Skocz do zawartości

Zwrot VAT za materiały budowlane 2015 rok


Recommended Posts

Witam czy ktoś korzystał już za zwrot Vat po 2014 roku ?? Chciałbym wiedzieć czy można odliczyć wszystkie materiały budowlane, I jak tego dokładnie dokonać.

Dodam , że spełniam kryteria Mam poniżej 35 lat i zaczynam budowę domu o powierzchni użytkowej poniżej 100m również nie posiadam żadnych innych nieruchomości.
Link do komentarza
Byłem dzisiaj w urzędzie skarbowym zapytać się o zwrot Vat i więc tak załapię się , spełniam wszystkie wymogi ,ale są takie wymagania dodatkowe.

Faktury można dopiero zacząć zbierać od momentu wydanego pozwolenia na budowę.
Więc nie mogę teraz kupować materiałów :/

Do 31 grudnia 2018 roku jest możliwość odliczenia Vat za zakupione materiały.

!!!!!!!!!!!!! Tylko jeden raz za całą budowę do 31 grudnia 2018 roku można odliczyć Vat .... Bez sens

Czyli muszę zbierać ,wszystkie faktury do 31 grudnia 2018 roku i tylko raz je oddać, aby odliczyli Vat bo nie można dwa razy składać wniosku o odliczenie Vat . Przysługuje tylko jedno odliczenia na cały okres budowy.


Posiada może, ktoś listę ,wiedzę , z jakich materiałów można odliczyć VAT?

Czy z narzędzi budowlanych też jest możliwość odliczeniu VAT
Narzędzia typu toczka budowlana, łopaty i inne narzędzia.
Link do komentarza
Tutaj jest moja notatka w dzienniku: linka

Na jej podstawie znajdziesz źródło.

Najkrócej: zwrot jest z tego, bez czego nie ma domu. Czyli nie ma zwrotu np. za farbę, za ogrodzenie, za bramę, za narzędzia.

I szukaj dyskusji o zwrocie VAT-u. Jest ich w sieci mnóstwo. Np. na forum muratora jest cały ogroooomny wątek dyskusyjny, w którym osoby znające się na rzeczy pomagają wypełnić wniosek i piszą z czego będzie zwrot, a z czego nie.

Póki co, zbieraj kwity.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Jeżeli kupisz np cegłę klinkierową do obmurowania komina to zwrot się należy, ale jeżeli na ogrodzenie to już nie. Podobnie jest z materiałem na garaż, jeżeli garaż jest w bryle budynku to za materiały odliczysz Vat, gdy jest wolno stojący już nie. Jeszcze z tego co pamiętam to za drewno na więźbę dachowa tez nie odliczenia.
Ale możesz z tego wybrnąć kupując więźbę z usługą, podobnie jak za farby, zamawiasz malowanie wraz z materiałem w jakieś tam firmie i płacisz 8% Vatu.
Po nowemu to powierzchnia jest określona do jakiej przysługuje zwrot i wynosi max do 110 m2.
Znalazłem coś co Cię może zainteresować.
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&am...2g3HmGy6gMbHbkA
Link do komentarza
Cytat

100m a jeżeli masz trójkę dzieci to się zwiększa do 110m2

Ale zawsze możesz pokombinować z skosami w domu wtedy zmiesza Ci się powierzchnia użytkowa.


...albo możesz pokombinować z ilością dzieci... czy jakoś tak. Czy się kalkuluje w kwestii zwrotu VAT nie wiem i raczej wątpię, ale same kombinacje na pewno dadzą dużo radości. I co najważniejsze, bez udziału architekta. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

featmilka Jeżeli pokombinujesz i będziesz mieć 3 dzieci , może już masz . Do Tego zrobisz dach dwu spadowy o kącie nachylenia 45 stopni to się załapiesz ;)


Kąt dachu nie przesądza o p.u., zależy jaka będzie wysoka ścianka kolankowa bo ona ma wpływ na wielkość p.u. na poddaszu.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...