Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

 • 2 tygodnie temu...
Cytat

Hej, właśnie jestem na etapie projektowania instalacji grzewczej w moim domu, zastanawiam się czy instalacje grzewcze na gaz płynny bardziej opłacają się niż np. ogrzewanie domu węglem lub gazem. Chodzi mi tu głównie o opłacalność takich czynności...


Propan kupowany latem ma ceny zbliżone do gazu ziemnego. W tym roku /jeszcze 2-3 tygodnie temu/ nawet o 20% niższe.
Powyższe dot. woj. mazowieckiego i łódzkiego i własnego zbiornika. Przy zbiorniku dzierżawionym musisz się liczyć z cenami 2x wyższymi.
Jak się kształtują ceny propanu na wybrzeżu musiałbyś popytać lokalnie.
Gaz czy propan uwalniają Cię od bycia palaczem we własnym domu.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nad czym zastanowić czy wygoda - gaz ziemny bezobsługowy , olej trzeba tankować 2-3 x na sezon. węgiel najtaniej ale trzeba przywieść, wrzucić
Jak jest gaz to gaz , olej wychodzi najdrożej . Wegiel dla chytrusów . Gaz płynny - tankowanie tirami dużymi , przy okazji zniszczą co nieco.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mhtyl
Cytat

Nad czym zastanowić czy wygoda - gaz ziemny bezobsługowy , olej trzeba tankować 2-3 x na sezon. węgiel najtaniej ale trzeba przywieść, wrzucić
Jak jest gaz to gaz , olej wychodzi najdrożej . Wegiel dla chytrusów . Gaz płynny - tankowanie tirami dużymi , przy okazji zniszczą co nieco.


Zapomniałeś jeszcze o prądzie, on jest można rzec bezobsługowy i bezpieczny i tani.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Gaz płynny - tankowanie tirami dużymi , przy okazji zniszczą co nieco.


A co niby mieli zniszczyć? Sadzisz , że cysterna 36 000 litrów na ciągniku siodłowym podjeżdża 3 m od zbiornika po kostce, klombach, rabatkach?
Propan do użytkownikow instalacji domowych dostarczany jest cysternami 16 000 litrów, tankowanie odbywa się z drogi wężem o długości do 60 m.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Po tym odkrytym zbrojeniu widać, ze ta mieszanka nie doszła wszędzie. Skoro było dużo zbrojenia, czemu kierownik zamówił gęsty beton i piszesz, że szybko związał. Miał jakies dodatki, które skracają czas wiazania?? Czemu aż B30 - tu w sumie nie polemizuję bo to wynika z założeń projektowych, ale po efektach widać, że coś poszło nie tak. Nie wiadomo co zobaczysz po rozebraniu deskowania i usunięciu stempli? Powiem uczciwie - zdjęcie nr 3 mnie przeraża - taki kawał odsłoniętego zbrojenia. Nie wiadomo jak jest z tymi nadciągami? Co kierownik na to?
  • Witam. Myślałem że będę się cieszył po zalaniu stropu ale wyszła bolesna prawda. Mam sporo nadciągów i belek narożnych z którymi majster chyba sobie nie poradził. Beton zamówiony B30 (drobnoziarnisty) za poradą kierownika, ale przyszedł tak gęsty i szybko wiążący że nie wypełnił góry nadciągów dobrze. Oczywiście majster mógł sobie go rozcieńczyć przed całą operacja ale wolał to zrobić później gdy zalewał górę nadciągów żeby ich nie wibrować bo wypływało dołem. Poprzedni strop na garażu też był z B30 w dodatku gruboziarnisty, robiła to inna ekipa i jakos poradziła sobie z dwoma nadciągami. Tutaj coś poszło nie tak. Tam gdzie góra narzucana była z rzadszego jest w miarę ok, ale gdzie poszło gęste jest baranina, dziury i po rozszalowaniu wykruszyło się. Polecenie kierownika "skuć co luźne, zagruntować i wypełnić CX20". Mam cos innego co prawda, Sika Repair 10F i 13F ale chyba musiało by na to iść kilka worków bo to nie są raki ale wielkie ubytki. Wyglada to tak:           Najgorzej jest chyba w metrowym wsporniku gdzie widać wyraźną granicę wibrowanego i narzuconego ręcznie:       Jest tu wielka jama, przez którą leci woda do środka. Widać też wyraźną nieszczelność tej "czapy". Nalałem na balkonik wody i wyciekła sobie dziurkami aż do wnętrza domu:             Ponadto zobaczyłem w nadciągu niewielką dziurkę, ładnie zamaskowaną przez cienką gładką warstwę betonu wyrównanego szalunkami. Po rozkuciu okazało się że tam też woda:       Moim zdaniem przez brak wibracji beton nie otulił spodu prętów i powstały kanały przez co leci woda. Aż strach pomysleć gdzie tam jeszcze mogą być jamy. Nie wiem czy przejmować się tym, czy z tym żyć? Jak sądzicie: 1.  Czy teraz skuwać to co zostało narzucone, czy zalać czymś rzadszym żeby wypełnić kanały.  2. Jaka gruba musiała by być warstwa gdybym chciał skuć górę nadciągów i zalać ją ponownie? 3. Jak sprawdzić pozostałe nadciągi? Ja opukuje młotkiem i sprawdzam czy gdzieś się nie rusza, czy dzwoni metal. Nie wiem czy tak jest ok. Myślę że jakbym skuł to co zostało ręcznie narzucone to ładnie by się oddzieliło od zawibrowanego. Wiem że nadciągi można zalewać na dwa razy po dniu czy dwóch. Ja chciałem zalać to w jednym etapie żeby było mocniejsze ale teraz chyba lepiej było by to zrobić na dwa razy? Przecież takie rowy i baranina chyba tylko osłabiają? Kierownik uważa że dół wspornika balkonu jest dobrze zawibrowany a on działa na ściskanie wiec jest ok, a rozciągana góra musi mieć tylko otuline. Tylko czy aby na pewno ją ma. Wspornik wspornikiem ale przecież w nadciągach stropu jest odwrotnie, to góra jest ściskana?
  • Tylko gdzie w tym interes jest, przed zmianą prąd był o połowę tańszy przez 20 lat, potem jeżeli instalacja nie generowała kosztów remontu to prąd był prawie za darmo, teraz można zainwestować pieniądze w coś innego, starczy na prąd i jeszcze zostanie.      
  • Gość bubu
   przecież wnet palić nie będzie można
  • Gość Gość
   Potrzebuje pomocy. Chcę zakopać basen w pobliżu mikroinstalacji fotowoltaicznej na gruncie. Odległość od uziomu pionowego i metalowych filarów wynosi ok 3,5m. Czy odległość tak jest wystarczająca. Martwi mnie jeżeli napięcie z DC pójdzie na ramę i do gruntu. Stronę AC mam zabezpieczoną różnicówką i ogranicznik przepięć. Strona DC ma ogranicznik przepięć specjalny do paneli ds60vgpv-1000 typ 1+2   Stronę DC mam zabezpieczoną ds60vgpv-1000 typ 1+2
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...