Skocz do zawartości

Wiata mieszkalna z naturalnych produktów


Recommended Posts

Cytat

Jak myślicie w jaki sposób urzędnicy podejdą do takiego tematu. Wiata będzie miała na dachu słomę, będzie budowana z alternatywnych materiałów, dlatego zastanawiam się jak na to urzędnicy zareagują...


Po pierwsze, jeżeli urzędnicy znajdą ten temat to może coś powiedzą, po drugie i tak na serio to czy urzędnicy widzieli projekt tej Twojej altany?
Link do komentarza
Cytat

Właśnie jak zobaczą będzie problem, oni będą mieli bo nie będą wiedzieli co z tym zrobić. Zobaczymy, trzeba chyba po prostu zaryzykować.


W urzędzie zgłaszasz chęć wybudowania altany, z tego co wiem (być może się mylę) to urzędnika bardziej interesują gabaryty tej altany niż z czego będzie ona postawiona.
Link do komentarza
Cytat

, z tego co wiem (być może się mylę)



Oj, mylisz! Procedura zakończenia budowy, albo też zmiany sposobu użytkowania obiektu nie została wymyślona sobie a muzom. A na alternatywne materiały nie będzie zgody bez określenia sposobu ich impregnacji i zabezpieczenia ppoż. Dlatego proponuję rozbicie namiotu. Tak samo sprytne.


Cytat

A właściwie to co to jest "wiata mieszkalna"???

W naszym klimacie icon_eek.gif icon_confused.gif



Może dla konika polskiego? One takie wiaty uwielbiają zamieszkiwać!
Link do komentarza
Cytat

To i do tej pory tak było, ja mam na myśli materiały typu słoma, glina itp.


Ależ rozumiem! Czy jednak sam chcesz mieszać glinę ze słomą? Bo jeśli takie bloczki kupisz, to muszą mieć "papiery".
Poza tym, może PnB nie trzeba, ale nikt nie zlikwidował wymogu przedstawienia projektu. Gdzie znaleźć konstruktora który to wszystko policzy? Napór wiatru szczegolnie, bo obciążenie śniegiem jest pomijalne, dach ze słomy musi być stromy.

Cytat

np. przyczepa (domek holenderski) już z definicji nie jest obiektem budowlanym -



Tak już przecież było! Drzymała dzięki temu mógl jakoś mieszkać.
Link do komentarza
Cytat

Tylko teraz pytanie, czy ktoś zdefiniował co podchodzi pod wyroby budowlane.



Ależ jest definicja - najprościej:
Cytat

Wyrobem budowlanym, na gruncie art. 2 pkt 1 ustawy o wyrobach budowlanych jest rzecz ruchoma, bez względu na stopień jej przetworzenia, przeznaczona do obrotu, wytworzona w celu zastosowania w sposób trwały w obiekcie budowlanym, wprowadzana do obrotu jako wyrób pojedynczy lub jako zestaw wyrobów do stosowania we wzajemnym połączeniu stanowiącym integralną całość użytkową i mającą wpływ na spełnienie wymagań podstawowych, o których mowa w ww. art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo budowlane.



Cytat

Tak już przecież było! Drzymała dzięki temu mógl jakoś mieszkać.



Powrót do przeszłości i to ustawowy, po latach zniewolenia. icon_mrgreen.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...