Skocz do zawartości

Słupek narożny siatki wspólny z sąsiadem.


Recommended Posts

Witajcie
Chce ogrodzić moją działkę. Jest ona w kształcie prostokąta. Dwie ściany są już ogrodzone siatką którą zamontowali sąsiedzi. Teraz przyszła na mnie kolej. Nie mam jednak pojęcia jak rozwiązać sprawę słupka narożnego. Mógłbym nawiązać swoim ogrodzeniem do słupka sąsiada ale jak sąsiadowi się odwidzi to mam problem. Z drugiej strony jak zabetonować drugi słupek obok tego istniejącego aby nie było przerwy ? Może są jakieś genialnego rozwiązania których nie znam.
Link do komentarza
Cytat

Witajcie
Chce ogrodzić moją działkę. Jest ona w kształcie prostokąta. Dwie ściany są już ogrodzone siatką którą zamontowali sąsiedzi. Teraz przyszła na mnie kolej. Nie mam jednak pojęcia jak rozwiązać sprawę słupka narożnego. Mógłbym nawiązać swoim ogrodzeniem do słupka sąsiada ale jak sąsiadowi się odwidzi to mam problem. Z drugiej strony jak zabetonować drugi słupek obok tego istniejącego aby nie było przerwy ? Może są jakieś genialnego rozwiązania których nie znam.




W pierwszej połowie lat dziewiećdziesiątych ubiegłego wieku zrobiłem wiele ogrodzeń.Nie pamiętam żebym miał problem z właścicielem narożnego słupka sąsiedniego ogrodzenia.Może Twój sąsiad pozwoli dołączyć siatkę.
Czasem przypinałem się do sąsiada,czasem robiłem na "moim" słupku narożnym dolne odsadzenie pozwalające maksymalnie zbliżyć się do tamtego narożnika.
Poza tym sąsiad prawdopodobnie "wjechał" z betonem swojego narożnika na Twoją działkę i mógłbyś to skuć.Oczywiście żartuję ale może byłby to argument dla upartego sąsiada.
Link do komentarza
No i zapewne tak się skończy, bo jakoś nie widzę innego wyjścia.
A przy okazji. Na glinie na jakiej głębokości trzeba osadzić słupek co bym po zimie nie musiał robić tego raz jeszcze ? Naczytałem się, że powinien być poniżej strefy przemarznania. Jak ja mam 1.0 m to musiałbym mieć słupki 2.5m a póki co najczęściej widzę 2 i 2.3m
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...