Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
astarusta

Wzory jak sprzed lat

Recommended Posts

Jak zobaczyłem te wzory to dosłownie padłem. Każdy kto pamięta co bardziej ekskluzywne tapety sprzed 30 lat albo był w Pewexie w Warszawie (w pawilonach) to dobrze będzie wiedział o czym mówię. Okazuję się, ze ten styl nazywał się Boho-chic i była to stylistyka hippisowskiej Bohemy.

Kiedys można było znaleźć nie tylko tapety z takimi wzorami, ale też krzesła, zasłony i cała masa innych rzeczy.

Ktoś miał w domu takie tapety albo kojarzy te wzory?

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Cytat

Jak zobaczyłem te wzory to dosłownie padłem. Każdy kto pamięta co bardziej ekskluzywne tapety sprzed 30 lat albo był w Pewexie w Warszawie (w pawilonach) to dobrze będzie wiedział o czym mówię. Okazuję się, ze ten styl nazywał się Boho-chic i była to stylistyka hippisowskiej Bohemy.

Kiedys można było znaleźć nie tylko tapety z takimi wzorami, ale też krzesła, zasłony i cała masa innych rzeczy.

Ktoś miał w domu takie tapety albo kojarzy te wzory?

[attachment=22440:plytki_boco_chic.PNG]

Tak! Pamiętam!
Moja mama była starsznie dizajnerska jak na tamte czasy i w kuchni w starym mieszkaniu na jednej ścianie mieliśmy coś takiego. Jak gdzieś znajdę stare zdjęcie to pokażę ;D

Ja kojarzę te wzory, ale z ubrań. Poza tym gdzieś w filmach się przewijały. Już nie chodzi o to, że są "stare" ale generalnie aż oczy bolą i mimo, że to teraz jest trendy znowu to bym sobie nie zafundowała w łazience takiego oczopląsu.

piekne, takie retro:) z tymze teraz w modzie raczej szarosci i stylistyka wschodu, teraz wiecej wyciszenia i minimalizmu niz lekkiego kiczu i szalenstwa.

Cytat

piekne, takie retro:) z tymze teraz w modzie raczej szarosci i stylistyka wschodu (...), teraz wiecej wyciszenia i minimalizmu niz lekkiego kiczu i szalenstwa.

O mój tymże... w modzie??? :hahaha2:

Cytat

O mój tymże... w modzie??? :hahaha2:

mój szef otwierał ostatnio nową salę konferencyjną i wyłożył ją płytkami; każda inna, kolorowa, produkowane na Bali.
Tu masz jedną fotę:
http://guldsmedenhotels.com/Carlton/Carlto...gen-Cabana.aspx

położyłabym sobie takie w klozecie, obudowując stelaż na kibelek icon_lol.gif

Ale to nie jest wschód icon_lol.gif

Ps. Za cały dzień, z posiłkami, przekąskami i napojami - niecałe 400zł toć to prawie darmo, nie robię jaj, to naprawdę przystępna dla nas cena (za takie pomieszczenie i wikt).

Cytat

Ale to nie jest wschód icon_lol.gif

Ps. Za cały dzień, z posiłkami, przekąskami i napojami - niecałe 400zł toć to prawie darmo, nie robię jaj, to naprawdę przystępna dla nas cena (za takie pomieszczenie i wikt).

400 za osobę to całkiem nieźle, chociaż Carlton jest jednym z naszych najmniejszych hoteli. Ceny za pokoje rekompensują "stratę" za konferencje icon_wink.gif

Szukam takich szalonych płytek do łazienki, ale wszędzie kosztują milion złotych. Zawału kiedyś dostanę przez te ciągle rosnące koszty remontu.

Gość stach
Już może nie przesadzajcie - były różne mody, różne wzory podobały się różnym ludziom i oni sobie kładli właśnie takie tapety!!! Były różne aranżacje w których stosowano te wzory i niektóre z nich były bardzo fajne... O gustach się nie dyskutuje, bo każdy ma swój.

Ja miałam taką kanapę icon_biggrin.gif powiem szczerze, że osobiście bym nie chciała mieć w domu takich wzorów, natomiast bardzo lubie kawiarnie i puby w tym klimacie:)

Piękne wzory! Niestety, kiedy byłam dzieckiem chyba już wyszły z mody, bo nie pamiętam ich. Sama bym obkleiła taką tapetą, któreś z pomieszczeń w moim domu...

Cytat

Tak! Pamiętam!
Moja mama była starsznie dizajnerska jak na tamte czasy i w kuchni w starym mieszkaniu na jednej ścianie mieliśmy coś takiego. Jak gdzieś znajdę stare zdjęcie to pokażę ;D

OOO icon_smile.gif To jak, znajdziesz takie zdjęcie? Takie rzeczy to niezły oldskul icon_smile.gif

@Micha-lina - a w jakim pomieszczeniu byś je widziała?

Cytat

Ja miałam taką kanapę icon_biggrin.gif powiem szczerze, że osobiście bym nie chciała mieć w domu takich wzorów, natomiast bardzo lubie kawiarnie i puby w tym klimacie:)

Przejadły się to fakt, ale jako pokój "oldschool" czemu nie. Specyficzne.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Mam dokładnie te meble łazienkowe https://bokaro.pl/oferty/lara z tym, że ja kupiłam dwa słupki, nic się z nimi nie dzieję,  meble są bardzo dobrej jakości.
    • To co mnie do niego przekonało to cieńsza warstwa i właściwości samopoziomujące. Nie znam żadnego dobrego fachowca od miksokreta, a takiej posadzki byle kto dobrze nie zrobi. Anhydryt jeśli ma dobrze dobrane proporcje składników jest trudny do spartaczenia. Ja wydałem na tę wylewkę 40 zł na m2 na gotowo - czy miksokret jest tańszy?
    • Co jest za Twoją działką, patrząc od drogi? Jest to jakaś dolinka rzeki, czy dalej położone jeszcze niżej działki?
    • Cześć. Mam zagwozdkę jak w temacie. Komin do pieca kondensacyjnego mam z pustaka 36x36 cm, w którym jest otwór o średnicy ok 27cm. Tego juz nie zmienie. Natomiast teraz wykonawca radzi mi aby przed zalaniem czapy kominowej wsadzić do niego przewód spalinowy z odpowiednimi obejmami stabilizującamy, bo podobno potem, gdy zostawi otwór troche większy niż sama rura, to juz nie da rady tych obejm tak rozłozyc, aby stabilizowały ta rurę. czy np gdybym chciał wsadzić rurę koncentryczną 125/80, to po zrobieniu otworu ok 14 cm nie dłoby sie potem rozłożyć obejmy. Kontaktowałem sie w tej sptrawie z jednym hydraulikiem i stwierdził, że przewód spalinowy wsadza juz po zrobieniu komina, i ze nie będzie problemu z tym ze rura będzie niestabilna i że służące do tego pajaczki się rozszerza i będą stabilnie trzymały rurę i ze nie trzebatego robić na tym etapie. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, która z tych racji jest bardziej prawdziwa, czy musze teraz robić system spalinowy do pieca zanim zostanie wylana czapa, czy mozna to zrobic spokojnie później? Inna sprawa - czy wg Was dobrym pomysłem byłoby ustabilizowanie takiej rury koncentrycznej poprzez wsypanie do wnetrza komina perlitu? Wtedy stabilizowałby komin i troche go izolował wewnątrz termicznie. Po przeliczeniu wyszło mi ok 0,5m3 perlitu, koszt ok 100 zł.
    • Nie będę negował Twojego wyboru ale nie rozumiem co anhydryt ma takiego cudownego, jak dla mnie jest to niepotrzebnie wydana kasa. Jeżeli skład został tak dobrany to zapewne firma ma taką recepturę i jej się trzyma i co najważniejsze na pewno udzielana gwarancji. Więc nic nie ruszaj tylko jak masz obawy co do jakości wylewki to wołaj ekspertów i najlepiej nie z firmy która wylewała tyko niezależnych i niech sprawdzą jakoś wylewki, gdy będziesz sam coś przy niej majstrował firma może nie uznać gwarancji. Zobaczysz co ekspert powie na temat jakości wylewki i wtedy uderz do firmy która wylewała posadzkę.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...