Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość arturo72
Cytat

Arturo tak na marginesie to ja ogrzewam dom prądem od 12 lat i bardzo to sobie chwalę i nie zamieniłbym na nic innego teraz zmieniłem sprzedawcę na DUON i to jest super płace najtaniej od 12 lat pomimo tylu podwyżek cen prądu.Ale też czytuje twoje wpisy na tym Forum i także na FM i dobija mnie to negowanie przez Ciebie wszelkich innych źródeł ciepła oprócz pc.


Zatem czytasz jak inni bez zrozumienia lub dałeś się wciągnąć jak wyborcy PiS w brednie przez niektórych wygłaszane ;)
Dlatego powtórzę,neguje jedynie paliwa stałe w nowym domu a przede wszystkim ekogroszek bo to są systemy,raz,że bardzo drogie dla inwestorów,dwa,zatruwające mnie jak i otoczenie.
Ogrzewanie prądem jest najtańsze z możliwych,sam chciałem grzać prądem ale własnie dlatego chodzi mi o bardzo głupi wpis jakby nie było "doradcy FBD" :
Cytat

W moim rozumieniu tematu ogrzewania:
1. ludzie wybierają węgiel i drewno bo nie mają tańszej alternatywy


Bo powyższe twierdzenie jest totalną bzdurą jesli chodzi o nowe domy czyli po boomie budowlanym po 2007r.

Żeby nie było,gaz ziemny,jeśli ktoś jest świadomy co wybiera jeszcze przed budową jest również tańszy niż ekogroszek.
Herezja ? Nie,jedynie matematyka icon_biggrin.gif (ale słowo klucz-przed budową)
Aczkolwiek gaz ziemny w moim przypadku i tak był droższy niż ogrzewanie PRĄDEM,mimo,że mam go przy działce ! icon_biggrin.gif
A najdroższy był właśnie ekogroszek bo pompa ciepła była na poziomie gazu ziemnego ale tańsza eksploatacyjnie.

I słowo klucz powtórze-przed budową a nie po budowie jak ma się już rękę w nocniku i można na nią się jedynie wy... ;) Dlatego taki potem i cały dom icon_smile.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A konkretnie czym ogrzewasz, jakie masz zapotrzebowanie W/m2 i ile Cię to kosztuje?
Możesz podać koszt 1KWh - jak masz policzone?
Pytam z ciekawości



ja natknąłem się na takie liczby

1kWh z węgla (piec z podajnikiem)-0,15-0,20zł - zależy od sprawności i poprawnie dobranego kotła
1kWh z miału (piec z podajnikiem)- 0,08-?? zł
1kWh z gazu ziemnego-0,22-0,25zł
1kWh z prądu- 0,28 - 0,33zł dla taryfy G12/G12w
1kWh z pompy ciepła g-w i p-w-0,07-0,12zł dla taryfy G12/G12w

Cytat

Ten średnioroczny COP=4 to zapewne podał jakiś sprzedawca PCi.
Nie ma bata we wsi, aby gruntówka przekroczyła 3 (COP średnioroczny) - zwłaszcza jak ogrzewa CWU przez cały rok.



oj chyba się mylisz
jak ta gruntówka ma przewymiarowane DZ to spokojnie może przekroczyć SCOP=3 a nawet dużo więcej na wysokich temperaturach DZ
a przy ostatnich zimach, nawet PC p-w dadzą radę

Link do komentarza
Cytat

oj chyba się mylisz
jak ta gruntówka ma przewymiarowane DZ to spokojnie może przekroczyć SCOP=3 a nawet dużo więcej na wysokich temperaturach DZ



A co ma piernik do wiatraka ? icon_mrgreen.gif

Na COP PCi najbardziej wpływa temperatura GZ, a w zasadzie delta t, która przy, w zasadzie, stałej DZ, w przypadku CWU jest zawsze wysoka.
Link do komentarza
Cytat

A co ma piernik do wiatraka ? icon_mrgreen.gif

Na COP PCi najbardziej wpływa temperatura GZ, a w zasadzie delta t, która przy, w zasadzie, stałej DZ, w przypadku CWU jest zawsze wysoka.



bardzo kategorycznie stwierdzasz pewne rzeczy, a nawet nie wiesz:
- jakie jest DZ
- jakie są temperatury DZ (od - do)
- do jakiej temperatury jest grzana CWU
- do jakiej temperatury jest grzane GZ przy CO
- nie wiesz jakie proporcje pracy PC na cele CO i CWU (w skali roku)

a mimo to piszesz
Cytat

Nie ma bata we wsi, aby gruntówka przekroczyła 3 (COP średnioroczny) - zwłaszcza jak ogrzewa CWU przez cały rok.


więc powtórzę - mylisz się
to co piszesz może być prawdą, ale wcale nie musi - żeby coś takiego napisać, to trzeba mieć więcej danych Edytowano przez aaaa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Nooooooooooooo. icon_cool.gif icon_lol.gif

Tak z ciekawości - wiesz dlaczego do grzania (tylko) CWU nie ma pomp gruntowych ?


Bo się nie kalkuluje ze względu na DZ a nie na COP.
Opowiadasz jakieś herezję z COP do cwu,wiesz jaka jest delta T dla powietrznej przy cwu przy -15st.C a jaki COP wychodzi ?
A co dopiero gruntowej.
Oj bajbaga...

Cytat

Od 1.05.2014 do 30.04.2015 - co + cwu - 4781 kWh - 1481zł. Energia wyprodukowana 19215 kWh. Dom 300m2, zużycie wody 251m3.
Pompa powietrzna, taryfa G12 4376 kWh II taryfa, 405 kWh w I taryfie. Temp 22,5st -23st. Tylko w łazience więcej ze względu na dzieciaki.


Powietrzna pompa,średnioroczny COP z cwu 19215kWh energii wyprodukowanej/4781kWh energii pobranej czyli COP=19215kWh/4791kWh=4,01

Cytat

Tak na marginesie myślałem też o PC u siebie ale pomijając już niemałe koszty inwestycyjne i zrujnowanie domu to musiałaby ta pompa mieć efektywny COP co najmniej na poziomie 3 żeby róznica w rachunkach była odczuwalna inaczej to sie po prostu nie opłaca icon_cry.gif


Dzisiaj się czasy zmieniły,facet powyżej którego cytowałem wyżej ma powietrznego panasa wartego ok.20 klocków czyli w podobnej cenie co cały system grzewczy na ekogroszek i naprawdę nie rozumiem ludzi co w dalszym ciągu pakują drogi syfiasty wegiel do domów.
Facet ogrzewa 300m2 i z cwu placi 1500zł czyli 1,5t dobrego ekogroszka.

Dla mnie dzisiaj najbardziej sensowne systemy grzewcze to jedynie właśnie prąd jako najtańszy inwestycyjnie lub pompa powietrzna. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Trochę uproszczonej edukacji:


Cytat

Wartości COP dla pomp ciepła podawane są dla konkretnych parametrów dolnego źródła i wody grzejnej. Realne wartości COP dla pomp ciepła w stosunku do idealnego obiegu Carnot są na poziomie między 0,35 a 0,55 (współczynnik doskonałości w stosunku do teoretycznego obiegu Carnot).
Dla przykładu dla różnych producentów pomp ciepła typu solanka/woda dla parametrów
B0W35 rozrzut COP wynosi od ok. 4,0 do 5,0 (czerwona strzałka).
Teoretyczną, najwyższą wartością dla założonych parametrów jest COP równe ok. 9 (dla współczynnika doskonałości obiegu Carnot równego 1,0). Jest to wartość w praktyce nieosiągalna. Dla przykładu dla pomp ciepła typu solanka/woda dla parametrów A2W35, COP wynosi od ok. 3,0 do 4,0 (brązowa strzałka).
Od wielu lat widać duży wzrost współczynnika doskonałości procesu, ale stopniowo producenci pomp ciepła dochodzą do granic maksymalnych wartości COP. Największy potencjał wzrostu COP jest obecnie w pompach ciepła typu powietrze/woda.



A to:


trochę inaczej obrazuje zaleznosci - od temperatury 0 dotyczy także pomp gruntowych.
Link do komentarza
Trzeba też nadmienić, co zresztą widać jak na dłoni, że duży wpływ na COP ma temperatura, jaką grzejemy podłogówkę.
Innymi słowy jeśli zamiast pchać 35stC będziemy pchać 28st to COP całkiem sporo wzrośnie.
Trzeba mieć jednak porządnie "zaizolowaną" chałupę.
COP4 jest do osiągnięcia jak najbardziej.
Link do komentarza
Cytat

Podejrzewam że jakieś 2:1 - ale nie wiem.



w nowym energooszczędnym domu proporcje te są około 50% - 50%
dlatego do nowego domu coraz mniej opłaca się gruntówkę montować, bo zazwyczaj wychodzi drożej inwestycyjnie, a ewentualne oszczędności w porównaniu do p-w są niewielkie.

W starszych domach te proporcje wyglądają różnie - np u mnie to jest około 75%Co i 25% CWU
Link do komentarza
Cytat

Ciekawe rzeczy pokazujecie, ale...
W przypadku pomp powietrze-woda niezmiennie moje obawy budzi znikomy COP przy -10*C za oknem.


Za oknem tak - ale czy pompa też za oknem?

Cytat

w nowym energooszczędnym domu proporcje te są około 50% - 50%



Tj. Jakie zapotrzebowanie?
< 40KWh/m2 /rok? (dopisałem - chyba trochę przesadziłęm z tym 40KWh... icon_biggrin.gif )

Pewnie zależy też do jakiej temperatury grzeje się CWU i jakie jest zużycie CWU (wanna, prysznic itp) Edytowano przez MrTomo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

W kotłowni?
U mnie około +6scC przy -10stC na zewn.


Racja. Czyli tak można. A jeszcze dwa lata temu coś takiego wymyślałem - klik do wpisu w dzienniku - co Bajbaga wsparł konkretną, mym zdaniem, refleksją - cd o pci p-w w dzienniku - dotyczącą ilości zasysanego powietrza. Jani_63 też na ten temat wypowiedział się, ale nie potrafię odszukać. Edytowano przez PeZet (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Ciekawe rzeczy pokazujecie, ale...
W przypadku pomp powietrze-woda niezmiennie moje obawy budzi znikomy COP przy -10*C za oknem.


Jak widzisz,COP przy -15st.C dla tej pompy czyli 9kW Panasa to 2,54 dla temperatury zasilania 35st.C,identyczną pompą grzeje facio,asaselllo,którego cytat zapodałem i jemu srednioroczny COP z cwu z ciepłomierza wyszedł 4,01.
COP to wg mnie nie jest tak isotną rzeczą,jak będzie powyżej 2 to dla mnie byłoby ok bo to i tak znaczyłoby 1kWh w cenie 0,15zl czyli dalej mniej niż ekogroszek.
Tej zimy jak i w 3 ostatnie -10st.C i niżej to było raptem kilka dni

DSC01446.jpg

Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

COP to wg mnie nie jest tak isotną rzeczą,jak będzie powyżej 2 to dla mnie byłoby ok bo to i tak znaczyłoby 1kWh w cenie 0,15zl czyli dalej mniej niż ekogroszek.



To już trochę idziesz po bandzie icon_biggrin.gif

Jedna rzecz jaka mi się nie podoba w pompach ciepła z powietrza z mojego punktu widzenia to maksymalna temperatura, jaką można osiągnąć.

Co do ilości powietrza jaką pompa musi przerobić to nie wiem.
Może można by to wspomóc jakimś GWC?
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

To już trochę idziesz po bandzie icon_biggrin.gif

Jedna rzecz jaka mi się nie podoba w pompach ciepła z powietrza z mojego punktu widzenia to maksymalna temperatura, jaką można osiągnąć.


Max.57st.C i po co więcej jak w podłogę idzie 30-35st.C a zasobnik grzeje do 46st.C ?
A COP nawet 2 by mnie calkowicie satysfakcjonował bo to 2x mniej niż prądem a tyle samo co ekogroszkiem i też znacznie mniej niż gazem.Powtarzam,przy COP2 1kWh wychodzi 0,15zł a okazuje się,że jest grubo pow.3,5.
Ja kupujac zakladałęm COP2,5

Cytat

Co do ilości powietrza jaką pompa musi przerobić to nie wiem.
Może można by to wspomóc jakimś GWC?


Nie można by było a nawet nie jest to potrzebne,jeszcze raz zerknij jaki caloroczny COP wyszedł asasello,po co się bawić i kombinować w Bóg wie co ? Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Właśnie informacji o tych ilościach nie mogę znaleźć, a było gdzieś w dzienniku... Są to hurtowe ilości powietrza.
GWC, zapewne tak.


Na pewno są to przepływy rzędu kilku tys.m3/h.
Nie ma najmniejszego sensu podpinac GWC do tego,w imię czego ?
Link do komentarza
Dla lepszego zrozumienia, proponuję lekturę danych z: http://www.lg.wienkra.pl/dokumenty/LG_Kata...hermaV_2009.pdf strona 20 i 21.

Są tam wyjątkowo dokładnie pokazane zależności między temperaturą zasilania, mocą i COP - w zależności od temperatury DZ i GZ dla współczesnej PCi.

Dane dotyczą powietrznej pompy ciepła, ale przyjmując temperaturę DZ gruntowego (w uproszczeniu bo realne wartości będą mniejsze), też można "wyczaić" o co "biega".

Ps. PCi 9kW różni się od PCi 12kW, tylko jednostką zewnętrzną - jest większa.

Ps.2. Ta PCi potrzebuje max 3.500m3/h powietrza.
Link do komentarza
Cytat

Bo powyższe twierdzenie jest totalną bzdurą jesli chodzi o nowe domy czyli po boomie budowlanym po 2007r.



Czyli wszyscy tu pleciemy bzdury, oprócz jednej osoby. icon_biggrin.gif

Fakt - brak świadomości, brak pieniedzy na przyłącze gazowe, brak patrzenia w przyszłość, brak przewidywania cen gazu (i ogólnie paliw) za 5 lat i brak wsparcia ze strony Samorządów.
Wsparcie niby jest ale to wszystko jest trochę po omacku robione i ludzie wybierają sprawdzone rozwwiązania.

I dlatego powtórzę jeszcze raz - skoro w okolicy wszyscy pala węglem i jest im ciepło, to zapytają sąsiada - jaki pan ma "piec" sąsiedzie na węgiel bo się buduję a nie - czym tu palić zamiast węgla, bo w Krakowie nie mają juz czym oddychać.

Poza tym dopłaty na EKO są na pellety i obawiam się, że niebawem węgiel będzie passe.

Czysty jest tylko prąd. Ale na tym etapie świadomości i cen prądu - stosowany jako alternatywa i ostatecznie.
Link do komentarza
Cytat

Ciekawe, czy tego samego zdania są sąsiedzi elektrowni gdzieś w Koninie, czy Kozienicach, czy Rybniku...


Przeważnie mają zatrudnienie w energetyce i super pensje więć gdybyś ich uszczęśliwił i wywalił na bruk to nie wiem czy skakali by do góry
Link do komentarza
Cytat

Ciekawe, czy tego samego zdania są sąsiedzi elektrowni gdzieś w Koninie, czy Kozienicach, czy Rybniku...



O to muszę rozwinąć myśl - czysty jest tylko prąd w punkcie odbioru icon_smile.gif

Równie dobrze można się zastanawiać, czy elektrownia wodna to źródło czystej energii skoro wcześniej spiętrzono wodę i po stronie spiętrzenia trzeba było "delikatnie zrewitalizować" otocznie.
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

I dlatego powtórzę jeszcze raz - skoro w okolicy wszyscy pala węglem i jest im ciepło, to zapytają sąsiada - jaki pan ma "piec" sąsiedzie na węgiel bo się buduję a nie - czym tu palić zamiast węgla, bo w Krakowie nie mają juz czym oddychać.


No i o tym mówię,to świadczy jedynie o braku świadomości takiego inwestora,który porywa się z motyką na słońce a o nim samym bardzo źle świadczy,żeby nie powiedzieć dosadnie.
Na dom nie wydaje się kilkuset zł a wydaje się setki tys.zł,dom nie jest raczej na rok,dwa tylko na dziesięciolecia a taki inwestor jest widać nie dojrzały ani fizycznie ani emocjonalnie do budowy,taki lelum polelum wydający lekką ręką kilkaset tys.zł zamiast pomyślec i policzyć...bo to nie kupno nowego TV a potężna inwestycja.

Jeśli sąsiad będzie jeździł VW to znaczy,że taki bezmyślny gostek który nie ma pojęcia o bożym świecie zapyta się sąsiada jak się jeździ,ten mu powie że fajnie i ten łoś też kupi se badziewnego VW ?


Cytat

Ja mam 20km w linii prostej do kominów Elektrowni Bełchatów - i już wolę je niż 200metrową turbinę wiatrową 525m od domu... Sorrki za spam icon_smile.gif


Ja do Elektrowni Rybnik też mam ze 20km,często jestem przy samej elektrowni ale nawet przy niej nie czuć i nie widać takiego syfu jak u mnie na ulicy...

A totalną bzdurą nazwałem to:
Cytat

W moim rozumieniu tematu ogrzewania:
1. ludzie wybierają węgiel i drewno bo nie mają tańszej alternatywy


Bo nie jest to prawda a jeśli ktoś tak uważa to jest w gigantycznym błędzie i należy to prostować a nie temu przyklaskiwać. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No i o tym mówię,to świadczy jedynie o braku świadomości takiego inwestora,który porywa się z motyką na słońce a o nim samym bardzo źle świadczy,żeby nie powiedzieć dosadnie.
Na dom nie wydaje się kilkuset zł a wydaje się setki tys.zł,dom nie jest raczej na rok,dwa tylko na dziesięciolecia a taki inwestor jest widać nie dojrzały ani fizycznie ani emocjonalnie do budowy,taki lelum polelum wydający lekką ręką kilkaset tys.zł zamiast pomyślec i policzyć...bo to nie kupno nowego TV a potężna inwestycja.

Jeśli sąsiad będzie jeździł VW to znaczy,że taki bezmyślny gostek który nie ma pojęcia o bożym świecie zapyta się sąsiada jak się jeździ,ten mu powie że fajnie i ten łoś też kupi se badziewnego VW ?

..........................a nie temu przyklaskiwać.



Mamy więc speca od ogrzewania, psychologii i motoryzacji icon_cool.gif .
Tak to waśnie działa i spotykamy się z tym zjawiskiem na każdym kroku.

Kupujemy to, co u innych się sprawdza a jeśli nie jesteśmy do końca pewni, to reklama w TV, prasie, na forach nas upewnia w wyborze.

Nie bez powodu - coś się musiało sprawdzić by zasłużyć na dobrą opinię. Skoro to zacofanie, to znaczy, że lokalne władze śpią i nie uświadamiają inwestora, nie zapewniaja mu naleźytych dotacji i taki inwetsor wciaż błądzi bo jest przecież niedojrzały emocjonalnie i jakby tego było mało - jeździ VW icon_smile.gif

Cytat

Bo nie jest to prawda a jeśli ktoś tak uważa to jest w gigantycznym błędzie i należy to prostować a nie temu przyklaskiwać.



to stwierdzenie faktu i moja subiektywna opinia.
Link do komentarza
Bo to się tak dobrze gada - tylko gada (prawda Arturo?).

Ja jak słyszę od "budowlańców" że coś tam jest najtańsze w eksploatacji, zawsze pytam, czy dostanę to na piśmie z równoczesnym zobowiązaniem, że jeśli efekty nie będą takie jakie on "gwarantuje", to prze 10 lat będzie płacił różnicę.

Ilu się na takie warunki zgodziło ?

Edytowano przez bajbaga (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Bo to się tak dobrze gada - tylko gada (prawda Arturo?).
Ja jak słyszę od "budowlańców" że coś tam jest najtańsze w eksploatacji, zawsze pytam, czy dostanę to na piśmie z równoczesnym zobowiązaniem, że jeśli efekty nie będą takie jakie on "gwarantuje", to prze 10 lat będzie płacił różnicę.
Ilu się na takie warunki zgodziło ?


No to jest to o czym mówię cały czas,że jeśli ktoś się opiera na kimś,budowlańcu,sąsiedzie,sprzedawcy,projektancie itp a nie decyduje własnym rozumem,wiedzą,wyliczeniem to przy inwestycji wartej kilkaset.tys.zl wykazuje się totalną bezmyślnością i ignorancją.
Cytat

Kupujemy to, co u innych się sprawdza a jeśli nie jesteśmy do końca pewni, to reklama w TV, prasie, na forach nas upewnia w wyborze.


Jeśli tak jest to faktycznie świadczy to o głupocie takiego inwestora dla którego wydane kilkaset tys.zł to pestka i robi to bez przemyślenia opierając się na opiniach sąsiadów.
Bo dom to nie TV z gazetki za tysiąc złotych tylko inwestycja warta kilkaset.tys.zł i raczej nie na rok a na całe życie.

Bo nawet kupując auto za kilkadziesiąt tys.zł porównujemy marki,pojemności,spalanie,wady,zalety i dopiero kupujemy,ba,zwykle opony za kilkaset złotych porównujemy marki i zalety i wady jednych do drugich a tu mówimy o budowie domu dla niektórych inwestycji życia za kilkaset tys.zł opierając się jedynie na opiniach sąsiada.
To chyba bez komentarza powinno być.

A potem takie kwiatki i głupoty wychodzą jak tu na forum,że jeden z drugim w dalszym ciągu jest przekonany,że na podłogówce muszą być kafle a nie panele,parkiet,wykładzina itp,że nie opłąca się izolować domu bo i tak będzie ciepło,że węgiel jest najtańszy,że nad garażem wystarczy tylko 5cm izolacji,że prąd jest drogi itp.
Są to bzdury,które trzeba prostować a nie im przyklaskiwać tym bardziej tutaj na forum budowlanym,żeby właśnie taki jeden z drugim przyszłym nowym sąsiadom inwestorom nie powielali takich głupot.

Cytat

Skoro to zacofanie, to znaczy, że lokalne władze śpią i nie uświadamiają inwestora, nie zapewniaja mu naleźytych dotacji i


Bzdura,a co ma piernik do wiatraka ? Co kogo interesuje na co wyda inwestor kasę ?
Czy do auta,opon ktoś komuś dotuje ? Nie,bo auto,opony są wybierane i porównywane na wszelkie możliwe sposoby i wszędzie gdzie się da przed kupnem a ciekawę,że budowa domu składająca się z mnóstwa elementów do porównań takim porównaniom nie obejmuje u niektórych.Głupota czy zacofanie ? Bo sasiad tak ma to ja tez,bo sąsiad ma VW to ja też,bo sąsiad ma Pirelli to ja tez icon_smile.gif
Który taki,ręka do góry ;)
Jak inwestor jest bezmyślny i beztroski wydając swoją dużą kasę na dom to władzom nic do tego. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

No to jest to o czym mówię cały czas,że jeśli ktoś się opiera na kimś,budowlańcu,sąsiedzie,sprzedawcy,projektancie itp a nie decyduje własnym rozumem,wiedzą,wyliczeniem to przy inwestycji wartej kilkaset.tys.zl wykazuje się totalną bezmyślnością i ignorancją.

Jeśli tak jest to faktycznie świadczy to o głupocie takiego inwestora dla którego wydane kilkaset tys.zł to pestka i robi to bez przemyślenia opierając się na opiniach sąsiadów.
Bo dom to nie TV z gazetki za tysiąc złotych tylko inwestycja warta kilkaset.tys.zł i raczej nie na rok a na całe życie.

Bo nawet kupując auto za kilkadziesiąt tys.zł porównujemy marki,pojemności,spalanie,wady,zalety i dopiero kupujemy,ba,zwykle opony za kilkaset złotych porównujemy marki i zalety i wady jednych do drugich a tu mówimy o budowie domu dla niektórych inwestycji życia za kilkaset tys.zł opierając się jedynie na opiniach sąsiada.
To chyba bez komentarza powinno być.

..........


poszukaj jakiś synonimów, bo na hawty zbiera czytając w kółko Macieju to samo - taki kiepskich lotów spam
a jeszcze lepiej - staraj się pisać w krótkich żołnierskich słowach, zdania proste, bez powtórek, to może ktoś potraktuje Cię poważniej
ps
w ciąży raczej nie jestem, choć pewne cechy mogą to sugerować :scratching: Edytowano przez Barbossa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Bo nawet kupując auto za kilkadziesiąt tys.zł porównujemy marki,pojemności,spalanie,wady,zalety i dopiero kupujemy,ba,zwykle opony za kilkaset złotych porównujemy marki i zalety i wady jednych do drugich



W taki sposób kupuje się auto służbowe/firmowe i to tylko dla pracowników.

Normalny użytkownik auto kupuje sercem i zasobnością swojego portfela.

Ps. Już się boję zapytać, jakie kryteria były przyjęte przez Ciebie, przy wyborze Twojej towarzyszki życia. icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

.....

Bzdura,a co ma piernik do wiatraka ? Co kogo interesuje na co wyda inwestor kasę ?
Bo sasiad tak ma to ja tez,bo sąsiad ma VW to ja też,bo sąsiad ma Pirelli to ja tez icon_smile.gif
Który taki,ręka do góry ;)



Bo w wiatraku z ziarna powstawała mąka, a potem to już wiadomo, bez mąki piernika nie zrobisz.

Skoro jest dofinansowanie na kotły gazowe zamiast na pompy ciepła a wszystko zmierza do tego by nie palić węglem - zgadnij na co inwestor wyda pieniądze - na ten kocioł gazowy, który poleci i dofinansuje mu gmina.

Czy to głupota czy zacofanie???
Głupotą jest nie skorzystać z dofinansowania.

A wracając szybko do opon - skoro w niektórych rejonach śnieg lezy do kwietnia i pod każdą górę podjedziesz na oponach na D, to zgadnij co kupi sąsiad ??

Czy to głupota, czy zacofanie??
Link do komentarza
Cytat

No to jest to o czym mówię cały czas,że jeśli ktoś się opiera na kimś,budowlańcu,sąsiedzie,sprzedawcy,projektancie itp a nie decyduje własnym rozumem,wiedzą,wyliczeniem to przy inwestycji wartej kilkaset.tys.zl wykazuje się totalną bezmyślnością i ignorancją.




Po kiego ......... się tak pultasz?
A na kim ma się opierać na anonimie z jakiegoś foruma?
Sąsiadowi, budowlańcowi, sprzedawcy, itp. da po ryju, albo zabezpieczy się umową "gwarancyjną" (co do efektów).

Napisz prosto:

"Gwarantuję, że wykonując ogrzewanie wg. moich zaleceń, wyliczonych na podstawie OZC, eksploatacja CO i CWU, będzie tańsza niż w przypadku każdego innego nośnika energii, w przeliczeniu na 1m2 powierzchni domu - przy czym praca własna (np.palenie) nie podlega wycenie.
Gwarancją jest kwota np. 10.000zł zdeponowana przeze mnie w formie akredytywy w banku ..............".

Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Skoro jest dofinansowanie na kotły gazowe zamiast na pompy ciepła a wszystko zmierza do tego by nie palić węglem - zgadnij na co inwestor wyda pieniądze - na ten kocioł gazowy, który poleci i dofinansuje mu gmina.

Czy to głupota czy zacofanie???
Głupotą jest nie skorzystać z dofinansowania.


Po pierwsze mówimy raczej o nowych i nowobudowanych domach ?
Przynajmniej ja o takich mówię gdzie pakowanie drogiego węgla,grzejników ściennych,słabej izolacji,nie efektywnej wentylacji bez pomyślunku i liczenia a tylko opierając się na sąsiedzie wydając setki,tys.zł to głupota i zacofanie.
Inwestorzy ze starych domów raczej na forum budowlane nie zaglądają.
Po drugie u mnie w gminie przed budową a chyba jeszcze było dofinansowanie do wymiany kotłów tzw.śmieciuchów na wszystko inne czyli "eko"kotły dalej zasyfiające powietrze,prąd,pompy ciepła,gaz.

Cytat

A wracając szybko do opon - skoro w niektórych rejonach śnieg lezy do kwietnia i pod każdą górę podjedziesz na oponach na D, to zgadnij co kupi sąsiad ??
Czy to głupota, czy zacofanie??


Sąsiad zapewne kupi opony zimowe ale pytanie jakie,chińskie badziewie na którym nie wiedzie pod górę czy może Pirelli,Dunlop,Good Year,Continental a może Nokian ?
Jeśli będzie głupii i zacofany wybierze najtańsze chińskie badziewie a jak pomyśli to wybierze dobre na których wiedzie pod tą górkę.
Skąd będzie wiedział,które są naj i jakie mają wady i zalety ?
Ano z poszukiwań i porównywań wszędzie gdzie tylko można a to tylko inwestycja kilkaset zł a nie potężna inwestycja w dom,gdzie bez zastanowienia i liczenia pakuje się i stosuje beznadziejne rozwiązania.
Może ja tylko tak mam,że patrzę i się zastanawiam,może Ci co mają wegiel w nowych domach,grzejniki na ścianie jest im obojetnę na co wydadzą kasę i czy będą mieli prawdziwy dom na lata czy tylko szałas i dach nad głowa na chwilę.

Cytat

Po kiego ......... się tak pultasz?
A na kim ma się opierać na anonimie z jakiegoś foruma?
Sąsiadowi, budowlańcowi, sprzedawcy, itp. da po ryju, albo zabezpieczy się umową "gwarancyjną" (co do efektów).

Napisz prosto:

"Gwarantuję, że wykonując ogrzewanie wg. moich zaleceń, wyliczonych na podstawie OZC, eksploatacja CO i CWU, będzie tańsza niż w przypadku każdego innego nośnika energii, w przeliczeniu na 1m2 powierzchni domu - przy czym praca własna (np.palenie) nie podlega wycenie.
Gwarancją jest kwota np. 10.000zł zdeponowana przeze mnie w formie akredytywy w banku ..............".


Na sobie ma się opierać,tylko i wyłącznie.
Powtarzam,jest to inwestycja kilkaset tys.zł na lata a nie kupno TV z gazetki gdzie można się sąsiada zapytać jaki ma TV i czy "dobrze mu się ogląda" icon_smile.gif Z drugiej strony co to znaczy "dobrze mu się ogląda i poleca taki TV " ???? icon_biggrin.gif
Czy udając się do domu maklerskiego bazujesz na poradzie maklera i jego poleceniach i żądasz od niego GWARANCJI dobrej inwestycji ?
Czy inwestujący na GPW idą do sąsiada pytać się "jak dobrze zainwestował" ? Czyż to nie jest zacofanie i głupota ?
Czy analizują,myślą,liczą ?? Tego brakuje właśnie wśród inwestujących w nowe domy i pakujących bele co i bazujących na opiniach sąsiada,że "jest ciepło i dobrze"
Obudź się bajbaga... Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Czy udając się do domu maklerskiego bazujesz na poradzie maklera i jego poleceniach i żądasz od niego GWARANCJI dobrej inwestycji ?
Obudź się bajbaga...




No nareszcie - adekwatny przykład.
Jak nie jestem fachowcem, to i owszem słucham maklera, ale nie żądam gwarancji, bo to zawsze jest ryzykowne i obarczone wieloma zmiennymi.

I w tym problem - nie udzielisz gwarancji bo to jest obarczone dużym ryzykiem.

I nie obraź się - ani z Ciebie makler, ani fachowiec od ogrzewania.
Jedyna podstawa Twoich "rad" jest to, że u Ciebie i w Twoich warunkach jest to opłacalne.

U mnie i u 1.293.684 innych osób (ilość osób wyliczona na takich zasadach jak Ty liczysz icon_idea.gif ) icon_mrgreen.gif - nie.


Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

No nareszcie - adekwatny przykład.
Jak nie jestem fachowcem, to i owszem słucham maklera, ale nie żądam gwarancji, bo to zawsze jest ryzykowne i obarczone wieloma zmiennymi.

I w tym problem - nie udzielisz gwarancji bo to jest obarczone dużym ryzykiem.

I nie obraź się - ani z Ciebie makler, ani fachowiec od ogrzewania.
Jedyna podstawa Twoich "rad" jest to, że u Ciebie i w Twoich warunkach jest to opłacalne.

U mnie i u 1.293.684 innych osób (ilość osób wyliczona na takich zasadach jak Ty liczysz icon_idea.gif ) icon_mrgreen.gif - nie.


Ale ja nie twierdzę,że ktoś musi wysłuchiwać moich rad,są dziesiątki kumatych osób na forach budowlanych,bo od tego są właśnie fora budowlane a nie po to,żeby przyklaskiwać głupocie i bezmyślnosci innych inwestorów,można samemu dojść do odpowiednich wniosków jesli ktoś oczywiście chce wybudować dobry dom na lata i zależy mu na tym a nie zastanawiać się już jak dom stoi w tragicznym stanie wybudowany,wybudowany nowy dom ale od razu stary.
Ja uwydatniam jedynie bezmyślność i głupotę inwestorów,co powinno być własnie robione na tego typu forach budowlanych,żeby inni,nowi inwestorzy nie powielali takich głupot.
Masz przykład rustina,buduje dom ale nie wie co dokładnie buduje i nie jedną rzecz ma już spieprzoną co nie tylko ja mu pisze czyli nie przemyślał budowy czyt.inwestycji jako całości jeszcze przed budową a zdał się jedynie na sąsiada,który "ma dobrze" icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
człeniu ubogi w rozum zejdziesz w końcu ze mnie ,cwaniaczku z przed kompa ? Po to jest forum aby pisać o swoich problemach , ja nie twierdzę , że ich nie ma .Czy chociaż raz pomogłeś rozwiązać problem czy tylko piszesz te swoje durnoty , ze jestem bezmyślny inwestor bo chcę węgiel do domu wstawiać ? Chociaż nie raz ci to pisałem , że pewnie będzie gaz , ale jesteś zbyt zaślepiony swoim ego aby to zrozumieć co się do ciebie pisze.
Ty za to masz wszystko bezbłędnie zrobione na budowie. Sam masz komin i to nie jest bezmyślna inwestycja, ale moja już tak. Wyśmiewasz ludzi co palą węglem , że smrodzą czy ludzi którzy jeżdżą VW a sam się turlasz starym struclem z 3 litrowym dyszelm co kopci bardziej niż nie jeden komin.

dodane

a tak wogóle to powiedz mi geniuszu co mam tak spieprzone ? Kominy ? zburz swój manipulancie. Ocieplenie ? Myślę, że nie będzie najgorsze i spieprzone 15cm na ścianach,fundamenty 8cm lub 10 cm , już nie pamiętam , co prawda 10cm na podłodze ale 0,31 , jak czytam aktualne wpisy i dzienniki budowy mało kto taki daje. Wełny na strychu co będzie 30-35cm ? A może trzy szybowe okna ? Czy podłogówka która bedzie po całości w domu ?
Oświeć mnie chociaż raz co mam tak spieprzone a nie tylko piszesz. Edytowano przez rustin (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość arturo72
Cytat

Poszukiwań gdzie???? icon_cool.gif ....wszędzie gdzie tylko można - czyli ????

Wróciliśmy do mojej tezy


No właśnie nie wróciliśmy,w dobie neta,sądzę,że grzejący węglem czy nie zastanawiający się nad wydaniem setek.tys.zl na budowę domu,wiedzą co to takiego,są strony dotyczące zagadnień danego tematu,w przypadku opon będą to strony poświęcone testom gdzie opinie swoje przedstawiają użytkownicy ale nie jeden czy dwóch a setki czy tysiące,w przypadku aut jest podobnie,w przypadku TV jest podobnie jak i każdej jednej rzeczy,w przypadku budowy domu są to różne fora budowlane.
Ale testy i opinie czyta się zanim się kupi opony czy auto czy TV czy kartę graficzną czy dysk itp itd. icon_smile.gif
Sąsiad,jeden,drugi trzeci nie powinien być żadnym wyznacznikiem bo co to znaczy "dobrze jest bo jest ciepło to pakuj wegiel","dobrze jest bo dom stoi to bierz ceramikę poryzowaną","dobrze jest to nie ocieplaj domu za dużo bo jest tak dobrze","dobrze jest bo ja mam grzejniki na ścianie" itp.
Jeśli ktoś opiera się wyłącznie na opinii sąsiadów,czy dziadków to podtrzymuje swoją tezę,że beztrosko i bez zastanowienia buduje sobie szałas a nie dom wydając na niego czasami bezsensownie kupę kasy.
Jego problem ale ja będę o tym pisał.



Cytat

człeniu ubogi w rozum zejdziesz w końcu ze mnie ,cwaniaczku z przed kompa ? Po to jest forum aby pisać o swoich problemach , ja nie twierdzę , że ich nie ma .


PRZED BUDOWĄ o tym powinieneś myśleć...
Cytat

Czy chociaż raz pomogłeś rozwiązać problem czy tylko piszesz te swoje durnoty, ze jestem bezmyślny inwestor bo chcę węgiel do domu wstawiać ?


Tobie nie bo i tak do Ciebie nie dociera,masz już te OZC,że wiesz,że gaz ziemny będzie zasadny dla Twojego domu a nie np.prąd ?

Cytat

a tak wogóle to powiedz mi geniuszu co mam tak spieprzone ? Kominy ? zburz swój manipulancie. Ocieplenie ? Myślę, że nie będzie najgorsze i spieprzone 15cm na ścianach,fundamenty 8cm lub 10 cm , już nie pamiętam , co prawda 10cm na podłodze ale 0,31 , jak czytam aktualne wpisy i dzienniki budowy mało kto taki daje. Wełny na strychu co będzie 30-35cm ? A może trzy szybowe okna ? Czy podłogówka która bedzie po całości w domu ?
Oświeć mnie chociaż raz co mam tak spieprzone a nie tylko piszesz.


Ogólnie wszystko,bo motasz się jak dziecko bo nie przemyślałeś przed budową dosłownie niczego.5cm izolacji nad garażem to tragedia ale to nie moja kasa jak będziesz płacił jak za zboże przy dogrzewaniu pokoju nad garażem.
10cm styro na podłodze w tym samym stylu,wentylacja bez pomyślunku,ogrzewanie bez pomyślunku a dom już stoi...
Ile będziesz musiał przeznaczyć kasy na pokrycie tych strat energii ?
Komin do kominka był jak najbardziej przemyślanym rozwiązaniem,gdybym ogrzewanie miał nawet za darmo i tak by kominek w salonie musiał być bo nie wyobrażam sobie domu bez kominka.
Gdybym nie chciał kominka to dom byłby bez kominów bo do prądu i went.mechanicznej nie było potrzeby budować komina.
Drugi komin natomiast wraz z kotłownią został zlikwidowany,nie wyburzony tylko nie wybudowany.



No widzisz,z podłogówką już pomyślałeś...dzięki sąsiadom czy opierajac się na ich opiniach,że muszą być jedynie kafle na podłogówce ??? icon_biggrin.gif Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...