Skocz do zawartości

Konstrukcja osb- czy wytrzyma ?


Recommended Posts

Witam postanowiłem zrobić ogrodzenie działki od strony fabryki z płyt osb.
Zakupiłem kantówki 7x7cm 2m wysokości i do tego ostrza wbijane w ziemię a także płyty osb.
I chciałbym się dowiedzieć czy moja konstrukcja wytrzyma większe wiatry i się nie zawali

Ogrodzenie 20m długości kantówki z ostrzami wbitymi w ziemię na 60cm co 2.5 metra wysokość ogrodzenia 220cm.
Czy to wytrzyma jakieś większe wiatry ? A może trzeba jakoś podmurować te ostrza ?
Przekrój kantówek odpowiedni ?

Dziękuję wam za odpowiedzi icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Cytat

Zakupiłem kantówki 7x7cm 2m wysokości i do tego ostrza wbijane w ziemię a także płyty osb.
I chciałbym się dowiedzieć czy moja konstrukcja wytrzyma większe wiatry i się nie zawali

Ogrodzenie 20m długości kantówki z ostrzami wbitymi w ziemię na 60cm co 2.5 metra wysokość ogrodzenia 220cm.
Czy to wytrzyma jakieś większe wiatry ? A może trzeba jakoś podmurować te ostrza ?
Przekrój kantówek odpowiedni ?


Na 100% przy pierwszym silniejszym porywie wiatru płot pofrunie i jeszcze po sąsiedzku narobi bałaganu... Każdy słupeczek - no bo nie słupek - należałoby odciągać np. linkami po obu stronach ogrodzenia...
Zauważ jak wygląda i jak mocowany jest parkan, wykonany z płyt betonowych. Powierzchnia też jest jak żagiel o powierzchni takiej jak planowany przez Ciebie płot.
Konstrukcja MUSI być mocno zakotwiona i BARDZO WYTRZYMAŁA.
Te kantówki mocno za cienkie i dużo za krótkie.
Takie jest moje zdanie...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...