Skocz do zawartości

Rów melioracyjny


PeeN150

Recommended Posts

Witajcie,
Niedawno kupiłem działkę na której mam zamiar budować swój wymarzony dom. Niestety jest położona na terenie gliniastym i woda zamiast choć trochę wsiąkać płynie po powierzchni. Jakieś 300 m od mojej działki jest rów melioracyjny. Droga jest współwłasnością moją i sąsiadów na innych działkach. Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa wybudowania rowu czy kanału melioracyjnego ? Domyślam się, że na naszej drodze będzie trzeba go wykopać samemu a co z podłączeniem do głównego rowu ?

A może macie inne pomysły jak odwodnić choć trochę taką działkę? Czy dać sobie spokój i zacząć się martwić później jak już będzie życie (trawa, drzewa i reszta krzaczorów )
Link do komentarza
Ostatnio gdzieś przeczytałem, że niektórzy walczą z wodą przed zrobieniem ogrodu a gdy już wszystko rośnie to walczą o wodę aby nie uciekała. W sumie masa zielona która zapewne za kilka lat będzie rosła na działce zrobi swoje.
Jednak myśląc o rowie miałem dwie rzeczy na myśli:
1. spust wody opadowej z dachu i podjazdu - obawiam się, że wkopany zbiornik 1000 litrów szybko "wyskoczy" podczas zimy na mojej glinie.
2. gdyby taki rów powstał jest szansa spuszczać do niej wodę po biologicznej oczyszczalni ścieków - tak ?
Link do komentarza
W sprawie ewentualnej budowy rowu trzeba skontaktować się z lokalną spółką wodną (melioracją) w celu ustalenia możliwości realizacji i warunków technicznych podłączenia do istniejącej sieci melioracyjnej. Dalsze kroki to uzyskanie pozwolenia na budowę oczywiście po uzyskaniu zgody pozostałych współwłaścicieli drogi.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...