Skocz do zawartości

Jakie parametry powinna mieć brama garażowa?


Recommended Posts

Gość dziadek_jacek

jako wieloletni już użytkownik bramy Hormanna, segmentowej i ocieplanej oraz bramy przemysłowej, chce zwrócic uwagę na jedną rzecz. otóz warto wybierając brame, zadać sobie i sprzedającemu jedno pytanie - dodatkowe oczywiscie - na ile otwarć przewidziana jest nasza brama. dobrze jest wiedzieć, ze np. w hormannie ilość otwarć jest obliczona na 200 000. dlugotrwalosc produktu ma dla mnie szczegolnie znaczenie w przypadku wlasnie bramy przemysłowej: bramy innych producentow nierzadko rozlatuja sie już po 100 000 otwarc, a w hormannie nie ma produktów, ktore mialyby mniej niz 200 000 otwarc.

 

ups, drobne sprostowanie, które należy sie czytającym. Ilości prognozowanych otwarć dotyczą drzwi. 200 ooo w hormannie to wlasnie standard w przypadku drzwi, przy bramach zakładana żywotność otwarć wynosi 25 000.
Zdecydowanie wystarczy: policzmy - przy 2 otwarciach codziennie mamy 730 otwarć rocznie. To nam daje 34 lata działania bramy.

Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Gość Montażysta z Żagania
Doskonałą alternatywą zwłaszcza cenową są czeskie bramy przemysłowe firmy DOORHAN.Wsród montażystów mają b.dobrą opinię-są bardzo wytrzymałe,ilością cykli nie ustępują bramom Hormanna, są solidne -grubość elementów stalowych jest niewątpliwie ich plusem-określane są nawet jako "siermiężne":)Prowadnice są produkowane z pojedynczych metalowych warstw,bez użycia elementów łączących co zapewnia niezawodność, płynność ruchu i ciszę podczas otwierania/zamykania bramy. Dla ciekawości-Bramy DOORHAN były testowane na Syberii,gdzie też są zamontowane i działają niezawodnie nawet przy temperaturach ponad minus 30 stopni.Ich panele (własnej produkcji)mają unikalną technologię- bez tzw.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość oszukany
Jeśli nie chcecie stracić swoich pieniędzy, czasu i nerów omijajcie tę firmę "krzak" z daleka. Nie wierzcie w pozytywne opinie. Piszą sobie prawdopodobnie sami lub zaprzyjażnione z nimi osoby. W miesieącu wrześniu 2019 mija rok jak zawarłem umowę na wykonanie i montaż bramy garażowej i nie mam do tej pory zwrotu nadpłaconej zaliczki 400zł ani faktury za bramę oraz silnik (napędu). Każdy z pracownikówz którymi miałem kontakt (5 osób) rozmawiało z ukraińskim akcentem. Pracownik, który przyjechał dokonał pomiaru i spisaniu umowy jak sie pózniej okazało zaniżył wysokość bramy aby nie robić sobie odpadów. Przez to zmuszony byłem zdemontować badażnik dachowy. A końce szyn po których "chodzi" brama mają niezabezpieczone, ostre krawędzie. Są na takiej wysokości że zmuszony jestem schylać głowę przechodząc pod nimi. Przy montażu siłownika okazało się, że jest on uszkodzony, więc zabrali go do naprawy. I od tej chwili urwał się kontakt z ta firmą, tzn. albo nie podnosili słuchawki albo sie rozłączali usłyszawszy w jakiej sprawie dzwonię albo odpowiadali, że dzisiaj przyjadą a innym razem, że napwno dzisiaj będą; prawdopodobnie zepsuty silnik "zalicza" kolejnego klienta. Firma czuje się tak bezkarnie, że nawet nie raczyła odpowiedzieć na pismo z kancelarii prawnej z mojego upoważnienia o odstapieniu i rozwiązaniu umowy na wykonanie i montaż bramy. Nie dba o swoje dobre imię, liczy się tylko zysk. A gwarancja na jej wyroby to tylko fikcja, liczy na to, że klienci nie będą dochodzić swoich roszczeń sądownie na niskie kwoty na które zostały one naciągnięte. Czytając opinie w internecie o tej firmie dowiedziałem się, że jestem którymś z kolei oszukanym w ten sam sposób przez tę firmę Dorhan Waw Sp. z o.o. mającą siedzibę w Warszawie.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...