Skocz do zawartości

Izolacja przeciwwilgociowa posadzki czy tynki ?


Recommended Posts

Panowie mam sporą zagwozdkę i potrzebuję waszej pomocy
Na chwilę obecną mam zrobiona elektrykę , położone rury wodne , bez CO. Teraz miałem robić tynki a potem rozkładać izolację przeciwwilgociową.
Na forum muratora zobaczyłem kilka zdjęć gdzie izolacja jest tak jakby zatynkowana
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...olację-posadzki
zdjęcia w poście nr 5.

Przed tynkami robić izolację czy po ?

dzięki.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Panowie mam sporą zagwozdkę i potrzebuję waszej pomocy
Na chwilę obecną mam zrobiona elektrykę , położone rury wodne , bez CO. Teraz miałem robić tynki a potem rozkładać izolację przeciwwilgociową.
Na forum muratora zobaczyłem kilka zdjęć gdzie izolacja jest tak jakby zatynkowana
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?...olację-posadzki
zdjęcia w poście nr 5.

Przed tynkami robić izolację czy po ?

dzięki.


Po tynkach. Jeżeli zrobisz teraz to przy tynkowaniu wszystko tynkarze rozpieprzą, nie wiem jakby się starali i uważali.
A jeżeli chcesz zrobić przed tynkami to musiałbyś wylać posadzkę.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie o to chodzi ,ze chce tylko zobaczylem tam i zbaranialem.

Mam zrobiona juz hydraulike bez co . Jak zgrzac pape tam gdzie biegna rury ?czy tam zlapac na lepik ?


Ale teraz to Cię zupełnie nie rozumiem.
Ja tam wyraźnie widzę, że najpierw były zrobione tynki a potem szła hydraulika i izolacja.
O jakich rurach piszesz? od wody zimnej i ciepłej?
Jak dla mnie to niepotrzebnie się pośpieszyłeś z ta instalacja wodną. Powinieneś wszystko znaczy się c.o. i hydraulikę oraz kanalizę zrobić po tynkach.
Z tego co rozumiem chcesz dać jako izolację papę? a nie możesz dać folii?
Izolacja jaka by nie była musi być pod rurami, a rury powinny iść w otulinie, a najlepiej jakby były schowane między jedną a drugą warstwą ocieplenia podłogi.
Link do komentarza
Kanalizację po tynkach ? i kuć ściany na piony czy podejścia pod umywalki a potem je lepić ? Kanalizę mam w posadzce zalaną chudziakiem a piony i podejście pod umywalki w ścianach.

Chodzi mi właśnie o rury od ciepłej i zimnej wody. Które idą po posadzce , są w otulinie. Pod nią wsunę izolację tylko jak ją skleić ? jeżeli będzie to papa to chyba tylko lepik na zimno ?

Jak ty tam widzisz , że najpierw tynki a potem izolacja skoro izolacja na ścianie ( post nr5 zdjęcie 3 ) jest pod tynkami ? Jak mogli ją wsadzić pod tynki skoro byłą robiona po nich ? icon_smile.gif Edytowano przez rustin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Kanalizację po tynkach ? i kuć ściany na piony czy podejścia pod umywalki a potem je lepić ? Kanalizę mam w posadzce zalaną chudziakiem a piony i podejście pod umywalki w ścianach.

Chodzi mi właśnie o rury od ciepłej i zimnej wody. Które idą po posadzce , są w otulinie. Pod nią wsunę izolację tylko jak ją skleić ? jeżeli będzie to papa to chyba tylko lepik na zimno ?

Jak ty tam widzisz , że najpierw tynki a potem izolacja skoro izolacja na ścianie ( post nr5 zdjęcie 3 ) jest pod tynkami ? Jak mogli ją wsadzić pod tynki skoro byłą robiona po nich ? icon_smile.gif


Z kanalizacją chodzi mi o podejścia pod umywalki, bo wyjścia jak najbardziej przed. Znając życie podejścia pod umywalki będziesz jeszcze przerabiał, bo może być tak że zabraknie centymetr tu centymetr tam albo szafka pod umywalkę będzie miała półkę. To, że rozprujesz ścianę pod podejścia to nie ma nic na rzeczy bo i tak ich nie będzie widać. W łazience położysz płytki a w kuchni zasłoni je szafka pod zlewozmywak.

Rurki pomimo, że maja otulinę daj je w warstwie ocieplenia, dobrze Ci radzę, będziesz miał mniejsze straty ciepła.
Co do papy to na zakład i lepik na zimno może być. A izolacja musi być wywinięta na ściany.
A tak na chłopski rozum, co Ci da zrobienie izolacji przed tynkami? Roboty tym nie przyśpieszysz a możesz tylko wydać niepotrzebnie pieniądze, bo jak rozłożą rusztowania to nie ma siły że papę poprzerywają, może nie wszędzie ale to nie nieuniknione.
Na tej fotce to ta papa trochę za czysta mi wygląda jeżeli była ona faktycznie kładziona przed tynkami, albo inwestor porządnie ja wyszorował po tynkach icon_biggrin.gif Z opisu to wg mnie inwestor przeinwestował, zagruntował, dał papę termozgrzewalna i potem na nią folię czarna 300 potem styropian i znowu folia czarna 200 i na to folia aluminiowa. Tylko po co? Jak wystarczyło dać papę, styro i folie aluminiowa pod podłogówkę a jeżeli nie ma podłogówki to folię czarną.
Link do komentarza
Cytat

Panowie mam sporą zagwozdkę i potrzebuję waszej pomocy
Na chwilę obecną mam zrobiona elektrykę , położone rury wodne , bez CO. Teraz miałem robić tynki a potem rozkładać izolację przeciwwilgociową.
Na forum muratora zobaczyłem kilka zdjęć gdzie izolacja jest tak jakby zatynkowana
Przed tynkami robić izolację czy po ?


Na tych zdjęciach jest zrobione tak:
Izolacja pozioma ścian jest wywinięta na ścianę i do niej przyklejona.
Potem zostały położone tynki, którymi częściowo przykryto przyklejoną do ściany izolację.
A dopiero potem gość zaczął robić podłogę.

Cytat

Z opisu to wg mnie inwestor przeinwestował, zagruntował, dał papę termozgrzewalna i potem na nią folię czarna 300 potem styropian i znowu folia czarna 200 i na to folia aluminiowa. Tylko po co? Jak wystarczyło dać papę, styro i folie aluminiowa pod podłogówkę a jeżeli nie ma podłogówki to folię czarną.


Dobrze inwestor zrobił, w opisie zresztą wytłumaczył, dlaczego tak zrobił.
Mam podobnie: chudziak - papa - czarna folia - styropian - czarna folia - folia alu - wylewka
Folia izoluje styropian od papy, bo niektóre bitumy (czy jak je zwą) rozpuszczają styropian.

Jest jednak inna sprawa - odwieczna dyskusja toczy się wokół stosowania izolacji pod styropianem. Niektórzy twierdzą, że nie powinno jej być po to, by wilgoć se mogła wsiąkać w glebę. Ja nie wiem! Są też tacy co mówią, że na styropianie nie powinno być folii po to, by wilgoć z wylewki mogła spokojnie odparować.

I bądź mądry.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dobrze inwestor zrobił, w opisie zresztą wytłumaczył, dlaczego tak zrobił.
Mam podobnie: chudziak - papa - czarna folia - styropian - czarna folia - folia alu - wylewka
Folia izoluje styropian od papy, bo niektóre bitumy (czy jak je zwą) rozpuszczają styropian.


Nie twierdzę, że źle to jest wykonane, tylko że przedrożył - przedobrzył.
W ostatnim wpisie strzeliłem byka, jest tak
Cytat

Jak wystarczyło dać papę, styro i folie aluminiowa pod podłogówkę a jeżeli nie ma podłogówki to folię czarną.

a powinno być
Cytat

Jak wystarczyło dać folię carną, styro i folie aluminiowa pod podłogówkę a jeżeli nie ma podłogówki to folię czarną.


Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

najpierw tynki potem izolacja i podłoga . Izolacja na gruncie , piasek ubity ,styropian 15-20 cm min . 2 x folia , wylewka min 7 cm


Czy ty wiesz o czym piszesz? Znaczy się w jakiej kolejności.
Nie udzielaj tak głupich rad bo nie będzie nikt Cie tu traktował poważnie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

to jak wiesz lepiej to wyjaśnij jak powinno się prawidłowo zrobić taką izolację. A widzę że wielokrotnie pomogłeś to masz fachową wiedzę.


No przecież odpowiedź już padła jak to wykonać prawidłowo.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
A dla zastosowań ogrzewania podłogowego oraz równoczesnej izolacji cieplnej podłogi, można zastosować styropiany KNAUF Therm EXPERT FLOOR HEATING EPS 200 λ 31, które ułatwiają układanie podłogówki oraz izolują od strat ciepła.

Dodatkowo na stronie www.knauf-industries.pl w zakładce Styropian Budowlany - Zastosowania są umieszczone schematy prawidłowego ocieplenia posadzki na gruncie oraz fundamentów.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...