Skocz do zawartości

Czym ogrodzić działkę budowlaną?


Recommended Posts

Kupiliśmy z mężem działkę i teraz wypadałoby ją ogrodzić przed rozpoczęciem budowy domu. Ale nie za bardzo wiemy, czym... Najlepsza chyba byłaby siatka, bo najszybsza i najtańsza. Jak uważacie? Czy inna forma ogrodzenia jest wydajniejsza?
Link do komentarza
myślę, że też dobra i napewno trwalsze jest ogrodzenie panelowe, cenowo troszkę droższe ale efekt napewno jest lepszy. Później możesz wykorzystać ogrodzenie panelowe np do otoczenia calego domu a z frontu dać jakieś ogrodzenie kute. Siatka ma to do siebie, że jest cieniutka i krucha, wystarczy że ktoś ją zachaczy nawet i może ci się wypleść cała i nie jest póżniej takie przyjemne jej składanie, w panelowym jest coś takiego że wymieniasz panele, choć nie widziałem żeby nawet uszkodzony panel nie chronił działki w taki sam sposób.
Trwalszy sposób to panele ogrodzeniowe. Możesz też zakupić oryginalne panele firmy DIRICKX, choć tam cena jest nie na polskie warunki, posiadamy tańsze i napewno o takich samych paramentrach

Panele do kupienia również w naszej firmie, w marcu dla każdego jakiś RABAT.
Link do komentarza
Przejrzałam ofery i te panele to ciekawy pomysł. Jeszcze to obgadamy z mężem.
Jeśli chodzi o siatki, to myśleliśmy o takich nie plecionych, tylko zgrzewanych z Betafenca. Łatwiej się montują i wygladają na mocniejsze. Nie ukrywam, że trochę nam się spieszy i szukamy szybkiego rozwiązania, które starczy na parę lat. Np najpierw ogrodzić działkę siatką, a po jakimś czasie zmienić na ogrodzenia panelowe.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

My mamy siatkę, a do tego żywopłot. Całe ogrodzenie wyglada naprawdę dobrze, zielono i barwnie, jest elementem dekorującym dom, a jednocześnie dobrze chroniącym.


Na zielony element dobrze chroniący dom, ostrokrzew albo inna zimozielona, kolczasta roślina :wink:


Link do komentarza
Nasza firma zajmuję się dystrybucją paneli firmy DAWID jak i DIRICKX.
Nie wiem czy akurat system montażu jest łatwiejszy w droższej firmie BETAFENCE
Jakość paneli napewno jest taka sama jak i nie gorsza a montaż w zależności od modelu jest jeszcze prostszy.
W panelach BETAFENCE proszę wziąść też pod uwagę że wszystkie nierówności terenu trzeba jakoś zlikwidować i właśnie w tych panelach wszystko trzeba robić na bardzo słabe i aluminiowe spinki. Wystarczy mocne szarpnięcie i panel zostaje w rękach. Nasze panele montuje się na słupku i właśnie na nim ustala się uskoki więc napewno system jest dużo trwalszy niż tak szeroko rozreklamowany system BETAFENCE..

Ceny mb ogrodzenia zaczynają się od 39,20 ( w to wchodzi słupek oraz panel)

Dodatkowo można wykorzystać prefabrykowane deski betonowe jak i łączniki, dzięki którym w szybki i atrakcyjny sposób wzbogacimy nasze ogrodzenie przy domu.

Oferujemy atrakcyjne rabaty. Chętnych zapraszam na stronę internetową jak i o wysyłanie zapytań na maila: biuro@jan-pol.pl
Link do komentarza
Emil, rozumiem, że jesteś zadowolony z rozwiązania? icon_smile.gif Że jeszcze zapytam, ile czasu zajęło wam postawienie całości?
U nas na szczęście koszt robocizny odpada, plusy posiadania dużej rodziny na wsi icon_wink.gif
Chyba my też przód zrobimy inny (panelowy? icon_smile.gif, a boki z siatki. Mimo wszystko informacje o Betafence z różnych źródeł mnie przekonują na tyle, że zdecydowaliśmy się na tą siatkę. Szczególnie, że będzie jeszcze prawdopodobnie żywopłot. Ale z przodem pomyślimy.
Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Jak kupiłem działkę 3 lata temu, wokoło były łąki. Zrobiłem słupki + siatka w ocynku foliowana na zielono jakimś plastikiem (podobno mniej "chodliwa" bo po zwinięciu widać, że nie jest nowa, siatka nie z marketu ponieważ tamta ma b. słabą wytrzymałość - cienkie druty) + wysoka podmurówka z betonu (nie miałem prądu, zamawiałem betoniarkę). Siatka zatopiona w betonie. Sąsiedzi wybrali tańsze rozwiązanie bez podmurówki i zające im (lub inne zwierzaki) poogryzały drzewka na działce (przeszły pod siatką). Teraz mam drogę i teren wokół działki znacznie się podniósł a b. wysoka podmorówka zrobiła się tylko wysoką (jak zrobią jeszcze chodnik i wyleją asfalt teren jeszcze się podniesie). Oczywiście klinkierowa podmórówka itd jest znacznie ładniejsza ale dopóki nie ma zagospodarowanej przestrzeni wokół domu może okazać się, (po wybudowaniu drogi, podniesieniu poziomu działek przez sąsiadów) że podmurówka jest na złej wysokości.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Faktycznie ze zwierzętami jest spory problem, warto zrobić adekwatną barierę, żeby nie przelazły i nie powyjadały plonów.
Siatke mamy pantanet protect, ogrodzenie stoi, od frontu mamy drewniane sztachetki zrobione ze zwykłego drewna, ale wyglądają trochę "dziko", jak nieobrobione icon_smile.gif Przynajmniej tyle z głowy icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...