, drzewami.
Jednym słowem miszung totalny icon_lol.gif
Mają .... bo lubią .
Lubią .... i mają.
Czy są bezguściem? Może i są . Ale szczęśliwym bezguściem !
Bo to jest ich kawałek podłogi , w który włożyli serce i zrobili tak, żeby im sie podobało. Żeby było przytulnie, a nie surowo.
I ja ich za to szanuję.
Pomimo krasnali i żaby pod fontanną.
Tak jak szanuję Feniksa - robi to co potrafi i lubi.
A czy się komu podoba czy nie? Każdy ma prawo do swojego zdania.

Cytat

PS też lubię biuściaste icon_wink.gif



icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

Cytat

Podziwiam wykonanie i umiejętności. Brawo.



Dokładnie. Włożył w to kawał serca i pracy i są ludzie , którym się spodoba i są ludzie którym sie nie spodoba .... jak zawsze we wszystkim.

Cytat

Faniks, moim zdaniem, jeśli to co robisz będzie się komponowało z otoczeniem (a oczyma wyobraźni widzę taką/takie sytuacje, jak choćby z wiatą w poście #25), to całość stanie się gustowna, nabierze smaku.



Też mi się wydaje, że jak zarośnie zielenią tu i ówdzie to będzie fajniej wyglądało icon_smile.gif

Cytat

A tak w ogóle, to mam wrażenie, że Twoje zdolności manualne dają pole do popisu nie tylko w realizacji bajkowo-kiczowatych elementów architektury, ale i pięknych ogrodów. icon_smile.gif



Zdolności manualne ma Feniks spore . Kwestia tego, że gdyby poszedł w nowoczesność - musiałby sie tego naumieć.
Ale Feniks- jaką byś na tym minimaliźmie nowoczesnym kasę zbił to pojęcia nie masz.
Ludziska za nowoczesność płacą jak za zboże, a i mniej się narobić trza bo to jak od cepa i proste icon_wink.gif icon_biggrin.gif

Link do komentarza
Cytat

a mnie wqrwia, że nie można napisać, że to kicz, wqrwia mnie, że jak napisze to kilku Forumowiczów to klakierstwo i nagonka, wqrwia, że krytykowany jest ktoś, komu to się zupełnie nie podoba,
to co ... mam albo klaskać, albo milczeć? a to niby dlaczego? z litości? z politycznej poprawności? to by była dopiero farsa, zupełnie jak z imigrantami z tak romantycznej krainy, jaką jest Afryka

chciałem napisać, że to takie disnejowate lub pierścieniowate i brakuje w tym krasnali, trolli i hobbitów (jest pomysł, co?), ale to okazuje się niepoprawne, bo nie można zabijać tak ciekawej inicjatywy podszytej "sztuką" czyli zdolnościami

nie ujmuję Twórcy zdolności manualnych, jakich i ja mu zazdroszczę, bo tego nie da się ująć, ma dar i dla niego zajęcie, choć chyba pewnie jest w temacie przyducha, bo zdjęcia raczej nie tylko z ostatniego sezonu (?)

co kto lubi, ale skoro można chwalić to i krytykować, inaczej się nie da, bo to dopiero jest hipokryzja

i przychylam się do co niektórych uwag demo (post 80 dwa ostatnie akapity)- w tych kształtach jest coś niezrównoważonego, niepokojącego - czegoś brakuje
może właśnie tych krasnali, albo "innej linii"

joks - może i byś usiadł, ale stół też byłby pewnie betonowy :scratching:


Można napisać, że to kicz, że się nie podoba, że totalna padaka... itp, itd ale dlaczego wciąż ciągle to powtarzać? I na siłę udowadniać, że skoro dla mnie jest to kiepskie to musi też takie być dla wszystkich?
A w pewnym momencie zamiast krytyki wędzarni nastąpił zmasowany atak na wykonawcę, za to że śmiał coś takiego zrobić i jeszcze to pokazał na forum...

Krytykować można... i trzeba, bo to wskazuje często błędy... ale nie trzeba toczyć o to wojen...
Link do komentarza
Cytat

Aśśśśśśssie gorrrrąco zrobiło icon_biggrin.gif

Tak pacze, pacze, pacze na te foty i powiem tak: szacun Feniks za umiejętności i zdolności manualne icon_smile.gif . Naprawdę masz talent w rękach icon_smile.gif
To też nie jest moja bajka - aczkolwiek Hobbita i wszelakie pierścieniowate kofam miłością prawdziwą icon_biggrin.gif icon_wink.gif
Ale , aleeeee, aleeeeeee:



właśnie !!!!!!!
I to jest klucz - wyrozumiałość dla gustu innych.



Hmmm , uwielbiam oglądać foty Twojego ogrodu bo to jest właśnie moja bajka. Taki bym chciała u siebie icon_wink.gif

Ale - nie wszyscy tak mają.... i nie nazwałabym tych ludzi kompletnym bezguściem.
Na przykład moi rodzice ... ludzie w podeszłym wieku , nie żadne nowoczesne ówczesne .
Mają domek całoroczny drewniany i ogród po części bajkowy. Z wiatą drewnianą , z miejscem na ognisko, z krasnalami i wiatraczkiem , z żabką ceramiczną pod fontanną ogrodową podświetlaną ledami. Z huśtawkami , hamaczkiem, lasem za płotem. Z ogromną ilością zieleni wszelakiej , roslinami , pnączami, drzewami.
Jednym słowem miszung totalny icon_lol.gif
Mają .... bo lubią .
Lubią .... i mają.
Czy są bezguściem? Może i są . Ale szczęśliwym bezguściem !
Bo to jest ich kawałek podłogi , w który włożyli serce i zrobili tak, żeby im sie podobało. Żeby było przytulnie, a nie surowo.
I ja ich za to szanuję.
Pomimo krasnali i żaby pod fontanną.
Zdolności manualne ma Feniks spore . Kwestia tego, że gdyby poszedł w nowoczesność - musiałby sie tego naumieć.
Ale Feniks- jaką byś na tym minimaliźmie nowoczesnym kasę zbił to pojęcia nie masz.
Ludziska za nowoczesność płacą jak za zboże, a i mniej się narobić trza bo to jak od cepa i proste icon_wink.gif icon_biggrin.gif


Szanowna Pani Dagmaro, tu się pisze o konkretnej ofercie wykonawczej a nie krytyce ogródka Pani rodziców, czy też innych rodziców, do tego kto nazywa ludzi z kiczowatymi ogrodami - kompletnym bezguściem,.....ja ?.
Niech se mają ogrody jakie chcą i nic mi do tego, jeszcze raz - rozmowa tyczy........., no.
Pani się nowoczesność jak widzę kojarzy tylko i wyłącznie z prostotą. To bardzo, bardzo uproszczone podejście do tematu, niestety.
Czasem osiągnięcie tej prostoty jest bardzo trudne i skomplikowane, ale o tym innym razem. Edytowano przez demo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Szanowna Pani Dagmaro, tu się pisze o konkretnej ofercie wykonawczej a nie krytyce ogródka Pani rodziców



A właśnie że nieprawda.
Tu się akurat pisze - Ogród. Kącik wypoczynkowy. Mała architektura.

To nie temat - "Szczyt kiczu" albo "Czy postawiłbyś w ogrodzie krasnala z gipsu"

Dlatego lekko poparłem Feniksa wcześniej.
Link do komentarza
Cytat

Szanowna Pani Dagmaro



Znaczy teraz będziemy sobie "paniować" i "panować" ? icon_biggrin.gif

Cytat

tu się pisze o konkretnej ofercie wykonawczej a nie krytyce ogródka Pani rodziców, czy też innych rodziców, do tego kto nazywa ludzi z kiczowatymi ogrodami - kompletnym bezguściem,.....ja ?.
Niech se mają ogrody jakie chcą i nic mi do tego, jeszcze raz - rozmowa tyczy........., no.



Czytając cały watek - odniosłam trochę inne wrażenie icon_wink.gif


Cytat

Pani się nowoczesność jak widzę kojarzy tylko i wyłącznie z prostotą. To bardzo, bardzo uproszczone podejście do tematu, niestety.
Czasem osiągnięcie tej prostoty jest bardzo trudne i skomplikowane, ale o tym innym razem.



Wiesz. Być może.
Aczkolwiek mam takie nieodparte wrażenie, że mniej pracy wymaga wykonanie na przykład czegoś takiego:



Niż tego co wykonuje Feniks ręcznie icon_wink.gif

Przy czym rozumiem, oczywiście rozumiem że nie każdemu musi sie podobać zarówno jedno jak i drugie icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cieszy mnie to że pojawiły się posty obiektywne. Nie będę cytował. wiadomo które ;) . Do pewnych rzeczy człowiek musi dojrzeć, tak jest i z tym przykładem. Na samym początku napisałem że wklejam etapy prac tego czy tamtego i nic wiecej. Nie ma tam że narzucam sie ze swoją myśla że musicie to mieć że to jedyne i prawdziwne wybory. Lubie pokazywać co robię( nie rozumieć z chwaleniem) To jak z gotowaniem na ekranie. Nie chwalimy się a dzielimy wiedza itp. Widać co niektórzy to zakute itp. Nie tylko są złośliwi ale i nie maja dystansu i tolerancji. Raczej demo sam narzucasz że tak mają wyglądać ogrody a reszta to kicz. MI PASUJE I TAKA MIAŁA BYĆ WIZJA. Nie ma w tym przypadkowości. Nie muszę robić rysunków na medal bo to są rysunki poglądowe co uszło uwadze.... co? Jeśli chodzi o nowoczesność owszem... pracuję nad tym i pewnie za jakiś czas co nieco w kleje ;) Dojdzie zieleń co który raz powtarzam i będzie klimat. Demo to Ty udałeś głupiego i szukasz głupszego. Jeszcze raz... prosiłem Cię o pokazanie architekty ogrodowej a nie ogrodu i nadal nie dociera i na tym uparcie budujesz swoje posty. To ja na prośbę, pokaż ławkę wkleję Ci grządek marchewek... Ogarnij sie...
Widzę u Ciebie w ogrodzie wiele pracy i szacunek za to jak wygląda. To co powstało i co pokazałem powstało w 2,5 miesiąca. Sam wiesz ze drzewka tak szybko nie rosną. Twój ogród ma z 15 -20 lat jak nie więcej. Za tyle lat on też nabierze zieleni i klimatu. I wówczas oceń. Ogród dla mnie służy do spędzenia czasu, relaksu itp. Więc jest wiata i będą ławki by pod nią usiąść. Gospodarz będzie mógł w czasie deszczu sie schować, coś upiec, uwędzić i pogawędzić w spokoju ze mu na łeb nie kapie. Spędzi tam cześć swego życia. U Ciebie nie ma gdzie tyłka posadzić. Sterylny ogród który jest tylko do podziwiania. Ale też mówi o pasji gospodarza - ogrodnika. Więcej nie przyjmujesz zę w ogrodzie może stać wędzarnia itp i że to też pasja innych jak Twoja ale inności już nie przyjmujesz. Cały wywód opiera sie na Twoim ogrodzie. U mnie w ogrodzie Panie nie tylko kwiatów powstanie wiata. Mniejsza na moje potrzeby grill wędzarnia jak i piec chlebowy. Do tego dostawie niewielki bajkowy domek np. baby jagi z kominkiem i dwoma łóżkami. A wiesz po co? Ano jeśli odwiedzi mnie mój przyjaciel- przyjaciele to chcę im ugotować na powietrzu, upiec i ugościć. A potem jeśli będą chcieli zostać po trudach wieczorku ;) to będą mieli do dyspozycji spędzenia nocki w bajkowym domku w którym zapewne będą czuli się dobrze. I mi będzie bardzo miło z tego powodu. Na Twój ogród goście jedynie mogą popatrzeć
;( . Tak samo jest z tym co zrobiłem. Są ludzie którzy chcą takiego klimatu i nie możesz narzucać im jedyności i słuszności robiąc z kogoś gówniarza że robi kicz itp. Ja sie dostosowałem do rynku. Sam wypadłeś jak g... rz manifestując swoja słuszną decyzje nad słusznymi. Może to Cię nakręca i dzięki temu masz leszy sex i jeśli tak to miło mi że mogłem pomóc.
Co do realizacji... Z nowości technologicznych, następnym razem wykorzystam pręty kompozytowe. Miały być po części wykorzystane w tej realizacji ale z jednego powodu nie zastosowałem ich. Brak pomysłu na połączenie ich i zespolenia. Kompozyt daje nam większe możliwości. Ma mniejszą wagę a dwa jest lżejszy. Ładnie trzyma napięcia w łuku oraz linię. Sam łuk w kompozycie daje nam duże możliwości samonośne. Już znalazłem na to sposób jak je łączyć ;) Nie wiem czy pisałem ale sie powtórzę. Dla ciekawości. Potrzebowałem 6szt na gł 1,40 o średnicy minimum fi 300 a najlepsza była by fi 600 otworów od słupy i szukałem wiertnicy. Jedna firma rzuciła cenę 6 tys zł za wiertnice fi 300 na gł. 1,20 a druga wzięła z flaszką dla operatora 390 zł za wiertnice fi 600 i na gł. 1.40 . Co jeszcze.. A to ze nie wjechała na posesję i nie zniszczyła kostki trawy itp. Miała wysięgnik 12 metrowy i zrobiła to nie wiezdzając na posesję ;) Widzisz demo i inni złośliwcy... Żebyście zapytali się o to czy tamto ale wy nic więcej nie zobaczyliście. Oceniliście powierzchownie... a tym samym mówiąc o waszym bystrym umyśle. Nie ważne co tam stoi. Czy to wiata, słoń czy może czołg... Sama konstrukcja jest dość skomplikowana pod wieloma względami i wymagała wielu przemyśleń. Samo to że waga a dwa to mała elastyczność budowli itp. Zauważyliście tylko wisienkę na torcie która wam sie nie spodobała bo jesteście amatorami czereśni i ok. Ale dzięki temu wasza( piszę o oportunistach tolerancji) światłość zbladła i nie jesteście dla mnie partnerem do rozmów... Ja wrzuciłem nie przypadkowy pomysł a zamierzony. To tak jak ja bym wybudował piramidę a wasza ocena opierała sie na np zamku. Panowie ale ja budowałem nie zamek a piramidę i aki miał być zamierzony klimat. A nie będziecie mi narzucać swoją wizję Stwórzcie swoja i ja zrealizujcie. Po co chlapać jęzorem po próżnicy. Dziękuję za obiektywne posty. Mogło ich nie być i mogliśmy porozmawiać bardziej koncentrując sie na rzeczy a nie na płaczu i szlochu. Każda krytyka uczy i tak samo z tym... Co niektóre wezmę sobie do poprawki. Ufff ale sie popisałem icon_smile.gif Pozdrawiam serdecznie wszystkie otwarte głowy a oportunistom radzę troszkę nabrać skromności i dystansu oraz więcej tolerancji. Przez to przypominacie mi czasy średniowiecza gdzie za innosć myślenia palono na stosach. Tu czuć jak układacie stos i wymachujecie żagwiami zeby już szybko podpalić ów stos. Ciemnogród...
Link do komentarza
Cytat

Faniks, moim zdaniem, (....) Twoje zdolności manualne dają pole do popisu (...)


Cytat

Wkurza mnie wiesz co.
Pokazał co robi, jak to się robi, czym - a cała dyskusja skupiła się na ocenie tej pracy na poszukiwaniu artyzmu takiej roboty lub jej kiczowatości.
Nieładnie


Cytat

1.
przychylam się do co niektórych uwag (...) - w tych kształtach jest coś niezrównoważonego, niepokojącego - czegoś brakuje może właśnie tych krasnali, albo "innej linii"



Feniks, zgadzam ze zdaniem Bobiczka i Leszka. Masz rękę, a siadły na tobie sępy i się pastwią.

Mym zdaniem zawsze znajdzie się kilku mądrych wujów internetowych, co zrąbią człowieka wyłącznie dla jego dobra. Nie potrafią napisać co ich zdaniem trzeba zmienić, by było lepiej, więc walą między oczy czymś, co w ich przekonaniu jest uczciwością, ale mylą chęć dopieprzenia z rzetelną informacją.

Barbossa, jako jedyny coś konkretnego napisał - o proporcjach.

Feniks!!! Poczytaj o proporcjach, o złotym podziale, bo to nie krasnali brakuje, ale bardziej świadomego komponowania. U ciebie jest power. Jesteś jak dziecko w tym co robisz, a to jest niezwykle cenne, mało kto potrafi wykazać się taką spontanicznością.

Ludzie z wiekiem dziadzieją i chowają się za racjonalizm, a że za nim nie idzie wiedza, więc bełta im się rozsądek z emocjami i - w przekonaniu, że prowadzą dyskusję - dopieprzają bogu ducha winnemu człowiekowi, co pokazał jak robi fajne rzeczy i do tego ma w tym frajdę. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Feniks, zgadzam ze zdaniem Bobiczka i Leszka. Masz rękę, a siadły na tobie sępy i się pastwią.

Mym zdaniem zawsze znajdzie się kilku mądrych wujów internetowych, co zrąbią człowieka wyłącznie dla jego dobra. Nie potrafią napisać co ich zdaniem trzeba zmienić, by było lepiej, więc walą między oczy czymś, co w ich przekonaniu jest uczciwością, ale mylą chęć dopieprzenia z rzetelną informacją.

Barbossa, jako jedyny coś konkretnego napisał - o proporcjach.

Feniks!!! Poczytaj o proporcjach, o złotym podziale, bo to nie krasnali brakuje, ale bardziej świadomego komponowania. U ciebie jest power. Jesteś jak dziecko w tym co robisz, a to jest niezwykle cenne, mało kto potrafi wykazać się taką spontanicznością.

Ludzie z wiekiem dziadzieją i chowają się za racjonalizm, a że za nim nie idzie wiedza, więc bełta im się rozsądek z emocjami i - w przekonaniu, że prowadzą dyskusję - dopieprzają bogu ducha winnemu człowiekowi, co pokazał jak robi fajne rzeczy i do tego ma w tym frajdę.


Następny raz zrobie już parę rzeczy inaczej... człowiek sie uczy. Przestrzeń itp. Wiele rzeczy wygląda na papierze inaczej a w rzeczywistości jest inaczej i na to ma wpływ wiele. Ktoś zarzuciła mi że trzeba obliczeń itp. 2 TYS LAT TEMU NIE MIELI KOMPUTERÓW I ZOBACZ CO STWORZYLI. W większości organoleptyczne i obserwacji. A potem policja więzienie prokurator itp. Brak argumentów więc sięga się o bat i groźby aby udowodnić jakąś rację i z wątku robi się bagno. No cóż poradzić icon_smile.gif Jak napisałeś ;) Cała o nich prawdach. Najciekawsze jest to że wybitny umysł wypowiadający sie siedzi na stanowisku Kowalskiego konserwatora w przedszkolu a ma więcej do powiedzenia jak sam dyrektór ów placówki icon_smile.gif Masakra :(
Link do komentarza
Tiaaa.

Tak się zastanawiam - czy aby czytamy te same wpisy Pana Janusza ?
Przeczytajcie dokładnie - to On ma misję poprawienia gustów - jako przykład wpis o wędkach.
To Pan Janusz, wyzywa od zakutych łbów, sknerusa "beztowarzyskiego" (określił tak Demo), itp.
To Pan Janusz reaguje agresywnie na wpisy, które nie podzielają Jego "kształtowania Świata" (ale które jednocześnie doceniały Jego kunszt "rzemieślniczy").

Mnie osobiście się to nie podoba, tak jak nie podoba mi się np. Doda i jej twórczość - mam się tego wstydzić, porozmawiać z kimś, iść na psychoterapię, ukrywać się, zastrzelić się, ....................... ???????
A może zapisać się na szybki kurs gustu - oczywiście w akademii Pana Janusza ?

Ps. A skoro martwi kogoś z czego Pan Janusz zapłaci rachunki, a działania poniektórych na tym Forum mu w tym przeszkadzają - zamówić u niego dzieło, objąć mecenatem, a takim jak ja pokazać np. gest Kozakiewicza i nie wymagać od wykonawcy żadnych gwarancji stabilności konstrukcji, ku chwale ......................

dopisałem:


Ps.2. I dla przypomnienia:
Cytat

..... tu się pisze o konkretnej ofercie wykonawczej a nie krytyce ogródka

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

........................................... Ufff ale sie popisałem icon_smile.gif Pozdrawiam serdecznie wszystkie otwarte głowy a oportunistom radzę troszkę nabrać skromności i dystansu oraz więcej tolerancji. Przez to przypominacie mi czasy średniowiecza gdzie za innosć myślenia palono na stosach. Tu czuć jak układacie stos i wymachujecie żagwiami zeby już szybko podpalić ów stos. Ciemnogród...


tym tekstem - przeogromnie (cenzura), cały szacun prysł zalamka.jpg

przy okazji sprawdź sobie pojęcie oportunista bo się silisz, ale marnie to wychodzi :bezradny:

Cytat

o tym że pojechano po gościu jak po burej suce


wydaje mi się, że to Autor wszedł w polemikę z osobami, które wyraziły swą niechęć do takich projekcji, a miały do tego prawo takie same jak Ci, którzy chwalili
a teraz beczy, że zaszczuł go ciemnogród :scratching: Edytowano przez Barbossa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
A gdzie jest napisane ze to nie jest bezpieczne.. na czym to opierasz? Nie zadałeś żadnych pytań odnośnie tego.
Panowie... Żaden ze mnie poeta i zamiast w szkole siedziałem z nową wędka na rybach ;) no i są skutki Nie da sie dwóch rzeczy na raz ;) Jeden dobrze pisze drugi robi co innego lepiej od pierwszego. Przeprosić mogę za chaos wypowiedzi i nie poprawność. Ale jeśli już to czemu nie jesteście na stanowiskach adwokatów, mecenasów kultury itp? Jak uważacie że tak dobrze władacie językiem... Nie mam daru do pisania co nie znaczy że jestem nie rozumny typ co sie nie zna ;)
Panowie k.... fa macie jakieś pytania pod względem wątku. Bo już że to kicz. Że co niektórzy wymiotują tym co widzą to już tyle napisaliście że faktycznie idzie zwymiotować. Pokazałem możliwości materiałowe, że możliwości są jak widać a jak sobie ją ukierunkujemy to już nasza wyobraźnia. Ja ją tak widziałem co przekazałem i co odzwierciedliło zamierzenia. Miało być bajkowo nie inaczej i jest. Więc o co kaman?!!! Chcecie wmówić autorowi że widział co innego, że jest debilem i sie nie zna czy co? Jeśli będę miał zachować i odzwierciedlić minimalizm, prostotę to to uczynię. Ale wiata jak i całość miała bć z bajki... Za dużo by pojąć? Stawiacie sie jako znawcy .. jak byście byli od chińskiego muru po afrykę i znacie sie na wszystkim. Że spróbowaliście każdego g... na na świecie pod odchody krokodyla i możecie występować jako krytycy. NAPISALIŚCIE ŻE WAM SIĘ NIE PODOBA I OK.. PO CO DALEJ WALICIE JAK W PUSTY BĘBEN. Edytowano przez Feniks (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...