Skocz do zawartości

Kto może instalować centralne ogrzewanie


wojdud

Recommended Posts

  • 4 miesiące temu...
Za 2.5 roku wejdzie ustawa, ktora mowi o tym, ze instalator C.O. C.W.U. i sanitarki musi miec uprawnienia potwierdzone dyplomem uczelni (albo cos takiego)
Czyli uprawnienia takie, jak teraz mozna zrobic np. na gaz, beda praktycznie nie wazne.

Sposobem na to, jest skonczyc jakies studia np. inzynieria sanitarna, albo cieplownictwo.
Wtedy kazdy inspektor budowlany lub kierownik (ludzie akurat z wyksztalceniem najwyzej srednim) moga nagwizdac.


Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Za 2.5 roku wejdzie ustawa, ktora mowi o tym, ze instalator C.O. C.W.U. i sanitarki musi miec uprawnienia potwierdzone dyplomem uczelni (albo cos takiego)
Czyli uprawnienia takie, jak teraz mozna zrobic np. na gaz, beda praktycznie nie wazne.

Sposobem na to, jest skonczyc jakies studia np. inzynieria sanitarna, albo cieplownictwo.
Wtedy kazdy inspektor budowlany lub kierownik (ludzie akurat z wyksztalceniem najwyzej srednim) moga nagwizdac.


Alem się ubawił icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Jestem instalatorem samoukiem i prawie każdy inżynier ciepłownictwa i każdy kierownik budowy może mi nagwizdać.Ich wiedza w zakresie przydatności przy budowie instalacji w domu jest prawie zerowa.
Jak taki zajrzy na budowę to i tak nie ma pojęcia co ja robię.Wiedzą tylko tyle,żeby odróżnić kaloryfer od kotła gazowego.
A już projekty instalacji dołączone do projektu domu to tragedia.95% jest do wyrzucenia.
I kto mnie będzie za te 2,5 roku egzaminował?Inżynier ciepłownictwa?
Jeśli to przejdzie będzie to kolejny bubel prawny jakich wiele w Polsce. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Uprawnienia nie są najwazniejsze - najważniejsz jest wiedza i doświadczenie, przez które zdobywa się tą wiedzę... W mojej firmie było wileu inżynierów (świeżo po studiach) i możecie być pewni że tacy nic nie potrafią. Potrafili dopiero po kilku latach pracy na stanowisku majstra budowy, a później kierownika robót.
Praktyka jest najważniejsza - bo żeby zdać egzamny wystarczy mieć dobrą pamięc - Ja np. potrafiłam się w szkole średniej nauczyć zadań z matematyki na pamięć >>> gdyż matematyka, fizyka i mechanika to dla mnie była czarna magia...
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Gość Marcin Górnik
Cytat

Alem się ubawił icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Jestem instalatorem samoukiem i prawie każdy inżynier ciepłownictwa i każdy kierownik budowy może mi nagwizdać.Ich wiedza w zakresie przydatności przy budowie instalacji w domu jest prawie zerowa.
Jak taki zajrzy na budowę to i tak nie ma pojęcia co ja robię.Wiedzą tylko tyle,żeby odróżnić kaloryfer od kotła gazowego.
A już projekty instalacji dołączone do projektu domu to tragedia.95% jest do wyrzucenia.
I kto mnie będzie za te 2,5 roku egzaminował?Inżynier ciepłownictwa?
Jeśli to przejdzie będzie to kolejny bubel prawny jakich wiele w Polsce. icon_biggrin.gif



Cześć,

A może chcesz zrobić ofertę na instalację CO w moim domu? (www.archipelag.pl .... dom Kornelia)
Szukam wykonawcy.
Marcin
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam,
zwracam się z prośbą o informację bo nigdzie nie mogę jej znaleźć - jakie uprawnienia trzeba posiadać by instalować instalacje grzewcze i sanitarne? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.


nie jest to tak że, każdy może,
owszem może ale żeby działać w tym kierunku powinieneś mieć uprawnienia gazowe, ciepłownicze i elektryczne,
najlepiej i eksploatacyjne i dozorowe,
w przypadku gdy robisz w domach prywatnych to mało prawdopodobne jest żebyś był sprawdzany przez odpowiednie służby,
w przypadku gdy robisz dla firm to może przyjść BHP czy też PIP i sprawdzić czy masz odpowiednie uprawnienia,
a wtedy może być nieciekawie
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...