Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok

Historia edycji

Nie ma historii konta do pokazania lub ten komentarz był edytowany przez moderatora.

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Rynny metalowe czy PCV? Co brać pod uwagę kierując się zakupem jedno z tych systemów? Dach będzie miał ok. 12 metrów długości, a spadek 5,5 m.
  • Witam . Kilka lat temu po ponad dobrym pół wieku zawalił się w rodzinnym gospodarstwie budynek gospodarczy kryty dachówką betonową pełniący niegdyś funkcję obory ,chlewni ,spichlerza i magazynu materiału ściółkowego dla inwentarza. Budynek ma wymiary 20.5 x 5 m i jest zbudowany z pustaków betonowych oraz zbrojonych słupów betonowych (typowych dla stodół) w narożnikach i na łączeniu niektórych ścian działowych z bocznymi. Ściany działowe (w większości wykonane z cegły ceramicznej kl15 )dzielą go na pomieszczenia o szerokości wewnątrz ok 4; 3,5; 6; 3; 3 m . Po rozbiórce stoją praktycznie gołe ściany i chciałbym przymierzyć się swoimi silami do odbudowy budynku z przeznaczeniem na garaż jednospadowy na samochody , narzędzia ogrodnicze i opał. Chciałbym prosić o pomoc w doradzeniu w kwestiach dobrania zbrojenia wieńca (zarówno dookoła) i nadproży nad drzwiami gdyż chciałbym w pomieszczeniach nr 1 i 2 od strony podwórza wstawić bramy garażowe oraz na ścianach działowych pomiędzy słupami gdyż ściany ceglane nie są w jakikolwiek sposób wewnątrz muru połączone ze słupami. Po wykonaniu wieńca i nadproży chciałbym jeszcze podnieść stronę od podwórza murem z cegły i wylaniem belki pod murłatę. Dodam że zakupiłem już jakiś czas temu w ciemno pół tony prętów żebrowanych fi10 i w cenie złomu ok 300 szt strzemion z drutu fi 6 o wymiarach 18 x 18 cm z myślą do wykorzystania przy tym projekcie. Szerokość ścian z pustaka betonowego ok 24 cm. Ściana działowa pomiędzy pomieszczeniem 1 i 2 to też pustak. Ściany budynku (z tyłu budynku) nie są w linii prostej i tworzą trochę jakby zygzak załamujący się w miejscu słupów.
  • Tak jest poprawnie? :    
  • Ja mam narożnik zakupiony przez Internet i jest świetny! A kupiłam go na Mirjan24 - bardzo polecam ten sklep!
  • Witam. Mam kotwę chemiczną Hilti HIT-HY 200-A. Do tego tylko dwa mieszalniki (końcówka) Hilti. Kleju jednak chciałbym używać częściej a po jednym użyciu masa zastyga, wiąże w mieszalniku i mieszalnik jest do wymiany. Ten mieszalnik ma  większy gwint niż większość mieszalników więc jest problem z ich dostępnością. Czy jest jakiś sposób żeby masa nie wiązała w mieszalniku, czy tak już po prostu musi być?     
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...