Skocz do zawartości

Jak przygotować podłoże pod płytki ceramiczne?


Recommended Posts

Odpowiedź eksperta: Podłoże pod płytki powinno być odpowiedniej jakości, a przede wszystkim odpowiednio przygotowane. Podłoże należy zatem najpierw gruntownie oczyścić ze wszelkich zanieczyszczeń oraz warstw mogących zmniejszać przyczepność. Jeżeli zachodzi taka konieczność powinno się je także wyrównać. W tym celu należy zastosować specjalne masy szpachlowe lub wylewki samopoziomujące. Ważne: nie powinno stosować się zaprawy klejowej.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/wykanczanie/podlogi-i-posadzki/porady/19167-jak-przygotowac-podloze-pod-plytki-ceramiczne

Link do komentarza
Gość Kaskada
Artykół krórki, ale zwraca uwagę na najważniejsze sprawy przy kładzeniu płytek i fajnie byłoby gdyby każdy fachowiec się stosował. Dobrze przygotowane podłoże umożliwi dobry montaż płytek, a takie poleżą wiele lata, a zadowolony klient poleci majstra następnym.
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
  • 8 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Grzegorz
Bardzo dobry artykuł, dający wiedzę na temat istotnych kroków przy nakładaniu płytek ceramicznych. Dziękuję! Dzisiaj zamiast przykleić płytki na suche płyty gipsowe idę do marketu budowlanego po grunt do płytek.
Link do komentarza

Szanowni Państwo,
Podłoże powinno być równe, bez dużych ubytków, odpylone oraz zagruntowane. Do gruntowania można zastosować grunt polimerowy Śnieżka Acryl-Putz® GU40, który zwiąże kurz oraz inne zabrudzenia, zwiększy przyczepność i zmniejszy chłonność podłoża. Do powierzchni gładkich idealnie sprawdzi się grunt Śnieżka Acryl-Putz® GU41, który w swoim składzie zawiera specjalną żywicę oraz kruszywo kwarcowe.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...