Skocz do zawartości

Czy jest konieczność zapewnienia oddychania ścian zewnętrznych domu?


Recommended Posts

W wielu publikacjach spotykam się z różnymi opiniami na temat konieczności zapewnienia oddychania ścian zewnętrznych domu. Jedne źródła podają, że nie ma to istotnego znaczenia dla zapewnienia dobrego mikroklimatu w pomieszczeniach, a inne, że nieoddychająca ściana może ulec trwałemu zawilgoceniu. Jak jest naprawdę?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/14155-czy-jest-koniecznosc-zapewnienia-oddychania-scian-zewnetrznych-domu

Link do komentarza
Gość Artur Rybka
oddychają, tylko trzeba rozumieć o co chodzi i jak dobrać materiały;
ściany z keramzytobetonu mądrze ocieplone (wsp dyfuzji rzędu 5) są jak bufor wilgoci - jak jest sucho oddają, jak wilgotno pochłaniają;
naturalny, bezkosztowy i bezobsługowy nawilżacz;
nikt mnie nie przekona, że termos z wentylacją mechaniczną i rekuperacją są lepsze;
natury nie da się oszukać, skutki propagandy "rozumu" nad "ciemnotą" widać jak na dłoni: epidemia chorób cywilizacyjnych - biorą się z pewności, że jesteśmy mądrzejsi od natury;
i chciwości koncernów lobbujących jedynie słuszne rozwiązania;

zalecam odrobinę zdrowego rozsądku, zmierzyłem się z tematem na thermibau jak zaplanować ciepły/zdrowy dom "w poszukiwaniu domu idealnego" a wszystkie te analizy typu "spróbuj w łazience po kąpieli czekać aż ściany wchłoną wilgoć, hehe" można sobie w buty wsadzić;
Link do komentarza
Cytat

oddychają, tylko trzeba rozumieć o co chodzi i jak dobrać materiały;
ściany z keramzytobetonu mądrze ocieplone (wsp dyfuzji rzędu 5) są jak bufor wilgoci - jak jest sucho oddają, jak wilgotno pochłaniają;
naturalny, bezkosztowy i bezobsługowy nawilżacz;
nikt mnie nie przekona, że termos z wentylacją mechaniczną i rekuperacją są lepsze;
natury nie da się oszukać, skutki propagandy "rozumu" nad "ciemnotą" widać jak na dłoni: epidemia chorób cywilizacyjnych - biorą się z pewności, że jesteśmy mądrzejsi od natury;
i chciwości koncernów lobbujących jedynie słuszne rozwiązania;

zalecam odrobinę zdrowego rozsądku, zmierzyłem się z tematem na thermibau jak zaplanować ciepły/zdrowy dom "w poszukiwaniu domu idealnego" a wszystkie te analizy typu "spróbuj w łazience po kąpieli czekać aż ściany wchłoną wilgoć, hehe" można sobie w buty wsadzić;



Przyłączam się do Twojego zdania.

Większość myli paroprzepuszczalność z sorpcją, a to nie jest to samo. Pozdrawiam.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...