Skocz do zawartości

Asia / Dom Dla Ciebie


kariba

Recommended Posts

Witam!
Fanklub ASI rośnie w siłę. Tak trzymać!
Kupiłam projekt ASI w maju(wersja bez garażu), jeśli ktoś kupił później niech sprawdzi u siebie stronę z rysunkiem dachu bo u mnie ta strona pochodziła z innej wersji projektu. Zamiast dwóch okien w dachu mam ich pięć. Dzwiniłam do pracowni i okazało się, że w teczce z tym projektem jest faktycznie zła strona.

Kariba nic nie pisze więc wnioskuję,że pilnie strzeże budowy. Może by tak nowe fotki z placu budowy.
Szkoda, że Majki nie chce udostępnić na forum zdjęć swojej ASI. Chętnie bym je obejżała, a myślę, że inni również.

Moje papierkowe formalności pomału idą do przodu, miałam obawy czy sąsiad wyrazi zgodę, aby z jego działki poprowadzić przyłącza wody i gazu, ale okazał się porządnym człowiekiem i podpisał nam tą zgodę.

Pozdrawiam
Hakse
Link do komentarza
Cytat

Witam!
Fanklub ASI rośnie w siłę. Tak trzymać!
Kupiłam projekt ASI w maju(wersja bez garażu), jeśli ktoś kupił później niech sprawdzi u siebie stronę z rysunkiem dachu bo u mnie ta strona pochodziła z innej wersji projektu. Zamiast dwóch okien w dachu mam ich pięć. Dzwiniłam do pracowni i okazało się, że w teczce z tym projektem jest faktycznie zła strona.

Kariba nic nie pisze więc wnioskuję,że pilnie strzeże budowy. Może by tak nowe fotki z placu budowy.
Szkoda, że Majki nie chce udostępnić na forum zdjęć swojej ASI. Chętnie bym je obejżała, a myślę, że inni również.

Moje papierkowe formalności pomału idą do przodu, miałam obawy czy sąsiad wyrazi zgodę, aby z jego działki poprowadzić przyłącza wody i gazu, ale okazał się porządnym człowiekiem i podpisał nam tą zgodę.

Pozdrawiam
Hakse


Witam serdecznie!
Faktycznie trochę budowa nas pochlonęła i dlatego te opóźnienia w zdjęciach. W sobotę umiescze fotki asiuli bo bedzie się czym pochwalićicon_smile.gif Praktycznie stoi już parter ze sciankami, wylane są schodki do domu i taras. Muszę Wam powiedzieć drodzy asiowicze że salon w tym naszym domku jest imponujacy:) Porobimy z mężem zdjecia tak aby pokazać jak najwięcej. Poprostu każdego dnia jest jakiś postęp na budowie i dlatego zwlekam ze zdjeciami aby pokaząc jakiś zarys budynku.
Brygada pracuje bardzo dobrze (odpukać puk, puk) planują zakończyć stan surowy zamknięty z ociepleniem dachu do 15 sierpnia !!! Tak więc szykujcie się asiowicze na wielkie grilowanie:))Są już wakację tak więc zapraszam pod koniec sierpnia do Warszawy. Warto przyjechać i obejrzeć asiulę bo ja mialam wrażenie że ten domek będzie mały a w rzeczywistości powierzchnia przynajmiej na parterze jest tak zagospodarowana że pomieszczenia wydają się bardzo przestronne.
pozwolę sobie sprostować informacje o owym podciągu zwanym tajemniczo habem nie mylić ze schabem:) Ok. 3000 tyś to koszt samych materiałów bez robocizny. Trzeba wziąć pod uwagę jeszcze dźwig bo ten podciąg jest ciężki więc robocizna też może troche kosztować. Jak wspomniałam my tylko placimy za material podczas negocjacji z wykonawcą utargowaliśmy koszty robocizny.
Cieszę się bardzo że grono Nasze się powieksza, życzę sukcesów w pokonywaniu biurokracji i ozytywnie zakończonych rozmów z sąsiadami. pozdawiam serdecznie kariba
Link do komentarza
Witam serdecznie,

Poruszę temat słupka na górze, zasiegnełam opinii u 2 fachowców architektów i obaj zgodnie stwierdzili, ze nie ma żadnego problemu by przynajmniej ten 1 na środku pokoju zlikwidować. Wystarczy zamienić 1 płatew drewnianą na belkę stalową i po sprawie. Tylko sprzeczali sie o to, czy wystarczy zamontować ją do ścianki czy przez całą szerokośc budynku. A jak spytałam sie o koszty to usłyszałam, że taka belka to z 500 zł kosztuje i nie widzą problemu z zamontowaniem jej.

Poza tym ja na pewno zmienię też trochę schody, gdzyż obu moim "doradcom" nie spodobały sie schody bez spocznika. Zatem na dole dodałam 2 u góry 1 dodatkowy schodek. Zwiększą ich wysokość i mały bo mały ale trochę jakiś tam spocznik będzie.
Poza tym zwiększę wysokość wejściowych drzwi, żeby były takie jak te tarasowe, bo lepiej jak drzwi zewnętrzne są tej samej wysokości. No i oczywiście łatwiej będzie coś wnieść/wynieść.

Poza tym juz więcej żadnych zmian chyba nie będę robić.
Bardzo bym chiała zobaczyć zdjecia ASI. Prosze wyślijcie na adres olapik@o2.pl
Pozdrawiam i życzę powodzenia
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam serdecznie wkrótce rozpoczynamy budowe domu. Wybraliśmy projekt gotowy asia o pow. 140,7 m2 z pracowni Archimaat. Jeśli ktoś z Was również go buduje lub już w nim mieszka to proszę o podzielenia się doświadczeniami. Pozdrawiam i czekam na wieści kariba icon_mrgreen.gif



Ja również po obejrzeniu kilkuset jeśli nie tysięcy projektów wybrałem " ASIĘ " z Archimaatu.
W katalogu domek wygląda bardzo atrakcyjnie. Jastem ciekaw jak przedstawia się w realu .
Dlatego mam do " Asiowiczów " ogromną prośbę. Jesli ktoś z was jest szczęśliwym posiadaczem
tego domu, bardzo proszę o przesłanie kilku zdjęć na maila : jdynarski@energohandel.pl
CIEPŁO WSZYSTKICH POZDRAWIAM.
Link do komentarza
witam wszystkich .śledze te forum od poczatku.sam jestem miłosnikiem projektu asieńka.ale nie które pomysły są nie za bardzo pomocne według mnie ten pomysł z usunieciem 4 słupka w pokoju jest dziwny,po prostu za drogi ,przecierz to wcale tak nie przeszkadza .przecierz ten słpuk ne wyglada wcale tak zle całkiem miły dodatek do imiczu całego pokoju .moim zdaniem projekt jest po prostu piekny prosze o wysłanie mi zdjec gotowego domu i jesli ktoś posiada to aranżacje wnętrz z gury dziekuje.PS.sam jestem na etapie poprawek wprojekcieprosze o jakis rady jesli ktos ma jakies DZIEKUJE Z GURY PIKA
Link do komentarza
kariba sadze ze ty już jestes na bardzo zaawansowanym etpie projektu prosze przesli mi jaies zdjęcia
jak ten projekt wyglada w żeczywistosci z podziekowaniami pczatkujacy ASIOWICZ PIKA
icon_biggrin.gif

KARIBA: PRZEPRASZAM ZAPOMNIALE PODAC MEIL :tomekszkocja@o2.pl

PS:jeśli w ogóle moze niech mi przesle jakieś fotki ASIUNI obojetnie w jakim etapie znajduje sie budowa.Z MIłA CHECIą OBEJZE WSZYSTKO Z GURY DZIEKUJE PIKA icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witam serdecznie wszystkich Asiowiczów:)
Oczywiście zdjęca już przygotowałam i wysłałam o tych wszystkich którzy podali swoje maile. Poprosiłam równiez administratora forum aby je umieścił na naszym klanie. Zdjęca są w zbyt dużej rozdzielczości i bez fachowej pomocy nie moge ich umieścić.
Moi drodzy oficjalnie informuję że mam wylany strop i schody. Jak tylko ruszą prace na poddaszu dodam nowe zdjęcia. Asia jest cudowna. Pokoje na dole są bardzo przestronne a schody na poddasze wygodne i mimo tego że nie są szczególnie wyeksponowane prezentują się świetnie. Mam już wylane schody przed wejsciem i taras. wszystko wygląda super. Stempli na dudynku jest tak dużo że nie da się narazie zrobić fajnych zdjęć ale obiecuję że wkrótce podeśle Wam więcej fotek. serdecznie pozdrawiam kariba


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
witam KARIBA ja narazie ogladam rysunki i zdjecia :jestem pod wrarzeniem widok ogulny jest bardzo piekny jestem pod wrażeniem .Czekam tylko za reszte pczątkowy projek bardzo mnie ciekawi ??????????????????sam zastanawiam sie nad wiżbą dachową jaką zastosowa jak ktoś moze nieh mi pomoże max pochylenia. mam 45procent.prosze o komentarze pozdrawiam wszystkich PIKA
Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich Asiowiczów:)
Oczywiście zdjęca już przygotowałam i wysłałam o tych wszystkich którzy podali swoje maile. Poprosiłam równiez administratora forum aby je umieścił na naszym klanie. Zdjęca są w zbyt dużej rozdzielczości i bez fachowej pomocy nie moge ich umieścić.
Moi drodzy oficjalnie informuję że mam wylany strop i schody. Jak tylko ruszą prace na poddaszu dodam nowe zdjęcia. Asia jest cudowna. Pokoje na dole są bardzo przestronne a schody na poddasze wygodne i mimo tego że nie są szczególnie wyeksponowane prezentują się świetnie. Mam już wylane schody przed wejsciem i taras. wszystko wygląda super. Stempli na dudynku jest tak dużo że nie da się narazie zrobić fajnych zdjęć ale obiecuję że wkrótce podeśle Wam więcej fotek. serdecznie pozdrawiam kariba



Witam wszystkich ...Mam prośbę do kariby o podanie maila do siebie lub przesłanie na moją skrzynkę fotek Aśki.. tba21@o2.pl ..Oczywiście prześlę fotki swojego domku...Dzięki pozdrawiam...
Link do komentarza
Witam.
Kariba ja systematycznie zagladam na forum i wyczekuję Twoich zdjęć. Myślałam , że umieścisz je na forum tak jak rysunki i zdjecia działki. Ale jak możesz to prześlij mi te które masz na maila: hakse@o2.pl
Cieszę się razem z Wami z postępów na budowie i sama chciałabym już być na takim etapie.
Chciałam kiedyś dla Pauli umieścić na forum projekt mojej ASI z przeróbkami (głównie chodziło o przejście z garażu), ale miałam z tym problem i odpuściłam sobie. Paula jeśli nadal chcesz zobaczyć moje zmiany to proszę podaj mi swojego maila to może uda mi się przesłać te rysunki.
Serdecznie pozdrawiam - Hakse icon_smile.gif icon_smile.gif
Link do komentarza
Witajcie!
Właśnie obejżałam ASIULE . Majki i Kariba bardzo wam dziękuję za fotki, domki super. Utwierdzilam się w przekonaniu, że wybraliśmy fajny projekt. Moja ASIA zacznie rosnąć dopiero na wiosnę, Wasze będą wtedy duże i dostojne. Moja będzie jeszcze inna bo z garażem który ma daszek trójspadowy i schody ze spoczynkiem, a nie zabiegowe. Ale to wciąż e same ASIE.
Pozdrawiam b.serdecznie - Hakse
Link do komentarza
Witam,
Mnie również przekonano, że schody bez spocznika są nie wygodne, więc mały bo mały ale spocznik będę mieć, i Was też przekonuję zróbcie. Wiąże sie to z dodaniem stopnia na górze i dwóch na dole. I stopnie będą miec wysokosc nie 18 a 18,45cm
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam,
Mnie również przekonano, że schody bez spocznika są nie wygodne, więc mały bo mały ale spocznik będę mieć, i Was też przekonuję zróbcie. Wiąże sie to z dodaniem stopnia na górze i dwóch na dole. I stopnie będą miec wysokosc nie 18 a 18,45cm
Pozdrawiam


Witam wszystkich:)
Jak to na budowie bywa mamy już a sobą pierwszą pomyłkęicon_smile.gif
Chodzi oczywiście o schody. Panowie tak się spieszyli że zrobili je na zakręcie za wąskie o jakieś 15 cm. Na szczęście znaleźliśmy rozsądne rozwiązanie tego problemu i wkrótce pokaże już zdjęcia ze schodami tak jak w projekcie. Głowilismy się dzisiaj z godzinę na budowie jak z tego wybrnąć ale się udało będziemy mieli o dwa schodki więcej i delikatne kucie w miejscu za wąskim. Oj zagmaywałam to trochę ale uwieżcie że będzie dobrze. Dziś zwieźli resztę materiałów i jutro powinni dalej ruszyć z robotą. Jak już coś bedzie ciekawego do pokazania umieszczę zdjęcia na forum. Muszę wam powiedzieć że podcza budowy domu nie mozna zdać się tylko na ekipę trzeba bardzo kontrolować budowę. my ich nawiedzamy prawie codziennie bo już w nowym miejscu zapisaliśmy naszego synka do przedszkola więc jesteśmy w okolicach budowy 2 razy dziennie a mimo to przeoczyliśmy schody. No cóż uczcie się kochani na naszych błędach. zakupcie miarki i sprawdzajcie co Wam Panowie stawiają. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za mile słowoa dot. budowy i oczywiście za zdjęcia Asi
Link do komentarza
Cześć... święte słowa kariba ..Trzeba być bardzo aktywnym i zaangażowanym w budowę,dużo czytać i pytać innych, mierzyć i ważyć ..Tak jak pisze kariba "nie ma co liczyć tylko na ekipę icon_rolleyes.gif "Na pocieszenie powiem że mimo kontroli nad ekipą i tak nie unikniemy błędów...Pozdrawia icon_rolleyes.gif ...
Link do komentarza
Cytat

Witam.
icon_biggrin.gif Niektórzy mogą się już pochwalić niemałym kawałkiem swojego domu, a ja na razie mogę Wam pokazać swoją działkę.
[attachment=558:attachment][attachment=559:attachment][attachment=560:attachment

Pozdrawiam


Super działeczka:) już niedługo stanie tam Asia powodzenia!!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam serdecznie nowych Asiowiczów

Troszkę czasu mnie nie było, ale taka pora.... urlopowa....
U mnie nic się nie dzieje nie to co u Kariby... apropo .... dzięki za fotki...robią wrażenie...
Ja powinienem w przeciągu dwóch tygodni otrzymać pozwolenie na budowę i jak bóg da to ruszam... może jeszcze mi się uda w tym roku osiągnąć stan surowy... zobaczymy

Wszystko zależy od zakładu Energetycznego bo (tylko tam) miałem same trudności. Najpierw wysłali moją umowę gdzieś w Polskę i straciłem 3 tygodnie czasu... aż szkoda gadać...

Pozdrawiam!!!
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam serdecznie nowych Asiowiczów

Troszkę czasu mnie nie było, ale taka pora.... urlopowa....
U mnie nic się nie dzieje nie to co u Kariby... apropo .... dzięki za fotki...robią wrażenie...
Ja powinienem w przeciągu dwóch tygodni otrzymać pozwolenie na budowę i jak bóg da to ruszam... może jeszcze mi się uda w tym roku osiągnąć stan surowy... zobaczymy

Wszystko zależy od zakładu Energetycznego bo (tylko tam) miałem same trudności. Najpierw wysłali moją umowę gdzieś w Polskę i straciłem 3 tygodnie czasu... aż szkoda gadać...

Pozdrawiam!!!


Witam serdecznie Asiowiczów:)
Mam nadzieję że w tym tygodniu Panowie dokończą więźbę dachową to umieszcze nowe fotki. Na budowie mamy spokój bo brygada zrobiła sobie wolne. Trochę nas to wkurza ale co zrobić na siłę ich na budowę nie zaciągnę icon_evil.gif . Wyjechali na piknik w Mrągowie i ślad po nich zaginął. Jedynie co nas pociesza to to że już za chwileczkę koniec stanu surowego otwartego i przyjdzie nowa brygaba do dachówki. Miejmy nadzieję że będa mniej muzykalni icon_mrgreen.gif
Dach jest prawie gotowy drobne szlify są potrzebne więc koniec już widać. Bardzo nam się podoba pomysł z dachem naczułkowym wg nas domek prezentuje się bardzo ładnie. Umieszczę wkrótce fotki to porównacie z ktorym dachem lepiej icon_mrgreen.gif udało nam się ogrodzić działkę i rozlokować naszą suczkę Norkę. Pilnuje nam domu. Zagroda wyszla super ma chyba ze 12 m2 powierzchni do biegania. Tuż obok nas rozpoczęła się budowa nowego domu mamy więc sąsiadów icon_biggrin.gif Nawet użyczyliśmy im nasz prąd tzn. do naszego licznika podłączyli podlicznik i w ten sposób skrócili czas oczekiwania na prąd o kilka tygodni. planowaliśmy nawet zrobić wspólni ogrodzenie od łączącej nas strony ale nie wyszło bo dla sąsiada było za drogo no cóż tak też bywa ale nie jest to dla mnie powód do zmartwenia. Odgrodziliśmy się siatką i niewielką podmurówką co by nasza sunia się nie wydostała i zasadzimy tuje co by się za często nie widzieć icon_lol.gif
Mam nadzieję że u Was drodzy Asiowicze też idzie do przodu. Dajcie kochani znać co u Was słychać icon_confused.gif: Pozdrawiam serdecznie kariba
Link do komentarza
Witam

Kariba mam pytanie...

Czy możesz mi tk orjentacyjnie przedstawić w jakim czasie wykonano fundamenty, ile czasu zajęlo stawianie ścian itp. Taki harmonogram.
Bo jak na dniach dostanę pozwolenie t może jescze mi się uda postawić zamkniętego surowiaka w tym roku...
P.S Czekamy na zdjęcia!!!

Pozdrawiam!
Link do komentarza
Cytat

Witam

Kariba mam pytanie...

Czy możesz mi tk orjentacyjnie przedstawić w jakim czasie wykonano fundamenty, ile czasu zajęlo stawianie ścian itp. Taki harmonogram.
Bo jak na dniach dostanę pozwolenie t może jescze mi się uda postawić zamkniętego surowiaka w tym roku...
P.S Czekamy na zdjęcia!!!

Pozdrawiam!


witam serdecznie:)
Zrobienie samych fundmentów poszło im bardzo szybko: wykop, obudowanie bloczkami i wylanie tzw chydziaka zajęlo im niecale 2 tygodnie.
Ścianki zewnętrzne i wewnętrzne też ok 2 tygodni.
Ułożenie stropu i ostęplowanie wraz ze schodami ok 3 tyg.
Ściany kolanowe na poddaszu i wieniec doslownie kilka dni.
Więżba dachowa ok. 1.5 tygodnia.
Moja brygada lubi jednak trochę poleniuchować. Robią sobie czasami przerwy między robotą np. 2 dni. musisz to wziąć pod uwagę. Czasami musieli poczekac dzień lub dwa na dowiezienie materialu. Teraz np. są już prawie na finiszu stanu surowego otwartego doslownie zostały im tylko scianki dzialowe na poddaszu, komin nad dachem i dosłownie jedna krokwia do zakończenia więżby dachowej a od tygodnia są na innej budowie gdzie ponoć strop się zawalił i muszą wspomóc kolegów:( Tak więc jak ludzie są pracowici i nie piją na budowie to może wszystko pojść jak burza i takiej brygady Ci życzę. zdjęcia umieszczę jak już dokończą dach. pozdrawiam serdecznie kariba
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam.Z dużym zaimteresowaniem czytałam każdego posta.Wspólnie z mężem wybraliśmy "AŚKĘ"jako projekt naszego domu.Rozpoczęcie prac nastąpi pod koniec września, ponieważ w tym roku mamy zamiar
postawić same fundamenty.Dom będzie stał 20km od Bydgoszczy (woj.kujawsko-pomorskie).
Proszę nam napisać jakie bloczki fundamentowe 12, czy 14 są potrzebne na fundamenty oraz jaki jest przybliżony koszt tej części budowy?
Nasze prace będą się odbywały systemem gospodarczym, a więc każda podpowiedż czy wskazówka będzie dla nas bardzo cenna, tym bardziej,że budujemy pierwszy dom, a więc nie mamy w tej dziedzinie żadnego doświadczenia.
Bardzo proszę o przesłanie tych ASIEK, które są już postawione na email:chudyrodzina@vp.pl
Wszystkim, którzy mają już zakończone sprawy papierkowe szczerze zazdroszczę, a tym,którzy się budują tym bardziej.
Pozdrawiamy wszystkich bardzo CHUDIX
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
icon_cool.gif Witam Nowego Asiowicza

W dniu dzisiejszym mogę się już pochwalić prawomocnym pozwoleniem na budowę icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif . Teraz tylko trzeba znaliźć jakąś ekipę która sprawnie machnie fundamęty i .... do wiosny.

Kariba jak tam postępy... Mam nadzieję że ekipa już się ogarneła i że Aśka rośnie w oczach.
P.s czekam na fotki!!!
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

witam serdecznie:)
Zrobienie samych fundmentów poszło im bardzo szybko: wykop, obudowanie bloczkami i wylanie tzw chydziaka zajęlo im niecale 2 tygodnie.
Ścianki zewnętrzne i wewnętrzne też ok 2 tygodni.
Ułożenie stropu i ostęplowanie wraz ze schodami ok 3 tyg.
Ściany kolanowe na poddaszu i wieniec doslownie kilka dni.
Więżba dachowa ok. 1.5 tygodnia.
Moja brygada lubi jednak trochę poleniuchować. Robią sobie czasami przerwy między robotą np. 2 dni. musisz to wziąć pod uwagę. Czasami musieli poczekac dzień lub dwa na dowiezienie materialu. Teraz np. są już prawie na finiszu stanu surowego otwartego doslownie zostały im tylko scianki dzialowe na poddaszu, komin nad dachem i dosłownie jedna krokwia do zakończenia więżby dachowej a od tygodnia są na innej budowie gdzie ponoć strop się zawalił i muszą wspomóc kolegów:( Tak więc jak ludzie są pracowici i nie piją na budowie to może wszystko pojść jak burza i takiej brygady Ci życzę. zdjęcia umieszczę jak już dokończą dach. pozdrawiam serdecznie kariba


[Witam serdecznie KARIBA jestem nowym czlonkiem tego zacnego klubu z tego co tutaj przeczytalem moge wnioskowac ze jestes jedna z osob najbardziej zaprawionych w bojach,jesli chodzi o realizacje tego jakze pieknego projektu.Sam projeket bardzo mnie uzekl jest poprostu piekny tylko dreczy mnie maly niedosyt wizualny icon_eek.gif w zwiazku z tym kieruje do ciebie goraca prosbe o przeslanie mi tylu zdjec ile tylko jestes w stanie wyslac ,kazda ilosc mnie zadowoli (im wiecej tym lepiej icon_biggrin.gif )oto muj adres cinek286@wp.pl Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam PS;CZEKAM Z NIECIERPLIWOSCIA.BOBeft]
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

[Witam serdecznie KARIBA jestem nowym czlonkiem tego zacnego klubu z tego co tutaj przeczytalem moge wnioskowac ze jestes jedna z osob najbardziej zaprawionych w bojach,jesli chodzi o realizacje tego jakze pieknego projektu.Sam projeket bardzo mnie uzekl jest poprostu piekny tylko dreczy mnie maly niedosyt wizualny icon_eek.gif w zwiazku z tym kieruje do ciebie goraca prosbe o przeslanie mi tylu zdjec ile tylko jestes w stanie wyslac ,kazda ilosc mnie zadowoli (im wiecej tym lepiej icon_biggrin.gif )oto muj adres cinek286@wp.pl Z gory bardzo dziekuje i pozdrawiam PS;CZEKAM Z NIECIERPLIWOSCIA.BOBeft]




Witam wszytskich klanowiczów- asiowiczów!
Bardzo się cieszę, że takie forum istnieje. Jak znakomita większość z Was, jestem zauroczona tym projektem i choć przejrzałam kilkaset priojektów, to i tak zawsze do Asi wracałam. Właśnie jesteśmy świeżo upieczonymi włąścicielami projektu i myslimy nad zmianami. Niestety, ze względu na kotłownię, musieliśmy wybrać projekt z garażem- moim zdaniem jest to brzydsza wersja domu, ale Asia sama w sobie jest i tak ładna i funkcjonalna (przynajmniej na papierze). Cieszy mnie, że piszecie, że w realu wrażenia są te same.Ja najwięcej obiecuję sobie po tarasie. Proszę tych, którzy już wybudowali/ budują Asię, czy rzezcywiście jest duży i czy mozna w deszczowy dzień robić bezpiecznie grilla czy pić kawę (lub winko) icon_biggrin.gif . Na razie to tyle. Kariba, jestem wdzięczna za umieszczone na forum zmiany. Wszystkich, któzy moga to zrobić, proszę o fotki na mail: kabialik@wp.pl. Z góry dziekuję i czekam na kontakt
Link do komentarza
Cytat

Witam wszytskich klanowiczów- asiowiczów!
Bardzo się cieszę, że takie forum istnieje. Jak znakomita większość z Was, jestem zauroczona tym projektem i choć przejrzałam kilkaset priojektów, to i tak zawsze do Asi wracałam. Właśnie jesteśmy świeżo upieczonymi włąścicielami projektu i myslimy nad zmianami. Niestety, ze względu na kotłownię, musieliśmy wybrać projekt z garażem- moim zdaniem jest to brzydsza wersja domu, ale Asia sama w sobie jest i tak ładna i funkcjonalna (przynajmniej na papierze). Cieszy mnie, że piszecie, że w realu wrażenia są te same.Ja najwięcej obiecuję sobie po tarasie. Proszę tych, którzy już wybudowali/ budują Asię, czy rzezcywiście jest duży i czy mozna w deszczowy dzień robić bezpiecznie grilla czy pić kawę (lub winko) icon_biggrin.gif . Na razie to tyle. Kariba, jestem wdzięczna za umieszczone na forum zmiany. Wszystkich, któzy moga to zrobić, proszę o fotki na mail: kabialik@wp.pl. Z góry dziekuję i czekam na kontakt


Witam serdecznie wszystkich forumowiczów zarówno nowych jak i starych bywalców. Przepraszam bardzo za opóźnienia w odpisywaniu na zapytania ale doskwiera mi brak czasu.
Po krótce streszcze co tam u nas na budowie Zaskocze wszystkich optymistów ale idzie powoli. Głównie dlatego ze wykonawca ma dwie poważne wpadki na innych budowach i niestety musiał zabrać prcowników na inną budowę aby poprawili to co inni psełdo fachowcy popsuli. No cóż jak sie buduje 26 domów to wiadomo że coś pójdzie źle. Bogu dzieki że nie u nas icon_mrgreen.gif . Nareszcie dokończono więżbę dachową i naciągneli folię na dach aby za jakieś 2 tygodnie układać dachówkę.Zrobili elektrykę i ponoć od jutra wracają do Nas ale wiecie jak to bywa oby dojechali do środy icon_cry.gif
Mieliśmy dużo czasu aby przyjrzeć się naszej Asiuli i zanim pracownicy przeszli na inną budowę dokonaliśmy naszym zdaniem rewelacyjnej zmiany z witrołapem. Ma ta zmiana pewne wady ale już je rozwiązaliśmy. Po pierwsze zrezygnowaliśmy z pralini a na jej miejscu zrobiliśmy garderobę przy wejsciu do domu. Brak pralni zrękompensowaliśmy sobie zakupem pralko-suszarki i mamy nadzieję że nie bedziemy tego żałowwać. Pomniejszyliśmy również dolną łazienkę ale uważamy że korzyści są znacznie wiekszę. Poniżej zamieszczam aktualny plan rozmieszczenia pomieszczeń.
Zdjęcia domu powysyłam jutro ponieważ nie mam jeszcze zdjęć z ofoliowanym dachem. Cieszę się bardzo że nasze grono jest takie duże i obiecuję powysyłać zdjęcia pozdrawiam (niestety zdjęcia się nie mieszczą i będę musiała prosić Admina o ich umieszczenie) kariba

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Cytat

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów zarówno nowych jak i starych bywalców. Przepraszam bardzo za opóźnienia w odpisywaniu na zapytania ale doskwiera mi brak czasu.
Po krótce streszcze co tam u nas na budowie Zaskocze wszystkich optymistów ale idzie powoli. Głównie dlatego ze wykonawca ma dwie poważne wpadki na innych budowach i niestety musiał zabrać prcowników na inną budowę aby poprawili to co inni psełdo fachowcy popsuli. No cóż jak sie buduje 26 domów to wiadomo że coś pójdzie źle. Bogu dzieki że nie u nas icon_mrgreen.gif . Nareszcie dokończono więżbę dachową i naciągneli folię na dach aby za jakieś 2 tygodnie układać dachówkę.Zrobili elektrykę i ponoć od jutra wracają do Nas ale wiecie jak to bywa oby dojechali do środy icon_cry.gif
Mieliśmy dużo czasu aby przyjrzeć się naszej Asiuli i zanim pracownicy przeszli na inną budowę dokonaliśmy naszym zdaniem rewelacyjnej zmiany z witrołapem. Ma ta zmiana pewne wady ale już je rozwiązaliśmy. Po pierwsze zrezygnowaliśmy z pralini a na jej miejscu zrobiliśmy garderobę przy wejsciu do domu. Brak pralni zrękompensowaliśmy sobie zakupem pralko-suszarki i mamy nadzieję że nie bedziemy tego żałowwać. Pomniejszyliśmy również dolną łazienkę ale uważamy że korzyści są znacznie wiekszę. Poniżej zamieszczam aktualny plan rozmieszczenia pomieszczeń.
Zdjęcia domu powysyłam jutro ponieważ nie mam jeszcze zdjęć z ofoliowanym dachem. Cieszę się bardzo że nasze grono jest takie duże i obiecuję powysyłać zdjęcia pozdrawiam (niestety zdjęcia się nie mieszczą i będę musiała prosić Admina o ich umieszczenie) kariba


Witajcie!
Kariba, niestety, nie widzę nowego planu pomieszczeń. Mam pytanie, czy według nowego rozmieszczenia łazienka ma okno? I jeszcze jedno: jak planujecie kolorystykę Asi? JA się ciągle zastanawiam, bo ta na projekcie jest niezła, ale wydaje mi sie - mimo wszystko-nieco mdła. POzdrawiam icon_smile.gif
Kamila
Link do komentarza
Cytat

Witajcie!
Kariba, niestety, nie widzę nowego planu pomieszczeń. Mam pytanie, czy według nowego rozmieszczenia łazienka ma okno? I jeszcze jedno: jak planujecie kolorystykę Asi? JA się ciągle zastanawiam, bo ta na projekcie jest niezła, ale wydaje mi sie - mimo wszystko-nieco mdła. POzdrawiam icon_smile.gif
Kamila



Witam wszystkich Asiowiczów

Jak super nasze grono rośnie w siły. Jak pisałam wcześniej miałam problem z działka ale już wszystko w porządku musieliśmy z mężem dokupić kawałek działki od tego sąsiada i teraz mamy działkę w literę L czyli długi dojazd do domu będziemy mieli ale inaczej się nie dało. Kariba twój domek wygląda pięknie. Przejście z kuchni do salonu bomba.
Wpadłam również na genialny pomysł będziemy z mężem dobudowywać z jednej strony taki wyskok na kotłownie tak jak jest z drugiej strony czyli nasza Asiula będzie miała tak zwane uszy icon_cool.gif dzięki temu zwiększymy kotłownie o jakieś 3m to jest dużo. Jestem ciekawa jak to bedzie wyglądało icon_confused.gif:
Pozdrawiam jak wprowadzę wszystkie zmiany do projektu do go przęśle wszystkim pozdrawiam czy majcie się cieplutko.
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Asiowiczów

Jak super nasze grono rośnie w siły. Jak pisałam wcześniej miałam problem z działka ale już wszystko w porządku musieliśmy z mężem dokupić kawałek działki od tego sąsiada i teraz mamy działkę w literę L czyli długi dojazd do domu będziemy mieli ale inaczej się nie dało. Kariba twój domek wygląda pięknie. Przejście z kuchni do salonu bomba.
Wpadłam również na genialny pomysł będziemy z mężem dobudowywać z jednej strony taki wyskok na kotłownie tak jak jest z drugiej strony czyli nasza Asiula będzie miała tak zwane uszy icon_cool.gif dzięki temu zwiększymy kotłownie o jakieś 3m to jest dużo. Jestem ciekawa jak to bedzie wyglądało icon_confused.gif:
Pozdrawiam jak wprowadzę wszystkie zmiany do projektu do go przęśle wszystkim pozdrawiam czy majcie się cieplutko.


Witam serdecznie:)
Zapraszam wszystkich chętnych do obejrzenia zdjęć naszej Asiuli w galerii na naszym forum. icon_mrgreen.gif
Umieściłam sporo fotek z całego etapu budowy. icon_rolleyes.gif
Jak tylko zrobie zdjęcia z folią na dachu i elektryką to je również umieszcze. Postram się w miare postepów na budowie uzupelniać galerię. Co do kolorystyki to dachówka będzie w kolorze ceglanym a elewacja w odcieniach żółci i brązu. Ciekawa jestem jak podoba się Wam dach naczółkowy icon_confused.gif:
Pozdrawiam wszystkich serdecznie kariba

Galeria jest pod adresem https://forum.budujemydom.pl/index.php?...um&album=6&st=0
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam kamile i andrzeja jak tam projekt


Witam serdecznie asiowiczów icon_smile.gif
Coś ostatnio Nasz klan zapadł w sen zimowy icon_mrgreen.gif Mam nadzieję że niebawem pochwalicie sie swoimi Asiami.
U Nas prace posunęły się znacząco do przodu. Czekam jak dekarze dokończą dach to umieszczę kilka fotek w galerii. Powinni teoretycznie zakończyc prace już wczoraj ale ja już nie wierzę w takie zapewnienia. Moja wiara w prawdomówność budowniczych spadła drastycznie.Mamy już zrobioną hydraulikę, elektrykę, docieplenie budynku bez koloru, zamontowano nam wreszcie upragnione okna, zrobilismy instalację allarmową tzn. narazie same okablowanie. Panowie z Ukrainy poprawiają po rodzimych fachowcach którym pracować się niestety nie chce icon_eek.gif Do wczoraj mieliśmy nadzieję, że po kilku tygodniach przestoju z powodu nieodpowiedzialnej brygady która poprostu sobie zwiała na inną budowę icon_evil.gif szczęście sie do nas wreszcie umiechnęło. Nic błędnego gdyż teraz naszemu wykonawycy uciekli tynkarze którzy mieli robić u nas tynki tak więc nie wiem czy uda nam się w tym roku zakończy budowę icon_evil.gif przykro to mówić ale w Polsce pozostali chyba sami niedouczeni budowlańcy.Szkoda że akurat teraz kiedy buduję swoją upragnioną Asię.
Mam nadzieję, żę na Waszych budowach macie więcej spokoju icon_mrgreen.gif Odezwijcie się kochani tknijmy życie w naszą klanową wspólnotę budujących Asiulki icon_mrgreen.gif Pozdrawiam kariba
Link do komentarza
Witam wszystkich Asiowiczów! icon_biggrin.gif
Jak się miewacie ze swoimi planami i realizacjami?
U nas projekt jest w adaptacji. W związku z tym mam pytanie do Kariby: czy wiecie, ile kosztuja drzwi chowane w ścianę? Bo mnie ten Wasz pomysł bardzo się spodobał. Kariba, należą się Wam wielkie gratulacje z powodu dotarcia do końcowego przecież etapu. Wasze nienajlepsze doświadczenia z fachowcami to już końcówka- pocieszcie się. NIe pamiętam, gdzie mieszkacie, ale słyszałam, że w ostrołeckim i w łomżyńskim jest wielu dobrych fachowców, którzy chętnie i odpowiedzialnie podejmą się takich prac. Wszystkich, którzy asię wybudowali, pytam, czy za 150-200 tys. uda mi się wybudować ją w stanie surowym zamkniętym? Pytam po to, żeby wiedzieć, jaki wziąć kredyt icon_neutral.gif Oczywiście, wciąż zastanawiam się nad kolorystyką- takie babskie wahania icon_wink.gif CZy ktoś może buduje asię w okolicach Olsztyna? Chętnie zobaczyłabym nasz wymarzony domek w realu. Mam nadzieję, że po zakończeniu budów też będziemy się wymieniać doświadczeniami, bo np. przy urządzaniu ogrodu będę potrzebowała wieeelkiej pomocy icon_mrgreen.gif Najbardziej jednak mnie inetresuje koszt utrzymania takiego domku, ale to jeszcze przed nami wszystkimi.
Pozdrawiam wszytskich serdecznie, życząc, by wszystkie prace szły gładko. icon_smile.gif
Kamila (i Andrzej oczywiście) icon_biggrin.gif
P.S. A najbardziej marzę o tarasie icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam wszystkich Asiowiczów! icon_biggrin.gif
Jak się miewacie ze swoimi planami i realizacjami?
U nas projekt jest w adaptacji. W związku z tym mam pytanie do Kariby: czy wiecie, ile kosztuja drzwi chowane w ścianę? Bo mnie ten Wasz pomysł bardzo się spodobał. Kariba, należą się Wam wielkie gratulacje z powodu dotarcia do końcowego przecież etapu. Wasze nienajlepsze doświadczenia z fachowcami to już końcówka- pocieszcie się. NIe pamiętam, gdzie mieszkacie, ale słyszałam, że w ostrołeckim i w łomżyńskim jest wielu dobrych fachowców, którzy chętnie i odpowiedzialnie podejmą się takich prac. Wszystkich, którzy asię wybudowali, pytam, czy za 150-200 tys. uda mi się wybudować ją w stanie surowym zamkniętym? Pytam po to, żeby wiedzieć, jaki wziąć kredyt icon_neutral.gif Oczywiście, wciąż zastanawiam się nad kolorystyką- takie babskie wahania icon_wink.gif CZy ktoś może buduje asię w okolicach Olsztyna? Chętnie zobaczyłabym nasz wymarzony domek w realu. Mam nadzieję, że po zakończeniu budów też będziemy się wymieniać doświadczeniami, bo np. przy urządzaniu ogrodu będę potrzebowała wieeelkiej pomocy icon_mrgreen.gif Najbardziej jednak mnie inetresuje koszt utrzymania takiego domku, ale to jeszcze przed nami wszystkimi.
Pozdrawiam wszytskich serdecznie, życząc, by wszystkie prace szły gładko. icon_smile.gif
Kamila (i Andrzej oczywiście) icon_biggrin.gif
P.S. A najbardziej marzę o tarasie icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif


Kochani icon_mrgreen.gif w galerii zdjęć na Naszym forum umiesciłam zdjęcia Asi z oknami, pieknym dachem, panami tynkarzami i Asią od frontu. Zachecam do ogladania i prosze o opinię jak podoba wam sie dach naczolkowy i kolorek dachówki pozdrawiam kariba

Link do galerii https://forum.budujemydom.pl/index.php?auto...bum&album=6
Link do komentarza
Witam
Kariba super wygląda Asia z dachem naczółkowym taki fikuśny malutki domek. Mam pytanie od jakiej strony świata mają państwo salon i czy przez to zadaszenie nie jest za ciemno w salonie. Ja mam mieć salon od strony wschodniej ;-( czyli tylko rano słońce. Czy ta garderoba nie jest za mała ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Witam
Kariba super wygląda Asia z dachem naczółkowym taki fikuśny malutki domek. Mam pytanie od jakiej strony świata mają państwo salon i czy przez to zadaszenie nie jest za ciemno w salonie. Ja mam mieć salon od strony wschodniej ;-( czyli tylko rano słońce. Czy ta garderoba nie jest za mała ? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi icon_wink.gif


WITAM SERDECZNIE icon_mrgreen.gif
Salon mamy od strony południowej czyli słoneczko cały dzień, kuchnia i wejscie do domu od strony północnej więc jak dla Nas idealne ustawienie. Garderoba przy wiatrołapie jest idealna na to aby się swobodnie rozebrać. Jest pięknie doświetlony dzięki temu wiatrołap. Uznalismy, kiedy murarze postawili ścianki działowe i wybudowali nam wiatrołap że jest zdecydowanie za mały. Uwieżcie mi, że kiedy zrobiliśmy przeróbkę ten przdpokoik stał sie bardzo ciekawy i wygodny. Optycznie wszystko zyskało nie drażni mała przestrzeń do rozebrania sie. Nie planujemy tam drzwi tylko jakieś ładne szafy i lustra.
Cieszy mnie opinia pauli o dachu naczółkowym. Bardzo dziękuję icon_mrgreen.gif naprawde domek jest filigranowy i każdy kto wejdzie do domu zachwyca sie jego przestronnością. Bo te 140 metrow wykorzystane jest bardzo praktycznie. Najpiękniej wyglada elewacja od strony wschodniej z której my mamy wjazd. Wcale nie wyglada tak skromniutko widać jego wielkość. Jak tylko usuną kontener to zrobię fotke i umieszczę w galerii. Prawdopodobnie wytynkowane mam już poddasze bo wczoraj już zacierali na gładko więc dziś teoretycznie powinni tynkować dół. Nie znam sie zbytnio na tynkowaniu ale wydaje mi sie wszystko super. W sobote pojedziemy posprawdzać. Mam już zrobione szambo icon_biggrin.gif paradoksalnie zakupilismy je od producenta w Radomiu bo było zdecydowanie tańsze niż takie samo szambo u mnie w Warszawie ok 1 km od naszego domu. Bardziej nam sie opłacało zapłacic za transport z Radomia niz zakupić szambo od rodzimego producenta.
Kochani podzielę się przy okazji swoim spostrzeżeniem na temat prac wykończeniowych tzw. developerskich. Jest to wbrew pozorom łatwiejszy etap budowy. Lepiej wszystko ogarnąć. Uważajcie jednak na panów elektryków bo u nas nie zrobili zgodnie z projektem i próbowali wcisnąć nam kable o mniejszym przekroju 1.5 mm2 zamiast 2.5 mm2 W ostatniej chwili sie zorientowaliśmy i poprawiali icon_twisted.gif Gdy bedziecie występować o przydział mocy i licznik ustalcie z elektrykiem na czas budowy silniejszy przydział mocy bo nie dadzą rady na stanardowym przydziale i bezpieczniku odpalić agregat do tynków. Zmiana przydziału mocy kosztuje 900 zł. To sa moje wskazówki, które warto rozważyć.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie kariba
Link do komentarza
Cytat

WITAM SERDECZNIE icon_mrgreen.gif
Salon mamy od strony południowej czyli słoneczko cały dzień, kuchnia i wejscie do domu od strony północnej więc jak dla Nas idealne ustawienie. Garderoba przy wiatrołapie jest idealna na to aby się swobodnie rozebrać. Jest pięknie doświetlony dzięki temu wiatrołap. Uznalismy, kiedy murarze postawili ścianki działowe i wybudowali nam wiatrołap że jest zdecydowanie za mały. Uwieżcie mi, że kiedy zrobiliśmy przeróbkę ten przdpokoik stał sie bardzo ciekawy i wygodny. Optycznie wszystko zyskało nie drażni mała przestrzeń do rozebrania sie. Nie planujemy tam drzwi tylko jakieś ładne szafy i lustra.
Cieszy mnie opinia pauli o dachu naczółkowym. Bardzo dziękuję icon_mrgreen.gif naprawde domek jest filigranowy i każdy kto wejdzie do domu zachwyca sie jego przestronnością. Bo te 140 metrow wykorzystane jest bardzo praktycznie. Najpiękniej wyglada elewacja od strony wschodniej z której my mamy wjazd. Wcale nie wyglada tak skromniutko widać jego wielkość. Jak tylko usuną kontener to zrobię fotke i umieszczę w galerii. Prawdopodobnie wytynkowane mam już poddasze bo wczoraj już zacierali na gładko więc dziś teoretycznie powinni tynkować dół. Nie znam sie zbytnio na tynkowaniu ale wydaje mi sie wszystko super. W sobote pojedziemy posprawdzać. Mam już zrobione szambo icon_biggrin.gif paradoksalnie zakupilismy je od producenta w Radomiu bo było zdecydowanie tańsze niż takie samo szambo u mnie w Warszawie ok 1 km od naszego domu. Bardziej nam sie opłacało zapłacic za transport z Radomia niz zakupić szambo od rodzimego producenta.
Kochani podzielę się przy okazji swoim spostrzeżeniem na temat prac wykończeniowych tzw. developerskich. Jest to wbrew pozorom łatwiejszy etap budowy. Lepiej wszystko ogarnąć. Uważajcie jednak na panów elektryków bo u nas nie zrobili zgodnie z projektem i próbowali wcisnąć nam kable o mniejszym przekroju 1.5 mm2 zamiast 2.5 mm2 W ostatniej chwili sie zorientowaliśmy i poprawiali icon_twisted.gif Gdy bedziecie występować o przydział mocy i licznik ustalcie z elektrykiem na czas budowy silniejszy przydział mocy bo nie dadzą rady na stanardowym przydziale i bezpieczniku odpalić agregat do tynków. Zmiana przydziału mocy kosztuje 900 zł. To sa moje wskazówki, które warto rozważyć.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie kariba


Hej to znowu ja kariba icon_biggrin.gif
Czemu nikt się nie chwali swoimi postępami z budowy icon_smile.gif
Opowiadajcie co u Was słychać jak projekty, jak działeczki się czują itp. ciekawostki budowlane.
Ja mogę dodać że mam zrobine tynki gipsowe icon_biggrin.gif
Bardzo chetnie dowiedziałabym się jakie Wy drodzy Asiowicze macie pomysły na przeróbki w naszej Asi. Tchnijmy życie w naszym klanie bo strasznie u Nas nudno niestety a przeciesz jestśmy prawie jak rodzinka icon_wink.gif
Link do komentarza
Witam Serdecznie

W pierwszej kolejności chciałem pogratulować Karibie postępu... i przeprosić że tak długo nie byłem obecny na Naszym Klanie. Ale cóż poradzić zima coraz bliżej i musiałem się starać aby zdążyć coś zrobić.
I tak od środy mogę się pochwalić wylanymi fundamentami.
Moja ekipa wraz z kierownikiem budowy postanowiła trochę zmodyfikować ich wykonanie w celu obniżenia kosztów.
Tak więc głębokość fundamentu została zmniejszona z 1.15m do 0.85m, nie ma standardowej ławy0.25m i stopy 0.50m, w zamian wykopali szerokość 0.7m i głębokość 0.85m i zalali do poziomu gruntu (35m3 b-15). Potem (ale już na wiosnę) ułożą tylko dwie warstwy bloczka i podstawa domu gotowa.

Co do zmian to zastanawiam się czy tynkować pokoje w środku. Myślę że lepszym sposobem będzie wyłożenie ścian płytą kartonowo-gipsową. Podobno jest cieplejsza no i najważniejsze, że będę wstanie sam ją ułożyć i naciągnąć co pozwoli zaoszczędzić mi trochę grosza.

Chciałbym poradzić osobą które będą kiedyś zamawiać beton towarowy, aby nie szukali wśród mało znanych firm.
3km od mojej działki znajduje się betoniarnia (nazwy nie podam), beton 240netto/m3 obsługa chamska, nie miła, termin realizacji ok 5 dni, koszmar i zero profesjonalizmu. Proponuję rozejrzeć się za renomowanymi firmami.
Ja skorzystałem z usłóg Mszczonowskiego oddziału firmy BUDOKRUSZ, Obsługa milutka, wszystko przez telefon, samochody czyste, cena wyjściowa 235netto/m3 +upust w sumie 220netto/m3, więc sporo taniej niż w cholera wie czym.
Grube kruszywo, mocna mieszanka... Wszystko tak jak być powinno. Nawet kierowcy nie marudzili na polecenie podjedź tu a teraz tu.... Naprawdę serdecznie polecam!!!! Pełen profesjonalizm!!!
Link do komentarza
Cytat

Witam Serdecznie

W pierwszej kolejności chciałem pogratulować Karibie postępu... i przeprosić że tak długo nie byłem obecny na Naszym Klanie. Ale cóż poradzić zima coraz bliżej i musiałem się starać aby zdążyć coś zrobić.
I tak od środy mogę się pochwalić wylanymi fundamentami.
Moja ekipa wraz z kierownikiem budowy postanowiła trochę zmodyfikować ich wykonanie w celu obniżenia kosztów.
Tak więc głębokość fundamentu została zmniejszona z 1.15m do 0.85m, nie ma standardowej ławy0.25m i stopy 0.50m, w zamian wykopali szerokość 0.7m i głębokość 0.85m i zalali do poziomu gruntu (35m3 b-15). Potem (ale już na wiosnę) ułożą tylko dwie warstwy bloczka i podstawa domu gotowa.

Co do zmian to zastanawiam się czy tynkować pokoje w środku. Myślę że lepszym sposobem będzie wyłożenie ścian płytą kartonowo-gipsową. Podobno jest cieplejsza no i najważniejsze, że będę wstanie sam ją ułożyć i naciągnąć co pozwoli zaoszczędzić mi trochę grosza.

Chciałbym poradzić osobą które będą kiedyś zamawiać beton towarowy, aby nie szukali wśród mało znanych firm.
3km od mojej działki znajduje się betoniarnia (nazwy nie podam), beton 240netto/m3 obsługa chamska, nie miła, termin realizacji ok 5 dni, koszmar i zero profesjonalizmu. Proponuję rozejrzeć się za renomowanymi firmami.
Ja skorzystałem z usłóg Mszczonowskiego oddziału firmy BUDOKRUSZ, Obsługa milutka, wszystko przez telefon, samochody czyste, cena wyjściowa 235netto/m3 +upust w sumie 220netto/m3, więc sporo taniej niż w cholera wie czym.
Grube kruszywo, mocna mieszanka... Wszystko tak jak być powinno. Nawet kierowcy nie marudzili na polecenie podjedź tu a teraz tu.... Naprawdę serdecznie polecam!!!! Pełen profesjonalizm!!!


Witam serdecznie:)
Gratuluję rozpoczęcia budowy!!!!! Każdy pomysł obniżający koszty budowy jest dobry a twój jest bardzo podobny do pomysłu jaki mial mój mąż. Tez planował, że sam sobie karton gipsem obłoży ściany ale niestety nie wyszło:( Zbyt mało czasu. Gratuluję raz jeszcze i sedecznie pozdrawiam kariba
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Witam serdecznie:)
Gratuluję rozpoczęcia budowy!!!!! Każdy pomysł obniżający koszty budowy jest dobry a twój jest bardzo podobny do pomysłu jaki mial mój mąż. Tez planował, że sam sobie karton gipsem obłoży ściany ale niestety nie wyszło:( Zbyt mało czasu. Gratuluję raz jeszcze i sedecznie pozdrawiam kariba



Cześć wszystkim....Was też zasypało?Bo mnie troszkę....Najważniejsze że udało się wykonać roboty ziemne związane z betonowaniem...Niestety nie udało się nam docieplić budynku,poza tym powoli do przodu...A co u Was kochani ASIOWICZE ...POZDRAWIAM ..Majki...
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam!
Mam nadzieję, że jeszcze mnie pamiętacie.
Dawno się nie odzywałam, bo nie miałam oczym pisać. Kariba ty jesteś u kresu "stanu surowego", ja wciąż nie moge się wygrzebać ze spraw papierkowych. Mianowić chyba pobiliśmy rekord wykonywania adaptacji. Trafiliśmy na takiego architekta, który naszą dokumentację wykonuje od czerwca. Zwodzi nas z miesiąca na miesic, a prace sie nie posuwają.
Chcieliśmy tylko doprojektować garaż i przenieść kotłownię na jego tyły. Przez ten czas napewno wykonanoby nam indywidualny projekt domu. Daliśmy Panu czas do końca listopada, ale czasu oczywiście nie dotrzymał. Chcieliśmy zabrac dokumenty, ale prace w końcu sie posunęły , ale Pan nie gwarantuje , że zdązy na koniec roku. NIEZŁY POCZĄTEK! w takiej sytuacji nawet nie możemy ustalić z naszym wykonawcą rozpoczęcia budowy, bo jeszcze czeka nas zdobycie pozwolenia na budowę. Dobrze, że mamy gdzie mieszkać i aż tak bardzo nas czas nie goni, co nie oznacza,że sytuacja nas nie drażni.
z innej beczki!!! Kariba mam pytanie. Oglądajc Twoje zdjęcia zauważyłam, że macie podniesioną ścianę kolankową. O jaką wysokość?

Pozdrawiam HAKSE icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Witamy wszystkich zwolenników projektu Asia 140,7m2.

Właśnie zdecydowaliśmy się na ww projekt. Jednak ze względów praktycznych, zwłaszcza na piętrze chcialibyśmy przeprowadzić kilka modyfikacji. Czy ktoś z Państwa decydował się na podobne zmiany, mam na myśli usunięcie filarów nośnych konstrukcji dachu, podniesienie ścianki kolankowej o 30 cm itp. Jeśli tak proszę o informację z kim najlepiej się kontaktować tzn. z jakim biurem. Jeśli to możliwe proszę o info na annglow@interia.pl

Jesteśmy z okolic Pruszkowa, jeśli była by możliwość zobaczyć zrealizowany projekt gdzieś w pobliżu bylibyśmy bardzo wdzięczni.

Pozdrawiamy wszystkich członków kalnu. Paweł i Ania.
Link do komentarza
Cytat

Witamy wszystkich zwolenników projektu Asia 140,7m2.

Właśnie zdecydowaliśmy się na ww projekt. Jednak ze względów praktycznych, zwłaszcza na piętrze chcialibyśmy przeprowadzić kilka modyfikacji. Czy ktoś z Państwa decydował się na podobne zmiany, mam na myśli usunięcie filarów nośnych konstrukcji dachu, podniesienie ścianki kolankowej o 30 cm itp. Jeśli tak proszę o informację z kim najlepiej się kontaktować tzn. z jakim biurem. Jeśli to możliwe proszę o info na annglow@interia.pl

Jesteśmy z okolic Pruszkowa, jeśli była by możliwość zobaczyć zrealizowany projekt gdzieś w pobliżu bylibyśmy bardzo wdzięczni.

Pozdrawiamy wszystkich członków kalnu. Paweł i Ania.



Witam ....Jasne,jeśli macie ochotę zobaczyć nasz budyneczek to serdecznie zapraszam... Mieszkamy w Mszczonowie pomiędzy Żyrardowem a Grójcem...Pozdrawiam Majki....
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...