Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
dargoth

działka rolna, gleba II klasy

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem posiadaczem 37arowej działki rolnej. prawie cała jej powierzchnia to gleba II klasy. Działka ma dostęp do drogi gminnej, także do mediów, a sąsiednia działka jest zabudowana. Chciałbym wystąpić do gminy o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Czy w zwiazku z klasą gleby mogę napotkać dodatkowe trudnści w uzyskaniu pozwolenia na budowę? Jeśli tak to czy w jakiś sposób mogę zmniejszyć ryzyko negatywnej odpowiedzi urzędu? (słyszałem że mozna wystąpić o zmianę klasy gruntu, tylko pewnie trzeba mieć do tego jakieś podstawy i pewnie z II na IV nie będzie łatwo) Z góry dziękuję za wszelkie rady i wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak ze zmianą klasy ale w obecnej chwili czeka Cię wniosek do Ministra Rolnictwa o odrolnienie ziemi tylko nie wiem czy przed WZ czy po. Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli gmina nie opracowała planu zagospodarowania przestrzennego, to o możliwości zabudowy decyduje urząd gminy wydając decyzję o warunkach zabudowy. Klasa gruntu i jeden z elementów który brany jest pod uwagę przy wydawaniu takiej decyzji i ewentualna zmiana klasyfikacji nie jest decydująca. Można również wystąpić wcześniej o odrolnienie działki, co i tak będzie konieczne nawet po uzyskaniu pozytywnych warunków zabudowy, jeśli planowane budynki nie będą związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×