Skocz do zawartości

Asia / Dom Dla Ciebie


kariba

Recommended Posts

Cytat

Witam ....Jasne,jeśli macie ochotę zobaczyć nasz budyneczek to serdecznie zapraszam... Mieszkamy w Mszczonowie pomiędzy Żyrardowem a Grójcem...Pozdrawiam Majki....




Witamy. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie. Chętnie skorzystamy icon_smile.gif Prosimy o informację na maila pawel333@neostrada.pl, gdzie możemy dokładnie Was znaleźć i jaki dzień Wam odpowiada. My proponujemy któryś z weekendów po Nowym Roku.

Życzymy wszystkim Asiowiczom zdrwych, spokojnych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze. Spełnienia marzeń, i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku 2008.
Pozdrawiamy Ania i Paweł
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witamy. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie. Chętnie skorzystamy icon_smile.gif Prosimy o informację na maila pawel333@neostrada.pl, gdzie możemy dokładnie Was znaleźć i jaki dzień Wam odpowiada. My proponujemy któryś z weekendów po Nowym Roku.

Życzymy wszystkim Asiowiczom zdrwych, spokojnych świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze. Spełnienia marzeń, i wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku 2008.
Pozdrawiamy Ania i Paweł



Witamy,
Majki, bardzo serdecznie dziękujemy, za możliwość zwiedzenia obiektu.
Domek naprawdę bardzo się nam podobał, dzięki temu utwierdzamy się że Aśka ma swój urok i jest bardzo praktyczna.
Pozdrawiamy, życzymy powodzenia w ukończeniu inwestycji oraz szybkiego wprowadzenia się.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Dzień dobry,

Od dłuższego czasu śledzę ten temat na forum. Podobnie jak Wam bardzo podoba mi się projekt domu Asia. Z przyczyn niezależnych mogłem sobie jedynie do tej pory marzyć o budowie swojego własnego domu i dlatego też nie zabierałem wcześniej głosu. W miedzyczasie okazało się, że zaczełem lepiej zarabiać icon_mrgreen.gif a jednocześnie finalizuje(tak mi się przynajmniej wydaje) się opcja zakupu działki pod warszawa za pieniądze które nie wpędzą mnie i kolejnych pokoleń w tarapaty finansowe.
Sam projekt spodobał mi się tak bardzo, że od razu dzwoniłem po szczegóły kosztorysu do biura gdzie został stworzony, jak się okazało ok tygodnia po tym go(projekt) wypuścili na rynek. Kosztorysu nie było bardzo długo, padła propozycja przygotowania powyższego za 700 zł, co mnie trochę ostudziło. Przez pewnien czas szukałem w internecie informacji czy ktoś już się nim zainteresował ale bezskutecznie. Później z powodów zawodowych nie maiłem czasu w głowę się podrapać i o Asi zapomniałem icon_redface.gif . Dopiero jakieś 6-8 miesięcy temu natrafiłem na te forum i z ciekawością przyglądam się postępom prac przy budowie domu i doświadczeniom poszczególnych forumowiczów.
Tu mam także pytanie i prośbę. Czy mógłbym prosić o podanie adresu osób które budują Asie w okolicach Warszawy(dalej też chętnie podjadę)?
Chcielibyśmy do Was podjechać i obejrzeć dom choćby z zewnątrz bo jak się przekonałem na przykładzie mojego brata projekt a gotowy dom to jednak dwie różne rzeczy.

moj e-mail:borysoo@poczta.onet.pl

Pozdrawiam serdecznie,
Borys
Link do komentarza
Witam serdecznie!
My równiez od piątku jesteśmy szczęsliwymi posiadaczmi projektu Asia z garażem icon_biggrin.gif . Projekt kupilismy jako wersje z tarasem nad garażem, ale w ramach adaptacji będziemy go zadaszac, i nad garazem bedzie suszarnia z wejsciem z łazienki na poddaszu, a moze w przyszłości sauna:).. jak da sie to zrobic. Wersja z pomieszczeniem ogrodowym wydała nam sie za duza, i domek z mniejszym garażem lepiej sie prezentuje, chociaz najlepiej wyglada bez niego, jak juz zostało wspomniane na tym forum, ale to kwestia gustu i potrzeb. Wersja jaką planujemy obecnie jest koncepcja i bedzie do kupienia jako gotowy projekt w marcu, ale my nie chcielismy tak długo czekac, wiec robimy adaptacje. Ponadto bedzie jeszcze zmiana kąta nachylenia dachu na 45o ze wzgledu na MPZT, innych zmian na razie nie planujemy, chociaz zmiany u kariby (kotłownia, łazienka i garderoba) sa bardzo ciekawe i może cos podobnego wymyslimy. Domek bedzie budowany pod Gdańskiem, jak sie uda to w tym roku....liczymy na wskazówki od Państwa, sami tez bedziemy sie dzielic spostrzezeniami w trakcie budowy. Wszystkim, którzy budują i zbudowali Asie gratulujemy, bo ten domek ma wszystko czego potrzeba, z zadaszonym wejściem i tarasem włącznie, na czym nam bardzo zalezało.
Pozdrawiam
Esara
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam serdecznie wszystkich Szczęśliwców, którzy zdecydowali się na budowę domku wg projektu Asia.

Bardzo mi miło, że mogę dołączyć do Waszego grona. Czytając Wasze posty utwierdzam się w przekonaniu, że internet to super sprawa, gdyż można podzielić się setkami wiadomości, budując dom, omijając przysłowie "że pierwszy dom buduje się dla wroga...".

Ale może parę słów o sobie. Jesteśmy z okolic Torunia, od roku przymierzamy się do budowy domu i szczerze mówiąc dopiero nie dawno zaczeliśmy intensywniej o tym myśleć. Paraliżuje nas to co się dzieje na ryneku nieruchomości, tym że z roku na rok coraz bardziej drożeją ceny domów, pośrednicy wystawiają na sprzedaż coraz to gorsze domy w coraz to wyższych cenach, dosłownie paranoja. Wiem, że to normalne że ceny rosną, ale ostanie dwa lata to był szok. Kogo stać na kupno domu za 800 tys i wpakować jeszcze kasę w remont??? Szok.
Mój mąż bardzo sceptycznie podchodził do budowy, szczerze mówiąc to chyba mu się za bardzo nie chciało, ale przedstawiłam mu kilka faktów i postawiłam pod murem.... icon_biggrin.gif albo teraz albo nigdy! No i tak zaczyna się nasza przygoda. Przejrzałam już setki projektów i dopiero jak natrafiłam na ASIĘ, to poczułam, że to jest to. O dziwo mój mężulek zgodził się ze mną!! Oczywiście, jest kilka przeróbek, i dzięki Wam, Kochani "Asiowicze", mozna przemyśleć kilka wariantów. Bardzo się cieszę że istnieje Klan Asi, dzięki temy będziemy mogli wymieniać się doświadczeniami. My planujemy w tym roku stan surowy zamknięty plus małe co nieco z działeczką.

Czy jest ktoś z okolic Torunia, kto buduje Asię??? A kto z Was zdecydował się na projekt z garażem??? Czy mogłabym prosić o jakieś zdjęcia z realizacji Waszych wymarzonych domków?? Będę wdzięczna za każdą wiadomość. Mój e-mail gorzynskaj@autograf.pl

Jeszcze raz serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i cieszę się że mogłam dołączyć do Waszego grona.

Pozdrowionka icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam icon_mrgreen.gif

Przepraszam, że mnie troszkę czasu nie było... icon_redface.gif ale zimowa pora chyba wszystkich trochę uśpiła...
Widzę jakieś nowe NICKi... Witam wszystkich nowych i starszych icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Po miesięcznej nerwówce wkońcu udało mi się sprzedać moje mieszkanie wiec dostałem zastrzyk gotówki na prężnę wzięcie się do roboty. Fundamenty już swoje odstały... Zimy można powiedzieć nie ma.. Podobno widziano już pierwsze bociany... Wiec najwyższa pora działać.
Kariba jak tam u Was..???? Wy już pewnie po?
Ja jeszcze muszę powalczyć z Zakładem Energetycznym
Ale obiecuję że solidnie się biorę do roboty... Jak macie i możecie to dodajcie parę nowych zdjęć... chętnie bym zobaczył jak Wasza ślicznotka obecnie wygląda... i pewnie nie tylko ja icon_biggrin.gif

Ktoś coś pytał o kosztorys??? Wiecie coś może na ten temat? Też bym chciał coś się o tym dowiedzieć...

Pozdrawiam i niech MOC będzię z nami icon_wink.gif
Misiek83
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich bardzo serdecznie:)
Od 10 lutego mieszkamy już w naszej Asiuli:) Mogę powiedzieć, że dom jest funkcjonalny i przestronny. Jedyny mankamet to schody zabiegowe przy 3 letnim dziecku dość uciążliwe w chodzeniu więc sygnalizuję, że warto przemyśleć czy oby nie przerobić jeszcze za wczasu. Schody to jedyna rzecz którą w domu bym przerobiła ale ja niestety nie mam już takiej możliwości. Właśnie dokańczają Panowie elewacje więc jak pogoda dopisze to na Święta będę miała połozony kolor. Ofotografuję Aśkę i zamieszczę zdjęcia w galerii. Porobię zdjęcia wnętrza domu abyście mogli zobaczyć jak wygląda. Mam do wykończenia jeszcze górną łazienkę, schody i wiatrołap do pomalowania. Reszta już wykończona. Skromniutko ale wreszczie w upragnionym domu. Jak mówi mój mąż lulsusy zaczniemy robić jak odetchniemy finansowo. Kosztorys który zrobiliśmy na początku budowy musieliśmy zweryfikować i dołożyć 70 tysięcy aby wogóle zamieszkać a przydałoby się jeszcze 30 tysiączków na zrobienie terenu wokół domu, ułożenie kostki itp. Znajomi, którzy również rozpoczęli budowe mają podonbną sytuację ale to chyba wina tego bumu na materiały budowlane na początku zeszłego roku i dość dużemu wzrostowi cen za robociznę. W Asiuli mieszka się super szczególnie przestronne jest poddasze moją chlubą jest sypialnia poprostu piękna i wygodna. Pokój synka również jest bardzo przestronny a łazienka górna czeka na glazurnika bo glazura już jest. Przejście z kuchni do salonu te przy wykuszu sprawdza się w 100 % często z niego korzystamy szczególnie podczas posiłków. Balkonik przy sypialni jest dzięki konstrukcji dachu osłoniony do wiatru więc bardzo przyjemnie będzie sie tam odpoczywać. Taras jest bardzo przestronny więc nie ma obaw, że nie zmieszczą się wypoczynki. Na poddaszu nie mam praktycznie słupów z wyjątkiem naszej sypialni i przyznaje męzowi racje, że dobrze zrobił upierając się aby je zlikwidować. No cóż rozpisałam się troszkę ale to z powodu braku czasu miałam trochę zaległości w śledzeniu naszego wątku.
Wkrótce Święta więc pozwolicie, że złoże wszystkim kalnowiczom życzenia Zdrowia Szczęścia i samych Radości. Uporania się z wszelkimi formalnościami i pozwoleniami na budowę i nieoczekiwanej dostawy gotówki bez oprocentowania oczywiście. Trzymajcie się cieplutko i do następnego postu pozdrawiam kariba
Link do komentarza
Witaj Kariba,

Dzięki za życzenia. Dla Ciebie i Twoich najbliższych również wszystkiego dobrego na Święta Wielkanocy. Tylko pozazdrościć, że już jesteście na swoim;) Mogłabyś uchylić nieco rąbka tajemnicy i zdradzić co spowodowało wzrost kosztów o 70 tys.? Czy to tylko wpływ cen materiałów budowlanych, czy też może coś innego.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie: czy mogłabyś podać namiary na Twojego wykonawce? Może być na priv, jeśli nie chcesz robić reklamy. Czy ogólnie rzecz biorąc jesteś zadowolona z jakości i fachowości usług tej firmy? Czy do wykończenia brałaś osobno inne ekipy?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Piotr
Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...
Cytat

Witaj Kariba,

Dzięki za życzenia. Dla Ciebie i Twoich najbliższych również wszystkiego dobrego na Święta Wielkanocy. Tylko pozazdrościć, że już jesteście na swoim;) Mogłabyś uchylić nieco rąbka tajemnicy i zdradzić co spowodowało wzrost kosztów o 70 tys.? Czy to tylko wpływ cen materiałów budowlanych, czy też może coś innego.

Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie: czy mogłabyś podać namiary na Twojego wykonawce? Może być na priv, jeśli nie chcesz robić reklamy. Czy ogólnie rzecz biorąc jesteś zadowolona z jakości i fachowości usług tej firmy? Czy do wykończenia brałaś osobno inne ekipy?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Piotr


Witam i przepraszam, że tak długo nie odpisywałam:(
Ogólnie koszty wzrosły bo ceny materiałów i robocizna wzrosła. Nawet w Castoramie byle jaka pierdoła do wykończenia domu kosztuje drożej niż np. 2 lata temu. Wiesz trudno mi tak oszacować na co ta kasa się rozeszła, bo wiele rzeczy przy budowie trzeba kupić. Kiedy robiliśmy z mężem takie konkrtne podliczenie wszystko poszło na budowę nie było szaleństw.
Co do firmy to nie dam Ci namiarów bo mimo tego, że zrobili wszystko co trzeba to mamy z nimi utrapienie do dziś. Chodzi o poprawki ekipy które zatrudniają po 1 góra 2 robotach od nich uciekają i na byle pierdołę np. rynna przeciekająca czeka się 2 miesiące aby ktoś łaskawie przyjechał i poprawił. Zatrudniają ekipy z drugiego krańca Polski płacą niewiele więc i ludzie robią nie dokładnie. Pewnie dziś nie zdecydowałabym się na nich a może tylko teraz tak nazekam wkońcu wybudowali mi dom w 6 miesięcy ale mogło być lepiej i dlatego teraz po zamieszkaniu na spokojnie chyba bym się drugi raz na deweloperkę nie zgodziła. Nie miałam wyjścia bo nie mogliśmy nadzorować budowy, brakowało materiałów budowlanych (porothermu) a deweloper go miał. Chociaż teraz kiedy to pisze zastanawiam się jakie doświadczenia mają ci budujący, którzy sami zatrudniają ekipy. Może poprostu tak się u Nas buduje ? Jeśli bardzo bedziesz chciał mimo mej odpowiedzi na kontakt do tej firmy to oczywiście Ci go podam.Serdecznie pozdrawiam kariba
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witaj Kariba,

Dziękuję za odpowiedź. Po tym co piszesz chyba nie zdecyduję się na kompleksowe wykonawstwo przez jedną firmę. Tym bardziej, że mój ojciec wybiera się na emeryturę i mam nadzieję, że zaglądnie od czasu do czasu na budowę, a poza tym mam nadzieję, że i ja będę w stanie dogladać wszystkiego. No i przy deweloperce najprawdopodobniej cała impreza wyjdzie drożej. Przerażające są tylko zagadnienia logistyczne, żeby wszystko dobrze zgrać i żeby z powodu braku jakiegoś drobiazgu robota nie stała w miejscu.

Jeszcze raz dziękuję i życzę wszystkiego dobrego;)

Piotr
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witaj Kariba,

Dziękuję za odpowiedź. Po tym co piszesz chyba nie zdecyduję się na kompleksowe wykonawstwo przez jedną firmę. Tym bardziej, że mój ojciec wybiera się na emeryturę i mam nadzieję, że zaglądnie od czasu do czasu na budowę, a poza tym mam nadzieję, że i ja będę w stanie dogladać wszystkiego. No i przy deweloperce najprawdopodobniej cała impreza wyjdzie drożej. Przerażające są tylko zagadnienia logistyczne, żeby wszystko dobrze zgrać i żeby z powodu braku jakiegoś drobiazgu robota nie stała w miejscu.

Jeszcze raz dziękuję i życzę wszystkiego dobrego;)

Piotr



Witam wszystkich..Od pewnego czau nic się nie dzieje na naszym forum, a szkoda bo może warto podzielić się doświadczeniami i wymienić fotkami naszych domków.Gratuluję Karibie że w tak szybko udało się im zamieszkać w nowym domu, ja mam jeszcze troszkę do zrobienia między innymi docieplenie z zewnątrz czyli elewację,malowanie wnętrz ,ułożenie podłóg czyli terakota i jakieś parkiety, montaż armatur i jeszcze kilka innych drobiazgów. Pozdrawiam wszystkich Asiowiczów i zapraszam , zachęcam do pisania na naszym forum i zamieszczania fotek swych budowli,co Wy na to??
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich..Od pewnego czau nic się nie dzieje na naszym forum, a szkoda bo może warto podzielić się doświadczeniami i wymienić fotkami naszych domków.Gratuluję Karibie że w tak szybko udało się im zamieszkać w nowym domu, ja mam jeszcze troszkę do zrobienia między innymi docieplenie z zewnątrz czyli elewację,malowanie wnętrz ,ułożenie podłóg czyli terakota i jakieś parkiety, montaż armatur i jeszcze kilka innych drobiazgów. Pozdrawiam wszystkich Asiowiczów i zapraszam , zachęcam do pisania na naszym forum i zamieszczania fotek swych budowli,co Wy na to??



Witam wszystkich Asiowiczów!
Sezon ogórkowy trwa, ale podejrzewam, że nie dotyczy to naszych projektów. Moi drodzy, nasza Asia stoi (trwa pokrywanie dachówką )- wersja z garażem, niestety, ale nie ma tego złego. Za garażem mamy kotłownię- wygodną, z wyjściem na zewnątrz, a nad garażem baardzo duże pomieszczenie, nad którego przeznaczeniem jeszcze się zastanawiamy (pralnia? suszarnia? siłownia? lamus?). Ponieważ dużo jest do opowiedzenia, powiem tylko o wrażeniach: dom niby niewielki, ale naprawdę duży. Nie ma się wrażenia ciasnoty, za to ma się satysfakcję (przynajmniej na tym etapie), że zakup tego projektu był trafioną inwestycją. Obiecuję, że umieszczę zdjęcia, ale to, niestety,potrwa, bo naprawdę, naprawdę, nie mamy czasu. Pozdrawiam wszystkich i namawiam do odzewu. Kamila
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam wszystkich Asiowiczów!
Sezon ogórkowy trwa, ale podejrzewam, że nie dotyczy to naszych projektów. Moi drodzy, nasza Asia stoi (trwa pokrywanie dachówką )- wersja z garażem, niestety, ale nie ma tego złego. Za garażem mamy kotłownię- wygodną, z wyjściem na zewnątrz, a nad garażem baardzo duże pomieszczenie, nad którego przeznaczeniem jeszcze się zastanawiamy (pralnia? suszarnia? siłownia? lamus?). Ponieważ dużo jest do opowiedzenia, powiem tylko o wrażeniach: dom niby niewielki, ale naprawdę duży. Nie ma się wrażenia ciasnoty, za to ma się satysfakcję (przynajmniej na tym etapie), że zakup tego projektu był trafioną inwestycją. Obiecuję, że umieszczę zdjęcia, ale to, niestety,potrwa, bo naprawdę, naprawdę, nie mamy czasu. Pozdrawiam wszystkich i namawiam do odzewu. Kamila


Witam wszystkich posiadaczy super domku
Własnie z mężem kupiliśmy projekt Asia z pokojem nad garażem bo jesteśmy zachwyceni tym domkiek który od razu wpadł nam w oko. Nie planujemy zmian bo dla nas jest idealny i wszystko będzie tak jak w projekcie tylko okno w kuchni będzie zabudowane a co do pokoju nad garażem planujemy zrobic sypialnie która będzie połączona z pokojem do nauki dla naszej pociechy. Nawiązując do zdiec mam ogromną prośbę do Kamili i Andrzeja o jakieś zdięcia i może rady co do domku co można zrobic a czego nie polecacie i jesli nie zrobi wam kłopotu to może jakiś minimalny kosztorys z góry dziekuję i podaję e-maila monisia.r@vp.pl Pozdrawiam Monika
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich posiadaczy super domku
Własnie z mężem kupiliśmy projekt Asia z pokojem nad garażem bo jesteśmy zachwyceni tym domkiek który od razu wpadł nam w oko. Nie planujemy zmian bo dla nas jest idealny i wszystko będzie tak jak w projekcie tylko okno w kuchni będzie zabudowane a co do pokoju nad garażem planujemy zrobic sypialnie która będzie połączona z pokojem do nauki dla naszej pociechy. Nawiązując do zdiec mam ogromną prośbę do Kamili i Andrzeja o jakieś zdięcia i może rady co do domku co można zrobic a czego nie polecacie i jesli nie zrobi wam kłopotu to może jakiś minimalny kosztorys z góry dziekuję i podaję e-maila monisia.r@vp.pl Pozdrawiam Monika



Witajcie!
Wysłałam Wam wiadomość, ale wystąpił jakiś problem, więc daję znac tutaj. Jesli chodzi o zdjęcia,to postaramy się w tym tygodniu wysłać. Natomiast jeśli chodzi o kosztorys, to sprawa jest złozona, bo wiele względów decyduje o tym, czy kwota idzie w górę czy w dół, np. czy będziecie mieli piwnicę, czy konieczna jest wymiana gruntu pod dom, czy zlecicie budowę firmie czy może podpiszecie umowę z tzw. majstrem, z jakiego materiału ściany, czym pokryjecie dach itd. U nas dodatkowo stoi budynek gospodarczy, ściany są z silki, na dachu dachówka i, niestety, była konieczna wymiana gruntu. Ale Mąż jako główny Bob Budowniczy icon_smile.gif twierdzi, że trzeba liczyc jakieś 250 tys. na stan surowy zamknięty.
A jakim regionie Polski powstanie Wasza Asia?
POzdrawiamy
P.S. Czy adres mailowy jest prawidłowy?
Link do komentarza
Cytat

Witajcie!
Wysłałam Wam wiadomość, ale wystąpił jakiś problem, więc daję znac tutaj. Jesli chodzi o zdjęcia,to postaramy się w tym tygodniu wysłać. Natomiast jeśli chodzi o kosztorys, to sprawa jest złozona, bo wiele względów decyduje o tym, czy kwota idzie w górę czy w dół, np. czy będziecie mieli piwnicę, czy konieczna jest wymiana gruntu pod dom, czy zlecicie budowę firmie czy może podpiszecie umowę z tzw. majstrem, z jakiego materiału ściany, czym pokryjecie dach itd. U nas dodatkowo stoi budynek gospodarczy, ściany są z silki, na dachu dachówka i, niestety, była konieczna wymiana gruntu. Ale Mąż jako główny Bob Budowniczy icon_smile.gif twierdzi, że trzeba liczyc jakieś 250 tys. na stan surowy zamknięty.
A jakim regionie Polski powstanie Wasza Asia?
POzdrawiamy
P.S. Czy adres mailowy jest prawidłowy?


Witam ponownie wszystkich Asiowiczów
Super że tak szybko dostałam wiadomość a co do domku to nie mamy piwnicy i ziemi też nie trzeba było wymieniać budować będziemy z pustaków , dach z dachówki a co do ekipy to mamy majstra który bierze 25 tys. za stan surowy zamknięty, większość prac wykończeniowych będzie wykonywał mój ślubny bo on to taka złota rączka więc w podanej przez Was kwocie chcielibysmy się zamknąc juz na gotowe.
Nasza Asia powstaje na Podkarpaciu i juz niemożemy się doczekać i naprawde mogę wam tylko pozazdrościć.
podaję
E-mail: monisia.r@vp.pl i mam nadzieję że zdięcia dojdą juz bez problemu Pozdrawiam Monika
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam Asiowiczów!
Nasza Asia jest w trakcie budowy tzn. mamy ściany parteru, a za tydzień będzie strop (teriva). Mamy niestety 2-mies. opóźnienie, gdyż nasz pierwszy wykonawca okazał sie wyjątkowym partaczem i zmuszeni byliśmy szukać nowego -wniosek z tego taki,że inwestor musi posiąść jak najwieksza wiedze, aby sam mogł wychwycic ewentualne błędy. Co prawda jest to zadanie Kierownika budowy - ale życie życiem. Zdecydowaliśmy się na beton komorkowy z Solbetu, ocieplać będziemy styropianem po rozpatrzeniu za i przeciw w stosunku do wełny min. Fundamenty mamy ocieplone od ław styropianem extrudowanym - drozej ale mam nadzieje się opłaci ze wzgledu na trwałość i bardzo malą nasiąkliwość. Dachówke planujemy ceramiczną, grafitową glazurowana. Domek bedzie wyposażony w rekuperator z GWC, stad nie budujemy komina w kuchni. Chcemy zainstalowac piec na pellet i tutaj pojawił się problem - pomieszczenie CO jest stosunkowo małe,(mamy przejście do garazu z niego) a piece tego typu potrzebują odpowiedniej ilości miejsca oraz musza spełniac normy ppoz, więc teraz przed nami zadanie , aby tak rozplanowac scianki działowe, by nie zmiejszac łazienki na dole. Spróbujemy tez znaleźć mniejszy piec. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie komina w samym rogu łazienki, wtedy jest więcej mozliwości ze ściankami działowymi, albo w pomieszczeniu ogrodowym za garażem (z którego zrezygnowaliśmy), wiec ta opcja odpada, ale moze byc wskazówka dla innych. Ciekawe rozwiazanie z łazienką na dole (schody odwrócone i zamiast schowka prysznic) oraz z dodatkową łazienka z sypialni na poddaszu ma taki sam projekt tylko czterospadowy - LARA i prawdopodobnie poddasze tak samo zrobimy.
Pozdrawiam i życze powodzenia w budowaniu.
Esara
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam wszystkich Asiowiczow. Składam wszystkim życzenia noworoczne. Jak zauważyłam już tu dawno nikt nie zagląda. Ile od tego czasu domów powstało ja zarazie mam tylko zrobiona piwnice pod połowa domu i wyciągnięta pierwszą kondygnacje i zima nas zastała. Bo nasza ekipa tak zwany murarz miała wypadek ale nie na naszej budowie spadł z rusztowania i dochodził do siebie aż przez 4 miesiące. Wszystkim polecam zrobienie sobie piwnicy pod połową domu jest to bardzo funkcjonalne – jeżeli ktoś planuje palić węglem lub groszkiem. Domek nie wygląda brzydko. Ponadto zrobiliśmy dwa wejścia jedno od strony piwnicy a drugie standardowo wejście do domu czekam na wasze zdjęcia i opinie pozdrawiam paula.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Asiowiczow. Składam wszystkim życzenia noworoczne. Jak zauważyłam już tu dawno nikt nie zagląda. Ile od tego czasu domów powstało ja zarazie mam tylko zrobiona piwnice pod połowa domu i wyciągnięta pierwszą kondygnacje i zima nas zastała. Bo nasza ekipa tak zwany murarz miała wypadek ale nie na naszej budowie spadł z rusztowania i dochodził do siebie aż przez 4 miesiące. Wszystkim polecam zrobienie sobie piwnicy pod połową domu jest to bardzo funkcjonalne – jeżeli ktoś planuje palić węglem lub groszkiem. Domek nie wygląda brzydko. Ponadto zrobiliśmy dwa wejścia jedno od strony piwnicy a drugie standardowo wejście do domu czekam na wasze zdjęcia i opinie pozdrawiam paula.




Ja też gorąco pozdrawiam wszystkich w te chłodne dni.to prawda mało kto tu zagląda.Ja przyznaję się że sam nie odwiedzałem tej stronki już jakiś czas,ale się przeprowadziliśmy wreszcie i niestety przez moment nie miałem neta.Mieszka się super,duża przestrzeń lecz jeszcze wiele pozostało do zrobienia .Pozdrowionka dla wszystkich Asiowiczów i nie tylko.. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Ja też gorąco pozdrawiam wszystkich w te chłodne dni.to prawda mało kto tu zagląda.Ja przyznaję się że sam nie odwiedzałem tej stronki już jakiś czas,ale się przeprowadziliśmy wreszcie i niestety przez moment nie miałem neta.Mieszka się super,duża przestrzeń lecz jeszcze wiele pozostało do zrobienia .Pozdrowionka dla wszystkich Asiowiczów i nie tylko.. icon_biggrin.gif


Witam gorąco wszystkicj Asiowiczów, mimo okropnej pogody my powolutku ruszamy z budowa to znaczy gromadzimy wszystkie materiały bo odziwo w okresie zimowym można kupic prawie o połowę taniej, i zaraz jak na to pozwoli pogoda to chodzimy z ekipą na budoę. Mam wielką prośbę do "majki" o kilka zdię wnętrza domu bo jak dotąd jeszcze nikt sie nie pochwalił a strasznie jestem ciekawa czy faktycznie domek jest tak duży jak piszą asiowicze . Podaje e-maila monisia.r@vp.pl z góry dziekuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam gorąco wszystkicj Asiowiczów, mimo okropnej pogody my powolutku ruszamy z budowa to znaczy gromadzimy wszystkie materiały bo odziwo w okresie zimowym można kupic prawie o połowę taniej, i zaraz jak na to pozwoli pogoda to chodzimy z ekipą na budoę. Mam wielką prośbę do "majki" o kilka zdię wnętrza domu bo jak dotąd jeszcze nikt sie nie pochwalił a strasznie jestem ciekawa czy faktycznie domek jest tak duży jak piszą asiowicze . Podaje e-maila monisia.r@vp.pl z góry dziekuję i pozdrawiam


Witam ja równiez prosze majki o przesłanie kilku zdjęć mój e-mail paulasoft@interia.pl
Z gory dziekuję icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

. Podaje e-maila moooooooonisia.r@vp.pl z góry dziekuję i pozdrawiam


Cytat

Witam ja równiez prosze majki o przesłanie kilku zdjęć mój e-mail paaaaaaaaulasoft@interia.pl
Z gory dziekuję icon_biggrin.gif


Kobiety, powstrzymajcie sie z podawaniem tak publicznie maili. Po pierwsze to jest proszenie sie o jakis dziwny problem (ludzie miewaja rozne glupie pomysly), a po drugie prosicie spamerow ( i ich roboty zbierajace adresy email) o przesylanie jak najwiekszej ilosci przesylki reklamowej icon_smile.gif

Tak tylko troche podpowiadam icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam!
Nasza Asia jest na etapie instalacji, położylismy ogrzewanie podłogowe w całym domu. Poddasze zostało rozplanowane analogicznie jak w siostrzanym projekcie LARA, nad garazem pokój rekreacyjny. Na parterze łazienka ma 1,75*1,95m - z wejsciem z drzwiami suwanymi, za nią kotłownia, z przejsciem do garazu. Udało nam się znaleźć się piec na pellet (wg naszego rozeznania jeden z lepszych) o wymiarach 0,5*1,6m, który ustawimy wzduz sciany łazienki, wiec nie bedzie zajmował duzo miejsca. Plan ze zmianami i nowe zdjęcia wkrótce w galerii. Postępy na budowie ciesza, aczkolwiek do wykończenia jeszcze troche pozostało. Pozdrawiam wszystkich.esara.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witam wszystkich majki Asia w środku super wygląda esara twoja Asia również wspaniale. Mam pytanie jaki komin zastosowaliście ja jestem na etapie wyboru komina mam już wylane ławy i ciągnę piwnice trochę przerobiliśmy Asie zadowolona jestem z piwnic. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi. icon_surprised.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich zakochanych w Asi icon_smile.gif Od kilku dni obserwuję to forum wiedzę że ostatnio za dużo się tu nie dzieje. Ale mamnadzieję że ktoś podpowie mi w kilku kwestiach dotyczących zmian w projekcie. Są to dopiero moje początki przygody z budowaniem - narazie przymierzam się do wyboru projektu. Jest ich mnóstwo ale moją uwagę zwrócił projekt Asia. Zanim go jednak kupię chciałabym mieć wszystko przemyslane. Moje zmiany to praktycznie połączenie waszych pomysłów Kochani forumowicze i kilku moich. Na parterze na pewno zmienie kuchnię na zamkniętą z wejściem z prawej strony od strony wiatrołapu ale bez drzwi. Kawałek kuchni na prawo od okna i kawałek wiatrołapu tam gdzie w projekcie jest szafa chciałabym poświęcić na taką mini-spiżarnię z drzwiami od strony kuchni oczywiście, takimi w ścianie. Ponieważ planuję Asię z garażem więc jest problem z wejsciem do niego, ale to już też przemyślałam. Połowę pomieszczenia gospodarczego tak do okna przeznaczę na garderobę z wejściem z wiatrołapu. A drugą połowe na pralnię z oknem z wejściem z łazienki. Natomiast schody na poddasze zrobię w drugą stronę i tym samym pod schodami będę mogła zrobić wejście przez taki krótki korytarzyk do garażu, a z garażu do kotłowni. Jak już uda mi się to przenieść na papier to wtedy będzie bardziej zrozumiałe. To wszystko na parterze. A na poddaszu też chciałabym przesunąć ścianę żeby pokoiki były równe ale w tym pokoju z prawej strony nie przesunę drzwi zostaną na swoim miejscu dzięki temu na tej ścianie koło której jest ten filar będę mogła zrobić szafę i problem z tą belką zniknie. Przesunę też ściankę między sypialnią a tym pokojem po lewej (tak jak to ktoś już narysowal wcześniej) dzięki temu w pokoiku po lewej będzie wnęka na jakieś szafki lub szafę. A do tej szafy w korytarzu zrobię drzwi od strony sypialni. To chyba tyle zmian icon_smile.gif Oczywiście są to zmiany beż żadnych wymiarów dlatego nie wiem czy wszystkie będą możliwe bo narazie to tylko tak na oko rysowałam. Mam teraz kilka pytań do tych którzy Asie juz wybudowali. Po pierwsze czy w pokoikach na górze jedno okno to nie za mało?? Może przydałoby się jeszcze jakieś dachowe?? Po drugie do tych którzy mają garaż : rozumiem że wszystkie okna muszą być zlikwidowane od strony garażu ?? Czy jest jakaś wersja z krótszym garażem żeby chociaż to największe okno zostało?? A jesli wszystkie likwidujemy to ile okien dachowych robicie w pokoiku po prawej stronie?? To tyle pytań na razie.Mam nadzieję że jeszcze ktoś to czyta icon_smile.gif Na koniec prośba do tych którzy mogą się pochwalić gotową Asią icon_smile.gif czy mogliby podzielić sie jakimiś zdjęciami będę bardzo wdzięczna mój e-mail marzenag7@interia.pl.Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Postaram się umieścić moje zmiany na rysunku.
Link do komentarza
Witam!
Odpowiadając na powyzsze pytania - przejscie pod schodami wydaje mi sie niepraktyczne - spaliny prosto z garazu włażą do domu, ponadto u nas pod schodami jest stosunkowo nisko - bo mamy spoczynek. Jesli kotłownia byłaby na końcu garazu to wtedy domyslam się trzeba by przesuwac komin. Kuchnia nie jest taka duza -10,3 m2, wiec szkoda jej zmniejszac, ale to juz indywidualna decyzja. Poddasze mamy zrobione tak jak w projekcie LARA, nad garazem z wejsciem od lazienki jest pokoj rekreacyjny/suszarnia. Słupy na poddaszu wygladają fajnie i nie zamierzamy ich chowac tylko ładnie wykończyc. Teraz okna - w pokoju z balkonem jest dwa okna: balkonowe i w szczycie i wystarcza. Drugi pokój nad salonem jedno okno w szycie a drugie dachowe, w trzecim pokoju nad gabinetem są 2 okna dachowe, nie dało się zrobic w szczycie z powodu garazu tzn. dałby sie ale wyszłoby okienko strzelnicze;), a mamy krótszy garaz bez pomieszczenia ogrodowego. Wydaje mi się, ze nie ma co szalec ze zmianami, bo wszystko kosztuje, a domek naprawde jest praktyczny, my byliśmy zmuszeni tylko przesunąc scianke działową między lazienka a kotłownia na dole, tak, aby zmiescił się piec.
Pozdrawiam
esara
Link do komentarza
Esara dziękuję za wskazówki icon_smile.gif Łatwiej jest doradzić komuś kto wie jak to wszystko wygląda w rzeczywistości - wymiary itp. A więc zrezygnuję z mini-spiżarni w kuchni. A resztę zmian zamieściłam na rysunku. Taki troszkę niewydarzony ale wykorzystałam rysunek umieszczony przez Karibę (mam nadzieję że nie będzie miałą mi tego z złe) i nabazgrałam na nim na szybko jak bym chciała żeby to wszystko wyglądało. A co do tego wejścia pod schodami to czy żadne drzwi się nie zmieszczą pod nimi?? Nie będzie spalin w domku ponieważ będzie się wchodziło to pierwszego pomieszczenia, a z niego do garażu. Mam jeszcze pytania: jaka jest wysokość ścian na poddaszu zanim zaczyna się skos?? Jakie są wymiary Waszego garażu i pomieszczenia gospodarczego nad garażem?? I czy nie ma jakiegoś rozwiązania żeby do tego pomieszczenia nie trzeba było wchodzić z łazienki ?? Nie da się jakoś tego wejścia zrobić nad klatką schodową?? Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i gorąco pozdrawiam. jeśli jest taka możliwość to podzielcie się jakimiś zdjęciami bo w mojej oklicy - Wrocław nie spotkałam się jeszcze na żywo z żadną ASIĄ .

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Marzenag7 - pomysł nie jest zly, mysle, ze wysokośc przejscia zalezy od tego jak sie zrobi schody - ale to juz rozmowa z człowiekiem od adaptacji, u mnie jest na wysokości szyi i bedzie tam schowek. Wysokość scianki kolankowej na poddaszu jest taka jak w projekcie, nie pamietam jaka, zmierze dzisiaj, jakies 80 cm, ale i tak mozna zabudować ją plytami karton-gips od danej wysokości, takiej jaką chcesz mieć, powierzchnie uzytkowa liczy sie od 1,90m. Nasz garaż ma 6*3m i tyle samo pomieszczenie nad nim , minus skosy. Mysle, ze da się zrobic wejscie do pomieszczenia nad garazem z klatki schodowej, ale wtedy trzeba by obnizyc garaz w stosunku do domu,(tez pogadaj z kims od adaptacji) my mamy wszystkie stropy na jednym poziomie tzn. w domu i w garazu. Chcielismy zrobić wejscie z łazienki, bo planujemy tam w przyszłości saune, więc będzie blisko do wanny/prysznica. Przesle Ci na maila rzut projektu, to dokladnie zobaczysz jak to jest z tym wejściem i wysokosciami na poddaszu. W galerii zmiany u mnie. Zdjęcia zrobie mam nadzieje dzisiaj i przesle. No i pomysl o kotłowni, bo to wazna rzecz, chyba ze bedziesz miała np. pompę ciepła, albo piec na gaz to one zbyt wiele miejsca nie zajmują.
Pozdrawiam
esara
Link do komentarza
Dzięki Esara za błyskawiczną dpowiedź. Twoje wskazówki sa dla mnie bardzo cenne. Nad garażem mąż planuje mini-siłownię dlatego zależy mi na wejściu z korytarza. A kotłownię chciałam zrobić za garażem wtedy trzeba by było przenieść komin z tym że boję się o jedną rzecz : z tyłu domu będą okna dachowe jak przeniosę komin również na tył i będzie on za blisko okien to wszystko co będzie się unosiło z komina będzie mi opadało na okna bądź do pokoju . Moja znajoma ma z tym problem - komin za blisko okien i jak troszkę bardziej podrzuci do pieca to sadza na oknach icon_smile.gif - mało fajnie icon_smile.gif Esara dzięki za rzut poddasza icon_smile.gif pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Esara rzeczywiście wprowadziliście minimum zmian. U mnie wbrew pozorom też nie jest ich wiele. Na dole troszkę zamieszanie związane z tym że nie bardzo pasuje mi CO w tym pomieszczeniu z oknem. Więc trzeba troszkę kombinować icon_smile.gif Bardzo podoba mi się Wasz domek z zewnątrz nawet nie wykończony icon_smile.gif Bo chciałabym żeby mój tak wyglądał tylko z przedłużonym garażem. Też chciałabym już w nim zamieskać icon_sad.gif
Link do komentarza
Witam wszystkich cieszę sie że jeszcze ktoś wchodzi na nasz klan Esara dziekuje za cenne wskazówki którymi sie dzielisz z nami i za pomoc z kominem ja do końca nie wiem jak moja Asia będzie wyglądała bo jestem z sosnowca i urząd sie nie zgodził na nachylenie dachu 38 i 27 jak jest w projekcie tylko mam 40 i 30 icon_sad.gif icon_sad.gif . Inne rzeczy również musiałam dostosować aby były zgodne z im widzimisie. Pozdrawiam i postaram sie przesłać kilka zdjęć tylko ja mam domek z piwnica tak sobie wymyśliliśmy nie wiem czy dobrze. Ciekawe jak to bedzie wygladać icon_sad.gif
Link do komentarza
Witam serdecznie!
Rzeczywiście dyskusja na forum osłabła, ale może wiosna nas obudzi icon_smile.gif MOi drodzy, jestesmy na etapie zaawansowanej wykończeniówki. Ci, którzy mają wątpliwości, czy Asia jest dobrym projektem, niech się ich pozbędą. Naprawdę jest tak, że wszyscy, którzy odwiedzają budowę, dziwią się, że taki mały domek wydaje się z zewnątrz, a w rzeczywistości bardzo dużo miejsca. Sprawdziło się też umiejscowienie kotłowni za garażem- wyjście na podwórko pozwala na łatwy transport opału, a garaż oddziela dom właściwy od zanieczyszczeń. Jesli chodzi o okna, to na dole je zmniejszyliśmy minimalnie, natomiast na górze nie zmienilismy nic. Efekt jest taki, że pokoje z oknami dachowymi usytuowane od północy są dobrze oświetlone.
Nie piszę nic więcej, poprzestając na pochwałach. Obiecuję wkróce zamieścić fotki, a w razie czego odpowiem na pytania. POzdrawiam wszystkich, życząc powodzenia
Link do komentarza
Kamila i Andrzej trzymam za słowo że zamieścicie jakieś zdjęcia icon_smile.gif Mogą też być z wnętrzem domku icon_smile.gif Widzę że Wasza wersja Asi to taka jaką ja planuję czyli z garażem i kotławnią za garażem. Napisz proszę jak wygląda sprawa z przeniesieniem komina w którym miejscu macie go postawionego?? Skąd macie wejście do garażu?? Czy macie pomieszczenie nad garażem?? Jeśli tak to skąd macie do niego wejście?? Może masz jakieś plany swojej Asi które mogłabyś zamieścić tutaj albo przesłać na mojego maila (kilka postów wyżej) to będę bardzo wdzięczna icon_smile.gif pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Cytat

Kamila i Andrzej trzymam za słowo że zamieścicie jakieś zdjęcia icon_smile.gif Mogą też być z wnętrzem domku icon_smile.gif Widzę że Wasza wersja Asi to taka jaką ja planuję czyli z garażem i kotławnią za garażem. Napisz proszę jak wygląda sprawa z przeniesieniem komina w którym miejscu macie go postawionego?? Skąd macie wejście do garażu?? Czy macie pomieszczenie nad garażem?? Jeśli tak to skąd macie do niego wejście?? Może masz jakieś plany swojej Asi które mogłabyś zamieścić tutaj albo przesłać na mojego maila (kilka postów wyżej) to będę bardzo wdzięczna icon_smile.gif pozdrawiam serdecznie




No, jak się cieszę- ktoś żyje na tym forum:)
Fotki będą, ale nie od razu- proszę o wyrozumiałość. Kominy: zrezygnowaliśmy z kominka połaczonego z grillem zewnętrznym, a sam kominek powstał przy wejściu do salonu, na ścianie dzielącej salon i pokój. Drugi komin jest w kotłowni za garażem. Więcej kominów nie mamy icon_smile.gif) Wejście do garażu zrobiliśmy przez korytarzyk prowadzący z przedpokoju, a usytuowany między łazienką a klatką schodową. Na garażem pomieszczenie jest, a jakże. Wejście z łazienki, bo tam zrobiliśmy pralnię i graciarnię, oddzielone ścianką z płyt g-k. Jakieś plany oczywiście są, ale nie gwarantuję, że je odnajdę. Jeśli wpadną w ręce, to chętnie prześlę.
POzdrawiam
Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Witam,
Wczoraj dokonaliśmy z mężem ostatecznego wyboru projektu domu. Będzie to właśnie Asia. Chciałabym dołączyć do klanu budujących ten właśnie domek. Nasz domek będzie z wiatą i kotłownią usytuowaną tak jak przy projekcie domu z garażem. Mamy także zamiar powiększyć dom kosztem zadaszonego tarasu. Chciałby dowiedzieć się czy ktoś zakończył już budowę i ile pieniędzy należny zgromadzić, żeby ją spokojne zakończyć. Może ktoś kto zakończył budowę zechciałby mi przesłać zdjęcia swojego domku, szczególnie zależy mia na tych z wnętrza domu. Z góry dziękuję. Mój adres e-mail gosiakendzia@wp.pl
Pozdrawiam wszystkich budujących.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Witam,
od kwietnia budujemy Asię wersja A2 z garażem i pokojem na nim. Wprowadziliśmy kilka zmian, min. drzwi balkonowe zamiast okna w wykuszu obok kuchni, zlikwidowalismy wiatrołap, zamieniliśmy pomieszczenie gospodarcze z łazienką, otworzyliśmy kuchnię na salon, przenieśliśmy kotłownie za garaż. Planujemy zakończyć jesienią stan surowy zamknięty. Jeśli na tym forum są jeszcze osoby budujace, lub szykujące się do budowy Asi, zapraszam do wymiany opinii na temat tego projektu.

Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 6 miesiące temu...
Witajcie wszyscy Asiowicze!

Ze mną to było / jest tak... W końcu ubiegłego roku zdecydowaliśmy z żoną wybudować dom. Przez długie miesiące szukałem intensywnie odpowiedniego projektu, aż niedawno moja żoncia wyciągnęła na światło dzienne Asię icon_biggrin.gif
Zakochałem się Asi od razu i od tego czasu nic innego nie jest w stanie jej przebić.

Znalazłem dziś ten klan i przeczytałem wszystkie posty od dechy do dechy icon_biggrin.gif Tylko żal, że od pół roku nikt tu nie zaglądał icon_sad.gif Jeżeli jednak ktoś tu kiedyś zajrzy, mam prośbę... chciałbym zobaczyć więcej zrealizowanych projektów Asia. Widziałem galerie kariby i esary ale to mało icon_lol.gif Szczególnie wdzięczny będę za zdjęcia wnętrz i za uwagi odnośnie funkcjonalności i wygody mieszkania icon_smile.gif Mój e-m: macvlod@gazeta.pl icon_biggrin.gif

To jak będzie, pomożecie?? icon_biggrin.gif

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Link do komentarza
Witam ponownie Asiowiczów!

Zerkam codziennie po kilka razy na nasz wymarły klan icon_sad.gif ale mam nadzieję, że ktoś niedługo się odezwie icon_biggrin.gif
Dla mnie budowa Asi to tylko kwestia czasu icon_smile.gif

Codziennie też dyskutujemy z żoncią ostateczną wizję naszego domku - z garażem, czy bez? z tarasem, strychem, czy pokojem nad garażem? Zastanowiło nas ostatnio jedno rozwiązanie...

W wersji z pokojem lub z tarasem wejście jest od jednej z sypialni. W wersji ze strychem wejście robocze jest od łazienki.

Czy ktoś z Was myślał kiedyś o wejściu do wersji z pokojem z innego miejsca, niż od sypialni lub od łazienki???

Myślę, że jedyne rozsądne rozwiązanie, to wejście od schodów z parteru na piętro ale to raczej niemożliwe, ze względu na różnicę poziomów.

A może jednak ktoś z Was wpadł na taki pomysł?? Lub się nad tym zastanawiał??

Trzy miesiące temu urodził się nam Karol, mamy nadzieję w niedługim czasie na braciszka lub siostrzyczkę... icon_lol.gif

Wiemy zatem już, że obie sypialnie będzie trzeba podzielić po równo.

Na początku forum już padła propozycja zmiany projektu - bodajże przez karibę - uważam to za super pomysł!

Ahoj, jest tam kto??? icon_sad.gif

Pozdro!!!



Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Witajcie!
Mieszkamy już w Asi kilka miesięcy, nie chwalę się wnętrzami, bo nadal wykańczamy. Domek jest praktyczny i wygodny, chociaz ja najchetniej nie chodziłabym po schodach i wystarczyłby mi parter;) Sypialnie na piętrze wygodne i przestronne, jak zapewne czytaliście pietro jest zrobione na wzór siostrzanego projektu Lara.
Nad wejściem do pomieszczenia nad garażem oczywiście zastanawialiśmy sie ale ostatecznie stanęło na wejściu z łazienki. Prawdopodobnie da się zrobić wejście z klatki schodowej, trzeba porozmawiać z adaptującym projekt.
Teraz przymierzamy się do elewacji i mysle, ze wykonanie jej tak ja w projekcie będzie wymagało sporych nakładów finansowych. Zastanawiam się czym zastapić tę okładzinę kamienną, aby wygladało to w miarę naturalnie, nie było bardzo ciężkie i nie rujnowało finansowo, deski naturalne też odpadają , bo nikt ich nie będzie odnawiał co parę lat. Biorę pod uwagę tynk kamienny i panele elewacyjne imitujace deskę. Może ktoś już ma gotową elewację?
Pozdrowienia dla wszystkich Asiowiczów
Link do komentarza
Cytat

Witajcie!
Mieszkamy już w Asi kilka miesięcy, nie chwalę się wnętrzami, bo nadal wykańczamy. Domek jest praktyczny i wygodny, chociaz ja najchetniej nie chodziłabym po schodach i wystarczyłby mi parter;) Sypialnie na piętrze wygodne i przestronne, jak zapewne czytaliście pietro jest zrobione na wzór siostrzanego projektu Lara.
Nad wejściem do pomieszczenia nad garażem oczywiście zastanawialiśmy sie ale ostatecznie stanęło na wejściu z łazienki. Prawdopodobnie da się zrobić wejście z klatki schodowej, trzeba porozmawiać z adaptującym projekt.
Teraz przymierzamy się do elewacji i mysle, ze wykonanie jej tak ja w projekcie będzie wymagało sporych nakładów finansowych. Zastanawiam się czym zastapić tę okładzinę kamienną, aby wygladało to w miarę naturalnie, nie było bardzo ciężkie i nie rujnowało finansowo, deski naturalne też odpadają , bo nikt ich nie będzie odnawiał co parę lat. Biorę pod uwagę tynk kamienny i panele elewacyjne imitujace deskę. Może ktoś już ma gotową elewację?
Pozdrowienia dla wszystkich Asiowiczów



Witaj esara!
Miło, że forum asiowe czasem odżywa icon_biggrin.gif widziałem Twoje zdjęcia z budowy - podziw i szacun!!! To jest właśnie to!
Możesz, proszę, powiedzieć coś więcej o projekcie Lara? Pierwsze słyszę...
Co do wejścia do pomieszczenia nad garażem - przemyślałem to, konsultowałem się osobiście z wykonawcą projektu i mam wrażenie, że będzie ciężko z klatki schodowej... icon_sad.gif
Elewacja - też się nad tym zastanawiałem - popytam teścia murarza, jak coś będę wiedział, dam znać...
Pozdrawiam!!!
Link do komentarza
Witaj!
Dzieki, dzięki:)Projekt Lara to taki sam projekt z tej samej pracowni tylko z dachem cztrerospadowym - nam spodobała się dodatkowa łazienka w sypialni 'balkonowej', więc się zdecydowaliśmy, według nas takie ustawienie ścianek działowych wyglada ciekawie. http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szcz...199&unset=2
Zaplanowalismy w pomieszczeniu nad garażem saune (gotową) + ewentualnie minisiłownie, więc przejście przez łazienke w ogóle nam nie przeszkadza, a wręcz jest wskazane;) Mozna tez zdecydować się na wejście przez pokój, robiac w nim np. kacik komputerowy, telewizyjny, garderobę a w pomieszczeniu nad garazem sypialnię.
Jesli chodzi o ewlewacje to rozpatruję 2 opcje pod katem zamiennika deski elewcyjnej:
1. Profil elewacyjny http://www.rodeo-dr.pl/
2. Tynk drewnopodobny http://tiserec.pl/index.php?option=com_con...6&Itemid=72
W sprawie kamienia zamiennika jeszcze nie wymyśliłam, wiec na chwilę obecną jest kamien:)
Nie mogę doczekac się juz tej elewacji:) ...potem będzie kolejna misja...ogród:)
Pozdrowienia
esara
Link do komentarza
Cytat

Witaj!
Dzieki, dzięki:)Projekt Lara to taki sam projekt z tej samej pracowni tylko z dachem cztrerospadowym - nam spodobała się dodatkowa łazienka w sypialni 'balkonowej', więc się zdecydowaliśmy, według nas takie ustawienie ścianek działowych wyglada ciekawie. http://www.domdlaciebie.com.pl/?akcja=szcz...199&unset=2
Zaplanowalismy w pomieszczeniu nad garażem saune (gotową) + ewentualnie minisiłownie, więc przejście przez łazienke w ogóle nam nie przeszkadza, a wręcz jest wskazane;) Mozna tez zdecydować się na wejście przez pokój, robiac w nim np. kacik komputerowy, telewizyjny, garderobę a w pomieszczeniu nad garazem sypialnię.
Jesli chodzi o ewlewacje to rozpatruję 2 opcje pod katem zamiennika deski elewcyjnej:
1. Profil elewacyjny http://www.rodeo-dr.pl/
2. Tynk drewnopodobny http://tiserec.pl/index.php?option=com_con...6&Itemid=72
W sprawie kamienia zamiennika jeszcze nie wymyśliłam, wiec na chwilę obecną jest kamien:)
Nie mogę doczekac się juz tej elewacji:) ...potem będzie kolejna misja...ogród:)
Pozdrowienia
esara



Witaj esara!

To ja dzięki dzięki icon_wink.gif Jesteśmy (z żoną i bardzo bardzo bardzo młodym synkiem icon_smile.gif) w tej sytuacji, że jeszcze nie mamy ani działki ani projektu ale to jest tylko kwestia czasu - jutro się wszystko może zmienić icon_wink.gif
Co mamy na teraz pewne to ASIA - dziesiątki nocy i dni przegadanych z żoną nie zmieniły naszego zdania - ten projekt jest nasz i nic go jeszcze nie przebiło.
Chyba raczej zdecydujemy się na wersję nagą - tzn. bez żadnych dobudówek. Chcemy obok postawić osobny garaż z przestrzenią mieszkalną powyżej. Ale to też kwestia czasu i kolejnych przemyśleń.
Co do elewacji - trzymam kciuki!! Nie wiem jeszcze, co to profil elewacyjny i tynk drewnopodobny ale dla własnej ciekawości się dowiem - jak wspomniałem, mam superspeca od "tych spraw" w rodzinie icon_wink.gif

Prośba / pytanie: czy możliwe jest zobaczyć na zdjęciach wnętrze ASI??

Pozdrawiam!!

MacVlod
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
Witajcie!

Czy ktoś tu jeszcze zagląda? icon_sad.gif Mam nadzieję, że Aś nadal przybywa coraz więcej icon_wink.gif

Esara - możesz powiedzieć coś więcej nt. wejścia do pomieszczenia nad garażem? Moja żona chce tam urządzić garderobę. Czy wejście przez łazienkę nie jest zbyt kłopotliwe, ze względu na skos w dachu? Można swobodnie przechodzić?
Może ktoś inny też stosuje to rozwiązanie?

I jeszcze jedna prośba: czy ktoś może mi podrzucić zdjęcia wnętrz Asi PROSZĘ???!!! (macvlod@gazeta.pl)

POZDRAWIAM!!! MacVlod
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam!
Przejcie z łazienki do pomieszczenia nad garażem jest normalnym przejsciem, otwór drzwiowy jest przy ściance dzielącej łazienkę od klatki schodowej, więc nie ma tam skosu, normalne drzwi z nadprożem. Zdjęcia postaram sie przesłać jutro, jedn pokój jest na mojej galerii, generalnie nie chwale się, bo jeszcze nie wszystko mam wykończone.

Pozdrawiam
Esara
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Przejcie z łazienki do pomieszczenia nad garażem jest normalnym przejsciem, otwór drzwiowy jest przy ściance dzielącej łazienkę od klatki schodowej, więc nie ma tam skosu, normalne drzwi z nadprożem. Zdjęcia postaram sie przesłać jutro, jedn pokój jest na mojej galerii, generalnie nie chwale się, bo jeszcze nie wszystko mam wykończone.

Pozdrawiam
Esara



Witaj Esara!

Wielkie dzięki!!! Czekam z niecierpliwością icon_wink.gif Wykończeniem się nie martw. Pozdrawiam!
PS. Gdybym mógł otrzymać również zdjęcie tego wejścia z łazienki - będę wdzięczny!

MacVlod
Link do komentarza
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...