Skocz do zawartości

Drewniany Taras - problem z podłożem


Recommended Posts

Witam, chciałbym zbudować drewniany taras w możliwie najprostszy sposób. Taras ma być wzdłuż ściany domu od strony ogrodu (parter). Wzdłuż tej ściany jest wylewka betonowa, niestety bardzo krótka (1,5m), dalej zaczyna się na równi z betonem trawnik. Moje pytanie brzmi:
- jak najprościej w miejscu obecnej trawy, zrobić dobre podłoże pod taki tarasik?
- jak najlepiej przymocować legary do betonu?
Najbardziej bym nie chciał bawić się w wylewanie betonu, brakuje mi po prostu narzędzi.

Z góry dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam, chciałbym zbudować drewniany taras w możliwie najprostszy sposób. Taras ma być wzdłuż ściany domu od strony ogrodu (parter). Wzdłuż tej ściany jest wylewka betonowa, niestety bardzo krótka (1,5m), dalej zaczyna się na równi z betonem trawnik. Moje pytanie brzmi:
- jak najprościej w miejscu obecnej trawy, zrobić dobre podłoże pod taki tarasik?
- jak najlepiej przymocować legary do betonu?
Najbardziej bym nie chciał bawić się w wylewanie betonu, brakuje mi po prostu narzędzi.

Z góry dzięki za zainteresowanie, pozdrawiam icon_smile.gif


Piszesz, że brakuje Ci narzędzi a ja Ci powiem, że przy wylewaniu betonem narzędzi potrzebujesz jak najmniej, a nawet i wcale. Natomiast do drewnianego tarasu jest potrzeba posiadania narzędzi i trochę umiejętności.
Przykłady tarasów jakie Cię interesują masz poniżej.


Link do komentarza
Bardziej chodzi mi o to, że nie będę miał możliwości skorzystania z betoniarki. Jeżeli podłoże betonowe nie wymaga narzędzi, to proszę zdradź mi koniecznie jak to zrobić :P A na tym 2 zdjęciu, które zamieściłeś, co to za ciekawe rozwiązanie?
A co myślicie na temat takich szybko montażowych podestów jak poniżej, jak ze stabilnością i wytrzymałością na zimę?
W sklepach piszą, że można je kłaść bezpośrednio na podłożu i folii PVC.

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Bardziej chodzi mi o to, że nie będę miał możliwości skorzystania z betoniarki. Jeżeli podłoże betonowe nie wymaga narzędzi, to proszę zdradź mi koniecznie jak to zrobić :P A na tym 2 zdjęciu, które zamieściłeś, co to za ciekawe rozwiązanie?
A co myślicie na temat takich szybko montażowych podestów jak poniżej, jak ze stabilnością i wytrzymałością na zimę?
W sklepach piszą, że można je kłaść bezpośrednio na podłożu i folii PVC.


Po prostu zamawiasz betoniarni i przyjeżdża grucha i wylewa, tobie pozostanie tylko łata zrobiona np z deski to wyrównać. Obrzeża zamiast murowanych zrobisz z desek aby beton się nie rozlał i posadzka miała jeden równy poziom.
Na zdjęciu nr 2 to taras na legarach, i to żadne ciekawe rozwiązanie bo tak się to po fachowemu robi. Więcej dowiesz się jak poszperasz po necie co to jest i jak go się wykonuje.
Te panele tarasowe można kłaść na podłożu, ale podłoże musi być stabilne, najlepiej na wylewce betonowej

Cytat

Wprost na podłożu - raczej nie. Najprościej - na kwadratowych płytach chodnikowych, po jednej w narożniku. Na każdej płycie położysz cztery panele.

Narożnikami.
Ale to rozwiazanie chwilowe, na dwa, trzy lata.


Wydaje mi się, że to się nie uda, bo te panele maja 30 X 30 cm, wiec jeżeli płyty chodnikowe to jedna przy drugiej musi być ułożona jako podłoże.
Link do komentarza
Cytat

Bardziej chodzi mi o to, że nie będę miał możliwości skorzystania z betoniarki. Jeżeli podłoże betonowe nie wymaga narzędzi, to proszę zdradź mi koniecznie jak to zrobić :P
..


Całe ogrodzenie i ławice pod szklarnie zrobiłem bez betoniarki.
Wystarczą taczki, motyka i odrobina chęci.
Najlepiej nie jeździć tylko mieszać jak najbliżej miejsca docelowego się da.
Niektórzy nawet bez taczek czy innego pojemnika sobie radzą.
Kawał gumolitu na ziemi i mieszanie na płaskim.

Przy okazji trochę kondycji się nabiera icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

A mogę położyć kilka płyt chodnikowych, do nich przymocować legary i tyle?


Nic to nie da, ale spróbować możesz.
Pamiętaj fundament to podstawa. Chcesz wydać sporo kasy na drewno a dziadujesz na porządny fundament?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

2/3 tarasu ma już wylewke betonową, prostszego rozwiązania szukam tylko na miejsce przedłużenia.


No to zaszaluj ten kawałek deskami i wylej beton.
A najlepiej to wrzuć fotki jak to wygląda, wtedy będziemy wiedzieć o czym piszemy.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...